Ćao, Anonimni posetioče
Stranice: [1]
Štampaj
Autor Tema: Honda cbr 125r ne radi na leru  (Pročitano 1713 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Dzigibauu
Voajer

Van mreže Van mreže
 Motor:
Honda cbr 125r, Yamaha jogrr
 Facebook: Poseti
Kvalitet: 0 (0%)
Zahvalnice: 0

15 Oktobar, 2018, 00:19 Ocena: 0
Ignoriši

Imam problem sa motorom u pitanju je Honda cbr 125r 2004g
Motor nece da radi na leru samo na velikim obrtaima, kada je hladan upali na dugme ali moram drazati pun gas, a kada je vruc nece da upali.
A kada spustim motor ispod 3000 obrtaja on pocne da se gasi ja dam pun gas i on stoj na nekih 800 obraja i pocne da izbacuje crn dim iz auspuha ne mnogo ali vidi se, cistio sam karburator i nista ne pomaze imam utisak da mu fali vazuha ali nemogu nikako da ga nastelujem skinuo sam filter za vasduh i isto se desava.
A kada je vruc palim ga na gurki i to ubacim u 3 pa kada podje malo vratim u 2 pa u 1 sve dok ne nabiije oko 3000 obrtaja.
Motor i trosi puno sa rezervarom od 10L predjem samo 100km za 4t 125ccm je to bas velika potrosnja
Glava Dole
Tesla junior
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Yamaha FZR 600; Keeway speed 125
Kvalitet: +1485 (21%)
Zahvalnice: 100

Odgovor #1 - 15 Oktobar, 2018, 00:30 Ocena: +1
Ignoriši

Karbon miljenkoooo Smiley Plovak, iglica, nivo... nadji kako se proverava kod tvog modela, proveri dal zatvara sigurno kako treba itd... okreni-obrni tipujem na to da ne zatvara plovak kako treba ili mozda samo zaglavi ponekad.
Dzigibauu
Voajer

Van mreže Van mreže
 Motor:
Honda cbr 125r, Yamaha jogrr
Kvalitet: 0 (0%)
Zahvalnice: 0

Odgovor #2 - 15 Oktobar, 2018, 00:38 Ocena: 0
Ignoriši

Gde da to nadjem, tj sta da ukucam
Glava Dole
Tesla junior
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:

Odgovor #3 - 15 Oktobar, 2018, 00:48 Ocena: 0
Ignoriši

nadji neke repere u service manualu, trebalo bi da se kaci providno crevo na odusak na loncetu, odvrne se a odozgo improvizovano napuni do kraja. Ne sme nista da pusta napolje a zakonom spojenih posuda uporedis nivo u crevu sa nekim reperom na karbu i utvrdis kakav je nivo u loncetu. To da li pusta najlakse proveris tako sto ga ne okreces ni levo ni desno, drzis strog pravo kad ga napunis i dunes u crevo. Tad ne sme da pusta ni mrvu vazduha, ili laksi nacin, prazan karb okrenes naopako pa opet stavis bilo kakvo crevo i duvas u njega a plovak dizes i spustas.... kad ga pustis ne sme da ti pusta ni mrvu vazduha iz usta a kad plovak pipnes prstom da propusti...
Havarisan
Mod
Vikend bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Kawasaki
Kvalitet: +1314 (32%)
Zahvalnice: 196

Odgovor #4 - 15 Oktobar, 2018, 01:04 Ocena: 0

To sa ustima ne pije vodu, ne zbunjuj decka.
ЯЭВОЛУТИОН
Moto Doktor
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
zlata, kata i zeka ....babe naravno 35+
Kvalitet: +8129 (38%)
Zahvalnice: 708

Odgovor #5 - 15 Oktobar, 2018, 08:57 Ocena: 0
Ignoriši

meni lici na napuklu gumu usisa...fals vazduh

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11
Lazić
GayLord
Global Moderator
Mega Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
"Is this how time normally passes...? Really slowly...? In the right order...? If It`s one thing I cant stand, it`s an unpunctual alien attack..."  The Doctor... Motor: KLE500 Tardis edition...
Osposobiti nesposobne, da bi onesposobili sposobne

Lokacija: Mlečni put, sunčev sistem, Zemlja, Beograd, Zvezdara...
Kvalitet: +8433 (18%)
Zahvalnice: 361

Odgovor #6 - 15 Oktobar, 2018, 10:00 Ocena: 0
Ignoriši

Ili je samo uštinuta... Opet falš vazduh...

