Glavni meni

Mini PC

Započeo Ivicat, 16 Januar, 2019, 13:41

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

dzimika

Ne pazis na casu, nije komp za mene, za koleginicu je i pocinjemo od 04.05 da radimo u kancelariji
Zato realno nije bitno da je neka zver, treba samo za osnovne potrebe

castor

Toga barem ima¹ na kilo na sve strane...
It's the ride that matters, not the bike…

DebeliZmaj

Pa ako je sluzbeni sta stedis pare ? Kupi neki laptop sa windows 10 i miran si ... :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic

A win 10 ima ovih dana da se naðe i za 19e...

DebeliZmaj

mozda OEM ili da ti nekoiz svog PACK proda ...ali nije zapravo legalno
jerbo ti BSA u saradnji sa poreskom traze dokaz placanja te licence od pravnog lica koje moze da
ti proda ... ti cak da imas fizicki nalepnicu na racunaru, moras da imas poreklo te nalepnice ...
bilo ono kao Refurbish, OEM ili Prenosiva ..... imaju jos MAPI paketi ako jos su u upotrebi i kada se
kupuje Enterprise bulk pa dobijes brdo nalepnica ali cak i bez nalepnica ali moras imati poreklo \
same licence :) ...

na kupujem prodajes imas da kupis licence za smesne pare, stvarno smesne, i prolaze ti update i sve,
ali nemas nalepnicu i nemas poreklo licence i ako beko prekontrolise po nekom osnovu, ta ista se ponistava
tebi sledi kazna ( nisam cuo da je iko u Srbiji kaznjen zbog piratskog vindows na svom racunaru, dakle
tebi kao privatnom licu samo u teoriji ) ...

firme kad savataju daju ti rok tipa 15 dana da kupish NAJACU licencu .. dakle ako ti nadju windows ..moras pro da uzmes ...
ako ti nadju ne_dao_ti_bog recimo MSSQL Enterprise neki ili kuku_lele_ce_te_jebu u klasteru... Za sve servere u klastere, dakle\
za svaku istancu mors kupis najskuplju licencu inace si obro bostan ... ( E ovo sam vec cuo i video po Srbiji da kaznjavaju )

Tako da ono za po kuci komp .. sve ok ... Firma licence .. sad je no no !!!
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

dzimika

Zato i kupujem i licencu istovremeno, ne trazim pirate i slicno jer ne zelimo da se zajebavamo oko svega toga, i lap top je kupljen sa licencom kad sam kupovao, a koleginici treba desktop jer ona svoj posao zavrsavao u kancelariji i nakon toga eventualno da se javi na telefon i to a ja evo jos uvek radim od jutros, jebu me moldavci trenutno za sve pare, par sati cimanja, slanja fajlova, stampanja, skeniranja da bi na kraju zbog greske osiguranja koje je lose upisalo nosivost rekli ne moze ipak, pa jebem vam bre mater idiotsku, jos me ubedjuje da sam poslao sertifikat iz 2018 sa novim nazivom broda a da je osiguranje iz 2019 sa starim, htedo da je pitam za mentalno zdravlje ili za ocno posto je to nemoguce ali ajde

DebeliZmaj

uzmi joj onda rwefurbish masinu, uglavnom dodju sa licencom win7 pro... ako je pro prolazi ina 10 ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic

#67
Citat: DebeliZmaj poslato 24 April, 2020, 19:28
mozda OEM ili da ti nekoiz svog PACK proda ...ali nije zapravo legalno
jerbo ti BSA u saradnji sa poreskom traze dokaz placanja te licence od pravnog lica koje moze da
ti proda ... ti cak da imas fizicki nalepnicu na racunaru, moras da imas poreklo te nalepnice ...
bilo ono kao Refurbish, OEM ili Prenosiva ..... imaju jos MAPI paketi ako jos su u upotrebi i kada se
kupuje Enterprise bulk pa dobijes brdo nalepnica ali cak i bez nalepnica ali moras imati poreklo \
same licence :) ...

na kupujem prodajes imas da kupis licence za smesne pare, stvarno smesne, i prolaze ti update i sve,
ali nemas nalepnicu i nemas poreklo licence i ako beko prekontrolise po nekom osnovu, ta ista se ponistava
tebi sledi kazna ( nisam cuo da je iko u Srbiji kaznjen zbog piratskog vindows na svom racunaru, dakle
tebi kao privatnom licu samo u teoriji ) ...

firme kad savataju daju ti rok tipa 15 dana da kupish NAJACU licencu .. dakle ako ti nadju windows ..moras pro da uzmes ...
ako ti nadju ne_dao_ti_bog recimo MSSQL Enterprise neki ili kuku_lele_ce_te_jebu u klasteru... Za sve servere u klastere, dakle\
za svaku istancu mors kupis najskuplju licencu inace si obro bostan ... ( E ovo sam vec cuo i video po Srbiji da kaznjavaju )

Tako da ono za po kuci komp .. sve ok ... Firma licence .. sad je no no !!!
Nalupeta se Petre k'o Maksim po diviziji... [facepalm]

DebeliZmaj

po cemu ? si cuo za Refurbish licence ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Gvozden

#69
Znam da to sa preprodajom licenci ne ide, bar kad je u pitanju Corel  i PS slicni programi. Hteo sam sam sebi da prodam iz stare firme u novu softwer da bih samo mogao da kupim komplet novi uggrejd i rekli mi da ja ne mogu da prodajem njihovu intelektualnu svojinu. Koja je btw na moje ime. I jos moram da platim 60 ili 90 evra cd.... ZNaci sam sebi , isti vlasnik, isti osnivac firme , bla bla..
Program je tad bio svuda u eu 700e  , kod nas 900 plus 60 za cd... I nema Lacie externog drajva koji se svuda delio uz novu licencu.
Zato sam uzeo program iz Kanade i platio sve, u inat nisam hteo kod nasih lopova. Kazem nasih, jer nigde u svetu nije ta cena, nigde se cd ne naplacuje , nigde se ne daje bez knjige ili u tom slucaju gift harda.. Pa reko zar vam nije u cilju daa svi imaju regularne licence.. izgleda da nije. A suport je nesto sto je u domenu vere u svevishnjeg.
Mozda i moze to sa win sistemom, menjaju se vremena

despic

Lazicu zna zmaj sta prica, samo, sve te varijante su i dalje donekle nelegalne. A taj win10 za 19e o kom pricas zapravo kosta tipa 9$ max. Samo sto na kp prodaju za 19 :)
klasican divljak

mareskin


Ako kupi¹ raèunar sa aktiviranom licencom koja je vezana za taj raèunar ti nisi preprodao program. Prodao si kompletnu ma¹inu na kojoj je ta licenca. Nisi duplirao licencu, nisi je preinstalirao. Ostala je gde jeste i gde je plaæena.
Posebno to ima¹ sada sa digitalnim Win 10 licencama. Vezane su za ma¹inu.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

DebeliZmaj

Mareskin ... pravno lice kad kupi digitalni bulk, pise da ako nisi namenski kupio za preprodaju, dakle OEM, cim prodas taj racunar nije vise vazeca licenca.
Ona jeste vezana za racunar, tacnije za odredjeni zapis u BIOS-u, ali je takodje vezana i za nosioca licence a bulk ... :)
U ocima BSA i Poreske uprave .... Windows za ciju licencu nemas racun, to jest poreklo da si ga kupio na ovlascenom mestu za prodaju za tvoju regiju
ili daje dosao kao paket uz nov racunar ili da ima ``refurbish`` licencu smatraju da je ilegalan.
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Gvozden

Da, bas tako kako Zmaj kaze, ne moze nikako da se prebaci. Ni preprodajom racunara, cak mislim da mora neko pisanije da ide ako se menja u apr-u ime ili racun... zbog licence i vazenja istom kao pravnom licu... ma cirkus

mareskin

Citat: DebeliZmaj poslato 25 April, 2020, 12:39
Mareskin ... pravno lice kad kupi digitalni bulk, pise da ako nisi namenski kupio za preprodaju, dakle OEM, cim prodas taj racunar nije vise vazeca licenca.
Ona jeste vezana za racunar, tacnije za odredjeni zapis u BIOS-u, ali je takodje vezana i za nosioca licence a bulk ... :)
U ocima BSA i Poreske uprave .... Windows za ciju licencu nemas racun, to jest poreklo da si ga kupio na ovlascenom mestu za prodaju za tvoju regiju
ili daje dosao kao paket uz nov racunar ili da ima ``refurbish`` licencu smatraju da je ilegalan.

Mislio sam na primer kada kupi¹ desktop ma¹inu sa Win 10 na njemu ili laptop. Digitalna licenca je veæ aktivirana. Na raèunu za taj raèunar pi¹e da je Win 10 u njemu. To mo¾e¹ da proda¹ dalje. Ne prièam o naknadno kupljenim licencama.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

DebeliZmaj

Samo ako je tako kupljena masina, ako si u papirima kada si je kupio dobio
i tu info da je takav model, dakle mora pise model i da za taj model ide
i ta licenca ... To je cool.
Opet proveriti kada ga prodas da li prenosis i licencu. Na nekim trzistim OEM prestaje da vazi kada ga prodas.
Na nekim trzistima ima racunare sa free windows, recimo kod nas je kratko bilo windows 8.1 ali za racunar koji
je ispod 200e, radili su to da legalizuju trziste. I super ljudi su uzimali komp i posle ga pakovali.
I sve je ok osim sto ej to vazilo samo za licne racunare, kad kupi firma to nije vazilo. Prodavci su to precutali
kupci nisu citali. Neke firme najebase.
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic

#76
Citat: despic poslato 25 April, 2020, 12:12
Lazicu zna zmaj sta prica, samo, sve te varijante su i dalje donekle nelegalne. A taj win10 za 19e o kom pricas zapravo kosta tipa 9$ max. Samo sto na kp prodaju za 19 :)
Nigde nisam pomenuo kp, al' vidim sve struènjak do struènjaka, plus vidovnjaci, a niko da proèita ¹ta sam napisao, jo¹ manje da zatra¾i poja¹njenje... [facepalm]



Inaèe, Zmaja znam 10 godina, namanje mu treba verovati kad poène da lupeta èlanove zakona i da zvuèi kao da zna ¹ta prièa... ;D


Lazic

Citat: DebeliZmaj poslato 25 April, 2020, 11:48
po cemu ? si cuo za Refurbish licence ?
Citat: Laziæ poslato 25 April, 2020, 03:56
Citat: DebeliZmaj poslato 24 April, 2020, 19:28
mozda OEM ili da ti nekoiz svog PACK proda ...ali nije zapravo legalno
jerbo ti BSA u saradnji sa poreskom traze dokaz placanja te licence od pravnog lica koje moze da
ti proda ... ti cak da imas fizicki nalepnicu na racunaru, moras da imas poreklo te nalepnice ...
bilo ono kao Refurbish, OEM ili Prenosiva ..... imaju jos MAPI paketi ako jos su u upotrebi i kada se
kupuje Enterprise bulk pa dobijes brdo nalepnica ali cak i bez nalepnica ali moras imati poreklo \
same licence :) ...

na kupujem prodajes imas da kupis licence za smesne pare, stvarno smesne, i prolaze ti update i sve,
ali nemas nalepnicu i nemas poreklo licence i ako beko prekontrolise po nekom osnovu, ta ista se ponistava
tebi sledi kazna ( nisam cuo da je iko u Srbiji kaznjen zbog piratskog vindows na svom racunaru, dakle
tebi kao privatnom licu samo u teoriji ) ...

firme kad savataju daju ti rok tipa 15 dana da kupish NAJACU licencu .. dakle ako ti nadju windows ..moras pro da uzmes ...
ako ti nadju ne_dao_ti_bog recimo MSSQL Enterprise neki ili kuku_lele_ce_te_jebu u klasteru... Za sve servere u klastere, dakle\
za svaku istancu mors kupis najskuplju licencu inace si obro bostan ... ( E ovo sam vec cuo i video po Srbiji da kaznjavaju )

Tako da ono za po kuci komp .. sve ok ... Firma licence .. sad je no no !!!
Nalupeta se Petre k'o Maksim po diviziji... [facepalm]
Jel ti sad jasnije? Ni ti ne ume¹ da èita¹, morao sam da citiram... [facepalm]

despic

eto, uspeli smo da naljutimo lazica :)
klasican divljak

Lazic

 [rofl] [rofl] [rofl]

Mene samo glup narod mo¾e da naljuti, ne sekiraj se... ;D :-*