Glavni meni

Golf 3 GTI 2.0 16v

Započeo FANTOM, 22 Oktobar, 2018, 22:07

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

pittatore

Bice da su mozda zategli klapnu u protokomeru kako na plinu ne bi posno radio tj. nikako jer plinu mnogo manje vazduha treba.
A onda imas nus pojavu da na benzin sipa ne pita, pogledaj na protokomeru za nekim inbus srafom pa probaj da smanjis otpor na klapni.

Hurricane

ko zna zna  [thumb_up]

¹to implicira da onda na plinu neæe raditi kako treba, jel da?

pittatore

Da, treba naci kompromis sa nekim reducirom venturi ili staviti manji mesac.

Hurricane

i to sve pod uslovom da ima majstora poput tebe koji zna ¹ta radi

inaèe æe da bude nedeljno jednom u servisu za plin, puta 2000 din...


uh, mene je veæ glava zabolela

Lazic

Mihajlo, za 6 godina kod mene Honda je jednom videla plinad¾iju, i to kad mi je crkao step motor od 40e, al' po¹to nije imao u Bajinoj Ba¹ti, ugradio mi raèvu sa ruènim ¹telovanjem za 500 dinara... Gejmobil za 5 godina ¹to se tièe plinad¾ija samo atest, znaèi za 11 godina jednom kod majstora, ceh 500 kinti... ©ta si bre ti to vozio...? :P

coolermaster

Abf motor nema protokomer...
nista gore do sporog interneta

Lazic

E onda nemam pojma za¹to preliva...

coolermaster

Pet puta sam brisao post..
Znam ja sto naliva, od godina drkanja, plina, kvazi majstora, i neoriginalnih delova... To sad uterati u pravac je da bacis pola periferija sa motora...
Ako ste cistili dizne, nadji druge, proveri sva i jedno crevo vakuma, iber laufa, i vidi radi li lambda sonda uopste, tps, motor lera... Treba ti dijagnostika da to proveris, nadjite Vcds negde, ne zamajavajte se sa nekom drugom
nista gore do sporog interneta

MIGE

Citat: coolermaster poslato 07 Novembar, 2018, 18:25
Pet puta sam brisao post..
Znam ja sto naliva, od godina drkanja, plina, kvazi majstora, i neoriginalnih delova... To sad uterati u pravac je da bacis pola periferija sa motora...
Ako ste cistili dizne, nadji druge, proveri sva i jedno crevo vakuma, iber laufa, i vidi radi li lambda sonda uopste, tps, motor lera... Treba ti dijagnostika da to proveris, nadjite Vcds negde, ne zamajavajte se sa nekom drugom
upravo tako  [thumb_up]
inace ,tesko ces objasniti ljudima zasto ne plin.....ja sam odrzavao moj auto kod nese u gti servisu,u krnjaci..manijak bas za gti  [thumb_up] [thumb_up] [thumb_up]

MIGE


®or¾

Citat: coolermaster poslato 07 Novembar, 2018, 18:25
Pet puta sam brisao post..
Znam ja sto naliva, od godina drkanja, plina, kvazi majstora, i neoriginalnih delova... To sad uterati u pravac je da bacis pola periferija sa motora...
Ako ste cistili dizne, nadji druge, proveri sva i jedno crevo vakuma, iber laufa, i vidi radi li lambda sonda uopste, tps, motor lera... Treba ti dijagnostika da to proveris, nadjite Vcds negde, ne zamajavajte se sa nekom drugom
©to si brisao?Svaka ti je na mestu!BEOGRAÐAAANI,jel vidite odakle se znajnje plasira,Be- ge,pa Be-ge i onda Milo¹ nastrada ¹to ne jebe nikog. [rofl]  [rofl]  ;D  :-*N [srce]

