Glavni meni

Kako se NE resava proklizavanje kvacila

Započeo Glava Dole, 28 Oktobar, 2018, 19:21

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Glava Dole

Ko je pratio na casu zna da mi vec neko vreme klizilo kvacilo. Kupio sam nove lamele i opruge i resio danas da zamenim.



Sto se kupusanja tice nema neke filozofije... oklop, motor na bok, par srafova dekle i tu sam...






Na prvu sam pomislio da su stare pojedene al posle kad sam premerio vidim da uopste nisu lose... a i nove imaju manju povrsinu naleganja, nije mi jasno zasto...







Medjuploce... malo spaljene, nisam mislio da ce to praviti problem al se vidi da su vec bile smriglane... trebao sam i ja al nisam jbg... mada to svakako i nije trajno resenje, novo je novo...



Onda ga testirao:

! No longer available

Neuporedivo je bolje al ima oscilacija, ne lepi savrseno kako znam da moze kad hoce... tako da tema ostaje otvorena, sledeci korak su nove medjuploce, skidanje i smirglanje korpe koja mi je delovala solidno al nije da nema malih zareza ova unutrasnja (kad bolje razmislim svaka nesavrsenost mu dodje kao konus i razdvaja medjuploce pod pritiskom kad se stisne punim gasom umesto da naleze strogo pod 90 stepeni), pa ako i onda bude proklizavalo pravim i podloskice ispod oprugica po meri. Ako i onda ne bude lepio odustajem...

Nastavlja se na prolece :D

Slaninar

Dobra JASO MA2 full sintetika predupreðuje mnogo problema, ako motor nije veæ ugrobaren.
Motul 7100, ako je originalan, na primer.


Sent from my iPhone using Tapatalk
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

bigbad86


bogdan

na jednom kavasakiju sam imao taj problem , dobro ulje , nove lamele  a opet proklizava , podloske pod opruge , isto. Skinuo korpu i spakovao bez lamela , merio  pa uporedjivao sa merom komplet paketa lamele i celicne ploce ...  potisna ploca vec nalegne na korpu pre nego dovolno pritisne lamele.  Ne secam se sta sam obrusio na korpi tako da potisna ploca ulazi malo  dublje   i ekstra je radilo. Posle sam skapirao da bi bilo isto da sam podmetnuo tanku limenu platnu izmedju korpe i prve  celicne ploce  pa ako ponovo rasturas vidi da nije to

aæimo

A jesi dan pre ugradnje potopio nove lamele u ulje? Nisi!? Ima¹ jo¹ puno toga da nauèi¹...

ЯЭВОЛУТИОН

2.9 mm pre potapanja 3.05 ujutru kad popije ulje...pozeljno je da ulje bude toplo da upije.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

aæimo

Znam za sluèaj gde su nove lamele spaljene posle prve vo¾nje, a ugraðene su ba¹ kao i mali¹a ¹to ih ugradi. Najdobronamernije shvati moje postove jer iskreno podr¾avam tvoje akcije, ali mi krivo da uèi¹ na svojim gre¹kama. ®iv bio.

Glava Dole

Citat: Slaninar poslato 28 Oktobar, 2018, 20:14
Dobra JASO MA2 full sintetika predupreðuje mnogo problema, ako motor nije veæ ugrobaren.
Motul 7100, ako je originalan, na primer.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Kakva full sintetika za taj agregat koji je uz to i poznat potrosac i kao nov... nisam valjda lud... ulje samo moze da pokaze da nesto nije bas idealno inace mora da lepi i na zejtinu i kuca obrtaje paralelno sa tockom. U svakom slucaju hvala, da je pocelo da proklizava vise kad sam se sa ELFa vratio na bardhal-jeste, i to osetno i nisam jedini koji primecuje, ali jebo kvacilo koje s ovim radi ovako, s onim onako... za estetiku me boli uvo al mehanicki sam perfekcionista... srce mi preskace ocu da se slogiram jer jos nije idealno a puko sam zivce i novce...

Citat: bigbad86 poslato 28 Oktobar, 2018, 20:31
Njegov motor je aleja velikana :D


:D :D :D

Citat: bogdan poslato 28 Oktobar, 2018, 20:58
na jednom kavasakiju sam imao taj problem , dobro ulje , nove lamele  a opet proklizava , podloske pod opruge , isto. Skinuo korpu i spakovao bez lamela , merio  pa uporedjivao sa merom komplet paketa lamele i celicne ploce ...  potisna ploca vec nalegne na korpu pre nego dovolno pritisne lamele.  Ne secam se sta sam obrusio na korpi tako da potisna ploca ulazi malo  dublje   i ekstra je radilo. Posle sam skapirao da bi bilo isto da sam podmetnuo tanku limenu platnu izmedju korpe i prve  celicne ploce  pa ako ponovo rasturas vidi da nije to

Pa to ne bi bilo lose izuciti malo, mada vise tipujem na blago nazubljenu korpu i medjuploce... videcu, polako... hvala Bogdane :D

Citat: aæimo poslato 28 Oktobar, 2018, 21:38
A jesi dan pre ugradnje potopio nove lamele u ulje? Nisi!? Ima¹ jo¹ puno toga da nauèi¹...

