Glavni meni

2t ulje curi

Započeo sasa ns 1, 19 Oktobar, 2018, 16:38

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

sasa ns 1

2t  ulje malo vlazi a sad se nakupilo i  ima pokoja kap ispod kuæi¹ta filtera vazduha na longija 2t agregatu.Kuæi¹te je ispod karburatora.Crevo koje ih spaja je takodje malo od ulja i to na mestu koje ulazi u kuæi¹te.Otkud ullje na usisu i jos ide na dole ka kuæi¹tu.Prvih 5000 km nije toga bilo a letos  je poèelo po malo.Nevidim da se ne¹to poveæala potro¹nja ulja -gura ga pumpa.

sasa ns 1

skino oèistio odma¹æivaèem ni¹ta mnogo masno ,deluje da je sve normalno i da je to malo ulja izdvojeno iz sme¹e

sasa ns 1

Sve sam lepo montirao upalio i sve je uredu.Pali na prvi zub.
Po¹to je skuter  bio jako prljav re¹io da ga operem.Kad je veæ skinut sic da bi mogao da pridjem kuæi¹tu filtera re¹im da operrem sve odgore iznad agregata po¹to je bilo malo masno i jako pra¹njavo.Od onda ni makac da upali.Nisam ni proveravo varnicu jer mi je beton bio mokar al sam siguran da je nema.
Skuter je longija tevis kopja minarelija.Odgore sam video ne¹to ¹to mi lièi na automat anlasera kod automobila. iIma 12,8 volti.Bombinu sam su¹io dugo fenom ali ni makac.Kao i neke d¾ekove.
Pre par godina sam pranjem sjebo cdi na kineskom motociklu od 50 ccm .Ovde nigde nevidim gde je, a ni kako da ga proverim.Èekam sutra da se jo¹ prosu¹i al bi pomogle neke ideje gde i ¹ta da proveravam.Znaèi kopija minarelija.

Hurricane

Tema - apsolutni pobednik GP najludjih tema foruma MM sezona 2018

[clapp]

sasa ns 1

¹ta da radim ,vi¹e volim da mi je motor lep pa makar i pokvaren

Lazic

Citat: sasa ns 1 poslato 22 Oktobar, 2018, 18:17
Nisam ni proveravo varnicu jer mi je beton bio mokar al sam siguran da je nema.
[rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

Neæe da te ubije struja sa boMbine ne sekiraj se...



Ubio ga k'o zeca...


sasa ns 1

saga se nastavlja.
Izvadio sam napolje sveæicu koja je skroz mokra od verglanja.Probam na masu kad ono ima normalnu varnicu.Probam jo¹ jednu sveæicu i ona isto varnièi.Varnica je plava i deluje dobro.Vratim oèi¹æenu sveæicu kad ono opet ni¹ta.Kad vergla¹ uop¹te ni¹ta ne prihvata  ni kad dr¾i¹ pun gas.Po savetu auto i moto elektrièara probam sa start sprejom.Opet ni¹ta.Rasklopim ponovo kuæi¹te filtera vazduha da vidim da nije sluèajno u¹la voda ali je skroz suvo.
Kasnije abarth mi savetuje da probam sa novom sveæicom ali u cilindar a ne samo spolja kao ¹to sam probao.
Moguæe da je instalacija bila vla¾na i nije hteo da pali a da sam ja od silnog verglanja poTopio sveæicu benzinomi sjebo je.Po meni malo verovatno al probavam sutra.
Nije mi jasno ako ima benzina i varnice za¹to nepali ko da nema benzina.Pre pranja sam upalio motor na prvi zub kao i  uvek tako da mi je malo neverovatno.
Problem je sigurno u vlagi .Na kolima mi je elektronska bombina radila na 3 cilindra 5 dana dok se nije osu¹ila iaako je bila izgledala potpuno suva kad je poèela da zeza .Sad trenutno SUNÈAM CDI I BOMBINU PA ÆEMO VIDETI ©TA DALJE -Ako se ni¹ta ne desi par dana moraæu kod majstora.

sasa ns 1

citat .........Izvadio sam napolje sveæicu koja je skroz mokra od verglanja.Probam na masu kad ono ima normalnu varnicu.Probam jo¹ jednu sveæicu i ona isto varnièi.Varnica je plava i deluje dobro.Vratim oèi¹æenu sveæicu kad ono opet ni¹ta.

abarth je bio u pravu
Zalivena sveæica, sad da li  od pranja -sumnjam jer je za¹tiæeno i jedv da sam prskao al ne po njoj.Da je blo mokro od benzina ii silnog verglanja i da zato crkne isto sumnjam ,ali je tako ispalo.Sveæica ngk bpr7hs fabrièka -izgleda osetljiva.

Lazic

Pih, taman smo se ponadali da su neke mraène sile u pitanju...

sasa ns 1

Nisam ni proveravo varnicu jer mi je beton bio mokar al sam siguran da je nema.
rofl rofl rofl rofl

za one kojma nije jasno mora da se legne na beton zabije glava skoro pod skuter i tako da se odvræe sveæica

Glava Dole

A na pipanje nista? Neiskusno ;D

Hattrick

Nista bez da se opipa. :D

Lazic

Citat: sasa ns 1 poslato 27 Oktobar, 2018, 02:27
Nisam ni proveravo varnicu jer mi je beton bio mokar al sam siguran da je nema.
rofl rofl rofl rofl

za one kojma nije jasno mora da se legne na beton zabije glava skoro pod skuter i tako da se odvræe sveæica
Sad je jasnije... ;D Ja rek'o pla¹i¹ se kombinacije struje i mokrog betona... ;D

mrle