Glavni meni

Golf 3 GTI 2.0 16v

Započeo FANTOM, 22 Oktobar, 2018, 22:07

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Lazic

Citat: Taraba poslato 24 Oktobar, 2018, 00:24
Na plin se kuva.
[facepalm]

Za 60.000 km bi me prevoz do sada ko¹tao 3000 evra vi¹e, ili ceo pristojan auto... U startu sam ulo¾io 400e i sad do atesta koji je 9.000 nisam imao nikakvih tro¹kova oko plina, a ima garanciju 100.000... :o

Gejmobil sam platio tada 10 godina star 2300e, ¹to æe reæi plin je do sada odplatio ceo auto... :o

FANTOM

   Auto nije opran godinu dana i stajao je. Ispucao je lak na haubi i krovu . To je verovatno da padne folija preko. Vali maglenka i migavac u braniku. I to je to sto se tice signalizacije. Utvrdili smo danas sto je slinava kocnica tj slaba. Procurelo ulje na zadnjim desnim kljestima. Tu ode neka gumica i onda proslini bice reseno . Treba da se zameni ulje filter , filter goriva , operu dizne i gas . To je kao neki okviran plan i sta smo zapazili danas. Ako neko zna neki odpad sa delovima za Golfa ,a da je u Bg bio bih vam zahvalan za info .

UFF

iskreno drago mi je zbog tebe ako ti se svidja ali ne bi imao ni volje ni zivaca ni strpljenja da se drkam sa lesevima samo bi se iznervirao

FANTOM

    Sredjenog bi platio 1500 e , a ovako izacice me dosta jeftinije , jbg zivce imam , a imacu jako fin prevoz . Eto kukao si na Yuga , nemoj sad i na Golfa  [stop]

Lazic

Sad ti trebaju neki fensi farovi za led sijalice, mislim da mladi Tesla mo¾e da ti pomogne oko naruèivanja od braæe Kineza... ;D

I stvarno bi o¾iveo motor sa sekventom, èuo sam d'ima sistem kao moj, po reèima vi¹e majstora najbolji na svetu(kapiram za te novce da jeste) veæ za oko 300 sa sve atestom... Turci, Atiker, garancija 100.000, ide isto k'o na benzin, nema pucanja nema gre¹aka u kompu, potro¹nja od 6-14... :o ;D

FANTOM

    Skida se K&N filter i stavlja se obicno kuciste filtera za vazduh i filter. Onda ce i ovaj obican moci da se usteluje da krsteno radi i trosi . Bolje je sekvent svakako al trenutno nista od toga .

Gavrolini

Citat: FANTOM poslato 24 Oktobar, 2018, 00:42
    Sredjenog bi platio 1500 e , a ovako izacice me dosta jeftinije , jbg zivce imam , a imacu jako fin prevoz . Eto kukao si na Yuga , nemoj sad i na Golfa  [stop]
Aj daj bre nemoj zajebavati kojih crnih 1500...pa za 1500 ima cetvorki benzinjara. Da je vr ili g60 pa da ima neku vrednost. Lepo je sto si ti sebi nasao ventil jos bolje ako se isplati. Meni je nekako uvek ciganija bila to sredjivanje i budzenje jugica, kadeta gsi, golfova itd.  Realno se uvek prekrstim kad prodje takva skalamerija zatamnjena i iz nje poliva neki bas. Ja se lozim da sredim neki stari auto godinama ali to mora biti ili manta A, kadet c, kapri, taunus... Ili ako bih nesto mladje onda toyota selica ili slicni japaner.

sremac

#27
Svaki auto mo¾e da se sredi s ukusom a i da bude ciganija.

¹to se tièe stanja auta, dobro je ako se uzme da je to hot heè 90tih, da mu je sistemski jebana majka 25 godina. Sao motor ilole da je dobar, ostalo se sredi lako.

kako ono ide, vozila baba do pijace, imala kraæu nogu nije ga puno gasirala , bila nagluva pa stavila hajfaj muziku, imala kamen u bupregu pa joj prijale 17ke

! No longer available
budala na leru, mudonja u kontra smeru

MIGE

Citat: Laziæ poslato 24 Oktobar, 2018, 00:50
Sad ti trebaju neki fensi farovi za led sijalice, mislim da mladi Tesla mo¾e da ti pomogne oko naruèivanja od braæe Kineza... ;D

I stvarno bi o¾iveo motor sa sekventom, èuo sam d'ima sistem kao moj, po reèima vi¹e majstora najbolji na svetu(kapiram za te novce da jeste) veæ za oko 300 sa sve atestom... Turci, Atiker, garancija 100.000, ide isto k'o na benzin, nema pucanja nema gre¹aka u kompu, potro¹nja od 6-14... :o ;D
imao nov atiker u xsari..govno neopevano

