Glavni meni

Gepard moto patike , 43 , nove - 50e

Započeo Darko, 16 Januar, 2019, 22:15

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

sasa ns 1

 da se ume¹am u patike.Bokserske adidas patike ,dubina kao pliæe èizme,veoma lagane.tanka ko¾a,tanak djon  a neumaraju se tabani tokom du¾eg hodanja ,bukvalo ih neoseæa¹ dok hoda¹.Mogu da se nose od 17-37 stepeni znaèi prete¾na vo¾nja u toku godine.Duboke su ali protiv svih zakona dok se vozi¹ uop¹te nije toplo u njima.
Pod uslovom da nepadne¹ da lomi¹ stopaalo po meni idealno.Kupio sam ih na nekom sni¾enju jo¹ 2005 za 1000 dinara -oko 15 evra.Kad sam  ih probao odma sam kupio jo¹ jedne.Pro¹le godine sam na nagovor ¾ene uzeo nekori¹tene iako starima ni¹ta nefali.
Zaboravih ,djon je od sirove gume-tako i miri¹e ko autoguma i uop¹te ne klizi na fuzasteru .idealno za krivinarenje,jer kad vozim u obiènim patikama spoljna noga hoæe da odleti ¹to nikako nije dobro.

Boban_m

A ujedno mozes i da se pobijes ko covjek ;D

Gavrolini

Tanak djon je vazda bio preporucljiv za moto obucu :)

Glava Dole

Cekaj, postoje ilegalne patike protiv svih zakona? Da sam juce umro to ne bih znao... ono, ako hoces da ih obujes treba ti dozvola ko za pistolj? :)

Lazic

Citat: milomir22 poslato 23 Januar, 2019, 23:24
Najbitnija oprema kad si na motoru je ona u glavi-nemoj da se slupas. Problem je sto cesto nista nije do nas i sve je to meni jasno, ali kada se kuvam kao u kotlicu, ja prvi se ne osecam dobro, a kada se ne osecam dobro, nemam koncentraciju u voznji. Jel ste provalili da po ekstremnim vrucinama ljudi u kolima postaju nervozni i prave extremna sranja.
®iva istina... Kad sam na motoru natrontan po vruæini u gu¾vi, ujedam, krcam retrovizore i naravno zavræem vi¹e nego ¹to treba ne bi li se o'ladio... Za kola ima i obrnutih sluèajeva... Dok sam vozio kola bez klime samo sam hteo da ¹to pre stignem gde sam po¹ao i izaðem napolje... Kad sam u klimatizovanom uop¹te ne ¾urim da izaðem... :D
Taèno mo¾e da se provali u saobraæaju ko je klimatizovan, zatvoreni prozori, ne ¾uri i ne pravi sranja... :D

Gavrolini

Jebo vas bg. Ja do posla sa jednog kraja na drugi kraj grada laganice autom 10min. Motorom 4-5.

Lazic


UFF

da, da
idi preseli se na selo onda cizla

da se roknes od dosade posle nedelju dana  [rofl]

Gavrolini

Jer je u bg mnogo zanimljivije? + Sto stignem na 90%lokacija u BG za isto ili krace vreme kao prosecan beogradjanin sa ceraka i slicno.

Hurricane

Citat: Gavrolini poslato 25 Januar, 2019, 02:56
Jebo vas bg. Ja do posla sa jednog kraja na drugi kraj grada laganice autom 10min. Motorom 4-5.


nije ba¹ sve tako crno, ja sa Brda do Juge do Zemuna to je kao s jednog kraja na drugi, stignem za oko 10 min, ima oko 20km, u povratku oko 7min  ;D

i bude vrlo zanimljivo u oba smera  [rofl]


mora doðe¹ nekad malo na vikend da se zanimamo


pederi stop

Glava Dole

Prosecna brzina 171kmh u povratku sto znaci da si terao uglavnom preko 200 kroz grad? De upali nekad kameru da vidimo to cudo, ako nema snimka nije se ni desilo :D

https://www.youtube.com/watch?v=VMTkoTM5IfM#


mali_zmaj

#51
Citat: milomir22 poslato 23 Januar, 2019, 22:50
http://www.tcxboots.com/eng/prodotti-dettaglio.php?categoria=2

Pazi ove pancerice, jebo' mater da obujes ovo na 40 stepeni i ceo dan se kuvaju noge kao u express loncu, kako li mirisu carape uvece. Kapiram i bezbednost i sve, ali moto cizme su jedini deo opreme za motor koji nemam i koji necu ni nabavljati dok ne pocnem da teram motor zimi.

Jel ti ikad pao motor na nogu,u mjestu recimo!?  Meni jeste,a imam kolegu koji je izgubio tri godine svog ¾ivota po doktorima i terapijama zato ¹to iste nije imao kad je pao,pri 40km/h,proguglaj malo po netu o povredama koje su nastale zbog neno¹enja èizmi,ili bilo koje druge opreme na motociklu..  Mislim nemoj me pogre¹no shvatiti,ne prigovaram ti ni¹ta,radi ¹ta hoæe¹,ali mi kao iskusniji vozaèi bi trebali zapravo da edukujemo manje iskusne vozaèe da zapavo nose za¹titnu opremu,krenuv¹i od èizama..,pa nadalje!!  vruæina je jedna od neugodnih strana ovog hobija ili naèina ¾ivota...,i ki¹a,i hladnoæa,i automobili,psi,krave,i koje¹ta sva¹ta,al ¹ta je tu je!!  Statistika nam je katastrofalna!!

