Glavni meni

BMW R 1100 RT

Započeo vazlan, 28 Januar, 2019, 09:10

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Gavrolini

Citat: UFF poslato 01 Februar, 2019, 17:18
a ulje menjas kad se setis ?

ja sam u slucajevima bez table uvek vozio do rezerve pa sipao pun i brojao potrosene rezervoare goriva da bi znao kad je vreme za servis jer znas koliko ti motor trosi pa mozes i odokativnu predjenu km da pogodis
ulje menjam kad ga kupim i siguran sam da ga prodam pre nego sto predjem 5k. U slucaju da se zadrzim onda menjam na pocetku sezone.

mali_zmaj

Citat: Gavrolini poslato 01 Februar, 2019, 13:58
Au zmaje ja ne mogu da kazem da li kvalitetan ili ne jer bmw ne volim pa nisam objektivan ali ovde lepo nema ama bas nista.

nes vjerovat nisam mislio na ljepotu,pogresno se izrazih..,kao nekadasnji vlasnik jos ruznije grdobe K75,mogu samo da kazem svoje iskustvo..,extremno dobar motor za touring!!  pretpostavljam da je ovaj jos bolji..,mladji je poprilicno!!  znaci slozis 500km,sa jednom pauzom za kafu,da ne zaspes,dodjes kuci i u setnju sa familijom! na to sam mislio!! iskreno ja bih ga vozio!! ne bih se bunio!! nisam ni ja objektivan po pitanju BMW motora,mislim da su brend,tj. malko poskupi!!! al da su udobni i upotrebljivi jesu!!!  e sad design....,to je vec u ocima vlasnika,kupca!!
jin-jang

Hurricane

pa gde je tu uzitak, nista interesantno u svemu sto si naveo zmaje, nisi ti tako mator kao sto pricas, moze tako i autobusom da se putuje

no pain no gain

Gavrolini

Nadam se da cu jednog dana shvatiti cari tog touringa...to jest prelazenja kilometara i kilometara bez trunke adrenalina.

mali_zmaj

Citat: Hurricane poslato 01 Februar, 2019, 20:20
pa gde je tu uzitak, nista interesantno u svemu sto si naveo zmaje, nisi ti tako mator kao sto pricas, moze tako i autobusom da se putuje

no pain no gain
jbg. sto ljudi sto cudi,sto zena dvjesta....  ide taj motocikl dovoljno brzo za mene..,nisam u fazonu brze voznje,da jesam ne bih vozio CBFa ,vec CBRa
volim da mi je udobno,da sjedim uspravno,i volim da sjedim sto duze na motoru,mrzim ljude koji pauziraju malo pa malo,pa daj fotka,pa cigara,pa ono ovo...,zato mi je recimo FJR tiha patnja,recimo,mada kada bih srcem birao,a sto ce biti vjerovatno,past ce Kawa Z1OO0 SX,jer mi je neodoljiv!! zrtvovat cu malo udobnost,zbog konstantne erekcije!! mada nikad ne ganjam motor do granice..,zato me neki zovu deka!!
jin-jang

Hurricane

...erekcija oslobadja  ;D

mali_zmaj

jin-jang

Boban_m

Citat: Gavrolini poslato 01 Februar, 2019, 20:23
Nadam se da cu jednog dana shvatiti cari tog touringa...to jest prelazenja kilometara i kilometara bez trunke adrenalina.
Dajem ti 3 godine max.

Gavrolini

Daj boze. Probao sam pre dve godine. Presao sa tim motorom mozda tipa 500km i smorio se najstrasnije.

mali_zmaj

Neki ljudi vole hard core,gasanje,brzinu,neki off roud,adrenalin..,meni kad je to potrebno ubrzam izgasam se po kanjonu Vrbasa,Manjaci,Boriju,to su mi poznate destinacije,poznajem put,znam sta da ocekujem..  ali mi je veci gust naci neku brzinu koja mi odgovara,i uhvatiti ritam.. ,pa nista ljepse kad se spustim blize moru,pa krene miris istoga,pa borove sume,pa kojekavog bilja koje raste samo blize Jadranu..,pa dignem malo vizir,da udahnem... ,to je meni touring!!  kad dodje do preticanja,moj trenutni motocikl ima poprilicno snage,odradim isto,dok put ispred mene nije cist od ostalih smetala u saobracaju..,pa onda opet uspostavim stari ritam i tako dok se boje ne rastope..... ,pa kad vidim da je put pun lijepih krivina,sa malo saobracaja,tu ubrzam da protjeram kera...,eto malo moto haiku kenjanja!!

sretna prodaja,barem ovaj off,drzi oglas u vrhu!!  ;)
jin-jang

Lazic

Citat: UFF poslato 01 Februar, 2019, 17:18
a ulje menjas kad se setis ?

ja sam u slucajevima bez table uvek vozio do rezerve pa sipao pun i brojao potrosene rezervoare goriva da bi znao kad je vreme za servis jer znas koliko ti motor trosi pa mozes i odokativnu predjenu km da pogodis
O ludaka, brojao rezervoare... :o :o :o

Promenim jednom godi¹nje ako nije godina bez para, onda svake druge... Pro¹le godine sam menjao na motoru, ove moram na kolima... :D



Zmaju, za poruku iznad bih ti dao 6 pluseva d'imam... :-*  [srce] [ljubav]

megaidiot

ne vide se na slici ovde ali se vide na kp oglasu, da li je svih 30k predjeno sa istim prednjim diskovima?

ЯЭВОЛУТИОН

ne dvaput je menjao diskove na 30000 i vreme je opet za zamenu....kakvih 30000...mozda 130000....pa taj motor je u nemackoj sa 30000 skup  kao otrov bez obzira na godiste...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

vazlan

 [callme]













Hvala,kako na dobronamernim tako i na sarkasticnim komentarima,pa u to ime jos malo svezih fotki napravljenih juce.Cisto da izvucem jos koji komentar. [callme]

PECA BMW

to varijanta visljeg sedista , el moz se dovati zemlja :)
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

vazlan

Sediste se podesava u tri nivoa.Ja sam visok 178 cm i vozim ga na srednjem polozaju.

PECA BMW

znam za podesavanje sedista nego i samo sediste postoji u tri mere (debljine sundjera) .
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

vazlan

Vidi,sediste je prpravio predhodni vlasnik i meni je bilo tanko i guralo me napred.Kada sam dao da mi se prepravi dodato je oko 15mm sundjeraali najvise zbog toga da me namesti tako da me ne gura unapred.Debljina je ,mojoj zadnjici ,odgovarajuca pa cak i posle 700 km u jednom danu.Sto bi se reklo,fotelja. 

PECA BMW

ma da , svaki rt ima bas siroko sediste i vrlo udobno , 1000 km za dan nije problem
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Bokesh

Citat: El Jefe poslato 31 Januar, 2019, 22:51
Лепе мушкатле. Мени се увек осуше. Једном ми се и кактус осушио.
:-D

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока