Ćao, Anonimni posetioče
Stranice: [1]
Štampaj
Autor Tema: rezistivna i nerezistivna svećica  (Pročitano 847 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
sasa ns 1
Pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
kawasaki versys
Kvalitet: +111 (11%)
Zahvalnice: 14

24 Oktobar, 2018, 14:52 Ocena: 0
Ignoriši

dal može jedna da menja drugu i koja.Ja sam na kolima sa kompjuterom terao i nerezistivne i rezistivne čak i mešano i nevideh nikakvu razliku.
Promenuo sam svećicu na kineskom minareliju 2t .Imao sam nerezistivnu umesto rezistivne kako kaže fabrika.Dal može da bude  nekih problema.Neznam kakva je kapica .Čujem i da tu ima ijedna i druga.Kod mene je AC cdi

Ovde je prikazan rad CDI uređaja (Capacitive Discharge Ignition) DC tipa. Uređaj se u ovom slučaju napaja sa jednosmernom strujom iz akumulatora (napon 12Vdc), diže napon na oko 350-375Vdc i nabija polipropilenski bipolarni kondenzator (kapacitivnost od 0.47 - 1uF). Jedan kraj kondenzatora povezan je na anodu tiristora a drugi na + kontakt na bobini. Kada ne gate tiristora dovedemo struju niskog napona od nekoliko mA (do 20V i do 15mA), kondenzator se prazni. Napon koji se u tom trenutku pojavi na primarnom namotaju bobine od cca 350V transformiše se na sekundaru bobine na nekih 20-40KV i prazni na svećicu gde nastaje varnica (napomena: ovo je vrlo pojednostavljeno objašnjenje Smiley )Ovaj test je napravljen sa rezistivnom kapicom i rezistivnom svećicom (oko 10Kohm ukupno). Na sledećem video snimku može da se vidi kako izgleda isti test sa nerezistivnom svećicom - može da se jasno uoči da je varnica "jača" i "deblja"...

ovo je sa jednog videa tekst al nekaže se da li nešto šteti
mrle
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Kawasaki ZZR600 Rat look
nekrunisani kralj moto cigana

Kvalitet: +1924 (29%)
Zahvalnice: 118

Odgovor #1 - 24 Oktobar, 2018, 15:11 Ocena: 0
Ignoriši

how tuning kinez
El Jefe
Iskusni bajker

Na mreži Na mreži
 Motor:
Унтер фире ојген
Kvalitet: +2862 (48%)
Zahvalnice: 81

Odgovor #2 - 24 Oktobar, 2018, 15:43 Ocena: 0
Ignoriši

1. То је битно само ако имаш радио уграђен у скутер (чешћи случај)  или електронско убризгавање.
2. Твој скутер ради и без акумулатора тако да је твој ЦДИ на наизменичну струју

Друштво за заштиту од животиња
ЯЭВОЛУТИОН
Moto Doktor
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
zlata, kata i zeka ....babe naravno 35+
Kvalitet: +8130 (38%)
Zahvalnice: 708

Odgovor #3 - 24 Oktobar, 2018, 16:09 Ocena: 0
Ignoriši

pri tome resistor u svecici pojacava varnicu ali vecina imaju kapu sa rezistorom 5 koma paje svejedno....imace nerezistorske svecice stvaraju brum na radiju.....

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11
sasa ns 1
Pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
kawasaki versys

Odgovor #4 - 24 Oktobar, 2018, 16:19 Ocena: 0
Ignoriši

.osetljive su na visak goriva u smesi i to strasno... kaze stručnjak za skutere za ngk dok bosna guta sve
https://svet-skutera.rs/topic/33-svecice-modeliuporedne-tabele-i-primeri/
ovo morate procitati exxxxxxxxxxxxxxxxxxtra stručnjak izgleda da je potkovan i teoretski i praktično

1. То је битно само ако имаш радио уграђен у скутер (чешћи случај)  или електронско убризгавање.
2. Твој скутер ради и без акумулатора тако да је твој ЦДИ на наизменичну струју

neznam da li smeta cdi,ili nečem u  sistemu.Svojevremno sam sebI u stojadina ugradio kit za smanjenje smetnji.Ako se dobro sećam bile su blokade pojedinačno za svaku svećicu, mislim još 2 ,valda altenator i bombina.To je radilo posao a kad se setim kad daš na kecu malo jači gas zvučnici proizvode zvuk sličan današnjoj E formuli
sasa ns 1
Pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
kawasaki versys

Odgovor #5 - 24 Oktobar, 2018, 16:26 Ocena: 0
Ignoriši

pri tome resistor u svecici pojacava varnicu ali vecina imaju kapu sa rezistorom 5 koma paje svejedno....imace nerezistorske svecice stvaraju brum na radiju.....
u članku  kaže lik obrnuto što se vidi i filmu a i u tekstu koji sam citirao u prvom postu.
 dok sam rešavao problem oko vode  gledao sam svećicu i bila mi je nešto slaba varnica spram tomosa na kojima sam koristio samo nerezistentne.Ali to je izgledea norrmalna varnica za rezistor-znači slabija
ЯЭВОЛУТИОН
Moto Doktor
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
zlata, kata i zeka ....babe naravno 35+
Kvalitet: +8130 (38%)
Zahvalnice: 708

Odgovor #6 - 24 Oktobar, 2018, 20:17 Ocena: 0
Ignoriši

ona siroka koju vidis je slabija od tanke....paljenja sa naizmenicnom strujom zahtevaju rezistorsku svecicu dok ona sa ispravljenom ne...osim u slucaju ometanja radio talasa....na nternetu ima svasta da vidis ...povecanjem kolicine sadrzaja smajuje se procenat pametnih stvari....

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11
Lazić
GayLord
Global Moderator
Mega Moto Manijak

Na mreži Na mreži
 Motor:
"Is this how time normally passes...? Really slowly...? In the right order...? If It`s one thing I cant stand, it`s an unpunctual alien attack..."  The Doctor... Motor: KLE500 Tardis edition...
 Facebook: Poseti
Osposobiti nesposobne, da bi onesposobili sposobne

Lokacija: Mlečni put, sunčev sistem, Zemlja, Beograd, Zvezdara...
Kvalitet: +8433 (18%)
Zahvalnice: 361

Odgovor #7 - 25 Oktobar, 2018, 20:13 Ocena: 0
Ignoriši

pratim Cheesy

Stranice: [1]
Štampaj
Moto Manijaci  |  Garaža  |  Kvarovi, popravke, uputstva (Urednik: Havarisan)  |  Tema: rezistivna i nerezistivna svećica