Glavni meni

(Mikro) KAMPERI

Započeo Gašpar, 16 Avgust, 2018, 12:32

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Gašpar

Za ovolike silne godine na forumu, mislim da nikada nije pokrenuta tema kampovanja i kampera, a kako mi se ¾ivot manje-vi¹e sveo oko trka, shvatio sam da mi je potreban pokretni krevet koji æu moæi da pomeram sa staze na stazu, jer odlazak 4 puta u toku dana do staze, samo u Beogradu ume po¹teno da ko¹ta, o gradovima okolo da i ne prièam. A nije na odmet i za MotoGP na primer.

Smatram da treba biti realan prilikom odabira kampera, pa sam nakon nekoliko dana istra¾ivanja do¹ao do zakljuèka da mi treba takozvani "micro camper van", odnosno kamper koji se pakuje u Kangoo/Berlingo/Partner/....

Za sada, to nije velika nauka. Ugaona garnitura i sto unutra koji se pretvaraju u krevet preko cele povr¹ine, tenda sa stolom i i stolicama na rasklapanje za ispred kampera, re¹o i kanister s vodom na zadnjim vratima van kampera, fri¾ider ispod garniture kod boènih vrata i mislim da imam sve potrebno. Èak mogu i dve osobe lagano da legnu.

Meðutim, sad ide onaj te¾i deo. Svakako bih kamperu dodao malo luksuza za period kada ostanemo sami - TV, mo¾da mali tu¹, mo¾da panel ploèa, pretvaraè struje 220-12.... itd. Ima li neko iskustva s takvim stvarima?
Vidim da postoje fri¾ideri koji rade na 220 i 12v pa mi nije jasno, treba li mi po celom kombiju instalacija 220, a da pretvara sa 12 na 220 ili obrnuto?


mrle

kamperi, oni veæi imaju fri¾ider na plin.
¹poret takoðe.

mali_zmaj

pratim,interesantna tema!!
jin-jang

Lone Wolf

Годинама у глави се каним баш то.
Кампер бато, не могу више да возим мотор, отпадоше кости. Јебено кад пада киша или дође ноћ. А то је сваки дан. Скупо преноћиште. Не волим да постављам шатор на усрану ледину и да ме кољу инсекти и њуше животиње.
Не може рај на земљи.

Lone Wolf

Шта сам закључио, прави кампери прескупи али и кабасти за град и паркинг, не дају му ни да иде где хоћеш него тамо где се плаћа. Троши чудо, а ретко се користи.
Мислио сам обичан караван ауто, може да се спава лепо кад се оборе седишта, али само спава.
Онда некако докучим да су они миниванови најбољи, опел Зафира, Ц8 цитроен и сл.
Сам преуредиш. Споља не дираш, да не привлачи пажњу а ни због "техничког".
Унутра може 7 седишта ван сезоне и супер породични и транспортни ауто.
Може да се лако преуреди у кампер преносним гаџетима, да буде пишта.
Одличан за град и паркинг.
Мислим да није потребан туш, то се ради једном  у дану или у два три дана. А има по плажама тушева и по аутопутевима.
Битно је да се задња врата отврају на "горе" а не у "страну" да праве терасу. Тако нешто.
Једног дана ћу и ја тако....
Не може рај на земљи.

stilgar


mkt

Jeftinije je da rentiras

Gašpar



stilgar


Gavrolini

Kako ovo prodje sad tehnicki? :) Inace pravi dobar kamper kosta koliko i dobra sredjena kuca.

mkt

Ja sam mislio na te velike kampere koji su preskupi
Koristis ga kad odes na odmor ili ako si ozbiljan trkac pa non stop sa trke na trku
Ne znam kohe su cene rente iskreno ali mi se ucinilo da je bolje nego da kupis
Osim ako nisi u lovi

K_A_W_A

Vec nekih godinu dana gledam tako neke mini kampere. Posto sam zainteresovan da tako nesto slicno kupim, razmisljao sam ili da se uveze vec komplet napravljen ili da ga sam pravim. Ono sto je po meni najveci prostor, a da nisu oni veliki kamperi, to je VW Kedi MAXI. Malo je duzi od obicnog i ima bas dovoljno prostora koliko treba. I to neki 2.0 TDI, od  npr 2008god. pa vise.





