Glavni meni

Xtz 750 supersegamegadrivetenere

Započeo Gavrolini, 10 Oktobar, 2018, 16:03

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Gavrolini

Ne razumem povecao si napred jedan i pozadi tri zuba...znaci dosao si na isto

lord_oblivion

Ne, napred sam ostavio 15 zuba, ¹to je fabrièki setap i ujedno i maksimum koji fizièki mo¾e da stane pod deklu. Zasad neæu stavljati 14 jer i ovako vuèe odlièno.
17/18 je zadnji toèak. Kad mi bude do jurcanja, samo uvrnem 17 sa drumskom gumom i 42 lanèanikom.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Gavrolini

Jedan napred  je negde kao tri nazad. Kad povecas jedan napred kao da si smanjio tri nazad. Iskreno mislim da nisi dobio nista.

juga


UFF


Gašpar

Citat: lord_oblivion poslato 18 Oktobar, 2018, 22:19
Citat: FANTOM poslato 18 Oktobar, 2018, 00:56
    Neki lik koji pravi klipove sa razno raznim motorima snimao prvo sa Xtx 660 , i posle par nedelja uzeo od mog burazera da proba Xt -a da snimi i raspametio se kako ide i kako se vozi i cuje sve. I bio je u fazonu da mu je bolji utisak i uzitak , zabavu u voznji ostavio burazerov XT , nego XTX ... Ja ne kazem da je Xt bolji od XTx ali za tu razliku u ceni koja je bar soma ipo da li pruza vecu zabavu . Ja sam prvi rekao kao jao unapredili agregat ,stavili ubrizgavanje ovo ono . A na kraju ispade da obaican Xt poteze isto ako ne i bolje od ovog npvijeg .
Svaka stara i odr¾avana XT æe u startu da dobije XTX.
Ja sam skinuo 17 sa 42 zuba i u¹rafio 18 sa 45 zuba i vratio karburaciju na fabrièku (karbovi, filter i prigu¹io lonac).
Praktièno sam u¹trojio ono ¹to sam kupio ali sam dobio ono ¹to mi treba.
Nije vi¹e najstartnija na forumu ali ide koliko treba  :D

U prvom setapu ti je odnos 2,47, a u drugom 2,5. Bukvalno ni¹ta nisi dobio  [rofl]

feelgod

MIslim da je pisao pogresne brojeve zuba tako da i sam ne zna sta je stavio.
U prvom posto je rekao "17 sa 42 zuba i u¹rafio 18 sa 45 zuba " a u drugom "napred sam ostavio 15 zuba. Zasad neæu stavljati 14 jer i ovako vuèe odlièno.
17/18 je zadnji toèak"

Ajde sada lepo napisi stvarno kako je bili i sta si ti sada namestio da te ne jebu ljudi za DZ.

bobangsxr

Imao je toèak zadnji 17 sa 42 zuba a sada montirao toèak 18 sa 45 zuba... Prednji lancanik je 15 zuba.... Tako sam ja razumeo [neampojma]

feelgod


Gavrolini

Razlike su toliko smesne cak sta vise tesko primetne. Da li ces dobiti 5km/h na krajnjoj brzini ili nesto sitno na startnosti ali sve je to bas bas mala razlika. Ja sam osetio razliku tek kad sam skidao jedan napred a dodavao 3 i vise nazad.

FANTOM

    Mislio je na tocak i na to na kom tocku sta ima od lancanika .  [cheers]

lord_oblivion

Citat: bobangsxr poslato 19 Oktobar, 2018, 13:14
Imao je toèak zadnji 17 sa 42 zuba a sada montirao toèak 18 sa 45 zuba... Prednji lancanik je 15 zuba.... Tako sam ja razumeo [neampojma]
Mislio sam da je bilo jasno.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

lord_oblivion

Citat: Gavrolini poslato 19 Oktobar, 2018, 14:52
Razlike su toliko smesne cak sta vise tesko primetne. Da li ces dobiti 5km/h na krajnjoj brzini ili nesto sitno na startnosti ali sve je to bas bas mala razlika. Ja sam osetio razliku tek kad sam skidao jedan napred a dodavao 3 i vise nazad.
Na kinezu sam ba¹ tako uradio i razlika je nebo i zemlja.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Gavrolini

I dalje ne razumem sta si dobio? Ne zajebavam ali stvarno mislim da si se vratio na isto pa mi pojasni sta si dobio? Krajnju brzinu ili snagu u mailm?

srbac

Mazda je jedan  tocak 17 a drugs 18 cola

lord_oblivion

Bolje pote¾e ali je krajnja manja. Nazad 3 zuba manje i 2.5cm veæi preènik toèka.
Manje se primeti nego -1 napred uz +3 nazad ali se primeti.

Kad bih stavio 14 napred, mislim da bi svuda kretala iz druge. I ovako kreæe iz druge na ravnom.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

srbac


Lazic

Citat: lord_oblivion poslato 21 Oktobar, 2018, 18:27
Bolje pote¾e ali je krajnja manja. Nazad 3 zuba manje i 2.5cm veæi preènik toèka.
Manje se primeti nego -1 napred uz +3 nazad ali se primeti.

Kad bih stavio 14 napred, mislim da bi svuda kretala iz druge. I ovako kreæe iz druge na ravnom.
Kle sa produ¾enim prenosom kreæe iz druge lagano... ;D

Hurricane

Citat: lord_oblivion poslato 21 Oktobar, 2018, 18:27
Bolje pote¾e ali je krajnja manja. Nazad 3 zuba manje i 2.5cm veæi preènik toèka.
Manje se primeti nego -1 napred uz +3 nazad ali se primeti.

Kad bih stavio 14 napred, mislim da bi svuda kretala iz druge. I ovako kreæe iz druge na ravnom.


pa gde æe¹ èoveèe naæi toèak 14, jo¹ sa ¾icama  ;D

lord_oblivion

Citat: Laziæ poslato 22 Oktobar, 2018, 10:06
Citat: lord_oblivion poslato 21 Oktobar, 2018, 18:27
Bolje pote¾e ali je krajnja manja. Nazad 3 zuba manje i 2.5cm veæi preènik toèka.
Manje se primeti nego -1 napred uz +3 nazad ali se primeti.

Kad bih stavio 14 napred, mislim da bi svuda kretala iz druge. I ovako kreæe iz druge na ravnom.
Kle sa produ¾enim prenosom kreæe iz druge lagano... ;D
Super mega giga ultra super specijalni svemirski modulator, hoæu reæi KLE  [rofl]
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.