El Jefe
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Унтер фире ојген
Kvalitet: +2862 (48%)
Zahvalnice: 81

Odgovor #7 - 15 Oktobar, 2018, 10:37 Ocena: 0
Ignoriši

Ако је карбуратор у реду онда проверити паљење, развод вентила и компресију. Да не паламудимо, отерај то код доброга мајстора.

Друштво за заштиту од животиња
Gavrolini
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
XT600  KTM EXC450
Kvalitet: +3043 (46%)
Zahvalnice: 178

Odgovor #8 - 15 Oktobar, 2018, 11:37 Ocena: 0
Ignoriši

Ma to je trkacka masina, mora da se drzi u obrtajima, tako treba.

Jovan D
Pocetnik
*

Van mreže Van mreže
 Motor:
Ducati 748 E
Kvalitet: +113 (47%)
Zahvalnice: 9

Odgovor #9 - 15 Oktobar, 2018, 13:39 Ocena: 0
Ignoriši

Imam problem sa motorom u pitanju je Honda cbr 125r 2004g
Motor nece da radi na leru samo na velikim obrtaima, kada je hladan upali na dugme ali moram drazati pun gas, a kada je vruc nece da upali.
A kada spustim motor ispod 3000 obrtaja on pocne da se gasi ja dam pun gas i on stoj na nekih 800 obraja i pocne da izbacuje crn dim iz auspuha ne mnogo ali vidi se, cistio sam karburator i nista ne pomaze imam utisak da mu fali vazuha ali nemogu nikako da ga nastelujem skinuo sam filter za vasduh i isto se desava.
A kada je vruc palim ga na gurki i to ubacim u 3 pa kada podje malo vratim u 2 pa u 1 sve dok ne nabiije oko 3000 obrtaja.
Motor i trosi puno sa rezervarom od 10L predjem samo 100km za 4t 125ccm je to bas velika potrosnja

Crn dim je znak da ima malo vazduha tj. da je prebogata smeša (ukoliko eleminišemo prodor ulja a ono daje uglavnom plavičast dim). Znači moguće je da odnos goriva i vazduha nije dobar, ovoj priči ide u prilog činjenica da ti motor pali kada je hladan, bogatija smeša pogoduje sagorevanju prilikom startovanja hladnog motora (saug), takođe i potrošnja goriva na koju se žališ ide u prilog toj priči. Da vuče falš vazduh smeša bi bila siromašna, i teško da bi imao delimično sagorelo gorivo (crn dim) u izduvnom sistemu, eventualno kod ultrasiromašne smeše može da se desi da je sagorevanje u cilindru toliko kompromitovano i sporo da se u izduvni sistem izbacuje nesagorelo gorivo ali se ne bih kladio na to u tvom slučaju. Uštinuto crevo (ne znam na koje se tačno misli) ali svaka restrikcija prilikom usisavanja vazduha bi se manisfestovala sa nemogućnosti rada motora na velikim obrtajima dok bi na malim još i mogao da radi, kod tebe je obrnuto. U svakom slučaju motor treba da pogleda stručno lice kao što je El Jefe rekao...
ЯЭВОЛУТИОН
Moto Doktor
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
zlata, kata i zeka ....babe naravno 35+
Kvalitet: +8129 (38%)
Zahvalnice: 708

Odgovor #10 - 15 Oktobar, 2018, 17:51 Ocena: 0
Ignoriši

Moze slavina da pusta na vakuum

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11
mrle
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Kawasaki ZZR600 Rat look
nekrunisani kralj moto cigana

Kvalitet: +1924 (29%)
Zahvalnice: 118

Odgovor #11 - 16 Oktobar, 2018, 09:29 Ocena: 0
Ignoriši

ili je možda samo zaglavljen saugh.
sasa ns 1
Pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
kawasaki versys
Kvalitet: +111 (11%)
Zahvalnice: 14

