Glavni meni

VW Lupo 1.0 MPI

Započeo Kanarinac, 18 Novembar, 2018, 01:01

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Lazic

Citat: Ivicat poslato 06 Februar, 2019, 08:47
Kada krenu price o potrosnji, rezervisan sam prema tim informacijama. Skoro poznanik kuka kako mu mitsubisi outlender trosi 15L. I tek kasnije se vratimo na tih 15L. Kaze on, al' to je u sumi. Na otvorenom 7, u gradu 10-11.
Brana mi reèe pre neki dan kako na Èirokiju 4.0 kad je na terenu gasi da mu ne pokazuje potro¹nju, zbog srèanih problema... :o ;D
Po gradu 20, na otvorenom 15... :o
Znam da Lend kruzeri koje teraju kroz pustinje tro¹e oko 60 po pesku... :o ;D








Citat: milomir22 poslato 05 Februar, 2019, 21:58
Komsija u selu imao taj lupo 1.4  75 ks, au sto je ono govance islo, kao metak, secam se i dan danas, bio u nekoj limeta-zelenoj boji, felnice 13 inca, cini mi se da je 3. mogao da potpise iz mesta. Vozio ga 2-3 godine i zamenio za golfa 4 s istim motorom, golfa prodao posle 5 dana, vukao se kao mrcina.
Imao drugar takvog Golfa, nije lo¹ ako si strpljiv do jaja i nikad nigde ne ¾uri¹... :D




Citat: Kanarinac poslato 05 Februar, 2019, 21:25
Po gradu mi trosi oko 6, mada vise ne mogu ni da ispratim potrosnju
Tad kad sam putovao uop¹te se nisam trudio da ¹tedim, verujem da na otvorenom sa laganom nogom mo¾e ispod 5...

UFF

nervira me sto u mala vozila ne stavljaju opremu
sto volan i sedista ne mogu biti kozni? sto je ceo enterijer plastican?
ako je auto mali ne znaci da mora da bude i jeftin
zar nema kupaca koji zele da kupe mali auto zbog lakog parkinga odlicnog ubrzanja i smesne potrosnje zbog male mase a opet zele da im unutra bude prijatno kad se voze kao sto je u nekim vecim i luxuznijim modelima tog priozivodjaca
ne treba svakom jebeni karavan
sad konacno mozes da kupis polo nadrkan sa opremom ali to vise nije mali auto sad je kao golf
mali je up ali je on i dalje od jeftine plastike i cak i gti verzija nema kozna sedista i nema dsg menjac
pederi


UFF

bas ti hvala ali nit bi da vozim fiata nit da dam za auto novac za koji mogu da kupim stan
i to za jebenog ficu

®or¾

Trideset soma za polovan zipo upaljaè,stvarno treba da ti je ekstremno dosadno i da si nenormalno bogat

dzimika

Zasto sam ja razumeo da je ovaj auto kostao oko 16000 funti u engleskoj kad se pojavio?

Lazic

Citat: UFF poslato 06 Februar, 2019, 12:25
nervira me sto u mala vozila ne stavljaju opremu
sto volan i sedista ne mogu biti kozni? sto je ceo enterijer plastican?
ako je auto mali ne znaci da mora da bude i jeftin
zar nema kupaca koji zele da kupe mali auto zbog lakog parkinga odlicnog ubrzanja i smesne potrosnje zbog male mase a opet zele da im unutra bude prijatno kad se voze kao sto je u nekim vecim i luxuznijim modelima tog priozivodjaca
ne treba svakom jebeni karavan
sad konacno mozes da kupis polo nadrkan sa opremom ali to vise nije mali auto sad je kao golf
mali je up ali je on i dalje od jeftine plastike i cak i gti verzija nema kozna sedista i nema dsg menjac
pederi
Citat: UFF poslato 06 Februar, 2019, 19:02
bas ti hvala ali nit bi da vozim fiata nit da dam za auto novac za koji mogu da kupim stan
i to za jebenog ficu
©kolski primer oksimorona... Ti bi hteo "life style" auto po ceni klotare... Ne mo¾e¹ da se jebe¹ a da ti ne uðe... Mo¾e¹ da nafiluje¹ i mali auto opremom al' æe i da ko¹ta k'o Golf... Za indisjko tr¾i¹te su pravili Daèiju Logan sa ko¾nim sedi¹tima i hromiranim otvorima ventilacije, "hromiranim", i sa automatskom klimom i sve na dugme... Ko¹tala je k'o dva Up-a... :o ;D

UFF

npr bmw 7ica sa svom opremom kosta manje od 5ice sa svom opremom koja kosta manje od 3ke sa svom opremom koja kosta manje od 1inice sa svom opremom
zato sto je manji auto i zato sto je manji i slabiji agrgat potreban tj ode manje materijala

necu life style, da mi neko prodaje sarenu lazu, hocu minimalan auto sa koznim enterijerom i velikom navigacijom, tabla ne mora da bude opsivena u kozu ali da ne bude ni od jeftine plastike

zasto u mali auto nije moguce staviti kozna sedista?
da li ce to da mu poveca cenu drasticno?

ako neko kupuje manji auto zasto mora da dobije jebenu klotaru?
ko kaze da je se kupac za njega opredelio zbog cene?
mozda vozi samo po gradu i uvek je sam u vozilu pa koji kurac da vuce 2 tone gvozdja sa sobom gde god krene i da se muci za parking

ono sto me nervira je sto cak i kad naprave mali a nadrkani onda nadrkaju i cenu nerealno eto primer gornje pomenutog fice ili mini cupera

ako moj golf sa ovom opremom i ovo godiste kosta 7k onda polo treba sa istom opremom da kosta 5k sto ne bi onda lupo sa istom opremom kostao 3 ili 4k?

i nije stvar sto bi pri kopovini ustedeo 1-k eur vec sto bi dobio auto koji odgovara tvojim potrebama + silne druge benifite kao:

bolje bi isao, manje bi trosio, manja bi bila reistracija, lakse bi se parkirao, gume, diskovi i plocice bi bile sa manje materijala samim tim i jeftinije...

milomir22

Ovo sto Lazic prica ima logike, oprema je jako skupa u novim vozilima (polovnjaci su nesto potpuno drugacije), a ko ima pare za opremu i prohteve za istom, ima i zelju  i prohteve za vecim kolima. Zamisli imas automatik, kozna sedista, kozni volan (ovo je sada manje vise standard i u malim vozilima), navigaciju, kurce-palce, a vozis neku kotaricu koja oseti svaku neravninu na ovim nasim drumovima. Jednostavno ne ide jedno s drugim.

Druga stvar, ovo sto uff trazi od malog auta je postalo simbol hipstera, rec lajfstajl je ona koja ti srecu kvari=imas mali auto nakrcan opremom, imas i para da to finansiras, naplatice ti 5x skuplje od realnog. Nesto slicno se desava i sa motociklima.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Lazic

Ba¹ to... I takvima je takav mali precenjen auto èetvrti u kuæi... Opet dosta proizvoðaèa nudi moguænost da nakrca¹ mali auto svim i svaèim, ali ko za prvi auto kupuje ne¹to malo i jeftino obièno nema para za UFF-isanje... :o Samim tim te¹ko je naæi malog polovnjaka punog opreme... Oni ¹to imaju para ih obièno zaborave u gara¾i...

Kanarinac