Glavni meni

Predlog za nove gume za Yamahu XT

Započeo Miki Mecava, 04 Novembar, 2018, 15:56

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

dzimika

e-07 je bolja od e-08, ova je katastrofa i to moze da se nadje na bilo kom moto forumu od kako su se pojavile kod nas da su ih ljudi uzimali samo jer je jeftina i da su govorili da kliza i na suvom, ali da cim su mogli menjali za bilo sta drugo samo da spasu glavu, ja sam moje dobio sa motorom na zalost, ne vozim puno pa mi nije bilo hitno da menjam, ali prednju sam nabavio da zamenim, ostalo zadnju da nabavim do proleca, a do tada ovu gledam da istrosim maksimalno jakim kocenjem pa bar da vezbam dok proklizava :)

Lazic

Pogledao sam, moja je E07... Al' gledam je malopre, sad je stvarno gotova...

Taraba

Imao E09 nekih 12k na KLE-u od nove.
Nikada nije pravila problem u obaranju, ali je, kao vecina, nervozna na zebrama.
Posle 8k su kramponi poceli malo da se dezintegrisu ali i dalje drzala lepo.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

lord_oblivion

Citat: Laziæ poslato 06 Novembar, 2018, 13:53
Pogledao sam, moja je E07... Al' gledam je malopre, sad je stvarno gotova...
Ja sam na kinezu pre krampona terao E07 pozadi. Tad je bila stara 7+1 godina, ¹ara na pola.
Po suvom putu i van puta sve odlièno, lepo grebala i po ¹oderu. Ali èim najave ki¹u za narednu nedelju,krene da kliza. Jednom sam se po ki¹i zaustavio u sred raskrsnice, ja gazim on ide ide i ide...usro sam se, sreæa nikog s leva i desna.
Drugi put, decembar be¹e, dva dana posle prvog snega, bljuzga, +2 ujutru, idem na posao preko Gazele, vidim ne¹to se dere motor mnogo, ja u cajger on vrti 8000 a jedva 70 da idem  :o
Na proleæe sam je skinuo i poklonio nekom lali za pecanje na kanalu  :D

Napred sam tad imao 3 godine staru K60, lepila kao ¾vaka.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

lord_oblivion

E da. Imam jo¹ jednu E07, eno je èuèi u podrumu u kontrolisanim uslovima  ;D Mislim da je DOT 2008 pa ako nekom treba da premosti, poklanjam ali da doðe po nju. Jedva pre¹la 1000km. 120-80-18
Nije za ki¹u i sneg, mo¾e nasipom na pecanje.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

feelgod

Mitas je djoja vec star 3godine, ali koliko par toliko muzije, a vi pricate o gumama iz doba Jure da ne valjaju :).
Duplo je jeftiniji od konkurencije, i mislim da bolje radi na tezim motorima po mom iskustvu.
Uglavnom su sve gume bolje od Mitasa, ali kada se stavi i cena nas to onda se mnogo drugacije razmislja.
Imao sam TKC80 na SR400 koji niti ide niti koci :),na njemu guma bukvalno nije normalna koliko je dobra ali se trosila
za moje misljenje prebrzo na motoru od 110kg i set je kostao u dimenzijama 120/70-17 na oba tocka oko 220E.
Sada za tenere e07 Dakar kosta 130ak a ja sam SRa prodao pre 5 godina :).

feelgod

Pitaj za cenu Conti Escape to je sjajna guma po meni, imao na DRu.
Pa vidi i za mene u dimenziji 90/90-21 i 140/80-17, Hvala :)

lord_oblivion

Escape je odlièna. Vozio sam glanc nov set na CB400n.

Mene dve nove gume ko¹taju 110e, Mitas i/ili Michelin. Cenim da æe mi na XT trebati dve zadnje po sezoni.
U julu sam stavio C04 i evo je veæ blizu polovine.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Hurricane

pa bratac, kad su ti na kinezu 200 driftovale, ¹ta drugo oèekivati od XT, dodu¹e u¹trojenog   :P

feelgod

Citat: lord_oblivion poslato 07 Novembar, 2018, 11:20
Escape je odlièna. Vozio sam glanc nov set na CB400n.

Mene dve nove gume ko¹taju 110e, Mitas i/ili Michelin. Cenim da æe mi na XT trebati dve zadnje po sezoni.
U julu sam stavio C04 i evo je veæ blizu polovine.
Da da, cepovi su dosta jeftiniji od dual ili road guma. To je sjajna cena :)

lord_oblivion

Citat: Hurricane poslato 07 Novembar, 2018, 11:22
pa bratac, kad su ti na kinezu 200 driftovale, ¹ta drugo oèekivati od XT, dodu¹e u¹trojenog   :P
Ne stavljam matore gume. To je bilo samo tada, dok nisam skupio pare za nove gume  :)
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Lazic

Reèe èovek koji je imao na motoru gumu iz 1995-te... :P

ЯЭВОЛУТИОН

jebo to ...ja kupio novu gumu ali ni nema dot.....sta cemo sad.....a nova i meka
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

UFF