Glavni meni

Xtz 750 supersegamegadrivetenere

Započeo Gavrolini, 10 Oktobar, 2018, 16:03

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Gavrolini

Posto vidim da je popularno otvarati teme ovog tipa pa cak i ako na motoru ne uradis nista sem servisa resih i ja jednu da otvorim. Situacija je sledeca, posto nisam prodao ¹tenaru za 10 dana kao sto sam inace navikao a nemam zivaca vise da se objasnjavam sa potencijalnim kupcima sudbina joj je da ide pod no¾. Dobro ne bas pod no¾ i brusilicu ali svakako cu da je modifikujem kako se meni vise svidja. Plan je da fabricke delove koje hocu da modifikujem, ne unistim vec skinem samo i ostavim zbog mogucnosti vracanja na fabriku.  Planovi za preko zime su: nove obe gume orjentisane malo vise za off, guljenje repa i zamena stop lampe(naravno skidanje podrepa), visi i uspravniji vizir, resetka za far, podignut prednji blatobran mozda a mozda i ne videcu kako mi se svidi, visi i ravniji korman, ozbiljniji handguardovi, neoprenske carape umesto harmonika na prednjoj viljusci, zamena auspuha jer mi ovaj i posle andjelove prerade nema nikakav zvuk....i svasta nesto cu jos verovatno da smislim usput. Pare ne gomili nemam pa cu tako jedno po jedno kupovati i menjati. Uglavnom ideja postoji, zelja manje vise, para manje manje ali je duga zima. Neka vodilja je otprilie ova prerada.








Gavrolini

Nova zadnja guma karoo T danas stigla, sledece nedelje treba da stigne i nova prednja.


milomir22

Niposto ne karabudzi nesto sto ces tesko vratiti na fabriku (mada vidim da si i sam to pomenuo), ovde se prerade bilo kog tipa slabo cene i uglavnom se svode na bacanje para u bunar. Ja sam na svom motoru, iz tih razloga od dodatne opreme, zalepio 2 nalepnice na koferu, a za jedinu preradu se razmisljam da preradim fabricko sediste koje je tvrdo kao daska i ne dozvoljava da se na istom predje vise od 200 km u cugu..
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Gavrolini

Napisao sam da sve fabricko ce moci da se vrati

®or¾

QQ,Gavro gde æe¹ podrep skidati,sve samo to ne! [rofl]   [clapp]  [cheers]

Kostić

taj prednji branik je do jaja za blato


Gašpar

Meni je ovo ne¹to najlep¹e ¹to mo¾e da se izvu¹e iz Tenere. Èak mnogo lepo.

Gavro imam ne¹to za tebe, ¹to mo¾e da ti bude interesantno i ne mnogo skupo. DID felne sa zlatnim obruèima.

mkt


Kostić

taj fabrièki. jedan se zbog njega zaglavio u njivi neiskusan nije znao pa vuko motor celo poslepodne

Gavrolini

Fabricki ima mane i prednosti. Najbolje stiti od prskanja to je sigurno. Stoji da moze da se nakupi dosta blata ako se glavis i vozis sporo. E sad ja nemam nameru da saragu od 200+ kg zaglavljujem i dizem iz blata.  Samo makadam,letnji put i pun gas.

Gavrolini

Citat: Ga¹par poslato 10 Oktobar, 2018, 22:05
Meni je ovo ne¹to najlep¹e ¹to mo¾e da se izvu¹e iz Tenere. Èak mnogo lepo.

Gavro imam ne¹to za tebe, ¹to mo¾e da ti bude interesantno i ne mnogo skupo. DID felne sa zlatnim obruèima.
Daj slike i cenu. Moze ovde ,moze u inbox kako ti volja. Iskren da budem nisam tockove planirao da diram a kad bih dirao isli bi u crnu mat. Ali opet daj da vidim sta imas.

megaidiot

Citat: Gavrolini poslato 10 Oktobar, 2018, 23:34Iskren da budem nisam tockove planirao da diram a kad bih dirao isli bi u crnu mat.
afrike sa zlatnim mogu da se menjaju za kucu na moru.

Gavrolini

Te zlatne bih stavio samo sto su did pa bi trebalo da su kvalitetnije. Sto se estetike tice nikad ne bih.

UFF

ja sam posle ovo malo od deceniju iskustva na motoru dosao do zakljucka da su najbolje modifikacije a vala i najisplativije da prodas govno raspalo i kupis novije jace i lepse jer koliko god para spucao ne mozes od babe napraviti devojku, a vise nemam ni volje da se drkam sa time, ko voli nek srafi i budzi ja bi samo da vozim :D

Kostić

¹ta æeti onda te gume, stavi slikove

Gavrolini

Uff-e ovo je zanimacija preko zime koja nece odneti mnogo para a realno me zabole da se isplati jer znam da nece.
Kosta- da ne pocinjemo ponovo sazvakanu temu, u gume se razumes nikolko pogotovo za off tako da iskuliraj.

Kostić

jes vala istina, pravio sam traktorske nije to isto :-*


Nika

Interesantno izgleda ova na slici, samo mi jedno bode oèi: masivan rezervoar (koji mi se inaèe sviða) je prevelik za onako mali rep, pa mi ceo motor deluje nesrazneran…