Glavni meni

Koliko ¾bica

Započeo Slaninar, 21 Decembar, 2018, 08:17

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Slaninar

Ili - kako je radoznalost ubila maæku.  :)

Elem, zima je, raèunam da je svaki izgovor za èaèkanje oko motora dovoljno dobar - pa evo jedne molbe i pitanja.

Oni koji imaju toèkove sa ¾bicama: koliko ¾bica ima na toèkovima? Zanima me i za prednji i za zadnji.

Èista radoznalost u su¹tini. Inaèe, iz dosada¹njeg iskustva:

32 ¾bice su apsolutni minimum da toèak, u sluèaju pucanja jedne ¾bice ne dobije preveliku osmicu da smeta u vo¾nji, ili jo¹ gore - kaèi vilju¹ku i sl.

36 ¾bica omoguæava relativno dugaèku vo¾nju u sluèaju pucanja jedne, bez preterane deformacije toèka.

40 i vi¹e je "sigurica". Tu je "doprinos" svake pojedinaène ¾bice dovoljno mali da se mo¾e voziti i vi¹e sezona sa puknutom ¾bicom ako je sve ostalo kako treba (ako je ¾bica pukla od nekog spoljnog udarca, ovo je moguæ scenario).

Pa eto, zanima me model motora i broj ¾bica na toèkovima. Koliko je "rezerve" koji proizvoðaè ugradio.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Gavrolini

Posto si toliko zaludan evo ti slika pa broj


Lazic

Moram da re¹im zadnji toèak, veæ par godina vozim bez jedne, pra neki dan video da se jo¹ jedna odvila... Dodu¹e imam ih vi¹e nego na ovom toèku... Za sada...

Slaninar

Citat: Gavrolini poslato 21 Decembar, 2018, 08:31
Posto si toliko zaludan evo ti slika pa broj


9 trailing spoljnih. Dakle mora biti 4x9.  :)

Koji motor?
Zadnji?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic

Dobro bre Relja kad si video ovakav toèak napred... ??? :o

Slaninar

Citat: Laziæ poslato 21 Decembar, 2018, 09:12
Dobro bre Relja kad si video ovakav toèak napred... ??? :o

Pretpostavka je majka zajeba.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Gavrolini

Otkud znam...ta mi slika prva izasla na googlu

Hurricane


K0le

Berg fe 450 (exc 450)  prednji 36 , zadnji 36.  Lc4 640 motard isto tako  [flashing]

ЯЭВОЛУТИОН

36 je skoro pa standard za motorcikle...ranije su englezi imali 40 zica...znam da harley ima 40/80/90/100/120 varijante za kurcenje...

http://www.hdwheels.com/80-100-120_spoke.htm
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Slaninar

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 21 Decembar, 2018, 11:16
36 je skoro pa standard za motorcikle...ranije su englezi imali 40 zica...znam da harley ima 40/80/90/100/120 varijante za kurcenje...

http://www.hdwheels.com/80-100-120_spoke.htm


Meni ovih dana stigli neki sa 40 ¾bica - vintage BMW motor. Rek'o daj da vidim, mo¾da nije ba¹ toliki izuzetak. Da nemam OCD, zajebao bih èoveka - ovako sam sva sreæa izbrojao ¾bice - da budem 100% siguran. :)

Po meni pametno i dobro re¹enje. Ne znam zbog èega ih vi¹e ne pravi s 40 - pogotovo ti kao "adventure" motori - ako treba da ne vidi majstora puno kilometara.
Sve do 44 ¾bice ima smisla ako se ¾eli veæa izdr¾ljivost/robusnost.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Hurricane

kako onda da naplate 20.000 eur proizvod koji ih ko¹ta u proizvodnji jedva 6.000 eur?

ogroman je to sistem, treba zadovoljiti uvek nezadovoljne domicilne radnike, malo je i to


te od 44 ¾Bice ( ne znam odakle to B ) bi onda pravili u Priboju ili gde veæ, da mo¾e vuèiæu da budemo zahvalni

El Jefe

Сви ти стари мотоцикли су имали велики пречник точка и узану фелну. И  били су углавном идентични и заменљиви, могли су и напред и назад. И вожени су већином по макадаму.
Друштво за заштиту од животиња

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Hurricane poslato 21 Decembar, 2018, 12:10
kako onda da naplate 20.000 eur proizvod koji ih ko¹ta u proizvodnji jedva 6.000 eur?

ogroman je to sistem, treba zadovoljiti uvek nezadovoljne domicilne radnike, malo je i to


te od 44 ¾Bice ( ne znam odakle to B ) bi onda pravili u Priboju ili gde veæ, da mo¾e vuèiæu da budemo zahvalni

to zbice ti je lalinski...oni i bicikl zovu tocak
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Slaninar

Citat: Hurricane poslato 21 Decembar, 2018, 12:10
te od 44 ¾Bice ( ne znam odakle to B ) bi onda pravili u Priboju ili gde veæ, da mo¾e vuèiæu da budemo zahvalni

Kod nas u selu se pod ¾icom misli na elektriènu, dok je "¾bica" naziv za... ¾bice toèkova.  :)

Englezi isto imaju poseban naziv za ¾bicu: "spoke".
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Hurricane

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 21 Decembar, 2018, 12:18
Citat: Hurricane poslato 21 Decembar, 2018, 12:10
kako onda da naplate 20.000 eur proizvod koji ih ko¹ta u proizvodnji jedva 6.000 eur?

ogroman je to sistem, treba zadovoljiti uvek nezadovoljne domicilne radnike, malo je i to


te od 44 ¾Bice ( ne znam odakle to B ) bi onda pravili u Priboju ili gde veæ, da mo¾e vuèiæu da budemo zahvalni

to zbice ti je lalinski...oni i bicikl zovu tocak

i sedi¹te SIC pretpostavljam

Slaninar

Citat: Hurricane poslato 21 Decembar, 2018, 12:19
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 21 Decembar, 2018, 12:18
Citat: Hurricane poslato 21 Decembar, 2018, 12:10
kako onda da naplate 20.000 eur proizvod koji ih ko¹ta u proizvodnji jedva 6.000 eur?

ogroman je to sistem, treba zadovoljiti uvek nezadovoljne domicilne radnike, malo je i to


te od 44 ¾Bice ( ne znam odakle to B ) bi onda pravili u Priboju ili gde veæ, da mo¾e vuèiæu da budemo zahvalni

to zbice ti je lalinski...oni i bicikl zovu tocak

i sedi¹te SIC pretpostavljam

U "amaterskom" ¾argonu - da. Inaèe je "sedlo" - kod "potkovanijih" u materiji.  :)  Po¹to se veæina bicikala ja¹e (opkoraèIIIIva sa dve noge, je li).  

EDIT: napredni nivo
Prevedi reèenicu:
"Centrirao ga je u brucu!"     [rofl]
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Hurricane

alo, pona¹ajte se, prilagodite reènik maternjem ili æe vam sve pare pokupimo  [rofl]

Slaninar

Citat: Hurricane poslato 21 Decembar, 2018, 12:39
alo, pona¹ajte se, prilagodite reènik maternjem ili æe vam sve pare pokupimo  [rofl]

©ta, na mad¾arskom da prièamo?!  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Hurricane

sa mad¾arima na mad¾arskom, sa srbima na srpskom  [srednjiprst]


ne nego æu ja da uèim maNd¾arski na teritoriji svoje zemlje, oæu bole me kurci