Glavni meni

Golf 3 GTI 2.0 16v

Započeo FANTOM, 22 Oktobar, 2018, 22:07

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

FANTOM

    Doslo zadnje vreme  :violina:


Lazic

Ajde ajde, lagano zagrevanje... :D

UFF

ja se ubih ovih par dana
a mislio sam da cu da se nagojim preko zime

Lazic

Ako bude ovakva zima kako je poèela, neæe niko da se nagoji...

FANTOM

    Jutros sam cistio sneg 45 min sa Golfa . Problem je sto je prosla grtalica i sa donje strane je bio sneg u visini felni koji se pretvorio u led. Tuci sa lopatom sa ove sa one strabe jedva oslobodi kola . Na slep i preterab auto u Zemun kod Nina Gedore. Da vidimo dal ce uspeti da ga namesti na benzin da upali .

FANTOM

    Proslo je nedelju dana . Auto je i dalje kod Nina Gedore. Prvo sam cekao na red 3 dana , onda je majstor utvrdio da je benzinska pumpa i regulator pritiska. Da je plin obican koji je u kolima kanta i da zbog toga auto nece da radi to mora da se izvadi iz kola i da taj auto moze samo da radi na sekvent plin. Dobro ja kazem ajde da kupimo pumpu goriva i regulator pritiska novo sve. Isao 3 puta za Zemun da to sve ugovorim uzmem delove itd. Na kraju kaze majstor da nema zivaca da vadi plinsku bocu iz kola , da to vratim nazad u garazu gde sam sve do sada i radio, [vatromet] [glavazid] izvadim ja bocu montiram pumpu za gorivo itd. I da ce auto raditi. To znaci opet slep cuda itd. Odem danas sa drugarom skinemo bocu za pet min rasrafimo je oborimo sedista zadnja i pomerimo je da moze da se pridje jer jelte mesto za benzinsku pumpu je odma ispod plinske boce koja je preko celog gepeka. Tako da za sad je prica takva da majstor Nino sutra treba da promeni benzisku pumpu i regulator pritiska koje sam preko njega kupio novo . Pa da vidimo da li ce auto proraditi na benzin . Ili nece pa ce opet biti neki novi deo ili neka nova zabava . Borba traje , e da  [facepalm] [panic] docekasmo i novu godinu .

jevta

A ¹to ti to ne tera¹ na plin kad veè tako radi.Taj obièan plin to mo¾e i mo¾e da se odvrne da ide mo¾da i bolje nego na benzin,tro¹iæe kolko zgazi¹ i to je to

FANTOM

   Zato sto je po principu treba da radi na benzin da ugreje malo vodu , pa onda isturiras prebaci na plin i fercera bez problema. Konkretno ovaj motor koji je u kolima na njega bi trebao da ide sekvent plin ,ali najcrnje je sto on i sa ovim obicnim plinom radi samo ga malo vise trosi. E sad da bi prebacio na plin moras da isturiras na benzinu da predje preko 2000 obrtaja . E a auto nece da primi gas na benzinu nego kad stisnes gas ugasi se . Ti zavreglas upali se i radi na leru na benzinu ti stisnes gas on se ugasi opet i tako u krug. Ima da ga prevaris na foru ka da ga isturiras i on prebaci na plin i radi normalno. E sad jos jedna caka sto mora da se zagreje voda da bi prebacio na plin zato sto ako prebacis dok je ladan detonira i ili svuce crevo jedno ili drugo , a moze i da pukne kuciste filtera za vazduh pa onda mogu i da se samo-ubijem jedva sam i ovo nasao . Jebo ih GTI za ovaj kurcevi agregat delova ima , al na zeleznickoj stanici u Nemackoj .  I tako zabava nije problem Golf kao Golf nego agregat koji je postao retkost cak i na otpadima. I to sto predhodni vlasnici koji su terali nisu vodili racuna i sad se ja nasao pametan da to vratim na fabriku. Sve moze al vreme zivci , a i pare. Al dobro sad nema nazad nego da se sredi pa kolko god da trajalo i kostalo .  [thumb_up]

jevta

To sa prebacivanjem se ¹teluje mo¾e da pali na plin kad je obièan ureðaj to sa sekvetom ba¹ ne ide lako.Izbaci tu automatiku za prebacivanje zatvori malo vazduh i teraj na plin