Odgovor #12 - 17 Oktobar, 2018, 23:07 Ocena: 0
Ignoriši

ili je možda samo zaglavljen saugh.
najverovatnije
Glava Dole
Tesla junior
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:

Odgovor #13 - 18 Oktobar, 2018, 00:51 Ocena: +2
Ignoriši

Da, na sauh sam zaboravio... na nivo sam tipovao bas zato sto se slazem da pliva u gorivu sudeci po simptomima(fals nije 99%, doktorirao sam razne problemske situacije) pa mi prvo to palo na pamet. To mi se inace na kiviju desilo letos, krenuo i samo trtrtrtr ko traktor... pukla neka plastikica koja treba da ga drzi otvorenim, napravili tako da opruga klapnu drzi stalno zatvorenom a mehanizam je otvori kad se rucka vrati nazad i drzi tako... zarotirao samo oprugu za 180 stepeni tako da sad stalno drzi otvoreno a zatvara se rucno prstom po potrebi(samo dok se drzi a otvara se sam) i to radi super... sauh zatreba samo kad padne ispod 10 stepeni, celo leto nije zatrebao uopste... a i onda samo dok upali(sto je uvek na kvrc), pridrzim sekundu-dve i teram odmah, nema problema tako da nije bilo potrebe da uopste i resavam... jebo rucicu gore, sa samog motora prstom lako napipam kad bas nekad zatreba... vezbam pipanje kljucnih tacaka napamet u mraku usput Grin
mrle
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Kawasaki ZZR600 Rat look
nekrunisani kralj moto cigana

Kvalitet: +1924 (29%)
Zahvalnice: 118

Odgovor #14 - 18 Oktobar, 2018, 09:36 Ocena: 0
Ignoriši

Da, na sauh sam zaboravio... na nivo sam tipovao bas zato sto se slazem da pliva u gorivu sudeci po simptomima(fals nije 99%, doktorirao sam razne problemske situacije) pa mi prvo to palo na pamet. To mi se inace na kiviju desilo letos, krenuo i samo trtrtrtr ko traktor... pukla neka plastikica koja treba da ga drzi otvorenim, napravili tako da opruga klapnu drzi stalno zatvorenom a mehanizam je otvori kad se rucka vrati nazad i drzi tako... zarotirao samo oprugu za 180 stepeni tako da sad stalno drzi otvoreno a zatvara se rucno prstom po potrebi(samo dok se drzi a otvara se sam) i to radi super... sauh zatreba samo kad padne ispod 10 stepeni, celo leto nije zatrebao uopste... a i onda samo dok upali(sto je uvek na kvrc), pridrzim sekundu-dve i teram odmah, nema problema tako da nije bilo potrebe da uopste i resavam... jebo rucicu gore, sa samog motora prstom lako napipam kad bas nekad zatreba... vezbam pipanje kljucnih tacaka napamet u mraku usput Grin

leb te jebo, dva puta čitam skoro ništa ne razumem osim da je saugh bio krivac.
Žorž
Pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
Trenutno u potrazi
Kvalitet: +351 (38%)
Zahvalnice: 16

Odgovor #15 - 18 Oktobar, 2018, 09:54 Ocena: +2
Ignoriši

rofl e, Mrle sad smo najebali,ajde Milośe udri pojašnjenje rofl
Lazić
GayLord
Global Moderator
Mega Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
"Is this how time normally passes...? Really slowly...? In the right order...? If It`s one thing I cant stand, it`s an unpunctual alien attack..."  The Doctor... Motor: KLE500 Tardis edition...
Osposobiti nesposobne, da bi onesposobili sposobne

Lokacija: Mlečni put, sunčev sistem, Zemlja, Beograd, Zvezdara...
Kvalitet: +8433 (18%)
Zahvalnice: 361

Odgovor #16 - 18 Oktobar, 2018, 10:15 Ocena: 0
Ignoriši

Mrle, ne zezaj... Grin

Stranice: [1]
Štampaj
Moto Manijaci  |  Garaža  |  Kvarovi, popravke, uputstva (Urednik: Havarisan)  |  Tema: Honda cbr 125r ne radi na leru