Glavni meni

voznja preko bliskog istoka, SAUDI, JORDAN, SIRIJA, TURSKA

Započeo SSZGO, 04 Mart, 2019, 07:32

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

SSZGO

Da li je iko provezao auto ili motor kroz ove predele, interesuje me da dodjem svojim kolima do evrope
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Lazza

I may be dumb, but I'm not stupid.

megaidiot

zar nije pametnije trajekt do irana pa turska?
ovamo imas problematicne zemlje, ako ne sto ratuju onda zbog papira (saudija), a onamo imas samo jednu problematicnu (iran).

doktor

Sto je Iran problematican?
Gomila putnika ide u Iran i imaju odlicne utiske.
Bikers work is never done!

megaidiot

pa nemam pojma, u pravu si.
a i eto ima zemlju manje da se drka sa vizom.

Jecko

Sto bi u Saudiji imao problem? On ima UAE resident vizu, dakle nema nikakav problem.
Plus je bata ne seka - dakle ama bas nikakav problem   ;D


ЯЭВОЛУТИОН

pustio je bradu....jedino mora da kupi toyotu hilux....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

zVuk

Ko se ljuti, uleti mu kruti

®or¾

Citat: Jecko poslato 04 Mart, 2019, 15:16
Sto bi u Saudiji imao problem? On ima UAE resident vizu, dakle nema nikakav problem.
Plus je bata ne seka - dakle ama bas nikakav problem   ;D
Neæe on imati probem u Saudiji,verovatno neæe ni du¾ celog puta ali  ¹ta je cilj i misija?Stiæi do Beograda Mercedesom?Stvarno ne kapiram,Sirija,razorena,moguænost ve¾banja sa verskim fanaticima,drkanje kroz Iran i Tursku.Postoji i bolji naèin,da sebe izmaltretira¹.

bucko

Mora da ima neki brod za Evropu, meni voznja  deluje kao nemoguca misija
Znam da su ovi nasi sto su isli za Iran pominjali neke karnete koji kostaju koliko i vrednost motora kojim su putovali,jebada na kvadrat
Ako ipak budes vozio imas u Erbilu grupu nasih trenera ,uzivaju iako se tamo  u neposrednoj blizini rokalo ozbiljno,skoro pa centar porazene muslimanske drzave

sasa ns 1

to mi je¾elja bila veæ 7-8 godina.Plan je bio ovakav.Idem na more u sharm el ¹eik i nevratim se avionom nego odem do severa arabije .To je jako blizu i duplo bli¾e od Dubaija.Tamo kupim motor koji je skoro upola cene u odnosu kod nas.Klirin¹ka privreda.Onda motorom obidjemm bliski istok i dodjem kuæi sa par hiljada evra u d¾epu u odnosu d a sam kupio kod nas.
Odustao sam jer je zbog sirije nekoguæe proæi .Moguæe je preko Iraka isto do pojave isisa ali samo ko je imao muda.
Za  SSZGO je ostala opcija na kuvajt i malo parèe Iraka pa iran ili preko persijskog zaliva trajekt pa Iran i na istok Turske  na Sivas ....pa na zapad.Dodu¹e iz Dubaija nije uop¹te dalje samo na Iran nego iæi na sredozemlje.
Preporuèujem Iran medju najstarijim i najuspe¹nijim civilizacijama ikad.Takodje su indoevropljani a ne semiti kao svi ostali iz ¹ire okoline.Slièni su nama a takodje vole amere [hello] [hello] [hello] [hello]

megaidiot

ja bi otisao do irana preko turske da vidim ali nema se kad

Lazic


sasa ns 1

#14
ja sam i¹ao 2 puta kolima ali samo do pola turske i to pre 15 godina.Jednom sam i¹ao skroz obalom.Pravo da ti ka¾em skoro ni¹ta se neseæam ,osim onako uop¹teno.Nije bilo nikakvih problema.Sretao sam svugde na¹e ljude po turskoj.Sve muslimani èak jedaan iz Petrovaradina. Bilo je i turaka iz Makedonije.Ja vozio.Seæam se da je gorivo  u turskoj bilo papreno skupo,kao nigde u evrpi.Dodu¹e onda su bugarski policajci bili glavni razbojnici na putevima.Kad te safataju gotov si.Ja sam se par puta izvukao samo zato ¹to sam pomogao pandurima da pokrenu auto pa sam se na to vadio.Turska granica je stra¹na tortura.Nas su 3 puta kontrolisali i 2 puta pretresali...Da nevozi¹ ne¹to ¹to im se nedopada.
Ima u motopuslu neki putopisi preko  celog bliskog istoka do egipta,neznam da li ima na netu jer nemaju sve putopise  u elektronskoj formi.

Jecko

Citat: ®or¾ poslato 04 Mart, 2019, 21:28
Citat: Jecko poslato 04 Mart, 2019, 15:16
Sto bi u Saudiji imao problem? On ima UAE resident vizu, dakle nema nikakav problem.
Plus je bata ne seka - dakle ama bas nikakav problem   ;D
Neæe on imati probem u Saudiji,verovatno neæe ni du¾ celog puta ali  ¹ta je cilj i misija?Stiæi do Beograda Mercedesom?Stvarno ne kapiram,Sirija,razorena,moguænost ve¾banja sa verskim fanaticima,drkanje kroz Iran i Tursku.Postoji i bolji naèin,da sebe izmaltretira¹.

To je vec neka druga tema.  [neampojma]
Da ne pominjem monotoniju voznje kroz Saudi...20 sati peska... [facepalm]

Lazic

@Sa¹a ns 1:
Moguæe da Turci na granicama vole skupe meèke i tatuvirane nabildovane drogirante... :o ;D

bucko

Mecka je auto koji bi mnogi voleli da imaju a zdrav mlad belac je savrsen donor organa
Ima da rasklope u delove i auto i tebe ako se rese

Moj prijatelj  je neposredno pred dolazak iz Katra dobio mozdanu smrt a sto analiza i pregleda je radio,na njihov zahtev,  i bio zdrav i jak  ko konj

https://www.google.com/search?q=dusan+salatic&rlz=1C1EJFA_enRS773RS773&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjBydSgyurgAhWvyqYKHZ3CDoIQ_AUIDigB&biw=1745&bih=852#imgrc=tSo9hAbq_ddykM:

sasa ns 1

¹ta bi sa ovom turom,dal je rasklopljen mercedes

SSZGO

odustao sam , previse komplikacija, prodao sam auto
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor