Glavni meni

Pomoæ prijatelja... Oko izbora lap topa za æerku...

Započeo ®or¾, 26 Novembar, 2018, 13:05

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

®or¾

Mlaðoj æeri na raèunaru riknjava matièna ploèa,e po¹to joj uskoro ide roðendan,a i deda mraz,ubiæu dve muve,odjedared.Molim manijake koji se bave temom da mi preporuèe neki lap top za sedamnajstogodi¹nju klinku,ja se u raèunare razumem ko gospoða Marica....,da joj potraje bar dve godine i da nije neka skrnavet.Vidim trenutno gomile popusta po kojekakvim Giga mega i ostalim tronima,daju i na rate i bla,bla,poèela je moje da otima,a to mi ide na toja¹e.Ajd udrite neku preporuku do pet ¹est sedam glava [cheers]

UFF

pa nazovi temu pravim imenom jebem mu sve
pomoc oko izbora laptopa a ne ovako da ljudi misle mozda si pao sa motora ili mozda ne mozes vise da jebes pa treba da ti pomognu, ko zna moze da bude bilo sta

®or¾

Kada ne budem mogao da jebem,roknuæu se,neæu tra¾iti pomoæ.U dana¹nje vreme je to potpuno deplasirano,imenjak prestane da ðipa,udri po hemiji,male plave,a èujem da ima milion varijanti i da se klinci kurèe,kao veliki jebaèi,kada izgutaju kojekakva govna,e za jedno dvaes' godina i ja æu gutati isto ako bude trebalo [rofl].Sa motora nema ¹anse da raspizdim,po¹to ga ni nemam( izbunaren motor,sti¾e sa zetom krajem januara) ,tako da potpuno si u pravu,¹to se teme tièe,nisam dovoljno duboko razmi¹ljao.Laziæu menjaj ime teme,molim te da nam se Uff ne sekira [andjeo]


Boban_m

Ako koristi za ono sto i vecina, dakle surfovanje po netu, preporucujem neki chromebook. Prvo, upola su jeftiniji, drugo mnogo brzo rade, nema lagova i virusa, pale se i gase za tren.

®or¾

Hvala obojici,idem da skoèim do Gigatrona,blizu mi je,biæe verovatno ovaj hp ¹to je Stilgar okaèio :-[

stilgar

Citat: ®or¾ poslato 26 Novembar, 2018, 18:01
Hvala obojici,idem da skoèim do Gigatrona,blizu mi je,biæe verovatno ovaj hp ¹to je Stilgar okaèio :-[
ima orginalni win 10 home, ssd disk 256 gb, 17" ekran da se lepo vidi, popust je dobar. Ima i 2 memoriska slota, pa bi ja metno odma jos jednu memoriju od 4 gb da bude 8 gb dok sam jos u radnji. :)

Slaninar

Ja slabo jebem, al' se u raèunare pone¹to i razumem.

Hoæe laptop nosati redovno, ili æe slu¾iti kao zamena za fiksni kuæni raèunar?

Ako æe biti stacionaran, onda je OK to ¹to Stiglar ka¾e - i definitivno & obavezno jo¹ 4 GB RAM-a dodati.
Mada bih, ako postoji moguænost, gledao da procesor bude i5, sa 4 jezgra, ne i3 sa dva.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

El Jefe

Рођендан и Деда Мраз су одвојене ствари Жорж. Спојити те две ствари  то је скоро па исто као када ти за рођендан купе ципеле.
Друштво за заштиту од животиња

Slaninar

Zaokru¾en laptop - moæi æe i gomilu slika, filmova da smesti, pa odigra i poneku igru ako voli:

https://www.gigatron.rs/laptop_racunari/dell_inspiron_15_3576__not12746-167846

SSD posle mo¾e dokupiti ako ba¹ mora.

Ovaj nema velik hard disk, ali ima SSD, ostalo je slièno:
https://www.gigatron.rs/laptop_racunari/acer_aspire_5_a51552g52jl__nxh15ex014-170876


Ako mora veliki ekran, tj. ako se neæe nositi:

https://www.gigatron.rs/laptop_racunari/lenovo_v32017kb__81ah002wya-123974
sa velikim diskom

https://www.gigatron.rs/laptop_racunari/hp_17by0021nm__4tx94ea-170444
Sa SSD-om, ko vole.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

stilgar

Citat: Slaninar poslato 26 Novembar, 2018, 18:13
Ja slabo jebem, al' se u raèunare pone¹to i razumem.

Hoæe laptop nosati redovno, ili æe slu¾iti kao zamena za fiksni kuæni raèunar?

Ako æe biti stacionaran, onda je OK to ¹to Stiglar ka¾e - i definitivno & obavezno jo¹ 4 GB RAM-a dodati.
Mada bih, ako postoji moguænost, gledao da procesor bude i5, sa 4 jezgra, ne i3 sa dva.
onda cena ide vrtoglavo gore, nije profi korisnik, nije gamer...17 godisnja cura je u pitanju i ovo je vise nego sto joj treba za fejs i instagram :) msm gledo sam da bude dobar i da mu se uklopi u budzet a da bude i legalan ako moze, sutra faks ovo ono bolje da je kako treba. ako ne izlazi laptop iz kuce onda moze i bez orginalnog windowsa pa bi u tu cenu mozda mogao da upadne i neki i5. sto se diska tice bolje je da je sistem na ssd-u, a ako ce da pravi kolekciju filmova, slika  moze neki prenosni hdd za ispod jelke deda mraz da stavi :)

Hattrick

Citat: El Jefe poslato 26 Novembar, 2018, 18:20
Рођендан и Деда Мраз су одвојене ствари Жорж.

Slazem se.  [thumb_up]

Ona deca koja su rodjena u Decembru/Januaru su uvek nekako zakinuti u odnosu na one koji su rodjeni u Julu, pa poklon za novaka, pa za bozic, pa za rodjendan. Ovima se sve to spakuje u jedan, i kao hajde paljba, to ti je to.  :)
No No  [nono]
Posebne poklone da kupis za sva 3 eventa.  :)

ЯЭВОЛУТИОН

oni u julu i augustu su zakinuti za rodjendan takodje.....tada su obicno svi na moru....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

milomir22

Moja preporuka za dell, ja arcim jedan vec sestu godinu, babaroga od lap-topa ukratko receno.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

®or¾

 [panic] sad ste me zbunili,El Jafe ne sekiraj se,za novaka ide i telefon ali neæu da pravim razma¾enog retarda i ispunjavam i muzièke ¾elje.Treba joj i dobiæe ali jebiga svaki mesec neki kurac,te ©panija,pa sad jebena ekskurzija u Beè,pa nov luk.,pa pièke materine, plus vozaèki i za kola i za motor,a onda i moped.Pa jebem li ga ne kakim ja ba¹ tolke pare,a imam jo¹ jedno dete.Oti¹ao do Gigatrona i vratio se lud,trgovaèka klasika,ima ovaj al kad veæ kupujete,dodate jo¹ malo,pa imate ovo i tako dok nismo nasvirali cifru u nebesa.Moram da razmislim ,igrice ne igra,dru¹tvene mre¾e naravno,fotografije,filmovi,bla bla.Ponekad æe ga verovatno i nositi,tako da jebi ga zbun totalni.U svakom sluèaju ide Nova godina i biæe popusta na sve strane  i biæe ne¹to od ovog ¹to ste predlo¾ili [neampojma]

jevta


Boban_m

Off topic, jel radio neko na chrome operativnom sistemu (ako se to tako moze nazvati)? Ja sam bio skeptican dok nisam dobio Acer 14" chromebook na poslu koji je nov $150. Ovo bre radi dobro i dizajn je super slim, kao Mac Air. Sve je Google, ne treba ti Office jer imaju Google Docs koji su kompatibilni a i besplatni su. Konfiguracija zvuci siromasno, ali ti ne treba mnogo memorije jer sve automatski slaze u klaud., niti ti treba super brz procesor da bi se rvao sa Windowsom. Da bi kupio Windows laptop koji radi ovako glatko treba da das bar $600. Meni je ovo najrevolucionarnije u svijetu kompjutera sto sam vidio u zadnjih par godina.

