Glavni meni

BMW X1 Xdrive18d 2012.

Započeo Zeljkamp, 19 Januar, 2019, 03:09

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Laki-zr

Svaka èast za proseènu brzinu. Koliko si ga vozio?  [neampojma]

Zeljkamp

TwinZ Auto & Moto

Boban_m

Citat: El Jefe poslato 20 Januar, 2019, 20:39
Верујем да ДРЗ 400 може и више.
Mislio sam na auto, mada i motori su skoro pa tu, DRZ nesto manje mozda oko 7, sve asfalt. Ali 95÷ mojih voznji su do 10km.

aæimo


Boban_m


Conti-Moto

Ja sam u maju prosle godine kupio X1 18D X-drive automatic, 2015. god.
Uzeo sam ga sa 70.000 km u BMW fabrici u Minhenu, njihovo sluuzbeno vozilo.
Do sada sam presao oko 20.000 km, potrosnjom sam zadovoljan, na otvorenom trosi 7-7,2, po gradu oko 8-8,5 litara.
Ide kao lud kad mu nabijes gas, ne mozemo zanemariti da je ispod haube preko 140 sirovih KS ! [rofl]
Sve u svemu zadovoljan sam vozilom, mogu bez ikakvih problema i na bankinu da se popnem,
savladava ih ko od sale, ipak je to urbano terensko vozilo !  [rofl]
Simpatican autic, ispunjava sve moje (nase) potrebe.

Novo !!!
Conti ROAD !!

Lazic

Citat: milomir22 poslato 20 Januar, 2019, 19:19
Pogon na sva 4, masa vozila, visina vozila, 17 inca felne i vi hocete da trosi 5 litara. Moze, al' juce.
Glupa Daèija Daster, masa, visina, pogon 4x4, felne 17", laganom vo¾njom po ogranièenju tro¹i jedva preko 4 litra... Sa 25 litara oti¹ao do Kladova i nazad, testirao 4x4 po savskom nasipu po ki¹i sutradan i nisam ostao bez goriva... :o ;D


Citat: Boban_m poslato 20 Januar, 2019, 20:25
Moj trosi 11.5 benzina i smatram ga ekonomicnim.
3000cc redni ¹estak iz Bavarske... Oni nikad ranije nisu tro¹ili toliko malo... Onaj 2.0 ¹estak iz ranih 90-ih je tro¹io najmanje 12... A i tvoj bi na nekom regionalnom putu bez mnogo zapinjanja tro¹io oko 7...




Citat: panthocrator poslato 20 Januar, 2019, 20:19
Citat: El Jefe poslato 20 Januar, 2019, 19:55
Не троши он пуно него сте се ви лоше удали.
Ima istine.

Koliko sam ja upucen s Drive je na zadnju osovinu no to je manje birtno.
Ja sam se razocarao jer sam pre ovoga imao e39 karavan (cca 1800kg) sa 136ks i u gradu nije prelazio 9 opustene voznje.
X1 je max 1500kg i ovaj moj je ima 143ks ( subjektivno nista bolje nije isao od 18 god maore 5ice) a trosio je vise,
ja racunao na novu tehnologiju i razna poboljsanja,
ocigledno sam se preracunao
Dana¹nji X1 i X2 su sa pogonom napred(sDrive), moguæe da je X1 2012-te i dalje imao zadnji pogon, al' realno neam pojma, zaboravio sam... :D




Citat: Zeljkamp poslato 20 Januar, 2019, 22:02
Imao sam ovakvog istog sa automatskim menjacem i trosio je vise. Ovaj mo¾e da se spusti na 5L, mozda i manje, ako se vozi po ogranicenjima. Druga je stvar sto sam ga terao manijacki. Svako ko putuje zna da nije lako napraviti prosek od 139 na 950km.
Lepo napisah, oko 2 banke... :D

El Jefe

Двотактни Хонда скутери од 50 кубика и њихови клонови, Пежо, Крмко и Сим   троше 4,5'- 5,5 литара мешавине. Да се не зеземо са потрошњом џипа од скоро две тоне.
Друштво за заштиту од животиња

panthocrator

Citat: El Jefe poslato 21 Januar, 2019, 22:00
Двотактни Хонда скутери од 50 кубика и њихови клонови, Пежо, Крмко и Сим   троше 4,5'- 5,5 литара мешавине. Да се не зеземо са потрошњом џипа од скоро две тоне.
Realno gledano tako je

Hurricane

mi imamo na poslu novu Kiu Sportage 1.7d, potrosnja je normalna voznja 6.5 bez neke paznje prevelike, kad se gazi ne ide preko 8

mislim da je i veca i teza

UFF

moja honda od 125ccm trosi 2.5-3l a ide po svim terenima, na pravcu max brzina 140kmh
kakve veze debilni gay skuteri imaju sa time?

despic

El ovo tema za potrosnju? Eo i ja da se prijavim - kia sorento automatik do 14l/100km po gradu zavisi kolko se gazi i kolko je guzva...na otvorenom ne znam...oko 8,9.
Mozda ja ne znam da vozim, al potrosnja ovog x1 bi mi lepo legla
klasican divljak

SSZGO

a ja ne mogu da prodam cl63 za 12000e u ovoj jebenoj drzavi :)
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Lazic

Digni cenu...



@La ¹ef:
sa 25 litara nafte oti¹ao do Kladova(po ogranièenju) niz Dunav, vratio se u Bg, preko 500km, sledeæe jutro pre¹ao jo¹ 30km od èega 10 po mokroj travi uz nasip gore dole, pokazivaè goriva oko 50 km blejao na nuli, nije se ugasio... :o ;D Kad sam preraèunao kilometra¾u bilo je ne¹to oko 4.3/100... Jako ne¾na noga na gasu... Dobio od Renoa Dastera sa punim rezervoarom da potro¹im za vikend, bio mi trip da vidim koliko mo¾e da preðe... 1.5dci/110ks, sve vreme bio pogon na "auto" ali nisam silazio sa asfalta do pred sam kraj "testa"...

milomir22

@ Lazicu,

Ako ikada proizvedem automobil, zvacu te da mu radis zvanicni test prosecne potrosnje.
Provozaj daster kao zeljkamp, pa da vidis kako prosek ode na 9 litra.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

bucko

Citat: SSZGO poslato 22 Januar, 2019, 02:53
a ja ne mogu da prodam cl63 za 12000e u ovoj jebenoj drzavi :)

U kojoj drzavi

megaidiot

nije to drzava to je plemenski savez

Lazic

Citat: milomir22 poslato 22 Januar, 2019, 07:57
@ Lazicu,

Ako ikada proizvedem automobil, zvacu te da mu radis zvanicni test prosecne potrosnje.
Provozaj daster kao zeljkamp, pa da vidis kako prosek ode na 9 litra.
Dok sam vozio Kedi na slu¾beno gorivo znao je da tro¹i do 16 litara nafte... :o ;D Sa Dasterom sam hteo da se vozim ¹to du¾e na gorivo koje je sipao Reno... :D

Gavrolini

Cek cek a jos nisi na ovoj strani pomenuo omegu :)

Splinter

Zadnja ( krajnja ) cena je?
Небитни пролазник