FANTOM

    Skontao sam jos juce da mi treba dijagnostika da bi video sta ga muci pa krenuo da resavam . Al danas prebacen na plin i sve sljaka prima gas mirno radi . Znaci upakovano sve filter vazduha onaj rasprsivac sto ide na crevo filtera vazduha , prebacen isparivac na drugo mesto ispod haube sve sto sam pisao da cu uraditi. Za benzin mi se j*be , nego kad vec udjoh u igranku reko dal moze da se namesti . Vakumi svi tiha jeza dok smo skontali gde sta kako . Taj sto je dirao vakume stvarno bi mu prste trebalo prebiti  [bejzbolka] . Da kazemo da je sve kao spakovano sto se tice motora , na plinu sljaka ostalo je jos da se proba auto ,al to cu moci kad uzmem vozacevo sediste jer sam ga odneo da se sredi posto je bilo podrpano na naslonu sa strane . Promenjeno i ulje danas i stavljen novi filter ulja . Sraf za ispustanje ulja bio stegnut smrtno , ali pod smrtvno podrazumevam da smo koristili polugu od metar ipo da bi odvrnuli sraf gedora 30 ,a blok aluminijumski. I to sve zato sto neko nije imao podlusku da stavi pa je stegao kao majmun. Stavljena bakarna podloska i stegnuto normalno .  [watching]
    Sutra nastavak .... i tako sve dok ga ne polijem benzinom ili konacno sklopim  [samoubistvo] [zvizdi]

pittatore

Imam VCDS ali nemam, barem mislim da kod tebe ide onaj 2+2 obd konektor, ako ga nadjes svrati do mene da ga iscitamo.

®or¾

 [clapp] Bravo Fantom,ti ne gubi¹ vreme,brzo to ide [thumb_up]

FANTOM

Citat: pittatore poslato 07 Novembar, 2018, 21:17
Imam VCDS ali nemam, barem mislim da kod tebe ide onaj 2+2 obd konektor, ako ga nadjes svrati do mene da ga iscitamo.


   Hvala , pogledacu sutra kakav je konektor. Ima jedna caka auto nije registrovan pa bas ne mogu da se svrckam , a auto mi je kod Vuka na Avali u garazi . Ako bude sljakao na plin sklopicu ga imam jos zajebancija treba da uzmem nebo sa tapaciranja i sediste pa kad sve popakujem i ako auto bude da kazemo mobian i radio na plin , onda tako mogu i da ga registrujem , pa posle dalje da resavam taj benzin .

FANTOM

Citat: ®or¾ poslato 07 Novembar, 2018, 21:23
[clapp] Bravo Fantom,ti ne gubi¹ vreme,brzo to ide [thumb_up]
Pa kad sam svaki dan u garazi , jebao me projekat , osecam se ko da sam tamo na socialnom i penzionom :D Ali nadam se da ce uskoro biti sve zavrseno .

Lazic

I dalje ne kapiram ¹ta je tu kriv plin... Naravno kad se ugradi kako treba... Kriva je dr¾ava zato ¹to je benzin preskup... Ðoku bi bilo ko vozio na plin da benzin ko¹ta razumno ili da su nam plate k'o Nemcima...

MIGE

Citat: Laziæ poslato 07 Novembar, 2018, 21:29
I dalje ne kapiram ¹ta je tu kriv plin... Naravno kad se ugradi kako treba... Kriva je dr¾ava zato ¹to je benzin preskup... Ðoku bi bilo ko vozio na plin da benzin ko¹ta razumno ili da su nam plate k'o Nemcima...
:o [ludak]

Lazic

Ma bre Mige, svako k'o je spreman da sa ovim cenama benzina vozi kola koja na pomisao popiju 15 litara nije normalan... Naravno ko ugradi plin je normalan...

pittatore

Citat: FANTOM poslato 07 Novembar, 2018, 21:24
Citat: pittatore poslato 07 Novembar, 2018, 21:17
Imam VCDS ali nemam, barem mislim da kod tebe ide onaj 2+2 obd konektor, ako ga nadjes svrati do mene da ga iscitamo.


    Hvala , pogledacu sutra kakav je konektor. Ima jedna caka auto nije registrovan pa bas ne mogu da se svrckam , a auto mi je kod Vuka na Avali u garazi . Ako bude sljakao na plin sklopicu ga imam jos zajebancija treba da uzmem nebo sa tapaciranja i sediste pa kad sve popakujem i ako auto bude da kazemo mobian i radio na plin , onda tako mogu i da ga registrujem , pa posle dalje da resavam taj benzin .
Javljam se kada budem isao kod drugara na Avalu a ti vidi koji konektor ide.