Glavni meni

Moped Endurance Cup - Sezona 2019

Započeo Gašpar, 12 Septembar, 2018, 18:33

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Gašpar

Iako do kraja sezone 2018. imamo jo¹ dve trke, vreme je poèeti da se spremamo za sezonu 2019. jer treba obezbediti sve stvari koje æe omoguæiti trkanje u novoj sezoni. Naime, novina je da se od sezone 2019. ¹irimo na SFRJ, ali sve ostaje bazirano na Srbiju i dalje, gde sezona poèinje i zavr¹ava se, dok se u meðuvremenu odigravaju trke po republikama SFRJ.

Naime, sezona 2019. poèinje 04.05. ponoænom trkom na Adi Huji i taj termin je definisan, dogovoren sa vlasnicima i odobren.

U pregovorima smo sa Banjaluèkom ekipom, ali najverovatnije æemo i u BiH, taènije na Zalu¾ane, gde æe se voziti na konfiguraciji tamo¹nje karting staze. Datum za Zalu¾ane je 18.05.2018. godine, a start glavne trke planiran je za 15:00.

Treæa trka dogovorena je za Kulu, ponoæna trka treæeg vikenda juna, 15. juna, vikend nakon tradicionalnog moto skupa koji se odr¾ava na ovoj stazi.

Pregovori se privode kraju i za Autokomerc, koji bi se trebao voziti 06. jula, takoðe noæ. Ujedno æe to biti èetvrta trka Ipone Moped Endurance Cupa.

Virovitica, ozbilja karting staza na oko 200km od Batrovaca, odnosno oko 300 od Beograda æe verovatno postati domaæin pete trke kupa 27.07. U planu je da se vozi trka od 15:00, a potvrdu ove staze imaæemo veæ za vikend.

Nakon Virovitice, vozaèi æe imati mesec dana pauze, sve do 24.08. kada bi trebalo da se vozi trka koja æe startovati u 18:00 i voziti se delimièno po danu i mraku. Staza domaæin bi trebala biti karting staza Racaland Kr¹ko, ¹to æemo uskoro saznati.

Jo¹ mesec dana pauze èeka nas do 21.09. kada se sezona zavr¹ava na gore pomenutoj Adi Huji, kontra krugom.


Sve je jo¹ uvek u fazi razrade, tra¾e se bud¾eti, sponzori i potvrde, odnosno potpisani ugovori, ali se radi na tome da se sve ovo realizuje bez udara na d¾ep timova.

Ah da, i jako bitna stvar, Junior Talent Kup æe se voziti samo na trkama u Srbiji.

Lazic


bigbad86

Definitivno bi trebali da iscimate nekog da vidite da vozite na karting stazi u Kragujevcu, staza je fenomenalna, ima cak i podvoznjak i nadvoznjak!

Gašpar

Daj mi sliku sa Google Maps, ali sam poprilièno siguran da ba¹ i ne ispunjava uslove.

Gašpar


Gašpar




Gašpar

Na¾alost, neizvodljivo. Drveæe na sve strane, nema izletnih zona, uska ¹irina veæim delom (ovo ¹to si okaèio je naj¹iri deo, rekao bih).

Gašpar


bigbad86

Izletnih zona naravno da nema, nije osmisljeno za trke. Ali ja racunam da stvarno nemate ni jedan dug pravac da bi se cela trka vozila polako ali bi se ubili od krivinarenja. Sad vi najbolje znate, naravno.

Gašpar

Citat: bigbad86 poslato 20 Septembar, 2018, 22:12
Izletnih zona naravno da nema, nije osmisljeno za trke. Ali ja racunam da stvarno nemate ni jedan dug pravac da bi se cela trka vozila polako ali bi se ubili od krivinarenja. Sad vi najbolje znate, naravno.

Ne mo¾e, izletanja su preèesta, èesto dolazi do kontakta,... 100+ ljudi, 100+ æudi. Ne smem da preuzmem toliki rizik  [neampojma]

bigbad86

Sve mi je jasno ;) Kolike su brzine otprilike na tim masinama?

Gašpar


Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Havarisan


Gašpar

Nikako da prebacimo do trocifrene brojke  ;D

Gašpar

Prijave za sezonu 2019. su krenule, pa ako planirate da se vozite, tu smo :)

http://mec.rs/timovi-2019/

Gašpar

Ako nekog zanima, u subotu smo plivali... hoæu reæi, vozili. ®iva uzeo 3 pehara  ;D

https://www.youtube.com/watch?v=hgOtQQnRKj0#