Glavni meni

Golf 3 GTI 2.0 16v

Započeo FANTOM, 22 Oktobar, 2018, 22:07

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.


VR 46

Само рокај брате,потсети ме ових дана да одем до отпада што су ми у крају,имају пун к аутаа,јави шта треба да видим јел има па дођи на пиво и по делове  [cheers]
Twist of wrist!

FANTOM

    Hvala puno za info ... Al vec mislim da smo veceras resili deo oko creva . Ono je bilo cudo . tja deo za plin je aluminijumski nasli konusni deo cevi koji je aluminijumski koji ide na Fi od creva za vazduh koje smo imali , pa to obradjeno na strugu bam bam da nalegne na ovaj plinski deo ... Onda zavareno u krug  . Sutra ce da bude Paljenje i testiranje ...  [thumb_up]

FANTOM

Citat: VR 46 poslato 31 Oktobar, 2018, 00:39
Само рокај брате,потсети ме ових дана да одем до отпада што су ми у крају,имају пун к аутаа,јави шта треба да видим јел има па дођи на пиво и по делове  [cheers]

    E hvala . Inace bio sam obavesten da cete se voziti u nedelju i da se skupljate kod 1000 ruza , bio sam ja tu u komsiluku ulica iza al jbg. Zarobih se sad oko Golfica ... Zurim da ga sredim ide zima pa da imam da se vozim . Trenutno imam sve. Jedino sto mi treba da kazem je Siber ... Siber je elektricni . Nabavio sam neki ali isto mu je sjebana desna strana mehanizma i ne radi. Inace to je mana kod sibera na trojkama, uvek im strada desna strana mehanizma i mozes ga baciti . Ja sam nasao za 50 e na nekom otpadu na telefon kao ispravan. Ako neko zna gde ima jeftinije ili ima neki info za neki odpad koji je tu u bg ,bio bih mu zahvalan na informaciji .

durmitor2000

😃

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Kanarinac

Jel ti to sredjujes auto kod Vuka?  Imas na Zrenjanincu  VW otpad, al da ga jebem kako se zove. To je inace uvek bilo 50 evra. I meni je na Corradu crko siber, i naravno to nije postojalo u Srbiji pa sam vozio tako, na kraju sam uzeo od 3ke pa prepakivao poklopac. I tad je bio 50 evra tako da verujem da je to ta cena svuda

FANTOM

    Da kod Vuka . Nista onda morace da kane 50-tica za siber i to samo zato sto sam sve razjebao , skinuo nebo odneo na tapaciranje pa kad je vec sve tako da stavim siber koji radi kad je vec na dugme fensy. Inace sam vec izgubio zivce i hteo da ga zalijem silikonom .

Hurricane

Vidi koji je proizvodjaè ¹ibera, nije vw sigurno, ¹iberi se prave univerzalni tj postoji par proizvodjaèa i pa im u fabrici stave poklopac ili staklo za odredjeni model, ako je webasto ima¹ ih u milion drugih automobila, zameni¹ poklopac kao i Kanarinac ¹to je uradio i re¹eno

FANTOM

    Hvala za info . Pa na staklu pise VW 3 neces verovati ... Jedina je prednost sto je valjda u sve modele trojki iso isti siber ...

Lazic

Ako si veæ zapeo da mu stavi¹ fabrièki filter za vazduh, obavezno mu negde ugradi klapnu sa oprugom, kad pukne plin(a puæi æe kad tad) da ima gde da izaðe vi¹ak pritiska... Da sam malo du¾e terao onu Omegu sigurno bih stavio K&N, lepio sam kuæi¹te bar 10 puta za 3 godine... Honda je imala plin sa lambda kontrolom i klapnu na filteru, èak i na njoj je povremeno znao da pukne, ni¹ta nastavi da radi normalno...

slave74

Hoce i pored klapne da pukne kuciste filtera. Provereno.

