Glavni meni

Majstor koji se ne pravi da je englez

Započeo Bojan, 10 Avgust, 2018, 13:32

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

milomir22

Bio drugar, kaze servis je svetski, dotera ogibljenje majstorski, ali su, brat-bratu, i cene preterane. Brzo ce ga trziste resiti, sta ja mu oteram moju kantu i cena me izadje kao pola motora, neka hvala, da teram neki noviji od 10k evra+, pa i da prezalim, ovako, nisam lud.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Slaninar

Citat: milomir22 poslato 11 Avgust, 2018, 00:18
Bio drugar, kaze servis je svetski, dotera ogibljenje majstorski, ali su, brat-bratu, i cene preterane. Brzo ce ga trziste resiti, sta ja mu oteram moju kantu i cena me izadje kao pola motora, neka hvala, da teram neki noviji od 10k evra+, pa i da prezalim, ovako, nisam lud.

Cena radnog sata, èesto  i rezervnog dela, ne pita koliko motor ko¹ta na tr¾i¹tu. O kolikoj razlici u ceni prièamo u odnosu na ostale servise?

Ne radim motore, radim bajseve. Tu znam da mogu upola cene raditi, a da, po tako jeftinijim cenama, budem "dobar" za nekih 50% vi¹e novaca po satu, nego ¹to sad zaradim, samo ako bih radio tek toliko da dr¾i vodu. I 90% ljudi ni ne skonta da je tako uraðeno, dosta vremena. Za mnoge to i na du¾i rok bude OK.

Sad, ja imam tu bolest da ne mogu tako da radim, ni pod pretnjom smræu, pa onda uglavnom ka¾em ljudima gde to ima jeftinije, pa neka sami biraju.

Ne znaèi da su svi jeftini lo¹i (niti da su svi skupi dobri). Ja prvi, dok nisam stekao neku reputaciju, nisam dr¾ao vi¹e cene - samo nisam bio jeftiniji od ostalih (jeftinih), jer nisam ¾eleo da na taj naèin privuèem ljude, veæ kvalitetom uraðenog posla.

Kontam - dok god unapred ljudi znaju cenu, a posao bude uraðen kako treba - to je sasvim po¹teno, a èesto i povoljno, u odnosu na lo¹e uraðen posao po ni¾oj ceni.

Definitivno kod nas velika veæina ljudi nema novaca, a i voli jeftine stvari, tako da postoji velika verovatnoæa da èovek neæe imati posla i zatvoriti. Ja prvi ne bih platio ni¹ta za servis vilju¹ki, nego se sam cimao.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

El Jefe

Прво ако хоће овде да ради нека заборави тај британски колонијални менталитет по коме се подразумева да сви говоре енглески језик. И да знате да много попизде кад им почнеш постављати питања на француском.
Друштво за заштиту од животиња

stilgar

Ma nek radi covek, kad zameni viski za dunju sve ce mu se samo kazati 😀

Lazic

Misli¹ onda se kurs funte i dinara izjednaèi u glavi...? :D

banditkg

Kaze da je izbeglica iz eu govori srpski pristojno,niti pusi nit pije radionica puna profi alata e sad vi nagadjajte i predvidjajte dalje manijaci

Charuga

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 10 Avgust, 2018, 22:02
60 evra da skine otvori i pregleda viljusku...moracu da dignem cenu servisa viljuske....kod mene za te pare dobijes i ulje i semeringe....doduse ja nisam specijalista za vesanje sa visevekovnim iskustvom na stazi....ja zamenim semeringe i sipam ulje  i eventualno nastelujem preload rebound damping....otprilike....
A ja taman mislio da dodjem na servis kada se vratim sa puta....ali posto nisi spacijalista sa iskustvom na stazi....a vidim i cene ces da dignes....doci cu na pivo...

®or¾

 [rofl]  [rofl]  [rofl] i u NS si dobro do¹ao na pivce  8)

ЯЭВОЛУТИОН

ja volim engleze....bsa, triumph, norton, ajs, ariel, matchless, jap, brough superrior, vincent....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

El Jefe

Нови Тријумфи се праве на Тајланду. Сви делови су из Кине, Тајвана и Кореје сем радилица и брегастих који се производе у Британији.
Друштво за заштиту од животиња

El Jefe

А Чаруга може код мене на питу са зељем.
Друштво за заштиту од животиња

Bojan

Citat: Hattrick poslato 10 Avgust, 2018, 22:30
A ako je zaista ovde dosao sa idejom da zaradi pare, bice mu to jedna od boljih skola u zivotu.  [rofl]
Ja vidim dosta onih koji znaju da zarade pare po ulicama a i znam neke.

Bojan

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 10 Avgust, 2018, 22:02
60 evra da skine otvori i pregleda viljusku...moracu da dignem cenu servisa viljuske....kod mene za te pare dobijes i ulje i semeringe....doduse ja nisam specijalista za vesanje sa visevekovnim iskustvom na stazi....ja zamenim semeringe i sipam ulje  i eventualno nastelujem preload rebound damping....otprilike....
Ja sam shvatio da je njegova cena sa materijalom i radom. 6600 je minimalna cena.

Hohštapler

Kome skupo nek ne ide, nek radi sam. Hvala bogu ima onih koji ce da plate i da se ne zajebavaju.

Skupe vile su daleko slozenije za odrzavanje od ovih sirotinjskih ¹tula ¹to smo mi navikli da zovemo vilama. Ko dA desetinu/dve hiljada evra za motor daæe i ¹aku evra za servis skupih vila - svakako verovatno ima posao  na kojem zaradi vise za taj dan za koji bi se drko da sam radi ili bi izgubio slobodan dan za voznju. Sve kosta, vreme po najvise. Meni drago da ima neko i to da je poceo ozbiljno da radi kod nas, znaci da napredujemo, nemoj samo da opet bude prièa o nacijama...
Bole me kurac koje je nacije, èovek RADI.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Bojan poslato 12 Avgust, 2018, 00:02
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 10 Avgust, 2018, 22:02
60 evra da skine otvori i pregleda viljusku...moracu da dignem cenu servisa viljuske....kod mene za te pare dobijes i ulje i semeringe....doduse ja nisam specijalista za vesanje sa visevekovnim iskustvom na stazi....ja zamenim semeringe i sipam ulje  i eventualno nastelujem preload rebound damping....otprilike....
Ja sam shvatio da je njegova cena sa materijalom i radom. 6600 je minimalna cena.
lose si shvatio .....on rasturi vilu i konstatuje sta treba da se radi.....u slucaju da odustanes on ti to sve sklopi i naplati ti 60 evra....bezpogovorno....a koliko ce servis vile da izadje zavisi od njenog stanja i tipa viljuske...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

El Jefe

Боли и нас курац које је нације и колико наплаћује, ствар је у недостатку поштовања преме народу и земљи у коју је дошао да ради. А то је да му је сајт на енглеском језику.
Друштво за заштиту од животиња

Slaninar

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 12 Avgust, 2018, 10:53
Citat: Bojan poslato 12 Avgust, 2018, 00:02
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 10 Avgust, 2018, 22:02
60 evra da skine otvori i pregleda viljusku...moracu da dignem cenu servisa viljuske....kod mene za te pare dobijes i ulje i semeringe....doduse ja nisam specijalista za vesanje sa visevekovnim iskustvom na stazi....ja zamenim semeringe i sipam ulje  i eventualno nastelujem preload rebound damping....otprilike....
Ja sam shvatio da je njegova cena sa materijalom i radom. 6600 je minimalna cena.
lose si shvatio .....on rasturi vilu i konstatuje sta treba da se radi.....u slucaju da odustanes on ti to sve sklopi i naplati ti 60 evra....bezpogovorno....a koliko ce servis vile da izadje zavisi od njenog stanja i tipa viljuske...

Bez ula¾enja u visinu cene, meni je sasvim korektno da naplati¹ znanje i vreme.

Ka¾e¹ ljudima: rasklapanje i sklapanje je toliko ("ruke").
Prognozu ¹ta ceni¹ da je oti¹lo, koliko ko¹ta i gde ima da se kupi.
Koja je "najcrnja" prognoza, kao i koliko je da se kupi komplet novo - ako ljudi nemaju toliko novca, da ne plaæaju bez veze otvaranje i zatvaranje - bolje da skupljaju i voze tako, pa posle uzmu novo, ili poprave kad mogu.

Ja tako radim. Èak i objasnim kako da stignu do najbli¾eg drugog servisa, uporede cene, vide koliko su zadovoljni. Na kraju svako izabere kako njemu odgovara i svi sretni.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Slaninar

Citat: El Jefe poslato 12 Avgust, 2018, 11:25
Боли и нас курац које је нације и колико наплаћује, ствар је у недостатку поштовања преме народу и земљи у коју је дошао да ради. А то је да му је сајт на енглеском језику.

Po sajtu bih rekao da èoveku web-dizajn nije jaèa strana & struka (logièno), svaki poèetak je te¾ak. Vidi se da je sajt jo¹ nedovr¹en, u izradi, pola linkova jo¹ ne radi. I jo¹ stoji na naslovnoj strani, æirilicom: "srpski jezik - uskoro".

Ja tu ne vidim nikakvo nepo¹tovanje, naprotiv.

Inaèe, koliko shvatam, nije englez, nego irac.  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

El Jefe

Отвори ти тамо радионицу са сајтом на српском и напиши , енглески ускоро.
Друштво за заштиту од животиња

Slaninar

Citat: El Jefe poslato 12 Avgust, 2018, 13:10
Отвори ти тамо радионицу са сајтом на српском и напиши , енглески ускоро.

Normalnima je uglavnom dovoljno reæi da je "moj engleski (u mom sluèaju nemaèki, engleski govorim teèno) bolji od tvog srpskog". Kome ni to ne pomogne, tom nema pomoæi.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen