Glavni meni

Honda cbr 125r ne radi na leru

Započeo Dzigibauu, 15 Oktobar, 2018, 01:19

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Dzigibauu

Imam problem sa motorom u pitanju je Honda cbr 125r 2004g
Motor nece da radi na leru samo na velikim obrtaima, kada je hladan upali na dugme ali moram drazati pun gas, a kada je vruc nece da upali.
A kada spustim motor ispod 3000 obrtaja on pocne da se gasi ja dam pun gas i on stoj na nekih 800 obraja i pocne da izbacuje crn dim iz auspuha ne mnogo ali vidi se, cistio sam karburator i nista ne pomaze imam utisak da mu fali vazuha ali nemogu nikako da ga nastelujem skinuo sam filter za vasduh i isto se desava.
A kada je vruc palim ga na gurki i to ubacim u 3 pa kada podje malo vratim u 2 pa u 1 sve dok ne nabiije oko 3000 obrtaja.
Motor i trosi puno sa rezervarom od 10L predjem samo 100km za 4t 125ccm je to bas velika potrosnja

Glava Dole

Karbon miljenkoooo :) Plovak, iglica, nivo... nadji kako se proverava kod tvog modela, proveri dal zatvara sigurno kako treba itd... okreni-obrni tipujem na to da ne zatvara plovak kako treba ili mozda samo zaglavi ponekad.

Dzigibauu

Gde da to nadjem, tj sta da ukucam

Glava Dole

nadji neke repere u service manualu, trebalo bi da se kaci providno crevo na odusak na loncetu, odvrne se a odozgo improvizovano napuni do kraja. Ne sme nista da pusta napolje a zakonom spojenih posuda uporedis nivo u crevu sa nekim reperom na karbu i utvrdis kakav je nivo u loncetu. To da li pusta najlakse proveris tako sto ga ne okreces ni levo ni desno, drzis strog pravo kad ga napunis i dunes u crevo. Tad ne sme da pusta ni mrvu vazduha, ili laksi nacin, prazan karb okrenes naopako pa opet stavis bilo kakvo crevo i duvas u njega a plovak dizes i spustas.... kad ga pustis ne sme da ti pusta ni mrvu vazduha iz usta a kad plovak pipnes prstom da propusti...

Havarisan

To sa ustima ne pije vodu, ne zbunjuj decka.

ЯЭВОЛУТИОН

meni lici na napuklu gumu usisa...fals vazduh
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic

Ili je samo u¹tinuta... Opet fal¹ vazduh...

El Jefe

Ако је карбуратор у реду онда проверити паљење, развод вентила и компресију. Да не паламудимо, отерај то код доброга мајстора.
Друштво за заштиту од животиња

Gavrolini

Ma to je trkacka masina, mora da se drzi u obrtajima, tako treba.

Jovan D

Citat: Dzigibauu poslato 15 Oktobar, 2018, 01:19
Imam problem sa motorom u pitanju je Honda cbr 125r 2004g
Motor nece da radi na leru samo na velikim obrtaima, kada je hladan upali na dugme ali moram drazati pun gas, a kada je vruc nece da upali.
A kada spustim motor ispod 3000 obrtaja on pocne da se gasi ja dam pun gas i on stoj na nekih 800 obraja i pocne da izbacuje crn dim iz auspuha ne mnogo ali vidi se, cistio sam karburator i nista ne pomaze imam utisak da mu fali vazuha ali nemogu nikako da ga nastelujem skinuo sam filter za vasduh i isto se desava.
A kada je vruc palim ga na gurki i to ubacim u 3 pa kada podje malo vratim u 2 pa u 1 sve dok ne nabiije oko 3000 obrtaja.
Motor i trosi puno sa rezervarom od 10L predjem samo 100km za 4t 125ccm je to bas velika potrosnja

