Glavni meni

Kupujem enduro 600-650cc

Započeo alex997, 04 Januar, 2019, 03:12

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

alex997

u potraznji sam za nekim enduro/kros motorom,na oglasima nema nesto puno primeraka pa me eto ovde...najvise sam za KLX 650 ,al moze i neki Xt600 i Dr650..nudite ko sta ima,do 1500e

Gavrolini

Moj savet ti je da potrazis malo negde da isprobas sve motore iz te klase. Posle toga KLX vise neces gledati.

alex997

Citat: Gavrolini poslato 04 Januar, 2019, 12:28
Moj savet ti je da potrazis malo negde da isprobas sve motore iz te klase. Posle toga KLX vise neces gledati.

vozio sam teneru 660 i xr600 , smatram da je klx slican xr-u ,bar iz price i to, a xr me blago receno odusevio..tako da smatram da ce klx da vrsi moja posla :D

Taraba

KLX i XR ti nemaju ama bas nista zajednicko, osim sto su oba motori :D
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

alex997

Citat: Taraba poslato 04 Januar, 2019, 16:19
KLX i XR ti nemaju ama bas nista zajednicko, osim sto su oba motori :D

nisam to ni reko...rekoh mislim da su slicni po preformansama

Gavrolini


dzimika

Nekako ispada da jedino zajednicko na modelima koje si naveo je da imaju dva tocka i jedan cilindar

alex997

Citat: Gavrolini poslato 04 Januar, 2019, 12:28
Moj savet ti je da potrazis malo negde da isprobas sve motore iz te klase. Posle toga KLX vise neces gledati.

a bas me interesuje ovo...dakle ti si ovde indirektno reko da je Klx tanak u poredjenju sa Xt,Dr,Klr,Nx itd ?!

a zaboravio sam da napisem da mi treba motor do 35kw ,zbog A2 kategorije

ЯЭВОЛУТИОН

nemoj da te tovare zlikovci....uopste nije bitno sta ces kupiti samo nek je u najboljem mogucem stanju za te novce da se ne patis vec da se vozis...posle ces ga i onako prodati i kupices ktm.... :)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Gavrolini

Manje vise svi u toj klasi su na A2. Jedno je papir a drugo realnost. Posedovao sam vecinu a vozio sve iz te klase. Realna prica je da klx najlosije ide. Ja sam pristalica yamahe i u toj klasi ni jedan motor ne moze da pridje yamahi TT600. E sad sve zavisi sta planiras da vozis. Ako je to vise ulica onda i dominator i xt(3tb i noviji) zavrsavaju posao. Za vise enduro voznje xr i xt(2kf). Dr650 je jako zahvalan motor. On je negde izmedju svega toga sem dr650se koji se pravi od 1996 do dan danas identican i odlicno se pokazao. Opet kazem tt600 i ttr su po mom iskustvu daleko najbolji u klasi ali ni jedan ni drugi neces naci kod nas...a pogotovo ne ispod 2000e. Ako te zanima bas bas nasviran xr600( kit 650ccm + 1. Specijala), unutra nov klip wossner koji nema jos ni sat vremena rada, motor bas bas napucan i opremom i u agregatu javi se u inbox ali je cena malo nesto preko toga.

Lazic

Revolucija je u pravu, a sa Gavrinom kombinacijom æe¹ proæi bolje nego nov motor da kupi¹... ;D [cheers]

Gavrolini

Nije to Gavrina kombinacija. To je drugarov xr.  Bivsi kvarisin na kom je on zapoceo u dobrom smeru budzenje. Stavljen cilindar od dominatora 650ccm, hladnjak za ulje itd. Drugar je sve to utamburio plus razbusio sad preko zime na prvu specijalu sa novim vosnerom. Motor stvarno ide brutalno. Andreja zna kakav je bio a sad jos bolji.

srbac

Izbegni KLXa u ¹irokom luku i motore bez anlasera nikako !!! Svi govore pali lako. Da, ali  dok to savladas trebaju ti debeli zivci da ne bi radio èekiæ po motoru. Kad motor stoji du¾e od 20-30 dana onda treba 20 kurblanja pa ako upali, be¾ dalje.
Najbolje XT600 3tb sa anlaserom, motor super, tro¹i ko upaljaè, dobar za OFF, a kad ti dosadi lako se prodaje !!! Sa sreæom kupovina

ЯЭВОЛУТИОН

pola zivota sam vozio motore bez anlasera...samo kurbla...kad je sve nastelovano pali na drugu kurblu...eventualno trecu posle tri meseca stajanja...ali mora se ispostovati procedura...kada je deterdzent naucio da pali ktm na kurblu iz druge vala ce i on....
anlaser je ionako za pozere tipa svetla se sama pale i mora ajnspric....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

El Jefe

Слао си га код господина Рајковића да вежба курблу?
Друштво за заштиту од животиња

Gavrolini

Srbac uz svo postovanje sem sto si rekao za klx da zaobidje sto je istina sve ostalo je debelo sranje :)

alex997

zasto je onda taj Klx na opasnoj ceni ? ja bi najradije xt ( 2kf ) ,brutalno najlepsi...al matoro  [panic] [panic]

srbac

Citat: Gavrolini poslato 07 Januar, 2019, 16:03
Srbac uz svo postovanje sem sto si rekao za klx da zaobidje sto je istina sve ostalo je debelo sranje :)



:P :P :P

Gavrolini

Citat: alex997 poslato 07 Januar, 2019, 16:49
zasto je onda taj Klx na opasnoj ceni ? ja bi najradije xt ( 2kf ) ,brutalno najlepsi...al matoro  [panic] [panic]
Pa i nije vise klx na nekoj ceni. Eno onaj sa sve velikim acerbis rezervoarom vrti se godinu dana na oko 1200-1300e.  I da se razumemo matoro je 89 jos kako da je matoro ali je matoro i 93 isto tako. isti kurac da li je 25 ili 30 godina. Gledaj stanje a za te pare ce svakako biti mator.

ЯЭВОЛУТИОН

ja neznam  koji je vama kurac sa tim matoro...aj kad je r u pitanju pa se palis na papirne performanse koje nikad neces moci da iskoristis...bitnije od godina je stanje motorcikla i predjena kilometraza i kako je odrzavan....u svici 2kf 2000chf  i ktm 640 2000chf....razlika 20 godina...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11