ЯЭВОЛУТИОН

pravo resenje je zatvorena prikolica u koju staje motor i delovi i oprema ali kad se izvadi napolje postaje mesto za nocenje...nema problema oko registracije i tehnickog ne prave probleme na parkiralistima....kad je otkacena po gradu se vozis normalno....

https://assets-cdn-interactrv.netdna-ssl.com/airdrietrailer/images/rentals/re008.jpg?modified=0623201721082741
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Bishke

I onda ti nesto nestane...ili ti sa prikolicom ili motor sa opremom :D
You should do one thing every day that scares you

ЯЭВОЛУТИОН

nestaje oprema i iz autobusa...ali to je odgovornos organizatora....ako ne postoji parking za timove on mora biti obezbedjen i ogradjen....tesko da nesto moze da udje ili izadje iz kampa van predvidjenog vremena....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Gašpar

Ja mislim da ce u mom slucaju biti Kangoo za zivot, a prikolica za motor i opremu.

Gašpar

Evo ovo je neka ideja




Crveno je ugaona garnitura. Sedeæa povr¹ina je ¹irine oko 55cm, a du¾ina 1.4m. Po ¹irini ugaona je 1.2 m
Kada se krevet razvuèe dobija se povr¹ina 1.2x1.4 koji se obaranjem prednjih sedi¹ta poveæava na 1.20x1.80
Ispod du¾eg dela kreveta su re¹o sa bocom i kanister sa vodom.
Ispod kraæeg dela kreveta je fri¾ider.
ispored ugaone je sto koji se lako montira-demontira.
Sa desne strane je mini polica za èa¹e, sudove, tanjire, ....
Ispod sedeæeg dela, u neiskori¹æenom prostoru je ormar i posteljina.
Na krov ide paktreger s kog se spu¹ta tenda 2x1,5m. Dovoljno za sedenje u hladu, a sve æe biti na visini od oko 2 metra. Ko je vi¹i od 170cm ne treba ni da ¾ivi  [rofl] [rofl] [rofl]
Iznad vozaèevog sedi¹ta ide TV koji se spu¹ta, odnosno nosaè mo¾e da se podigne gore kad se auto vozi.
Ispod suvozaèevog sedi¹ta dodatni akumulator i konverter 12 na 220. Kada auto radi, akumulator se dopunjava. Takoðe, kada je auto u statiènoj poziciji cela 220V instalacija se napaja spolja.
Ceo tovarni prostor biæe na 220V.
Zadnja vrata mogu da se otvore malo, pa se napravi graniènik tako da su cele noæi od¹krinuta. Na otvor ide mre¾ica za komarce.
Unutar idu dva LED svetla i spolja jo¹ dva.
U tovarni prostor idu radio i nezavisni zvuènici. Dva zvuènika takoðe idu spolja.
To bi bilo to otprilike  ;D

Hurricane

..pazi ovako, svaki sledeci put kad okinem glavom u tendu ispred nekog lokala ili radnje
koja je postavljena na 1.90m pomislicu na tebe.
Do sada mi niko nije bio kriv ali od sada ces biti ti..

A onda kad te nahvatam visices sa iste dok ne majkas

Conti-Moto

#19
Ja sam ovo godinama imao, koristio ga do maksimuma, Donkey-Max Mercedes Benz 609D.
Bio mi je najbolji pratioc godinama, nikada me nije ostavio na cedilu. Jes bio malo gabaritan ali ... !















Kasnije sam ga ofarbao ...





Novo !!!
Conti ROAD !!