Glavni meni

Navozna rampa-daska za utovar motora u prikolicu

Započeo gixxer, 30 Oktobar, 2018, 19:25

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

gixxer

Zna li neko utovarnu dasku-rampu,a da nije drvena i da je cena razumna 20-30 eu,ne trazim novo ,samo da je sto jeftinije i da radi posao,i da nema 20kg [stop],dobrodosli svi predlozi

ЯЭВОЛУТИОН

kupi 3mm lim 30-35mm sirine i duzine oko 2m i odnesi da ti ga neko ispofilise...oko 30 evra...mogu da ti slikam profil i da ti izmerim dimenzija ako hoces da pravis...

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

gixxer

Bio sam na stovaristu,gledao sam onaj rebrasti brodski pod lim 3-4 mm,ustvari 3mm i plus 1mm onaj reljef,2 m i 40 cm,30 cm da bude navoz i po 5 cm da se savije sa svake strane u vinklu, izracunao mi je da je 2200 din,nije skupo,samo sto je 22,5 kg tesko i to je problem,tesko za cimanje,da je aluminijumski,to je ok,ali tabla 2000 x 1000 je 9500 din,nece da seku i nema u okolini nego slanje postom,sto uvecava troskove prilicno

jevta


gixxer


jevta



gixxer

Za 4000 dinara,samo jedna se dobija,i nije lose,jedino sto pise da je za max 200 kg,ne znam da li bi izdrzala moj motor jer ima 220-230 kg,a da se ne iskrivi ili ne daj Boze da krenem da ga guram gore i savije se od tereta pa pu,pu padne motor i ode mast u propast

ЯЭВОЛУТИОН

realno opterecenje na dasci nije 200 kilograma....a i ona nosi malo vise....prednji tocak naidje na prikolicu pre nego sto zadnji skroz naidje na dasku, a 200 je maximalno opterecenja na sredini daske....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Kostić

#9
aluminujmska sa dva ili tri L peraja  ispod i nema brige. u¹rafi¹ sam i ne plaæa¹ savijanje na ma¹ini. a kupovne, zavisi kako raèunjaju max te¾inu, dal ukupna te¾ina vozila ili srednja taèka optereæenja navoza, pa to valja proveriti pre kupovine. mo¾e¹ duzne¹ obièan alulim i od starih guma poseèe¹ gazni deo i napravi¹ stepenice sa po dva ¹rafa i motor æe nikad da ti klizne, a taj lim jevtiniji od rebrastog. realno optereæenje daske nije isto na po metra i na metra visine. zavisi od ugla i na metar visine trpi samo sredina manje, na po metra trpi skoro cela daska vi¹e i lak¹e se uvija.

gledaj na kojoj visini ti je prikolica i ako treba dodaj na ¹arke dva stubiæa ispod na sredini i kurac æe da ti se uvije daska

eclipse4


Kostić

najlak¹e ti je da kupi¹ tu od 200 kila doda¹ dva stuba i baci¹ malo kvarca u crnu mat varbu i premala¹ to i mir ukuæi

gixxer


gixxer

Kupio u Uradi sam 4000 dinara zadovoljava sve kriterijume