Glavni meni

Kako se NE resava proklizavanje kvacila

Započeo Glava Dole, 28 Oktobar, 2018, 19:21

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ЯЭВОЛУТИОН

rece kostic koji je od svega celog napravio polovinu....od kada ga znam,,,,a anzm ga duze nego sto neki imaju godina....

frikcija radi na pritisak, pritisak se meri silom po kvadratnom miimetru....hrapava povrsina ima manje milimetara kvadratnih za kontakt sa ferodom....pri tome svaka deseta obrusenih ploca smanjuje silu koju opruga ima u prednaprezanju....a realno sta ja koji kurac objasnjavam neumima,
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Kostić

#181
nemo se ¾ivca¹, da nema malog bilo bi dosadno. nek ¹mirgla i turpija da vidimo ¹ta æe da ispadne od prièe na kraju ili dogodine. biæe interesantno ako mali bude poveden logikom da ploèe imaju taèke na sebi pa da valja to pobolj¹ati ¹mirglom da jo¹ bolje nalegnu

nego da malo doradimo temu:

onaj edna mr¹ava lamela nale¾e na jednu ploèu na poèetku, krajnja debela nale¾e u zvono. ako je zvono izlizano imalo ili turpijano ili ima kratere, klizaæe u visokim. ako najtanja mr¹ava lamela koja ide na poèetak ne nalegne lepo jer je prva ploèa na poklopcu olizana ili turpijana, klizaæe na visokim. ajmo sad, koja je sjebana i za¹to turpija meðu ploèe  [neampojma] [watching]

aæimo

Sviða mi se kako si podelio uloge jadnim lamelama po broju obrtaja.

El Jefe

Коле, ако сајла не запиње а квачило клиза онда се мењају ламеле. Занимљиви је путопис од Београда до Панчева од оволиког срања да простиш.
Друштво за заштиту од животиња

Kostić

pa zamenio je lamele i eto ne radi kako treba. a da je sve zanimljivije od foruma to stoji. ja jutros èeko izlazak sunca s pe¾ovom u ¹umi :) a biæe ili ploèa na poklopcu ili u zvonu a bogomi i meðuploæe kad ih lepo iz¹mirgla da bolje nalegnu pa ih jo¹ malo dotanji ko neko pre njega iako imaju rupe za ulje kojih vi¹e neæe biti od silnih turpija :)

Lazic

Citat: aæimo poslato 11 Novembar, 2018, 20:44
Sviða mi se kako si podelio uloge jadnim lamelama po broju obrtaja.
[rofl] [rofl] [rofl] [rofl] :-* [srce]

Kostić

 ja sam veseli patuljak

zum zum zumzumzum zuum zum zum zum zumzumzum

:)

moro sam dodem na vidikurac da kupim rizlu za dramiæ i nije mi proklizalo kaèilo uzbrdo

jupiiiiiiiiiiiiiiiiiii


[yahoo]

mali_zmaj

Bem ti Kole lebac..,na kakovim si ti èajevima i travicama,aj po¹alji recept!?  ;)
jin-jang

Lazic


mali_zmaj

Daj mu po¹aljite litru rad¾e..,ni¹ta ga ne kontam zadnje vrijeme,bacio se u sevdah bluz ....
jin-jang

Glava Dole

Do danas nista vise nije dirano pa da osvezim temu:

Prvo sam razmisljao kako da pripremim podloske po meri... i sine mi ideja da iskoristim krajeve starih opruga... secnuo biaxom, onda video ako se uklapaju da savrseno leze i da opruga stoji pod 90* na stolu potpuno opustena i tako sam svaku paaazljivo sklapao :D





Istocio ulje(ovog puta nikako nije moglo da se radi na boku) i odmah pretocio u cist balon, moram da ga vratim, zamena mu na prolece sleduje a za dolivanje imam novu litru :D



Na buvljaku ranije kupio ovu elasticnu smirglu za 150din, cudo tehnike, prilagodjava se i skida fino podjednako sto se da videti iz prilozenog :)



Stare spaljene vs obradjena:



I na kraju stanje novo :D Sa suvim lamelama razlika izmedju obradjene i neobradjene nebo i zemlja na suvo, obradjena ide duplo teze... a kako ce raditi u ulju... videcemo...



