Glavni meni

Pomoæ prijatelja... Oko izbora lap topa za æerku...

Započeo ®or¾, 26 Novembar, 2018, 13:05

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Glava Dole

Potpisujem slaninicu, ako ima uslova za quad uzimaj obavezno [thumb_up]

Slaninar

Citat: ®or¾ poslato 26 Novembar, 2018, 21:22
[clapp] Slaninice,ima¹ piæe,stigla æera iz ¹kole,ja pokazao predloge,izabran prvi sa spiska,hvala svima  [cheers],Gotovo tema mo¾e u kantu :-*

Jebiga, lako je tako preporuèiti - kad ti plaæa¹ raèunar... :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

stilgar

Citat: ®or¾ poslato 26 Novembar, 2018, 21:22
[clapp] Slaninice,ima¹ piæe,stigla æera iz ¹kole,ja pokazao predloge,izabran prvi sa spiska,hvala svima  [cheers],Gotovo tema mo¾e u kantu :-*
gotovo? e roditelju moj, kad ga upali pa vidi linux ici ces kod Slaninice u po noci :) po windows :)

megaidiot

al to svaki roditelj u korenu treba da sasece, nek uci linux [rofl]

Glava Dole

Sta je bitan sistem, instaliracu joj ja ako treba odma piratsku desetku gratis ako je to problem :) Valjda su bitnije perfomanse od tih marketinskih gluposti majku mu :) A nije da se bavi nekim ozbiljnim poslom u 17god pa da mora da ima licencirani windows :) Pod uslovom da se u tom slucaju ne gubi garancija, mada ne bi trebalo s obzirom da je to softversko cackanje a garancija moze da se da jedino na hardver... mozda lupam, nisam iskreno nikad zalazio u to niti me interesovalo, nagadjam... ja sam na kevinom u roku od par meseci otkljucao bios i instalirao piratsku 10ku umesto org osmice koja je dosla uz laptop i za koju nije dobila cak ni kod... sve sam pretrazio, gledao da nema negde nesto na nekoj nalepnici, po papirima... nigde nista znaci...

stilgar

Citat: Glava Dole poslato 26 Novembar, 2018, 23:52
Sta je bitan sistem, instaliracu joj ja ako treba odma piratsku desetku gratis ako je to problem :) Valjda su bitnije perfomanse od tih marketinskih gluposti majku mu :) A nije da se bavi nekim ozbiljnim poslom u 17god pa da mora da ima licencirani windows :) Pod uslovom da se u tom slucaju ne gubi garancija, mada ne bi trebalo s obzirom da je to softversko cackanje a garancija moze da se da jedino na hardver... mozda lupam, nisam iskreno nikad zalazio u to niti me interesovalo, nagadjam... ja sam na kevinom u roku od par meseci otkljucao bios i instalirao piratsku 10ku umesto org osmice koja je dosla uz laptop i za koju nije dobila cak ni kod... sve sam pretrazio, gledao da nema negde nesto na nekoj nalepnici, po papirima... nigde nista znaci...
zezam se, a ti mora odma ja pa ja, idi menjaj lamele i sta jos treba...:)

Slaninar

Mislim da je svakako bolje da ga kolega instalira, mlaði je...   :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

stilgar

Citat: Slaninar poslato 27 Novembar, 2018, 01:00
Mislim da je svakako bolje da ga kolega instalira, mlaði je...   :)
ne uvaljuj vruc krompir mladim i neiskusnim, posle mora da sipci do NS svaki put posle upgrejda windowsa kad ode autorizacija :)

UFF

licno volim i koristio sam hp godinama
jedno vreme sam mogao i da zavrsim bas dobru cenu
ali mi nikako ne ide u glavu logika da puknes 500+ eur za usrani laptop
koja je prednost u odnosu na dekstop ?
pogotovo danas kad sve sto mozes na njemu mozes i na dobrom telefonu koji skoro svi imaju a pogotovo oni koji pucaju toliko za laptop
hoces da budes fancy pa da ti ne zauzima puno mesta?
ne vidim drugi razlog
a cena toga je da kad crkne nesto na ploci ili razbijes ekran ma sta god vaznije od ram-a i hdd-a da rikne ode ceo u kantu za djubre
za te pare em moze ozbiljniji desktop da se uzme em se kasnije manje gubi i lakse upgraduje a vala i svako ko ozbiljno radi na kompu ne koristi laptop ma koji da je, jednostavno nije dovoljno komforan za celodnevni rad
a ako nisi profi opet koji ce ti kurac onda laptop od milion evra osim ako nemas viska para za bacanje?

Boban_m

Voli da cita na WC solji, ne vidi dobro pa mu je telefon mali, a smara ga da vuce desktop svaki put kad ide u WC? ;D

®or¾

Poslednji Windows koji sam ja koristio je xp, i windows mi uop¹te ne fali.ja ta sranja uglavnom nasleðujem imam stari ajped i mek i za surfovanje, filmove i jo¹ po neku sitnicu bolje mi ne treba, æeri sam obeæao nov raèunar ,ni taj lap top nije vreæa dukata  pa da sad u sitna crevca razglabamo ¹ta je bolje, nek  potraje malo du¾e od garancije i æao.Za tri èetiri godine ionako verovatno neæe biti ni za q.Stilgar ¹ta fali linuksu ?Uffe  znam da mo¾e  na telefonu ali ipak nije isto,ja da se beèim na to malo ekrana fala.Ne radi se o fenseraju,mislim da je konkretno za nju lap top zgodniji iz milion razloga.Hvala na savetima u svakom sluèaju

®or¾

Citat: Boban_m poslato 27 Novembar, 2018, 01:22
Voli da cita na WC solji, ne vidi dobro pa mu je telefon mali, a smara ga da vuce desktop svaki put kad ide u WC? ;D
[rofl] tako je Bobane,sve zna¹ [cheers]

stilgar

@Zorz
Nista ne fali linuxu al ga mladjarija nevoli. 😀

Slaninar

#33
Citat: stilgar poslato 27 Novembar, 2018, 01:01
Citat: Slaninar poslato 27 Novembar, 2018, 01:00
Mislim da je svakako bolje da ga kolega instalira, mlaði je...   :)
ne uvaljuj vruc krompir mladim i neiskusnim, posle mora da sipci do NS svaki put posle upgrejda windowsa kad ode autorizacija :)

Ako se proèuje da dobro instalira¹, dolaze kod tebe... :)

©alim se malo, ako treba pomoæ tu sam, nije greda.

Za Windows 10 (jeste govno, ali svi novi laptopi daju podr¹ku za drajvere samo za njega):

https://kompjuteras.com/odakle-skinuti-krekovani-windows-10-za-laptop/
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic

Citat: ®or¾ poslato 26 Novembar, 2018, 21:22
[clapp] Slaninice,ima¹ piæe,stigla æera iz ¹kole,ja pokazao predloge,izabran prvi sa spiska,hvala svima  [cheers],Gotovo tema mo¾e u kantu :-*
Nema ovde kante... :) Tek sad æe da se razgori tema... :o ;D