MIGE

Citat: Laziæ poslato 24 Oktobar, 2018, 00:17
Ni¹ta ¹to dobro pranje neæe da re¹i... ;D A ti i Mihajlo plinohejteri nijedni... ;D Lepo bi bilo da mu se ugradi sekvent, ali mo¾e i obièan da se namesti da radi prilièno dobro... ©ta misli¹ za¹to ima K&N filter? :D Kad u onolikom usisu pukne plin, kuæi¹te filtera se razleti na sve strane... ;D A i ono debelo crevo od filtera do usisa... ;D A prolaznici misle bomba pa zale¾u... :o ;D  Been there, done that... ;D
nisam hejter,imao sam golfa gti sa jebenim plinom..tako sam ga nazalost kupio...golf gti i plin ne idu zajedno...tacka

Hurricane

Citat: FANTOM poslato 24 Oktobar, 2018, 01:06
   Skida se K&N filter i stavlja se obicno kuciste filtera za vazduh i filter. Onda ce i ovaj obican moci da se usteluje da krsteno radi i trosi . Bolje je sekvent svakako al trenutno nista od toga .

Skini ti njemu plinaru i ostavi kn i auto ce ti krsteno raditi i trositi, ja bi to prvo uradio..

I naravno ocisti dizne, te su prezivele pakao, ako i mogu da se ociste

zagadjenje

Ja imam Korsu C GSI sa sekvent plinom.... keine problem!
Tjuning bud¾ing

Hurricane

..tako sam i ja pricao pre 15 godina, a onda kad su kvarovi i nazovi majsori krenuli da mi zavrcu usi, promenih plocu iz momenta..

Umesto plina ili radim vise, ne vozim ili vozim manje ili nadjem neko trece resenje, skuter, kisobran ili bajs, ali plin vise nikad za nikad

zagadjenje

Pa jbg... Sudbina je raznih :) I æale pre¹ao 450K sa kecom na plin pa nikom ni¹t. Nikakvih problema. Ali to je mnogo jednostavnija ma¹inerija.
Jbg, ima sve svoje prednosti i mane. plin u startu treba odraditi kako treba, motor mora biti zdrav i to je to. Meni sad istekao atest i moram sve da menjam... ili ni¹ta :D
Tjuning bud¾ing

FANTOM

    Siber popravljen sa kesom za djubre  [rofl] [rofl] [pop] :violina:


Hattrick

Si gledao onaj video gde lik zaplepi pomocu brenera onu kocku bitumena preko sibera, i problem resen permanentno.  :)

Lazic

Citat: FANTOM poslato 24 Oktobar, 2018, 01:06
   Skida se K&N filter i stavlja se obicno kuciste filtera za vazduh i filter. Onda ce i ovaj obican moci da se usteluje da krsteno radi i trosi . Bolje je sekvent svakako al trenutno nista od toga .
Nikako, baciæe¹ pare... Kad tad æe da pukne... Predugaèak je usis, previ¹e gluposti mo¾e da poðe naopako, mrvica fal¹ vazduha, podizaè ¹tucne, bilo ¹ta  i ka boom... :D



Citat: MIGE poslato 24 Oktobar, 2018, 08:24
imao nov atiker u xsari..govno neopevano
Ko zna kad je to bilo... 4 majstora plinad¾ija mi reklo da nema boljeg i da nema nikakvog odr¾avanja... Potpisujem za odr¾avanje, 5 godina, ni¹ta, nula, zilè... Sad sam zamenio filtere, eto tako...



Citat: Hurricane poslato 24 Oktobar, 2018, 10:52
..tako sam i ja pricao pre 15 godina, a onda kad su kvarovi i nazovi majsori krenuli da mi zavrcu usi, promenih plocu iz momenta..

Umesto plina ili radim vise, ne vozim ili vozim manje ili nadjem neko trece resenje, skuter, kisobran ili bajs, ali plin vise nikad za nikad
Ne razumem, ceo plinski ureðaj sa sve bocom da zameni¹ ko¹taæe manje od 4 nove dizne, senzora i protokomera... Vo¾nja na plin je stvar ekonomije, ekologije i èuvanja motora od lo¹eg goriva, ¹ta god radio ne mo¾e da bude bolje na benzin...

MIGE

lazicu,jesi li imao plin kada ti je riknuo motor?

Glava Dole

Vozio me skoro taxista u loganu na metan sa 922.000km, ja mu kazem jos malo i postaje nov... pitao dal je otvaran motor, tvrdi da nije... eto koliko skodi :D Nisam imao pa nije da sam bas merodavan nikad jer se ne isplati za tako male kilometraze tolika jebanijada al ko prelazi vece kilometraze sto da ne :D

Lazic

Citat: MIGE poslato 24 Oktobar, 2018, 21:50
lazicu,jesi li imao plin kada ti je riknuo motor?
Nije riknuo od plina nego od gazde, tj mene... :)