Glavni meni

Golf 3 GTI 2.0 16v

Započeo FANTOM, 22 Oktobar, 2018, 22:07

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Lazic

Citat: idanijel poslato 17 Januar, 2019, 23:14
Pojavio se 1998
Kod nas je mogao da se kupi u septembru te godine... Kad sam seo u prvi pomislio sam, aha ovako izgleda buduænost... Bio je nauèna fantastika od dizajna i spolja i iznutra... Na tim prvim primercima posle par godina trulili ko¹evi k'o na Opelima...

mali_zmaj

Meni je bio nesto nevidjeno tada,barem sto se tice dizajina,totalni preokret u pozitivnom pravcu!!  Radili jednog kod lakirera kod kojeg sam radio...,uspio ga jaro izgrebati,a nov novcijat!!
jin-jang

idanijel

Kad se setim onih debelih lepih sedista na 206,vrtilo mi se u glavi,svaki put kad sam ulazio u bubu.

dzimika

A opet kazu da je od tada pezo poceo da bude sve losiji ili od 307

UFF

a kad je pezo bio dobar auto  [rofl]

od tad pa na dalje su samo postali gay po dizajnu

milomir22

Citat: UFF poslato 18 Januar, 2019, 17:12
od tad pa na dalje su samo postali gay po dizajnu


Mozemo mi ovde da kenjamo koliko hocete, ali 206, 307 i 407 (karavane ne racunam, oni su gadni izuzetno), godina kada su se pojavili su bili ubedljivo najlepsi primerci automobila u svojoj klasi, uporedi ga sa drljavim vw-om (polo, golf i passat) tih godina i sve ce ti biti jasno. O kvalitetu ne bih pisao, ni ja nisam ljubitelj francuskih vozila.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

jevta


Gavrolini

Niko da pomene 406 koji je fenomenalan auto i verovatno jos uvek najbolji auto do 2000e. A 406 kupe mi je i dalje do jaja.

jevta

Mislim da je 406 bio model sa najvi¹e proizvedenih u klasi tih godina

UFF

pa 406 je bio auto ostrih muskih linija
posle toga sve nesto za pedere i zene

i da secam ce da je 206 u vreme izlaska svarno bio ko da je dosao iz buducnosti

FANTOM

    Da se vratimo na Golfa jebo vas Pezo . Danas zamenio i levi nosac motora , s tim sto sam kao zamenski nosac imao sam nosac od Pola , koja je razlika izmedju polovog nosaca i golfovog , tvrdja je guma na golfovom jer je jaci motor. Nego uzeli delove sa golfovog napakovali na polov sve to usrafili i dobili to sto mi treba  [flashing] [panic] . E da provozao se bez tablica malo avalskim da ga probam ijao vrti tockove i trecom , ide kao nepismen . ( da rekao sam da ga necu gasirati ) Inace curi antifriz na crevu nekom i na nekoj lulici na dva mesta to moram da resim .

aæimo

Na raèvi na glavi verovatno? Tu je i termodavaè u sklopu.

Hattrick

Jes stvarno, kad se setim 206-ice i ne prica mi se vise o golfu.  :)

Lazic


FANTOM

    Pa curi na nekoj racvi sa crevima sa prednje strane skroz dole ima tu neka 3 creva neko od njih curka i plus sa bocne strane gde je neka plasticna lulica isto slini , dal je otisla ta lulica ili ima oring treba da se skine da bi se utvrdilo sta treba da bazarim ili sta treba da se presrbi . I treba tu manzetnu za letvu volana da pazarim i nadam se da je to to . Onda da oteram do elektricara da vidimo sto je daljinsko zakljucavanje otkazalo poslusnost i sijalice da se stave u maglenke to da se poveze i takodje u migavce u branicima . I onda nadam se da teram na registraciju kod Jokera  [thumb_up]

FANTOM

   Manzetva letve volana sa desne strane zamenjena i zamenjen filter goriva , creva za vodu pretresena zajedno za racvom za vodu koja ide na glavu sa strane gde je kapalo , sutra proba da vidimo da li ce cureti negde .

FANTOM

    Normalno djavo ne spava tako da jutros kad sam sipao vodu u motor da testiram da li ce plasticna racva sa davacem procureti to se i desilo procurela kad se motor ugrejao i pritisak kad se stvorio . Iznervirao se  [ljutko] [veryangry] . I uspem da nadjem tu racvu u jednoj prodavnici odem kupim slicnu ne istu jer nema ista. Onda skontam da racva ne moze leci na glavu jer ne moze da pridje jer ima vece telo . Ijao buci onda dve stvari pored da bi to leglo tjuniraj . I na kraju sve vraceno na mesto opet sipana voda. Sve drzi pa ispustio vodu , sipao antifriz . I to je to celodnevna borba . Valjda je sad i problem sa curenjem resen . Sledece cekam elektricara da mi pooravi daljinsko zakljucavanje i da poveze maglenke i migavxe u braniku .

aæimo

Fantom, ta raèva na tom motoru je sa strane menjaèa ili napred?

FANTOM

    Sa strane menjaca iznad menjaca .

aæimo

Vodi raèuna da ti ne procuri opet
Ja sam na 1.6 menjao lamelu jer je antifriz usao kroz onu rupu na menjaèu.