Glavni meni

Golf 3 GTI 2.0 16v

Započeo FANTOM, 22 Oktobar, 2018, 22:07

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

FANTOM

    Popucao lak resice se dal farvanje da li folija , videcu ...

Lazic


Gavrolini

Ako ne zalepis carbon preko cele haube sve si dzabe uradio.

FANTOM

    Ih ne bi on bio Gavra da ne baci kosku. Bice crna folija ako bude islo u foliju .

Hurricane

za foliju ako mislis da bude uradjeno kako treba, mora priprema da se uradi kao i za farbu, najbolje je ofarbati

Gavrolini

Ma carbon sa nekim plamenovima

Glava Dole

Citat: Laziæ poslato 15 Februar, 2019, 00:37
A samo lakiranje...?

Da, ako uspe da skine stari lak a ne osteti bazu vrlo verovatno da bi i samo lakiranje pomoglo... mada nema potrebe zezati se, ako vec placa majstora i prlja pistolj zbog neke male razlike u ceni... odradi iznova i kraj... 800-900din je inace 100g metalika u setu a samo lak tipa 300-400 a za haubu(ako je samo ona problematicna) mu je i to mnogo :D Ja sam npr napravio 200g i jos sam se razbacivao i za gepek i branik mi jos ostalo i baze i laka... a sto se tice majstora... ako dodje do SDa mogu da ga vodim kod vrhunskog majstora sa profi komorom(sve ima, turbine, grejace, sve zive filtere gore dole itd, kad sve popali promaja ubija sa svih strana ko da si na kosavi) koji trazi 50e po elementu sa njegovim materijalom :D Samo ako se zalomi da budem tu :D Ne znam kako se krecu cene po BGu, verujem da su majstori skuplji ili isto toliko traze neki segrti ispod sljive... a nije daleko, 45km :D Kad je sve do sad ulozio ja glasam za farbanje, kad ide jare nek ide i uze... folija ce odstupati, a onako se uradi hauba i ako ima jos ensto sto ne stima, onda ispolira kompletan auto da se sve izjednaci i bice kao da je sad sisao sa trake :D

stilgar

Citat: Gavrolini poslato 15 Februar, 2019, 01:25
Ma carbon sa nekim plamenovima
Koju ce morati da skida prilikom registracije.

FANTOM

    Auto cu registrovati ovako , a naknadno cu videti da li cu farbati ili lepiti crnu foliju .

Boban_m

Ja cu na krov od mog auta da stavim foliju. Sve ga sunce izelo.

Andjelo

Citat: Laziæ poslato 15 Februar, 2019, 00:37
A samo lakiranje...?
bice jos gore.....kada se desi da se oljuska lak postupak je sledeci, smirglanje sa 220 smirglom zatim vodenom 600 , pa ide cela hauba u spricgit a tek onda bazna boja i farbanje

Andjelo

Jer svuda gde se pojavi bazna boja i daljim pranjem auta sa hemijom ili samponom ........na svako dalje saniranje samo i lakiranje desice se reakcija  na granici gde je ostao lak i gde ga nema .Moze se desiti da se boja podigne ili da se oljuska u kratkom roku

Andjelo

Ovako ljuskanje laka najcesca je pojava , kada je posao odradjem neprofesionalno .Uzroci mogu biti sledeci ili je bazna boja i lak drugog sastava , neodgovarajuci herter za lak ili razredjivac , odstupanje od recepture laka ili je bazna boja stojala duze od 24 sata  bez laka ......razni uslovi mogu biti  razlozi  loseg odradjenog posla

aæimo

Ili su godine u pitanju. Na mom vw starom 22 godine isti sluèaj na delovima sa fabrièkom faarbom.

Hurricane

nekad zajebu stvar i u fabrici, svi bordo Citroani od 2006-2010 su se iskokali veæ posle 5 godina

Andjelo

Moze da se desi i kao prirodna pojava ....mislim ima pojedina drva koja imaju kiselost , i kada je auto parkiran ispod tog drveta a ne pere se vremenom ta smola koje luci drvo lepi se na lak i nagriza kao govno od ptica i tu najstaje ostecenje laka .Pogotovo nije pozeljno ispod Lipe da stoji auto dugo parkiran jer se desi isto sranje posle par godina ako se slabo pere auto

Andjelo

Za ovu reparaciju haube dovoljan je i jedan spricgit u spreju , najbolje crne boje da ide kao podloga , zatim 200g bazne boje sa razredjivacem to je ujedno 400ml boje i 400g laka  u setu  sto izadje 650ml laka sto je dovoljno za 2 puna sloja laka

Andjelo

E sad ako je auto stajao pod tako neko drvo  , ostecenja ce se pojaviti ne samo na krovu , haubi i zadnjoj haubi vec i na horizontalnim mestima kao na krilima , vratima  i zadnjim stranicama  ........ako tih ostecenja nema na takvim mestima samo na haubi ili pojedinim elementima horizontalnim onda je to posledica loseg majstora

FANTOM

    Hauba se izljuskala cela , bukvalno mozes prstom uhvatiti i skinuti lak , i krov je poceo malo , ostalo ok . Znam da svakako mora smirgla pre folije ili farvanja .

Hurricane

bilo kako bilo, mora¹ da zna¹ da folija ako se uradi iole kako treba bude skuplja i mnoooogo kratkotrajnije re¹enje od farbanja

ne slu¹aj prièe tipa to samo grune¹ u foliju, aham


folija nije opcija nikad, osim ako je brendiranje, neki print ¾eljeni i reklamiranje na vozilu!




naravno ako je farba ispod u savr¹enom stanju i mo¾e da se uradi da valja, ali ko bi normalan lepio foliju preko ispravnog laka


osim ovih prethodno navedenih