A èizma na slici je za enduro vi¹e...,a i tu sam se nagledao povreda,moja èitava ekipa vozi enduro,svi nose te èizme,i ne kukaju!! Tj ¹to bi rekao Uff ne¹to izmeðu touringa i enduro!! Ja bi ih nosio,ne bih trepnuo!!
jin-jang

Hurricane

#52
Citat: Glava Dole poslato 25 Januar, 2019, 14:20
Prosecna brzina 171kmh u povratku sto znaci da si terao uglavnom preko 200 kroz grad? De upali nekad kameru da vidimo to cudo, ako nema snimka nije se ni desilo :D

https://www.youtube.com/watch?v=VMTkoTM5IfM#




preko 200 veæim delom puta, ¹to pita¹?

nema 20km ali ima oko 15


kamera nikad, sve iz liènog zadovoljstva i terapije, kurèitisenemora

mrle


Glava Dole

Pa ako je 15km to je onda vec realnije, prosecna je onda oko 120-30... onako, ne secam se tacno do duse kakav je put do zemuna i kakav saobracaj... moras vala nekad da me sprovedes tom rutom :) Ti teraj kako inace teras pa ako me izgubis jbg... upalicu navigaciju :)

milomir22

@ mali zmaj

U mestu nije, pao sam sa x9 skutera pri 60 na sat, ali sam imao srecu da se nisam povredio i da sam imao svu opremu na sebi sem cizama.

Sa svim sto si napisao se slazem, leti cesto od opremem nosim samo rukavice i pojas, ne daj Boze da se olupam negde, ceo bih se odrao, ali sam primetio da oprema, i to ona skupa, mnogima ulije laznu sigurnost. Opremu treba nositi uvek, ali treba voziti kao da je nemas.

Ne vozim motor bas od juce, dozvolu imam vise od 10 godina, a vozio sam dosta i pre dozvole, ali vrucincinu ne podnosim i svesno se izlazem riziku. Da je pametno-nije, ali nije ni pametno voziti motor kad imamo auto, pa jbg sad.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

misa-pei

Kad me je '86. pri 5-10 km/h lansirao tip Ladom, ja sam bio na Jawi, ostala mi noga u patici ispod menjaèa. Palac rascvetan, nije bio slomljen, ali je meso oko njega puklo. I dan danas imam malo divljeg mesa, nokat raste kako hoæe, ume da me boli, posebno kad je hladno. Prvi promrzne taj palac. Rascopana glava i polomljena dva vratna pr¹ljena (za vrat mi nikakva oprema ne bi pomogla). Kad sam kupio enduro èizme i i¹li smo kod Kepe, nisam mogao da verujem kako su izubijana ona metalna ojaèanja i plastika. Sve bi to noga popila.

Oprema je preko potrebna, ali je tako lepo voziti u patikama, obiènim farmerkama i bez kacige (mene je iskreno strah da sednem na motor bez kacige). Pa sad, ko hoæe da prihvati rizik i da ka¾e "sam sam tako hteo", neka tera kako voli. Samo je bitno da je svestan rizika, posledica i da se pomiri s tim. Zato je bitna edukacija. Da zna ¹ta mo¾e (a veæa je verovatnoæa da hoæe nego da neæe) da mu se desi i da onda ne kuka.
Država je najveći neprijatelj naroda

Lazic

Citat: misa-pei poslato 25 Januar, 2019, 16:02
Kad me je '86. pri 5-10 km/h lansirao tip Ladom, ja sam bio na Jawi, ostala mi noga u patici ispod menjaèa. Palac rascvetan, nije bio slomljen, ali je meso oko njega puklo. I dan danas imam malo divljeg mesa, nokat raste kako hoæe, ume da me boli, posebno kad je hladno. Prvi promrzne taj palac. Rascopana glava i polomljena dva vratna pr¹ljena (za vrat mi nikakva oprema ne bi pomogla). Kad sam kupio enduro èizme i i¹li smo kod Kepe, nisam mogao da verujem kako su izubijana ona metalna ojaèanja i plastika. Sve bi to noga popila.

Oprema je preko potrebna, ali je tako lepo voziti u patikama, obiènim farmerkama i bez kacige (mene je iskreno strah da sednem na motor bez kacige). Pa sad, ko hoæe da prihvati rizik i da ka¾e "sam sam tako hteo", neka tera kako voli. Samo je bitno da je svestan rizika, posledica i da se pomiri s tim. Zato je bitna edukacija. Da zna ¹ta mo¾e (a veæa je verovatnoæa da hoæe nego da neæe) da mu se desi i da onda ne kuka.
Kad smo onomad bili na Goliji dok si ti blejao u gipsu nosio sam neke htz patike sa plastiènim ojaèanjima, duboke, rekao bi èovek odliène, i jesu u smislu da nije bilo krvi i polomljenih kostiju, ali ¹to je boleloooo... Kamenje, korenje, grane, kurci, palci... :o

UFF

Citat: Glava Dole poslato 25 Januar, 2019, 14:55
ne secam se tacno do duse kakav je put do zemuna i kakav saobracaj...

pa put je... auto put :D pa desno na novi most ili kod sajma na petlju posle novog mosta i uzbrdo do hipodroma i stigao si
a saobracaj? koji bre saobracaj kad se on juge vraca nocu ?  pijan ko bulja  [rofl]

Glava Dole

Ma verujem ako je 15km... a autoput u BGu provereno znam kakav je u gluvo doba noci, zive duse nema :) (zalomilo se da je obrnuo 70K bas na petlji pa stao da slikam :) )