Kanarinac

Glas za HP sto je stilgar okacio. Prvo kvalitet im je odlican, a cena je korektna. Ako moze da se nadje neki i5 to.bi bilo idealno

Slaninar

#18
Citat: stilgar poslato 26 Novembar, 2018, 18:26
Citat: Slaninar poslato 26 Novembar, 2018, 18:13
Ja slabo jebem, al' se u raèunare pone¹to i razumem.

Hoæe laptop nosati redovno, ili æe slu¾iti kao zamena za fiksni kuæni raèunar?

Ako æe biti stacionaran, onda je OK to ¹to Stiglar ka¾e - i definitivno & obavezno jo¹ 4 GB RAM-a dodati.
Mada bih, ako postoji moguænost, gledao da procesor bude i5, sa 4 jezgra, ne i3 sa dva.
onda cena ide vrtoglavo gore, nije profi korisnik, nije gamer...17 godisnja cura je u pitanju i ovo je vise nego sto joj treba za fejs i instagram :) msm gledo sam da bude dobar i da mu se uklopi u budzet a da bude i legalan ako moze, sutra faks ovo ono bolje da je kako treba. ako ne izlazi laptop iz kuce onda moze i bez orginalnog windowsa pa bi u tu cenu mozda mogao da upadne i neki i5. sto se diska tice bolje je da je sistem na ssd-u, a ako ce da pravi kolekciju filmova, slika  moze neki prenosni hdd za ispod jelke deda mraz da stavi :)

U tom smislu je i preporuka.

Prvi raèunar sa spiska:
Ima i5 procesor, 4 jezgra mislim da su danas minimum, a pogotovo ¹to bi laptop trebalo da potraje barem dok je garancije, po¾eljno i 5 godina.

Ima mesta za dodavanje jo¹ jednog RAM modula, za sluèaj da novi win10 update postane "gladniji" za RAM, a sad je 8 GB neki optimum/minimum za komforan rad.

Ima odvojenu grafiku - ¹to znaèi da ne uzima RAM za to, a i da radi br¾e i bolje od procesorove grafike. Uz to, postoji moguænost da odigra neku manje zahtevnu igru ako ba¹ re¹i, ikada. Moja skwo se nalo¾ila na Civilizaciju VI na primer.  :)

Ne plaæa SSD i 17" ekran, veæ kupuje bolje performanse. Mislim da je danas kupovina i3 (sa dva jezgra) dosta "knap".

Obja¹njavati ¾eni bekap, eksterni HDD i slièno - ¹panska sela. 1TB hard, od toga bar 400 GB za sistemsku particiju i vozi.  :)

Ako je bud¾et tesan, bilo bi dobro znati koji je max, pa naspram toga gledati. U su¹tini je ovo ¹to preporuèih po meni najvi¹e performansi za dati novac. U¹tedi¹ 10-20 hiljada i dobija¹ raèunar koji je drastièno sporiji/slabiji, doda¹ jo¹ 20 hiljada i ne dobije¹ ni¹ta osetno bolje - skuplji modeli koje preporuèih su sa veæim ekranom, ako je to bitno.

To je bar moje mi¹ljenje & iskustvo - svako bira sebi i za sebe, naravno.

EDIT: ©to se marki tièe, i HP i svi ostali su u su¹tini sranje. "Jaèe" marke, pogotovo u ne-biznis, ili "gejming" klasi su èak slabije od Lenovo i sliènih - plati¹ vi¹e na ime brenda, a nisu dugotrajniji, niti kvalitetniji, barem je takvo moje iskustvo. HP biznis klasa - ProBook - da, vrhunski kvalitet, ali i ko¹ta. U tom smislu bih se usudio preporuèiti polovan HP koji banke rashoduju posle 4-5 godina, sa i5 procesorom, uz kupovinu novog SSD eventualno i dodavanje RAM-a da bude 8 GB. Takvi se mogu naæi za 200 evra.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

®or¾

 [clapp] Slaninice,ima¹ piæe,stigla æera iz ¹kole,ja pokazao predloge,izabran prvi sa spiska,hvala svima  [cheers],Gotovo tema mo¾e u kantu :-*