FANTOM

    Ovako radilo se danas : Prepakovan plinski uredjaj na drugu stranu motora kod akumulatora , posto je bio na mestu gde bi trebao da bude kuciste filtera vazduha . Krilo koje je bilo zardjalo pri dnu ,posto sam nabavio reparacioni donji deo krila zavareno nova parce gde je bilo trulo i zafarbano . Stavljena plasticna lajsna preko krila posto nije bila na krilu nego u gepeku . Skinut zadnji lonac koji je istrulio i stavljen novi zadnji lonac sa sve bezobraznim ukrasom koji jebio na starom loncu .  [thumb_up] . Toliko za danas .  [cheers]

Kengur

Nalupase se fino pojedini....

Vidi iako gnjolfa nesto spec ne vilim, ABFa bih rado vozio... Za ozbiljan tuning motora treba dosta novca, generalno ne ide nista spec ali ide dobro... Ako ces da prckas oko motora, moj glas ide za ITB... ;)

Gevindama obavezno sredi navoje pre ugradnje.

U svakom slucaju, samo napred, gotivim da ispratim kad neko dize nesto iz mrtvih... Ja licno peckam polako da iskopam nekog wiliamsa za sredjivanje... Doduse sad sjebah pare na pajera iz 96e...

FANTOM

    Da da bice ocisceni navoji pre ugradnje svakako mislim da cu sutra to da trljam. Sto se mene tice necu na trke nikakva budzenja motora to mu je sto mu je i dosta je . Licno meni prelazak sa Yuga na ovo bice mi raketa  :o [zvizdi] . Auto nije bas bio u full stanju ima gomila sitnica ali je cena bila pristupacna i drugar mi je izasao u susret sa garazom i alatom, drugi oko radova i tako . Inace da je neko kupi, pa da nadje majstora da placa za svaku stavku ma idi izaslo bi koliko auto ne vredi . Generalno vec sam poceo malo da gubim strpljenje sporo ide . Svaki dan primetim sta bi jos trebalo da se sredi , al opet sebi kazem lagano bice , kad ne znam  [doh] [rofl] , al bice . I sve se tesim kad bude sve zavrseno kako ce to ustvari biti brutalan prevoz. A i unikatan . Realno Golfica sa ovim motorom 2.0 16v abf nema puno i ovaj je jos poslednja godina 1997.

Lazic

Citat: slave74 poslato 31 Oktobar, 2018, 21:24
Hoce i pored klapne da pukne kuciste filtera. Provereno.
Znam... ;D Puklo mi je i na Hondi ali tek posle 5-6 detonacija, i nije puklo mnogo(moglo je lako da se zalepi) i auto je radio i posle toga jer je puklo pre dela koji dr¾i filter... :D Na Omegi kad je pucalo nema vi¹e vo¾nje dok sve ne zalepim, a traume prolaznika da ne pominjem... ;D Jednom je puklo dok je auto bio na kanalu, a majstor dole, muèenik je mislio da je gotov.. :o ;D Jedva sam ga ubedio da je bezopasno... ;D

slave74

Tako je..
Al mogu da zamislim majstora, kad je puklo.
Jel bilo kao sa Surdom , malo da prilegne- pao mu pritisak. Morao si da mu kuvas kafu...

mrle


Ivicat

Citat: Kengur poslato 31 Oktobar, 2018, 23:23
...
U svakom slucaju, samo napred, gotivim da ispratim kad neko dize nesto iz mrtvih...

Auu sta ti je rekao za auto  ;D

Lazic

Citat: slave74 poslato 01 Novembar, 2018, 08:45
Tako je..
Al mogu da zamislim majstora, kad je puklo.
Jel bilo kao sa Surdom , malo da prilegne- pao mu pritisak. Morao si da mu kuvas kafu...
Izlaz iz kanala bio zagraðen kolima, nije imao gde da mrdne, mislim da sam mu skratio ¾ivot za 10 godina... ;D

FANTOM

    Jugic trenutno sluzi kao dostavno vozilo za nabavku delova .... Kupio ceo siber na otpadu danas , kupio komplet sve maglenke migavce i katadioptere za branik . Kupio filter ulja i filter vazduha . Ogulio gevinde sa celicnom cetkom ocistio navoje . Trenutno rasklopljena zadnja kociona kljesta posto su zabagrela pa se to sredjuje i tako nesto se desava  :)