Crn dim je znak da ima malo vazduha tj. da je prebogata sme¹a (ukoliko elemini¹emo prodor ulja a ono daje uglavnom plavièast dim). Znaèi moguæe je da odnos goriva i vazduha nije dobar, ovoj prièi ide u prilog èinjenica da ti motor pali kada je hladan, bogatija sme¹a pogoduje sagorevanju prilikom startovanja hladnog motora (saug), takoðe i potro¹nja goriva na koju se ¾ali¹ ide u prilog toj prièi. Da vuèe fal¹ vazduh sme¹a bi bila siroma¹na, i te¹ko da bi imao delimièno sagorelo gorivo (crn dim) u izduvnom sistemu, eventualno kod ultrasiroma¹ne sme¹e mo¾e da se desi da je sagorevanje u cilindru toliko kompromitovano i sporo da se u izduvni sistem izbacuje nesagorelo gorivo ali se ne bih kladio na to u tvom sluèaju. U¹tinuto crevo (ne znam na koje se taèno misli) ali svaka restrikcija prilikom usisavanja vazduha bi se manisfestovala sa nemoguænosti rada motora na velikim obrtajima dok bi na malim jo¹ i mogao da radi, kod tebe je obrnuto. U svakom sluèaju motor treba da pogleda struèno lice kao ¹to je El Jefe rekao...

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

mrle

ili je mo¾da samo zaglavljen saugh.

sasa ns 1


Glava Dole

Da, na sauh sam zaboravio... na nivo sam tipovao bas zato sto se slazem da pliva u gorivu sudeci po simptomima(fals nije 99%, doktorirao sam razne problemske situacije) pa mi prvo to palo na pamet. To mi se inace na kiviju desilo letos, krenuo i samo trtrtrtr ko traktor... pukla neka plastikica koja treba da ga drzi otvorenim, napravili tako da opruga klapnu drzi stalno zatvorenom a mehanizam je otvori kad se rucka vrati nazad i drzi tako... zarotirao samo oprugu za 180 stepeni tako da sad stalno drzi otvoreno a zatvara se rucno prstom po potrebi(samo dok se drzi a otvara se sam) i to radi super... sauh zatreba samo kad padne ispod 10 stepeni, celo leto nije zatrebao uopste... a i onda samo dok upali(sto je uvek na kvrc), pridrzim sekundu-dve i teram odmah, nema problema tako da nije bilo potrebe da uopste i resavam... jebo rucicu gore, sa samog motora prstom lako napipam kad bas nekad zatreba... vezbam pipanje kljucnih tacaka napamet u mraku usput ;D

mrle

Citat: Glava Dole poslato 18 Oktobar, 2018, 01:51
Da, na sauh sam zaboravio... na nivo sam tipovao bas zato sto se slazem da pliva u gorivu sudeci po simptomima(fals nije 99%, doktorirao sam razne problemske situacije) pa mi prvo to palo na pamet. To mi se inace na kiviju desilo letos, krenuo i samo trtrtrtr ko traktor... pukla neka plastikica koja treba da ga drzi otvorenim, napravili tako da opruga klapnu drzi stalno zatvorenom a mehanizam je otvori kad se rucka vrati nazad i drzi tako... zarotirao samo oprugu za 180 stepeni tako da sad stalno drzi otvoreno a zatvara se rucno prstom po potrebi(samo dok se drzi a otvara se sam) i to radi super... sauh zatreba samo kad padne ispod 10 stepeni, celo leto nije zatrebao uopste... a i onda samo dok upali(sto je uvek na kvrc), pridrzim sekundu-dve i teram odmah, nema problema tako da nije bilo potrebe da uopste i resavam... jebo rucicu gore, sa samog motora prstom lako napipam kad bas nekad zatreba... vezbam pipanje kljucnih tacaka napamet u mraku usput ;D

leb te jebo, dva puta èitam skoro ni¹ta ne razumem osim da je saugh bio krivac.

®or¾

 [rofl] e, Mrle sad smo najebali,ajde Milo¶e udri poja¹njenje [rofl]

Lazic