Glavni meni

Mini PC

Započeo Ivicat, 16 Januar, 2019, 13:41

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Ivicat

Inspektor Nagib

Lazic


Ivicat

Da li mi se cini ili je ponuda komponenata za racunare prilicno slaba ovih dana? Cak mi izgleda da su i cene malo otisle gore.

dzimika

Ne cini ti se, sta mislis sto sam ja onda kukao oko trazenja, neki prodavci su mi odgovarali na mail posle par dana
Ostale su najskuplje komponente koje se inace redje prodaju, one jeftinije varijante su se razgrabile i jos uvek je veca potraznja

DebeliZmaj

em slabo em skupo
narucio 13 diskova 8TB WD Gold  - enterprise ...
7-9 nedelja ceka se ... jbg ceka se...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Ivicat

Onda bolje malo da sacekam. Ja napravio spisak sta mi treba, kad ono, nema to, nema ovo... Jos se ja nadao da ako nesto nema ovde, 'madjari' mogu da mi donesu.

mareskin

Citat: Ivicat poslato 13 Maj, 2020, 13:41
Onda bolje malo da sacekam. Ja napravio spisak sta mi treba, kad ono, nema to, nema ovo... Jos se ja nadao da ako nesto nema ovde, 'madjari' mogu da mi donesu.

Meni ljude samo tra¾e ponude, a odreðenih artikala nema kod uvoznika. Pone¹to pristi¾e, ali postoje velike rupe u cenovnom rangu.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Ivicat

Ne pratim vesti. Kada se otvaraju granice pa ce roba moci normalno da stize?

DebeliZmaj

4-5 nedelja bice ona consumer grade ...
7-9 enterprise grade ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

dzimika

Citat: Ivicat poslato 13 Maj, 2020, 14:47
Ne pratim vesti. Kada se otvaraju granice pa ce roba moci normalno da stize?

Granice za robu se nisu ni zatvarale, problem je sto nema komercijalnog prevoza kojim se isplati slati bilo sta, ili kontejnerima ili da se placaju sulude cene cargo avio transporta
trenutno prioritet ima prehrana na granicama, ostalo po redu ali veci je problem ovo gore sto sam naveo

UFF

Citat: UFF poslato 27 April, 2020, 22:54
Citat: DebeliZmaj poslato 26 April, 2020, 17:10
O-Stoja .... jeste dopisni ustasa ali je kralj ... :)


Citat: Ostoja poslato 26 April, 2020, 17:39
Zmajeeee
Nemoj tako...
Domovina zove a u otad¾bini ¾ivim...

:-* :-* [ljubav]

bio danas kod mene u trenerci na kojoj pise Yugoslavia

Citat: DebeliZmaj poslato 27 April, 2020, 23:38
a gde je slika ?!


evo od danas spec za zmaja

http://i.postimg.cc/9XpnHXF1/20200515-091502.jpg

DebeliZmaj

to je od danas ...|
fake news....
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

UFF

nope
od danas su new news
i nije fake jer se desilo ;)

mareskin

Citat: UFF poslato 16 Maj, 2020, 02:20
nope
od danas su new news
i nije fake jer se desilo ;)

Slika ili se nije desilo!
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

DebeliZmaj

ma to sad naknadno slika ...
uhvatis ga u mUFFonisnju pa kao sad sika ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

UFF

da se zahvalis ostoji, on je obukao, dosao i kaze slikaj me za zmaja
ja se pravdam i dokazujem samo ako moram da ne bi isao u zatvor, za sve ostalo ko ne veruje ne mora, ko ga jebe  [rofl]

DebeliZmaj

i kad te jure za ocinstvo ... :) ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Ivicat

Prvo je bilo problema da nadjem odgovarajuce komponente. Onda je bilo problema jer nisam nigde mogao da nadjem kuciste koje mi se svidja. Cak su me i nasi madjari ignorisali.
Onda stiglo sve ali budjavi M.2 ssd nikako nisam mogao da nateram da radi kako treba pod Linuxom. Ne mogu da instaliram win 7 jer je nova ploca. I na kraju zavrsih sa Win 10  [doh]

Lazic

Nama u firmi su svi hardovi M.2 ssd, redovno instaliram Linuxe... [neampojma] I na nove ploèe mo¾e win 7, lako si se obeshrabrio... Grupa programera iz Gigabajta je samoinicijativno napravila drajver za nove kontrolere, Majkrosoftu se toliko dopao da su ga je uvrstili u svoju bazu... Ima¹ na njihovom sajtu kako ga ubaciti u postojeæu instalaciju, probao, radi... :) [cheers]

Ivicat

Prvo nigde da nadjem kuciste koje mi se svidja. Nadjem neko nije lose ali onda ukapiram da ne mogu da stanu dva hdd-a. Pa cekaj M.2 ssd. Stigne ssd ali onda nece linux da radi kako treba. Zezaj se sa plocom, ima najnoviju verziju. Zezaj se sa ssd-om, poslednja verzija. Ubuntu, Linux lite, Mint, Zorin,... Da uporedim kako radi na win 7, nece win 7 jer je uefi. Trazi sta i kako, medjutim nema (lakog) resenja. A i ono sto sam nasao, nekima radi, nekima ne. Da probam win 10, nemam sugavi usb veci od 4Gb. Tu sam vec ozbiljno posizeo. Kupim usb i instaliram win 10. I radi dosta bolje. Konacno nesto lepo. Ali se greje M.2. Mislim se zar je moguce da moram da ubacim ventilator da hladim ssd! Trazim mali ventilator, nema nigde u Kg-u!. Kako bre da se covek ne obeshrabri!

PS: sada sve radi kako treba. Win 10, mreza funkconise ok, funless, temperature prihvatljive. Pupupu da ne ureknem.