Glavni meni

(Mikro) KAMPERI

Započeo Gašpar, 16 Avgust, 2018, 12:32

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Lazic


K0le

Mnogo ubavo bata Peco, svaka èast !  [clapp] [kralj]

Joker

Ja cim vidim ovako nesto, odmah vidim problem za tehnicki... Jel bio kamper ili je vrsena prepravka? Znas proceduru za registraciju?
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

Lazic

Pi¹i ¹ta i kako... :) :-*

Mada mislim da æe taj da ide u Evropu...

friziderdzija

Citat: Joker poslato 31 Oktobar, 2019, 10:46
Ja cim vidim ovako nesto, odmah vidim problem za tehnicki... Jel bio kamper ili je vrsena prepravka? Znas proceduru za registraciju?
И мене занима...најмањи ми је проблем да купим комби и преправим комби...шта и како око регистрације?
Да ли ико прави проблем ако нема преправки екстеријера да остане теретно возило? Да ли има проблема при преласку границе ако се води као теретно возило а унутра кампер и мотор на задњем носачу?


megaidiot

ma jok bre kazes samo vozim neki stari namestaj, slucajno se tako rasporedio  [rofl]
ja mislim da je problem struja i plin, al bas me zanima kako ide cela prica za tehnicki.

FANTOM

    Moj stric ima dva ovakva kobija putnicka . Jedan je 1.6 dizel obican taj isti je isao i u golfa keca dizelas i sa njim kombi ne ide nista vidi svako brdo i 80 km/h je vrhunska brzina kad je postigne. A drugi mu je 1.6 turbo dizel e tahmj kao malo bolje ide . Postoja je kolko ja znam ovaj model i sa jacim motorima i sa sinhro pogonom . Ako neko zna detaljnije neka napise .... [watching]

Hurricane

moj æale je imao ovakav samo 2.0 boxer benzin vazdu¹aru, razlikuje se od ovog po nedostatku plastike ispod farova..

i¹ao je kao lud, 130-140 sa tovarom


naravno ni¹ta plin, prde¾i i ostali gasovi

MIGE


Lazic

Ma da, benzin je d¾abe a taj Por¹eov motor je sme¹an potro¹aè, naroèito u kombiju, ne tro¹i ni 30 litara...

doktor

Citat: friziderdzija poslato 31 Oktobar, 2019, 14:16
Citat: Joker poslato 31 Oktobar, 2019, 10:46
Ja cim vidim ovako nesto, odmah vidim problem za tehnicki... Jel bio kamper ili je vrsena prepravka? Znas proceduru za registraciju?
И мене занима...најмањи ми је проблем да купим комби и преправим комби...шта и како око регистрације?
Да ли ико прави проблем ако нема преправки екстеријера да остане теретно возило? Да ли има проблема при преласку границе ако се води као теретно возило а унутра кампер и мотор на задњем носачу?



Na zapadu za teretni mora da ima pregradu izmedju kabine i teretnog prostora, i registrovan je na 2 osobe.....u slucaju da se vozi tamo.
Drugar je skoro kupio samogradnju, atestiranu, na bazi Forda Transita, registrovan za èetvoro, ali je bio sanitet pa prepravljen. Inace je vlasnik tehnickog pa se razume.
Bikers work is never done!

PECA BMW

Citat: mali_zmaj poslato 31 Oktobar, 2019, 08:48
Jel standardni motor iza,ili neki jaèi...,koji uop¹te standardni idu??

poslato sa rupovke uz pomoæ kurble

Engine
   
1.6 L H4 (petrol, air-cooled)
1.9 L H4 (petrol, water-cooled)
2.0 L H4 (petrol, air-cooled)
2.1 L H4 (petrol, water-cooled)
2.3 L I5 (petrol, water-cooled)
2.5 L I5 (petrol, water-cooled)
2.6 L I5 (petrol, water-cooled)
1.6 L I4 (diesel)
1.6 L I4 (diesel) (turbocharged)
1.7 L I4 (diesel)

Transmission   
4-speed manual
5-speed manual
3-speed automatic

ima jos nekih varijanti ali ovo su zvanicne , sad radim jos dva ovakva jedan sa 2.0 benzinac turbo i jedan sa 1.9 turbo dizel ( iz pasata b5)

Citat: Laziæ poslato 31 Oktobar, 2019, 13:24
Pi¹i ¹ta i kako... :) :-*

Mada mislim da æe taj da ide u Evropu...

Sve znas ki star covek :D   evo vec oglasen :

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=287397114&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=25200&makeModelVariant1.modelDescription=T3&maxPrice=20000&minPrice=17500&pageNumber=1&scopeId=MH&sfmr=false&searchId=c63a8e27-91b1-13b8-bc38-5bbff426e0fa

Citat: Joker poslato 31 Oktobar, 2019, 10:46
Ja cim vidim ovako nesto, odmah vidim problem za tehnicki... Jel bio kamper ili je vrsena prepravka? Znas proceduru za registraciju?

Procedura zavisi koliko poznajes coveka na tehnickom , ovo smo upravo registrovali kao putnicki jer nas i onako boli uvo kad ide preko . Tamo se svakako redi tehnicki i atest (dobija se bez problema).
Kod nas procedura za atest ne postoji (ustvari svi znamo ali to tako ne moze) i za sve sto smo dosad radili bila je nocna mora.

Zato atest radimo u austriji i sve prolazi glatko .

Citat: megaidiot poslato 31 Oktobar, 2019, 14:35

ja mislim da je problem struja i plin

preko se atest radi na principu Atest za plin i Atest za sve ostalo na plinske uredjaje i vodove bas obracaju paznju .


Inace lose su ispale slike ovog kombija jer ova zelena je nekako bleda mnogo je lepse uzivo , a kakav je bio nekad (za otpad) i kako su tekli radovi pogledajte ovde :

https://gmwcampers.com/Gallary/t3.html
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Zeljkamp

TwinZ Auto & Moto

UFF


MIGE


ninja66


mali_zmaj

Auuuuu ovo je bio posao,svaka èast!! Predobro!!!
jin-jang

Glava Dole


losmi

Jel zna neko proceduru preregistracije teretnog kombija do 3.5 t u putnicki?
Posto imam nesto slicno u planu..

Joker

#99
Znam ja, i moja topla preporuka, prodaj taj teretni i kupi putnicki kao covek. :)

@PecaBMW zato sam i pitao, ali ako ide preko, to je super stvar... Ovde je to samo problem, nazalost...

EDIT Sada sam pogledao slike, razmisli ako imas nekoga od mladjih koji se malo razumeju u tehniku, da ovakve projekte koji su fenomenalni i odradjeni na visokom nivou, propratis malo sa snimanjem pa na YT, verujem da bi imalo uspeha. Ipak je ovo dogotalno doba.
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...