Glavni meni

rezistivna i nerezistivna sveæica

Započeo sasa ns 1, 24 Oktobar, 2018, 15:52

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

sasa ns 1

dal mo¾e jedna da menja drugu i koja.Ja sam na kolima sa kompjuterom terao i nerezistivne i rezistivne èak i me¹ano i nevideh nikakvu razliku.
Promenuo sam sveæicu na kineskom minareliju 2t .Imao sam nerezistivnu umesto rezistivne kako ka¾e fabrika.Dal mo¾e da bude  nekih problema.Neznam kakva je kapica .Èujem i da tu ima ijedna i druga.Kod mene je AC cdi


Ovde je prikazan rad CDI ureðaja (Capacitive Discharge Ignition) DC tipa. Ureðaj se u ovom sluèaju napaja sa jednosmernom strujom iz akumulatora (napon 12Vdc), di¾e napon na oko 350-375Vdc i nabija polipropilenski bipolarni kondenzator (kapacitivnost od 0.47 - 1uF). Jedan kraj kondenzatora povezan je na anodu tiristora a drugi na + kontakt na bobini. Kada ne gate tiristora dovedemo struju niskog napona od nekoliko mA (do 20V i do 15mA), kondenzator se prazni. Napon koji se u tom trenutku pojavi na primarnom namotaju bobine od cca 350V transformi¹e se na sekundaru bobine na nekih 20-40KV i prazni na sveæicu gde nastaje varnica (napomena: ovo je vrlo pojednostavljeno obja¹njenje :) )Ovaj test je napravljen sa rezistivnom kapicom i rezistivnom sveæicom (oko 10Kohm ukupno). Na sledeæem video snimku mo¾e da se vidi kako izgleda isti test sa nerezistivnom sveæicom - mo¾e da se jasno uoèi da je varnica "jaèa" i "deblja"...

ovo je sa jednog videa tekst al neka¾e se da li ne¹to ¹teti

mrle


El Jefe

1. То је битно само ако имаш радио уграђен у скутер (чешћи случај)  или електронско убризгавање.
2. Твој скутер ради и без акумулатора тако да је твој ЦДИ на наизменичну струју
Друштво за заштиту од животиња

ЯЭВОЛУТИОН

pri tome resistor u svecici pojacava varnicu ali vecina imaju kapu sa rezistorom 5 koma paje svejedno....imace nerezistorske svecice stvaraju brum na radiju.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

sasa ns 1

.osetljive su na visak goriva u smesi i to strasno... kaze struènjak za skutere za ngk dok bosna guta sve
https://svet-skutera.rs/topic/33-svecice-modeliuporedne-tabele-i-primeri/
ovo morate procitati exxxxxxxxxxxxxxxxxxtra struènjak izgleda da je potkovan i teoretski i praktièno

Citat: El Jefe poslato 24 Oktobar, 2018, 16:43
1. То је битно само ако имаш радио уграђен у скутер (чешћи случај)  или електронско убризгавање.
2. Твој скутер ради и без акумулатора тако да је твој ЦДИ на наизменичну струју
neznam da li smeta cdi,ili neèem u  sistemu.Svojevremno sam sebI u stojadina ugradio kit za smanjenje smetnji.Ako se dobro seæam bile su blokade pojedinaèno za svaku sveæicu, mislim jo¹ 2 ,valda altenator i bombina.To je radilo posao a kad se setim kad da¹ na kecu malo jaèi gas zvuènici proizvode zvuk slièan dana¹njoj E formuli

sasa ns 1

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 24 Oktobar, 2018, 17:09
pri tome resistor u svecici pojacava varnicu ali vecina imaju kapu sa rezistorom 5 koma paje svejedno....imace nerezistorske svecice stvaraju brum na radiju.....
u èlanku  ka¾e lik obrnuto ¹to se vidi i filmu a i u tekstu koji sam citirao u prvom postu.
dok sam re¹avao problem oko vode  gledao sam sveæicu i bila mi je ne¹to slaba varnica spram tomosa na kojima sam koristio samo nerezistentne.Ali to je izgledea norrmalna varnica za rezistor-znaèi slabija

ЯЭВОЛУТИОН

ona siroka koju vidis je slabija od tanke....paljenja sa naizmenicnom strujom zahtevaju rezistorsku svecicu dok ona sa ispravljenom ne...osim u slucaju ometanja radio talasa....na nternetu ima svasta da vidis ...povecanjem kolicine sadrzaja smajuje se procenat pametnih stvari....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic