Glavni meni

Imao sam sudar, sta dalje (savet)

Započeo ninjitsu, 05 Decembar, 2018, 03:09

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ninjitsu

Pozdrav svima, kao sto naslov kaze imao sam sudar koji sam ja napravio i prvi put mi se to desilo pa ne znam bas najbolje kakva je procedura i u kolikom sam sranju za dalje. Panduri mi nista nisu rekli osim sto su vikali na mene i rekli mi da cekam poziv za kod sudije pa cu da saznam. Ako iko od vas ima neko iskustvo ili savet jako bi mi znacilo. Opisacu veoma ukratko sta se desilo..

Jurija Gagarina vozio sam normalnom brzinom mozda 50ak km/h. I zagledao sam se nesto u auto sa strane i kada sam vratio pogled odjednom ispred mene kolona jebena stoji i neki beli stari auto i ja na kocnicu i zakucam mu se u dupe. Nije neka velika steta njemu je branik sjebao zadnji i to je to. Ja  zovem policiju kazu mi nagodite se sa covekom. Ja kazem tom liku hajde da ti platim kaze ma sta da mi platis tako su me vec jednom izjebali i nisam video ni dinara zovi pandure. I ja ih zovem. I taj covek je tu stajao nekih 15 minuta i pricao sa nekim telefonom i odjednom mu je pozlilo i on ode na travu i sedne. Dodje hitna i kazu mu ajde bre ustaj nije ti nista. Izmerili su mu visok pritisak samo jer se iznervirao i uzbudio. Odvezla ga je hitna. Panduri dolaze i pisu mi krivicnu prijavu jer je bilo povredjenih i savetuju mi da se ne raspitujem za zdravlje ovog sto sam ga udario (a coveku nije billo nista). Mozda on hoce da dobije neku odstetu ne znam ni to kako ide.
Moje glavno pitanje - U kolikom sam ja sranju i da li cu sigurno dobiti krivicnu prijavu i krivicni dosije, da necu moci da izvadim vise onu potvrdu da nisam krivicno osudjen, ili ce to da ide na neku dodatnu kaznu, oportunitet ili nemam ni sam vise pojma sta... ne spavam vec nekoliko dana zeludac mi se prevrce. Pa bih voleo da znam nesto vise ili makar cujem misljenja vasa.
Izvinjavam se unapred ako nije odgovarajuce mesto za temu.
Hvala
rocknrolla®

ghoul

Opusti se druze nisi nikoga ubio, kakav crni dosije
Njemu ce tvoje osiguranje da plati stetu, ti ces ici kod sudije, dobiti neku kaznu, mozda neki poen, platiti sledecu registraciju skuplje i to je to koliko ja znam.

Ne znam sto niste evropski izvestaj popunili samo?

MIGE

Citat: ghoul poslato 05 Decembar, 2018, 04:28
Opusti se druze nisi nikoga ubio, kakav crni dosije
Njemu ce tvoje osiguranje da plati stetu, ti ces ici kod sudije, dobiti neku kaznu, mozda neki poen, platiti sledecu registraciju skuplje i to je to koliko ja znam.

Ne znam sto niste evropski izvestaj popunili samo?
upravo tako...nema razloga za brigu..a on je napravio predstavu da bi uzeo neku kintu

Grof

Pro¹ao si super. Dobiæe¹ kriviènu a ne prekr¹ajnu priju, èitaj manje sranje, jeftinije je. Dobiæe¹ poziv iz tu¾ila¹tva, ponudiæe ti nagodbu tj OPORTUNITET i to treba da prihvati¹. Uplatiæe¹ 30000 u bud¾et u roku od 6 meseci i kraj to je to, nema dosije i pièki strininih.
P.S. Sledeæu regu æe¹ malo vi¹e platiti i to je jedina gnus pojava.
... been there done that....

ProjectLord

Moje iskustvo - krivicna prijava. Ako nisi bio belaj u proslosti, dobices oportunitet.
Koja cifra je u pitanju - ne znam, meni je prije 8 godina bilo 50.000 din, pa se poslije (zahvaljujucu mom divnom advokatu) povecalo na 100.000. Secam se da su mi proveravali kolika mi je plata, pa valjda i to ima uticaj....
Ako ti rebnu vecu cifru, zamoli ih da placas na rate, nemoj se zavaravati da slucaj moze da zastari, ipak je to krivicna prijava.

Kad to budes isplatio, navodno nemas dosije, ali.... nije bas tako...
Zaustavi me policija letos sa sluzbenim kolima, pitaju jesi li osudjivan - ja kazem da nisam. Proveri baja preko Motorole, i kao: sto me lazes, imas nesto od prije 8 godina...
E sad, ako sam ga dobro razumeo, moram da pisem neki zahtev da mi se taj status u policiji izbrise(prepravi).

ЯЭВОЛУТИОН

pa mene svaki put kad proveravaju dobiju odgovor da nisam osudjivan.....kad prover iskace im pun kurac nekih guposti.....
lepo im objasnim da nisam krao, nisam ubijao i nisam varao...a lopove sam tukao i nastavicu...a to sto oni ne hvataju lopove nego ja moram da ih vaspitavam.....to nisam ja kriv.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

viper

#6
Vec su ti rekli nemas brige, samo u slucaju smrtnog ishoda u udesu bude opasnog sranja, ovo je obicno cukanje.
Mene je konkretno ona kobilentina osakatila i izvukla se bez kaznenih poena i sa placanjem u budzet, mislim da cak ni zabranu upravljanja nije dobila.
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

isterivac

#7
Ajde da se i ja umesam da ne otvaram novu temu. Udari me rodjak pre mesec i po dana autom, ja bio na skuteru. Idem glavnom ulicom,citaj sa prvenstvom prolaza, on stoji na parkingu pored puta i u momentu kad ja nailazim krece bez migavca i bilo kakvih znakova da pravi polukruzno okretanje.. Ja nisam mogao da stanem jer sam isao oko 50km/h a jos i asfalt uglacan i zabodem zadnju kocnicu, potklizan ga i udarim ga u prednji levi tocak. Skuter se odbije od auta i udari repom o semafor.. JA sam se malo klizao ali nisam umao bog zna kakav udar i ustanem odmah da bi mi se noge oduzele posle nekih 2 minuta i samo sam seo dole. Kad sam video da je to rodjak, reko hoces popraviti ovo(greska, znam i sam) kaze on hocu bre, izvini ovo ono i mene prebaci u hitnu gde sam rekao da sam pao sa merdevina da ne bi zvali policiju da ovog ne bi ukanalio.. Elem, napukla mi je bila ta neka tibalna ili kako se vec zove kost i lezao 3-3,5 nedelje dok to nije zaraslo.. Kada sam konacno ustao iz kreveta i otisao da vidim skuter vidim da od te naizgled male popravke nema nista jer je pukao blok motora i ovaj sad naravno nece da kupi drugi skuter jer ga boli stojko a ja ne pristajem na budzenje i varenje bloka jer necu da od gotovog pravim veresiju.. Elem, kakvo je vase misljenje, da li da ga tuzim sad ili sta da radim, jer da ga prebijam i sl. samo cu sebi napraviti posla? U pitanju je Piaggio Beverly 300 2012 godiste. Znaci, ne zelim da ja sad tu trazim odstetu za povrede i sl, nego samo nadoknadu skutera kojeg je sjebao zbog svoje krivice.
Jebes majstore kad posle njih, moram ponovo da radim isti posao!

viper

Motka pa po ledima, ja bi uh bolje da cutim.
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

®or¾

Izjavi¹ da si bubno sa merdevina,a sad razmi¹lja¹ da li da ga tu¾i¹.Pa brate panduri jesu glupi al' nisu ba¹ tolike veverice,rizikuje¹ da i protiv tebe podnose prijavu,pokku¹aj nekako da se dogovori¹,a ako ne ide,onda Viperov metod.

milomir22

@isterivac

Kako da ga tuzis kad si u bolnici izjavio da si pao s merdevina, jedino ako imas svedoke, a i to je pitanje. On ako do sad nije ispao covek, sva je prilika da ce i u buducnostiti patiti od kurcobolje. Nisam pravnik, ali mislim da ti je sad za sve kasno, sem da ga ubedis da ispadne covek i nadoknadi ti stetu.


@ninjitsu

Brate, opusti se, nikoga nisi ubio, cukanje u svakom vecem gradu ti je normalna pojava, desi se greska, najbitnije je da posle nje ispadnes covek.



U zivotu sam ucestvovao u dva laksa udesa, u oba su se zakucali u mene, prvi put me pokupio lik kolima dok sam skuterom stao pesacima da prodju na pesackom prelazu, u bgu se desilo, stariji covek je ispao fer i nadoknadio mi svu materijalnu stetu.

Pre 2 nedelje se vracam iz sela i usporim autom da predjem preko rupe, iskopali ceo grad zbog optickih kablova, ko zna gde je VIS (2. tehnicka) u Kgu, upravo se tu desilo. Nisam naglo stao, nisam ni mnogo usporio, samo cujem iza sebe skripu guma i udarac. Lik sa vw turanom se nesto zamislio, nervozan, psuje, hoce jos i da se svadja, ja sam kriv, sta kocim koji kurac, dere se, probi mi uvo. Ja oladjen, gledam auto, razvalio mi tablicu i onaj plasticni okvir, ali nema neke stete, a i toyotu sam uzeo od ribe koja ga je vozila po bgu, nema coska koji nije udarila. Vidim nema neke stete, ali mi sad krivo da ga pustim, jer je klasicno govedo. Pripretim  mu da se ne kurobeca i da pazi sta prica, jer nisam polagao u Pristini za b pa da ne znam propise, da nisam naglo kocio, vec sam usporio lagano i presaltao iz 3. u 2. a to sto je on majmun je njegov problem. U jednom trenutku mi puce film i krenem da se derem i psujem kao kocijas, pomenuh mu sve redom, ni deca (zenska) mu nisu izostavljena. Majka je bila sa mnom i samo mi rece da je ne blamiram vise, ako je to moguce i da idemo ako vec nema stete, poslusao sam stara-majku  ;D, ali je zasluzeno dobio, makar usmeno.