®or¾

 :o Au Fantom,pa ti svaki  put kad ode¹ do majstora mora¹  da broji¹ do deset.ajd nek je sa sreæom da se vi¹e agonija sa benzinom i plinom zavr¹i i da ostane samo kozmetika.Dosta je vi¹e zezanja,na kraju balade od svih majstora,gedora i kuraca palaca,ode lova u bunar,valda æe ovo biti kraj. [thumb_up]

sremac

ma meni sumljivo, ¹to neæe da se cima oko boce, a prodao je delove, , pa valjda ima nekog ¹egrta da mu to odradi, ¹a je sledeæe otera¹ da radi¹ koènice o ka¾e skidaj toèkove.

p.s. jel atestiran taj plin? ako nije, èupaj govno i nadji polovan sekvent na otpadu cca 100e
budala na leru, mudonja u kontra smeru

FANTOM

    Plin je atestiran do 2021. auto je nekad radio i na plin i na benzin. Pritom kad je ostavljen pre godinu dana da stoji radio je na benzin bez problema kad je ostavljen. Kazu da oce da crkne pumpa od stajanja ili korodira neka osovinica pa kad zaverglas posle dugo vremena ta osovinica se iskrivi, ima dosta teorija. Eto sad je dobio novu pumpu pa da vidimo sta ce onda da se desi . Auto radi na plin bez problema al da je leto bilo bi vrh posto je zima jbg mora na benzin da malo ugreje vodu , pa tek onda da se prebaci na plin pod uslovom da radi na benzin i isturiras i sve sljaka bez problema. Elem ne da se izerviram nego ono, odnda odmorim par dana batalim ga skroz ,pa kad se oladim jovo nanovo . Videcemo sta ce biti kad se zameni ta pumpa da li ce proraditi .

Lazic

Citat: FANTOM poslato 24 Decembar, 2018, 20:25
    Proslo je nedelju dana . Auto je i dalje kod Nina Gedore. Prvo sam cekao na red 3 dana , onda je majstor utvrdio da je benzinska pumpa i regulator pritiska. Da je plin obican koji je u kolima kanta i da zbog toga auto nece da radi to mora da se izvadi iz kola i da taj auto moze samo da radi na sekvent plin. Dobro ja kazem ajde da kupimo pumpu goriva i regulator pritiska novo sve. Isao 3 puta za Zemun da to sve ugovorim uzmem delove itd. Na kraju kaze majstor da nema zivaca da vadi plinsku bocu iz kola , da to vratim nazad u garazu gde sam sve do sada i radio, [vatromet] [glavazid] izvadim ja bocu montiram pumpu za gorivo itd. I da ce auto raditi. To znaci opet slep cuda itd. Odem danas sa drugarom skinemo bocu za pet min rasrafimo je oborimo sedista zadnja i pomerimo je da moze da se pridje jer jelte mesto za benzinsku pumpu je odma ispod plinske boce koja je preko celog gepeka. Tako da za sad je prica takva da majstor Nino sutra treba da promeni benzisku pumpu i regulator pritiska koje sam preko njega kupio novo . Pa da vidimo da li ce auto proraditi na benzin . Ili nece pa ce opet biti neki novi deo ili neka nova zabava . Borba traje , e da  [facepalm] [panic] docekasmo i novu godinu .
1. Èekaj bre, kad si to sve veæ uradio ¹to ne zameni¹ pumpu sam? Zna¹ kad bih ga ponovo ¹lepovao zbog toga...
2. To je izgleda neki Mihajlov majstor, na benzin ne radi jer je plin kanta ??? Ne sviða mi se taj Nino...
3. Samo polako i strpljivo, ima¹ jugiæa za ¹vrækanje...
[cheers]

zagadjenje

Citat: Laziæ poslato 25 Decembar, 2018, 01:30

1. Èekaj bre, kad si to sve veæ uradio ¹to ne zameni¹ pumpu sam? Zna¹ kad bih ga ponovo ¹lepovao zbog toga...


