Glavni meni

Golf 3 GTI 2.0 16v

Započeo FANTOM, 22 Oktobar, 2018, 22:07

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

CBRR1

To je najbitnije...

Lazic

Citat: FANTOM poslato 18 Maj, 2019, 00:09
    Jok bacio ga u kantu nece pbican plin da slhaka sa k&n be moze se ustelovati . Ma ne idem ba trke ovo je za moju dusu za sad sam odusevljen i kako ide i kako se cuje .
Previ¹e vazduha... Seti se kako su i na obiène filtere dodavali najlon èarape i slièno da bi malo smanjili kolièinu vazduha... Moja Honda koja je imala plin sa lambda kontrolom nije radila kako treba dok nisam na kuæi¹te filtera zalepio parèe nekog frotirnog pe¹kira...

Kanarinac

Plin je osetljiviji na losu smesu od benzina. Mada kapiram da ovo skidanje sem smanjenja kila nista nije donelo. Stavis ga na valjke pre skidanja i posle skidanja i znas sta si dobio.
Ja dok sam vozio Corrada sam jeo govna sa cackanjem motora, a drugar je rafio na dynou kod Bobana pa smo se igrali. Vecina stvari je smanjila konje umesto da ih doda :)

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Kanarinac poslato 18 Maj, 2019, 12:47
Plin je osetljiviji na losu smesu od benzina. Mada kapiram da ovo skidanje sem smanjenja kila nista nije donelo. Stavis ga na valjke pre skidanja i posle skidanja i znas sta si dobio.
Ja dok sam vozio Corrada sam jeo govna sa cackanjem motora, a drugar je rafio na dynou kod Bobana pa smo se igrali. Vecina stvari je smanjila konje umesto da ih doda :)
kad ste strucnjaci
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

FANTOM

    Ma nek je i smanjilo konje sto mislim da nije , al sad filing u vonji je top , na leru je tih , kako skacu obrtaji sve se jace cuje meni se svidja i sam trio sad u voznji ja kao da ima 50 ks vise . Tj vise ga stiskam meni lepo da se vozim , danas cu verovatno malo da brujim avalskim putem  [thumb_up]

Hurricane

Ja znam samo da sto bucniji auspuh manja potrosnja..


FANTOM

    Kod mene je veca  [rofl]

Lazic

Citat: Kanarinac poslato 18 Maj, 2019, 12:47
Plin je osetljiviji na losu smesu od benzina. Mada kapiram da ovo skidanje sem smanjenja kila nista nije donelo. Stavis ga na valjke pre skidanja i posle skidanja i znas sta si dobio.
Ja dok sam vozio Corrada sam jeo govna sa cackanjem motora, a drugar je rafio na dynou kod Bobana pa smo se igrali. Vecina stvari je smanjila konje umesto da ih doda :)
Aljo¹a pa ja kad skinem 5 kila sam br¾i od Bolta i jebem kao zec, sva¹ta... "Simplify and add lightness", sveti gral sportskih kola...

dzimika

To je kao kad stavis otvoren auspuh na motor pa mislis da ide bolje a u stvari ide isto samo tad cujes mptor kako odlazi u obrtaje, potrosnja se inace poveca

Hurricane

samo da objasnim na ¹ta sam mislio pod manja potro¹nja:

jednostavno ako se tera na isti naèin tj u istom broju obrtaja po  brzinama potro¹nja æe biti veæa, ali mene su silni otvoreni i pocepani

auspusi u ¾ivotu nauèili da koliko god ja voleo buku opet stil vo¾nje mi se znaèajno promeni, tj podsvesno poènem menjati brzine ranije

manje teram u visoke obrtaje odnosno radim sve ono ¹to bi radio da ¾elim da mi tro¹i manje

UFF

ali zato turiras na semaforu u prazno dok cekas zeleno jer ti se svidja zvuk :D

FANTOM

    Zamenio sijalicu za desnu poziciju , promenio zadnji nosac tablice , prekontrolisao ulje i rashladnu tecnost .  [cheers]

Lazic


FANTOM

    Jok , al trenutno samo stoji na oglasu , pksto mi treva prevoz oreko zime ... Tako da jedino ako se neko pojavi i ponudi cifru koju trazim ako ne ja se slatko vozim ...

castor

A ¹to bi ga i prodavao kad mu ni¹ta (vi¹e) ne fali?
It's the ride that matters, not the bike…

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Hurricane poslato 20 Maj, 2019, 12:24
samo da objasnim na ¹ta sam mislio pod manja potro¹nja:

jednostavno ako se tera na isti naèin tj u istom broju obrtaja po  brzinama potro¹nja æe biti veæa, ali mene su silni otvoreni i pocepani

auspusi u ¾ivotu nauèili da koliko god ja voleo buku opet stil vo¾nje mi se znaèajno promeni, tj podsvesno poènem menjati brzine ranije

manje teram u visoke obrtaje odnosno radim sve ono ¹to bi radio da ¾elim da mi tro¹i manje
aj sad da objasnim sa tehnicke strane....motori vole da disu i na karb i na auspuh....otvoren karburator dozvoljava ,otoru da uzme vise vazduha i goriva da bi pokazao snagu, otvoreni auspuh dozvoljava da sagoreli gasovi izadju sto lakse iz komore za sagorevanje...e sad caka....idealan odnos goriva i vazduha regulise karburator na usisu...sta ga regulise na izduvu.....savremeni motori imaju ventil na izduvu koji povecava ili smanjuje pritisak u izduvnoj cevi motora.....naravno to srbi odmah ukinu jer to kurcu ne valja a i lepse se cuje bez klapne....zasto je povecanje i smanjenje pritisak u izduvnoj grani bitno....zato sto postoji preklapanje izduvnog i usisnog ventila...i kod motora koji se mnogo vrte je neophodno da taj overlap bude velik....automatski deo gasova kada su oba ventila otvorena povuce i gorivo sa sobom u izduvnu granu.....nesagorelo gorivo.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

FANTOM

    Kupio od VR46 naseg dragog clana Pleyer za kola i neke zvucnike za vrata trosistemce . I povezemo sve radi i da gurnemo pleyer na mesto i stisnemo neku zicu i ostanemo bez struje . Tako da nismo namestili izgleda cu morati do elektricara .  [facepalm]

Lazic


FANTOM

    Ustanovio sto nije dobijao struju crkla dva osiguraca ... Zamenjeni . Ali morao sam da dokupim bananicu za radio da vezem i buksne za zvucnike . Tako da projekad muzika je zastao . Plus mora malo mesta da se napravi u rupi u vratima jer ne mogu da stanu svucnici ... [zvizdi]

FANTOM

     Jutros poranio pa pre posla pravac u auspuh servis . Posto smo mi budzili auspuh na Golfu a majstori mi nisu bili orni za rad to bas nije ispalo kako treba . E tako ja spremim parice , skino otvoren lonac sa Yuga posto Yugo ide na prodaju vratio fabricki lonac na Yuga . A ovaj da montiram na Golfa .