Poenta price je da ispadnes covek i priznas ako si vec zasrao, a ne da jedes govna, zbog ponasanja, da sam video i najmanju ogrebotinu, zvao bih mu pandure, cisto da ga jebem kad je stoka.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

UFF

isterivac imas samo jednu opciju

odvezes mu skuter kuci, istovaris ga u dvoristem pozoves ga pa mu das saobracajnu i kljuceve i cestitas mu sto je postao ponosni vlasnik, kazes mu koliko kosta i do kad ga cekas a posle cega ide i kolika kamata
pa on onda nek vari ili kupuje nov blok, kako god resi i voli

Gavrolini

Nema tu mnogo pametovanja. Ili oprostis ili naplatis.nema izmedju. I u jednoj i u drugoj situaciji vise rodjaka nemas tako da ti izaberi bolju po sebe.

Glava Dole

Jos jednom opravdana ona narodna "sto dalji to bolji" [veryangry]

Hattrick

Ljudi se dave za banku. Sitne duse.

ninjitsu

Ljudi hvala vam svima na odgovorima i pomoci, sada mi je definitivno malo lakse (na stranu sto sam vozio tudj auto i od malog kvara krenulo je sve niz kurac te pukao pk kais pa podvukao zupcasti pa da vam ne nabrajam vise treba da idem da spavam :D ) Javicu vam sta sam i kako sam prosao kada me budu pozvali na sudjenje, naravno da cu sve da priznam i da ispricam kako i jeste bilo i da zamolim da mi ne pisu nista jer mi je to najvaznije taj dosije.. a platicu i neka mi skidaju te kaznene poene jebe mi se vise. Stalno neka sranja ovde po gradu. Ljudi su se navikli da rade za novac sta god treba ne biraju se sredstva a kamoli lazi. Toliko sam se razocarao u ljude i novac i iskreno mi se jebe dal ce da me sve kosta 2 dinara ili 2000eura apsolutno mi je isto! Pare su kurac, na kraju dana je vazno kakav si covek, kao sto ste i sami rekli vec...

@isterivac
Saosecam sa tobom. Ja mrzim takve situacije ali sam imao susreta sa njima cesto. Sto prema meni sto prema drugima. Borim se da se fokusiram na pozitivno i da se ne mesam ali se osecam zadovoljno kad pomognem ili isteram pravdu! Da ga tuzis ne mozes, cak i novac da si mu pozajmio ne mozes da ga tuzis bez papira. Imas tu raznih opcija, prva ti je da pustis da ti zavari blok motora i teraj tako sta sad da se radi. A drugi ti je da igras jos kvarnije od njega. E sad tu mozes da reziras svasta i samo ti ces znati kako mozes da ga nateras da ti uradi to sve kako treba, ipak ga ti poznajes najbolje.. Po meni je u takvim situacijama sve dozvoljeno!
rocknrolla®

Kostić

platio si ¹kolu negledanja kuda vozi¹ da si kriv jesi al da je èièa lukav jeste i imao je puno pravo da zove pandure sve i da si mu samo ogrebao auto. sreæa je ¹to osiguranje neæe da ti skine ko¾u s leða a ta krivièna u saobraæaju nije isto ko i krivièna u kriminalu i neæe da ima posledice na tvoj poso, ka¾em iz iskustva

isterivaè ti si veæ oprostio roðaku mani se i zaboravi na skuter. i na roðaka naravno

Kostić

vipere, ono ¹to je tetka uradila tebi i zvukla se je isto ¹to je i na¹ nind¾a uradio èièi, al mi navijamo da mu ne zalepe trista kuraca na leða i da ga obese jer je dobar èoek i hteo je odma da plati ¹tetu. a tetku na lomaèu ja¹ta jer je ispala pièka :)

ЯЭВОЛУТИОН

ti cuti sto udaras namerno u kola da bi napravio stetu i naplatio osiguranje....dva puta
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Kostić

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 07 Decembar, 2018, 11:09
ti cuti sto udaras namerno u kola da bi napravio stetu i naplatio osiguranje....dva puta

i skupljam pare za harlija... :)

ne mo¾e mu èièa ni¹ta al nek navata advokata za svaki sluèaj da neko ne napravi od ogrbanog branika tragediju pa da ga èièa tu¾i privatno... sve i da mu proðe nagodba opet mo¾e private. trebao je da slika odma i èièu i auto za svaki sluèaj