Glavni meni

Kosta 200+

Započeo CBRR1, 21 Oktobar, 2018, 10:57

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

®or¾


eclipse4

ma daj lazicu kilometraza nije ispravna....pa pokazuje samo do 200 :)

Lazic

Nismo tada i¹li br¾e... I to je bilo za srèani udar... ;D Zato posle 2 dana u povratku po suvom, Jagodina-Beograd 40 minuta... :o Naravno, propi¹ala je pumpa za vodu(remont 20e), crkao pinjon(5e) i naravno propali ko¹evi jo¹ pola santimetra... :o ;D

mkt

kosticu izadji iz lazicevog telaaaaaa

sremac

Laziæu, skoro sam video jednu sliènu vektru na jednoj stranici na fb, jel ova  ?






budala na leru, mudonja u kontra smeru

Hattrick

Ovo je Lotus Omega, najredja, najbrza, i najskuplja.

Kostić

#66
aj vozi motor 200 po ki¹i, ja vozio 220 po u¾asu od vremena al nije bilo bara. jedan isto vozio tako od subotice pa kod vrbasa naleteo na baru sa 180. olja ga ogipsala i sve super :)

200 po mrklem mraku bez svetla

firmin jugo bez brisaèa ns - bgd, nebo je palo na autoput i¹o iza kamiona i gledo u ¹topke kad su velike ko oèi u vuka ja popustim kad nestaju ja ubrzam ;D

laziæu, da si naleteo na baru sa dve glave bilo bi nam dosadno danas jer te ne bi bilo :)


ovoe bio i snimak pa si komentariso sa onim  :o ;D




Kostić

imo vektru b model posle ove. 220 plafon na jedva 16v dal 1.8 2.0 il koj agregat zaboravio tro¹ila ko tenk mana spone

Glava Dole



Moj doprinos od malo pre, da se kvacilo iskoristi sto vise dok ne stignu lamele :) 200- jer samo jedan Kosta je original :)

Kostić

imam ja stare od k4 èini mi se ako ti pa¹u da ti po¹aljem. ili su od srada al ako su od njega da ne ¹aljem ;D

Lazic

Naravno da sam naletao na bare... :o ;D I nije Vektra nego Omega 3.0, prazna te¹ka 1700 kila, sa plinskom bocom i 5 budala preko dve tone, kakve bare kakvi bakraèi... :D

Lotus Omega nije Opel/Vauxall nego ba¹ Lotus... Moja je bila osnova od koje su prepravljali... Menjaè iz Korvete, dva turbo punjaèa, 3600 ccm i od 377ks, do... ;D Napravljeno 950 komada od èega oko 250 sa volanom na desnoj strani... Skupa k'o so u dobrom stanju, i ne mo¾e jo¹ da se uvozi... Ako je jo¹ 30 godina za oldtajmere, onda od iduæe godine... :D

Kostić

pa ti si kralj zajeba fizike i svih nauka ako preðe¹ sa 200 preko akvaplaninga. ja to ne umem i da hoæu :)

Hattrick

Citat: Laziæ poslato 24 Oktobar, 2018, 18:28
I nije Vektra nego Omega

Ja gledam slika Omege Lotus, a svi Vektra pa Vektra, pa rek'o o cemu se uopste prica ovde.  :)

Citat: Laziæ poslato 24 Oktobar, 2018, 18:28
... i ne mo¾e jo¹ da se uvozi... Ako je jo¹ 30 godina za oldtajmere, onda od iduæe godine... :D

A cim bude moglo sledece godine, svi ce Srbi k'o jedan, u masovni uvoz Lotus Omega.  [rofl]

Citat: kosta66 poslato 24 Oktobar, 2018, 18:32
...200 preko akvaplaninga. ja to ne umem i da hoæu :)

Pa naravno da ne umes da predjes aquaplaning sa 200, kad nikad tako sporo ne vozis. Jos treba da ti motor pretegne u stranu.  [rofl]

Lazic

Onomad sam planirao da doteram jednu i sam pre¹rafim tablice... Al' nikad ne naðoh jeftiniju od 20 hiljada, a u meðuvremenu prodao moju... I tako...

Kostiæu, pogledaj one slike i razmisli da li je bilo akvaplaninga, ne zajebavaj... Naravno da je bilo, ali auto od preko dve tone lako izaðe na kraj sa tim, pogotovo kad ide¹ toliko brzo da akvaplaning registruje¹ 10 sekundi po¹to si pro¹ao... :D

Kostić

okej, al reci to momku iz srbije, da zna da sledeæi put zavrne 299 pa da ga preskoèi u stotinku :) dve tone u velikoj brzini, nisu dve tone laziæu.

Lazic

Da kad recimo vozi¹ Reno 5 Kampus... Taj je na 120kmh te¾ak 30-ak kg po toèku, dok recimo onaj zadnji spojler na Omegi je dodavao 100kg na zadnjoj osovini pri 200... Po¹to je inaèe imala 800 kila pozadi a 900 napred to je pravilo idealan raspored mase... To prièam o masi praznog a tada je bilo pozadi 3 odrasle osobe, znaèi jo¹ cca 200+ kila plus boca od 80 litara i plin u njoj... Ako je aerodinamika kako treba (a ne kao kod Renoa 5) dve tone u velikoj brzini je dosta vi¹e od dve tone... Pitaj da ti objasnim sve ¹to ti nije jasno...

Kostić

aero dinamiku objasni likovima koji voze leman i koji se vinu u vazduh u nanosekundi. nebitno, ja ti verujem al svakako neæu da teram po vodi ni¹ta, osim, mo¾da 'cigare'. to mi se nekako dopada

Lazic

Izvini koliko su te¹ki bolidi za Le man...?

Kostić

oko 800 kila al imaju aerodinamiku sastavljanu od sve nauke sveta za tu namenu. opel nema. kad je nevreme ume i da duva, ime i kolovoz da bude neravan, nisi i¹o po pisti sa kofom vode na glavi. nisi ti pro¹ao kroz baru iako si je 'video' ispred sebe. ta 'bara' koju si ti video je jako plitka i to je samo povr¹inski odraz u tvojim oèima. postoji cela nauka oko toga i ti si je ladno pobio, ko kad sam ja zajebavo slaninara da gume sa ¹arom bolje le¾e na suvom od guma bez ¹are...

Kostić

pogledaj ¹irinu guma na toj vektri, pa da si na dve tone imao tabulare za bajs pa i ajde da si pretrèo, al sa ¹irokim gumama noup