Onda kanali... evo koliko je staro zvono iskartelisano:



Ali mi je dlaka falila da ga ostavim... u sestoj sa polugom od stendera preko jake relativno dugacke za gedoru zapinjao ko majmun, bojao sam se da ne zeznem menjac a ruke otkidale, kad toliko zulja covek nesvesno popusta... prsnem(kako sam opasan [rofl] ) i nadjem stare zimske pocepane rukavice(samo za rad i sluze) i stavim jednu na ruku, drugu preko ruke, kocnica i uz molitvu da menjac prezivi zapeo ko konj proklinjajuci onog koji ga stego toliko i popustilo :)

Dve cisto onako :D





Korpa obradjena, skinuto turpijom minimalno, koliko je moralo da budu glatki kanali:



Novopolovnom zvonu ne moze da se pridje i ravnomerno istrupija ali je u mnoooogo boljem stanju od starog izrovarenog, tek koliko sto se vide tragovi koriscenja tako da se nadam da nece praviti problem.

Sve sklopio, veliki sraf stegnuo velikim kilo kljucem po manualu, male malim... kvrc i kraj, ne zavisi zategnutost od raspolozenja...

Ostalo jos da se vrati ulje i proba motor.

NAPOMENA: Znaci jos uvek ovo nisam istestirao, ne znam da li ce uopste raditi a kamoli koliko dugo. Ne savetujem nikoga da radi ovako niti tvrdim da je ispravno vec eksperimentisem na svom motoru i predstavljam vama.

P.S. hvala viberasima na savetima i moralnoj podrsci u toku rada :)

®or¾

 [clapp]  [clapp] Bravo Milo¹e, morao sam da poka¾em svom ocu od 82 godine kako si re¹io podlo¹ke,plako sam od smeha kada je odvalio," pa ovaj mali je luði od mene", e sad to je velika pohvala,jer je baba zajeban za sve godine koje ima,sve zna,majstore ne jebe dva posto( dok ne ubogalji tako da ni majstor ne mo¾e da popravi) i njemu su omiljene alatke,poluga,èekiæ,bonsek,turpije razne,gedore( dvadeseti komplet), imbuse sjebava za dobro jutro itd,itd.Ozbiljne alate sam morao da sklonim i zabranim,jer boluje u zadnjih par godina od Parkinsona i uop¹te mi nije jasno kako se ne odvali èekiæem kada ne¹to radi.Kada sam doveo servisera da uradi motokultivator,kosaèice,trimere,motorne testere itd,tri meseca nije razgovarao sa mnom,tako da vodi raèuna u kom smeru ide¹ ;D.Inaèe pre nego ¹to je zavr¹io fakultet,zavr¹io je auto eletrièarski zanat,dana radnog sta¾a nema u toj struci al' jebi ga sve zna [neampojma],on me i zarazio motorima imo sva¶ta kada smo seka i ja bili klinci.Tvrdoglav ko magarac al ima filozofiju da ako æe¹ da nauèi¹,prvo mora¹ da sjebe¹ [rofl] .Neka sila bude sa tobom i nek' motor fercera [cheers]

Glava Dole

 [rofl] Hvala Zorze, pozdravi caleta [cheers] [cheers] [cheers]

Elem... testiran motor jutros, mokar i hladan asfalt pa mi bezi tocak cim ga stisnem ozbiljnije ali problem definitivno resen [yahoo] Nema sanse da ga nateram da uopste vise prokliza ni na kakvim obrtajima, jedino hoce tocak a kad presaltam bez kvacila lepo mi odmah uskladi obrtaje, milina :D Ovako skoro nije radio, zaboravio sam znaci sta znaci imati dobro kvacilo :D Ostrije hvata pa mi malo neobican prilikom kretanja i nesto je tvrdje kvacilo zbog podloski al to je vec stvar navike, bitno da odvaja fino i najzad lepi savrseno pa nek sam smanjio frikciju po kvadratnom milimetru :) Samo se nadam da ce potrajati, i sad nema vise izivljavanja :D

! No longer available

ЯЭВОЛУТИОН

resio si problem sa podloskama...ovo sve ostalo si vise pokvario nego popravio....a leva ruka ima da ojaca...nema vise drkanja levom :)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Glava Dole

Neka sam :D Pazi da me ne iznerviras sad, cupam usi levom :P :-*

misa-pei

Najprostiji naèin da proveri¹ lamelu/e je da ubaci¹ u najvi¹u brzinu i proba¹ da krene¹. Usput, dr¾i¹ i zadnju. Ako se ugasi, dobro je, ako se ne ugasi, nije dobro. Naravno, pod veæim obrtajima. Ujedno je i to dobar naèin da sjebe¹ naèetu lamelu. :D :D :D :D
Država je najveći neprijatelj naroda

Kostić


bogdan


Glava Dole

Citat: misa-pei poslato 26 Novembar, 2018, 15:00
Najprostiji naèin da proveri¹ lamelu/e je da ubaci¹ u najvi¹u brzinu i proba¹ da krene¹. Usput, dr¾i¹ i zadnju. Ako se ugasi, dobro je, ako se ne ugasi, nije dobro. Naravno, pod veæim obrtajima. Ujedno je i to dobar naèin da sjebe¹ naèetu lamelu. :D :D :D :D

Ma kakvo je to merilo :D Jedino voznju prihvatam :D

Citat: Kostiæ poslato 26 Novembar, 2018, 18:13
heh. ipak je stavio podlo¹ke :)

Da, plan je bio da njih stavim na kraju ako ovo ne upali al ipak nisam imao zivaca da rasturam 100 puta nego upotrebio sve budz metode odjednom :) Vrlo moguce da bi radilo to kako treba i bez njih kad je sve ono bilo sredjeno, bas sam uporedjivao ovako u ruci obradjenu i neobradjenu plocu preko iste lamele i to je znaci ogromna razlika, trenje je mnogo vece posle obrade. Naravno da se smanjuje kad pliva u ulju ali smanjilo bi se jos vise da je ostalo onako zagladjeno. Plus onoliki krateri(konusi) koji ih guraju blago nazad pod pritiskom i sve se skupi... al ovako mi bilo najsigurnije :) Nista ne gubim a kvacilo je vrlo malo tvrdje, tek kolio da se oseti da ima razlike... vec sam se navikao...

Elem, izvozan jos malo, definitivno je to to za sad... smeskam se ceo dan ko malo dete, otkad nisam imao ovaj osecaj da se sve zatrese kad se zavrsne pun gas od snage :) Lepo odvaja, lepo spaja, prilikom saltanja obrtaji odmah idu dole i na punom gasu, zvuci bas kako i treba da zvuci... samo da tako i ostane do daljnjeg...

Kostić

radiæe to poso al neæe da iskoristi sav potencijal lamela pa æe¹ da menja¹ recimo kad doðu na trièetvrt. ploèe treba da imaju taèke po sebi a ne da ih tanji¹ ¹mirglom. sledeæi put kupi dobre ploèe :)

ova korpa koju si turpijao, jel ima sad lufta kad ¹alta¹? èuje li se? jesi probao rukom da vidi¹ dal lamele imaju zazor i koliki je, jer æe to veoma brzo da razvali tu korpu :)

¹to ka¾e alja, sve ostalo si manjevi¹e pokvario :)