[dobarpost]
Tjuning bud¾ing

FANTOM

    Verovatno sam konfuzno ispisao a dobro je i da sam ispisao i normalan bi poludeo  :o sa ovim kolima. Nego elem Majstor koji ima resenje za sve i kog mi je Dare preporucio je utvrdio da je problem kod mojih kola pumpa za gorivo i da mora novi regulator pritiska iako sam ja stavio polovan i vec zamenio regulator pritiska posto je onaj koji bio na kolima pokvaren. Ali da ne moze on da menja pumpu jer se preko nje nalazi plinska boca . Takodje je imao samo reci hvale za plin, ko Mihajlo za plin koji je u kolima ( iscubaj ovo iz kola , baci , ovo je skalamerija , gore nisam video itd ). I rekao teraj ti kola na slep nazad , kod sebe menjaj pumpu i to ce da radi. E onda smo mi danas otisli razmontirali bocu za 5 min i oborili zadnja sedista i pomerili bocu preko sedista da bi majstor mogao da pridje i zameni benzinsku pumpu i regulator pritiska jer sam to sve preko njega kupio novo. E da vidimo sta ce sad biti sutra treba da mi javi sta se desava, a ja sam kao sto znate veoma strpljiv  [zvizdi]

stilgar

Fantome brate😎 26 strana a taj golf se jos uvek vozi na slepu. Prodaj ti to dok nije kasno i uzmi od Zeljkampa onog citroena. Od prodaje daj ucesce i posle rate. Bolje da otplacujes i da se vozis nego da ulazes u tu rupu bez dna i da upoznajes beogradske majstore strucnjake za golfa. 😀😀😀

FANTOM

    Pa bar pola od toga je kako se pravi ajvar , pljuvanje plina u kolima , paserati itd  [panic] [rofl]

ghoul

Slabo sam nesto na forumu, ali udjem na svakih par dana da vidim da li je golf upalio, tj. poceo da se vozi :D
Na zalost nije jos, ali ne odustaj ako te to radi
Ja sam isto tako ubacivao u juga 1.5 motor, drkao se ko klinac, bacao pare u juga, i znao da je to i dalje jugo sta god mu ucinio, ali to me je u tom trenutku radilo, i ne zalim te pare, jebo pare, bio sam srecan ..
Secam se i Kanarinca iz tog perioda, vozio zutog jugica, stalno mu nesto crkavao, a bio bas lep ovako spolja jugo :D
I dan danas se okrenem za lepo sredjenim jugicem, ono german style .. jedino se deru mnogo, retko koji cujem sa dobrim zvukom

Tako da FANTOME izdrzi do kraja, ulozio si verovatno dosta para vec, pa samo taj slep koliko kosta para, vremena, zivaca, i sad nema nazad, sredices, vozices, bices srecan malo, smorice te, pa ces kupiti auto koji neces zeleti da pipnes vise jer ce ti biti pun k majstorija ..i tako ide to neko odrastanje valjda ... mada neki nikad ne prodju tu skolu, da li su dovoljno pametni ili su previse dosadni .. ne znam, ili se rodis kao sin nekog tajkuna, pa vozis sa 18 sta god pozelis :D

slave74

#518
Nadam se da je majstor Nino nedvosmisleno utvrdio da je u pumpi i regulatoru problem.
Jer ako je to radio odokativno, onda je bas bas majstor..

Meri se pritisak pumpe, takodje i radni pritisak, dok auto u radi i prima gas. Pritisak mora biti u propisanom okviru.
Postoji procedura da se ispita svaki delo od koga zavisi ubrizgavanje  goriva.

Da li mozes da nabavis polovan sekvent, jeftino, a boca da ti ostane, pa to furaj do sledeceg tehnickog pregleda, a onda vrati isparivac , pa u krug ,itd, itd.

Kad je dobar isparivac, nece da puca ni hladan, imao sam scorpio 2,9, sa 6 cilindara i dugo ga vozio samo na plin, i zimi.
Samo je dvaput imao detonaciju, jednom kada je crkavala bobina, i drugi put sam ga stisno u leru do daske u milisekundi...

Lazic

#519
Ima da se naðe dobar polovan sekvent za ne mnogo para...

E da, na gejmobilu za 5 godina mo¾da je 2-3 puta detonirao plin, ali po¹to je sekvent nastavi da radi normalno... Èak mi nije jasno ni gde detonira... Hoæe ponekad u izduvu kad idem nizbrdo...