Pogledaj bolje sliku gde je nova iznad starih ;) Prenocile su u novom bardhalu C60 15w-15 koji je u motoru, Misa pei mi je svedok, znao sam to vec ali me je car privatno upozorio za svaki slucaj i uveliko pre montaze pa smo kasnije i prodiskutovali [kralj] [klanjam_se]


aæimo

®iveo Mi¹a i Ljilja sa njim. Carevi...

Lazic


misa-pei

Država je najveći neprijatelj naroda

Lazic


Kostić

turi odma podlo¹ke u federe da ne sjebe¹ te nove mr¹ave jebo lukasa kad su ¹krtarili na materijalu...

Hohštapler

...¹ta ti je surova snaga agregata made by jamaKa... nema lamela koje izdr¾U...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Slaninar

Citat: Glava Dole poslato 28 Oktobar, 2018, 22:12
Kakva full sintetika za taj agregat koji je uz to i poznat potrosac i kao nov... nisam valjda lud...

I to ¹to ka¾e¹. Glupo je da sipa¹ dobro ulje - onda elimini¹e¹ jedan potencijalan uzrok problema, pa dijagnostika bude manje zabavna.  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

MIGE

Citat: Slaninar poslato 29 Oktobar, 2018, 07:36
Citat: Glava Dole poslato 28 Oktobar, 2018, 22:12
Kakva full sintetika za taj agregat koji je uz to i poznat potrosac i kao nov... nisam valjda lud...

I to ¹to ka¾e¹. Glupo je da sipa¹ dobro ulje - onda elimini¹e¹ jedan potencijalan uzrok problema, pa dijagnostika bude manje zabavna.  :)
aj sad nesto da pitam,mozda sam glup..zasto ne sipati full sintetik u stari motor? [neampojma]

Slaninar

Citat: MIGE poslato 29 Oktobar, 2018, 07:54
Citat: Slaninar poslato 29 Oktobar, 2018, 07:36
Citat: Glava Dole poslato 28 Oktobar, 2018, 22:12
Kakva full sintetika za taj agregat koji je uz to i poznat potrosac i kao nov... nisam valjda lud...

I to ¹to ka¾e¹. Glupo je da sipa¹ dobro ulje - onda elimini¹e¹ jedan potencijalan uzrok problema, pa dijagnostika bude manje zabavna.  :)
aj sad nesto da pitam,mozda sam glup..zasto ne sipati full sintetik u stari motor? [neampojma]

Kod motora u veoma lo¹em stanju, pokazaæe probleme ne¹to ranije, ne¹to drastiènije. Sad, nekom je to prednost (popraviæe), nekom mana (samo da izvozam sezonu, pa ga pre-prodajem).
Za sve ostalo - nisam primetio da ima pravila da ne¹to smeta, naprotiv. Veoma je mali procenat agregata kojima kvalitetno ulje (èak i full-sintetika) pravi problem.
Lepa stvar - motor kojem to ne napravi problem kod prvog sipanja, radiæe du¾e, bolje, biti bolje za¹tiæen od habanja (i motor i kvaèilo) uz full sintetiku, sa moguæno¹æu reðe zamene ulja (veæa kilometra¾a i/ili du¾i vremenski period). A meni najlep¹a stvar je ¹to onda zna¹ da potencijalni problemi koji se jave nisu zbog lo¹eg ulja.

JASO MA2 ulja su najbolja za kvaèilo. Ima ih i u ne-sintetièkoj varijanti, ko insistira.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

MIGE

 [thumb_up]
to sam i ja znao ali sam se ipak zapitao zasto ne full sintetik..ja u sva auta sipam iskljucivo full i sad u peugeotu 106 iz 2033 god.takodje imam full sintetik bardhal ...

Hattrick

Citat: MIGE poslato 29 Oktobar, 2018, 08:12
[thumb_up]
to sam i ja znao ali sam se ipak zapitao zasto ne full sintetik..ja u sva auta sipam iskljucivo full i sad u peugeotu 106 iz 2033 god.takodje imam full sintetik bardhal ...

Radi na nuklearnu fisiju ?

Slaninar

Citat: MIGE poslato 29 Oktobar, 2018, 08:12
[thumb_up]
to sam i ja znao ali sam se ipak zapitao zasto ne full sintetik..ja u sva auta sipam iskljucivo full i sad u peugeotu 106 iz 2033 god.takodje imam full sintetik bardhal ...

Nisam siguran da je to ¹to Bardal prodaje kao full sintetika zaista full sintetika. Uz to, koliko znam, Motulova full sintetika (na primer, jer sa njom imam odliènih iskustava, nije jedina) je bolje ulje. Razlika u ceni na period zamene nije drastièna. Ne ka¾em da je Bardal lo¹e, samo da je, koliko znam, njihova full-sintetika u stvari pristojna polu-sintetika.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen