Ćao, Anonimni posetioče
Stranice: 1 [2] 3 4
Štampaj
Autor Tema: Majstor koji se ne pravi da je englez  (Pročitano 8554 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
milomir22
Iskusni pozer

Na mreži Na mreži
 Motor:
uljara 600
Mile voli disko...

Kvalitet: +604 (36%)
Zahvalnice: 26

Odgovor #20 - 10 Avgust, 2018, 23:18 Ocena: 0
Ignoriši

Bio drugar, kaze servis je svetski, dotera ogibljenje majstorski, ali su, brat-bratu, i cene preterane. Brzo ce ga trziste resiti, sta ja mu oteram moju kantu i cena me izadje kao pola motora, neka hvala, da teram neki noviji od 10k evra+, pa i da prezalim, ovako, nisam lud.

“If you seek authenticity for authenticity’s sake you are no longer authentic.”

-Jean Paul Sartre
Slaninar
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Yamaha FZS600 Fazer i bela strela s jednom konjskom snagom.
 Facebook: Poseti
Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.

Kvalitet: +1536 (17%)
Zahvalnice: 95

Odgovor #21 - 11 Avgust, 2018, 08:04 Ocena: +2
Ignoriši

Bio drugar, kaze servis je svetski, dotera ogibljenje majstorski, ali su, brat-bratu, i cene preterane. Brzo ce ga trziste resiti, sta ja mu oteram moju kantu i cena me izadje kao pola motora, neka hvala, da teram neki noviji od 10k evra+, pa i da prezalim, ovako, nisam lud.

Cena radnog sata, često  i rezervnog dela, ne pita koliko motor košta na tržištu. O kolikoj razlici u ceni pričamo u odnosu na ostale servise?

Ne radim motore, radim bajseve. Tu znam da mogu upola cene raditi, a da, po tako jeftinijim cenama, budem "dobar" za nekih 50% više novaca po satu, nego što sad zaradim, samo ako bih radio tek toliko da drži vodu. I 90% ljudi ni ne skonta da je tako urađeno, dosta vremena. Za mnoge to i na duži rok bude OK.

Sad, ja imam tu bolest da ne mogu tako da radim, ni pod pretnjom smrću, pa onda uglavnom kažem ljudima gde to ima jeftinije, pa neka sami biraju.

Ne znači da su svi jeftini loši (niti da su svi skupi dobri). Ja prvi, dok nisam stekao neku reputaciju, nisam držao više cene - samo nisam bio jeftiniji od ostalih (jeftinih), jer nisam želeo da na taj način privučem ljude, već kvalitetom urađenog posla.

Kontam - dok god unapred ljudi znaju cenu, a posao bude urađen kako treba - to je sasvim pošteno, a često i povoljno, u odnosu na loše urađen posao po nižoj ceni.

Definitivno kod nas velika većina ljudi nema novaca, a i voli jeftine stvari, tako da postoji velika verovatnoća da čovek neće imati posla i zatvoriti. Ja prvi ne bih platio ništa za servis viljuški, nego se sam cimao.

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen
El Jefe
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Унтер фире ојген
Kvalitet: +3092 (48%)
Zahvalnice: 88

Odgovor #22 - 11 Avgust, 2018, 08:56 Ocena: 0
Ignoriši

Прво ако хоће овде да ради нека заборави тај британски колонијални менталитет по коме се подразумева да сви говоре енглески језик. И да знате да много попизде кад им почнеш постављати питања на француском.

Друштво за заштиту од животиња
stilgar
Vikend bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Piaggio X7 300ie EVO
Kvalitet: +952 (20%)
Zahvalnice: 68

Odgovor #23 - 11 Avgust, 2018, 10:35 Ocena: 0
Ignoriši

Ma nek radi covek, kad zameni viski za dunju sve ce mu se samo kazati 😀
Lazić
GayLord
Mega Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
"Is this how time normally passes...? Really slowly...? In the right order...? If It`s one thing I cant stand, it`s an unpunctual alien attack..."  The Doctor... Motor: KLE500 Tardis edition...
Osposobiti nesposobne, da bi onesposobili sposobne

Lokacija: Mlečni put, sunčev sistem, Zemlja, Beograd, Zvezdara...
Kvalitet: +8520 (18%)
Zahvalnice: 369

Odgovor #24 - 11 Avgust, 2018, 12:44 Ocena: 0
Ignoriši

Misliš onda se kurs funte i dinara izjednači u glavi...? Cheesy

banditkg
Ucenik
**

Van mreže Van mreže
 Motor:
fazer 1000
Kvalitet: +71 (23%)
Zahvalnice: 3

Odgovor #25 - 11 Avgust, 2018, 13:36 Ocena: +3
Ignoriši

Kaze da je izbeglica iz eu govori srpski pristojno,niti pusi nit pije radionica puna profi alata e sad vi nagadjajte i predvidjajte dalje manijaci
Charuga
Iskusni pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
Yamaha FZ-1...2013...
Kvalitet: +944 (80%)
Zahvalnice: 116

Odgovor #26 - 11 Avgust, 2018, 14:45 Ocena: 0
Ignoriši

60 evra da skine otvori i pregleda viljusku...moracu da dignem cenu servisa viljuske....kod mene za te pare dobijes i ulje i semeringe....doduse ja nisam specijalista za vesanje sa visevekovnim iskustvom na stazi....ja zamenim semeringe i sipam ulje  i eventualno nastelujem preload rebound damping....otprilike....
A ja taman mislio da dodjem na servis kada se vratim sa puta....ali posto nisi spacijalista sa iskustvom na stazi....a vidim i cene ces da dignes....doci cu na pivo...
Žorž
Pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
Trenutno u potrazi
Kvalitet: +363 (37%)
Zahvalnice: 16

Odgovor #27 - 11 Avgust, 2018, 14:59 Ocena: +1
Ignoriši

rofl  rofl  rofl i u NS si dobro došao na pivce  Cool
ЯЭВОЛУТИОН
Mod
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
zlata, kata i zeka ....babe naravno 35+
Kvalitet: +8396 (38%)
Zahvalnice: 718

Odgovor #28 - 11 Avgust, 2018, 15:02 Ocena: 0

ja volim engleze....bsa, triumph, norton, ajs, ariel, matchless, jap, brough superrior, vincent....

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11
El Jefe
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Унтер фире ојген

Odgovor #29 - 11 Avgust, 2018, 15:06 Ocena: 0
Ignoriši

Нови Тријумфи се праве на Тајланду. Сви делови су из Кине, Тајвана и Кореје сем радилица и брегастих који се производе у Британији.

El Jefe
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Унтер фире ојген

Odgovor #30 - 11 Avgust, 2018, 15:10 Ocena: +1
Ignoriši

А Чаруга може код мене на питу са зељем.

Bojan
Pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
CBR 600FSport; Fazer 600
Kvalitet: +72 (11%)
Zahvalnice: 14

Odgovor #31 - 11 Avgust, 2018, 23:00 Ocena: +1
Ignoriši

A ako je zaista ovde dosao sa idejom da zaradi pare, bice mu to jedna od boljih skola u zivotu.  rofl
Ja vidim dosta onih koji znaju da zarade pare po ulicama a i znam neke.
Bojan
Pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
CBR 600FSport; Fazer 600
Kvalitet: +72 (11%)
Zahvalnice: 14

Odgovor #32 - 11 Avgust, 2018, 23:02 Ocena: 0
Ignoriši

60 evra da skine otvori i pregleda viljusku...moracu da dignem cenu servisa viljuske....kod mene za te pare dobijes i ulje i semeringe....doduse ja nisam specijalista za vesanje sa visevekovnim iskustvom na stazi....ja zamenim semeringe i sipam ulje  i eventualno nastelujem preload rebound damping....otprilike....
Ja sam shvatio da je njegova cena sa materijalom i radom. 6600 je minimalna cena.
Hohštapler
Hoštapler
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
Kymco people 250, VFR800fi
The force that guides the stars guides you to.

Kvalitet: +4618 (35%)
Zahvalnice: 325

Odgovor #33 - 12 Avgust, 2018, 00:54 Ocena: +4
Ignoriši

Kome skupo nek ne ide, nek radi sam. Hvala bogu ima onih koji ce da plate i da se ne zajebavaju.

Skupe vile su daleko slozenije za odrzavanje od ovih sirotinjskih štula što smo mi navikli da zovemo vilama. Ko dA desetinu/dve hiljada evra za motor daće i šaku evra za servis skupih vila - svakako verovatno ima posao  na kojem zaradi vise za taj dan za koji bi se drko da sam radi ili bi izgubio slobodan dan za voznju. Sve kosta, vreme po najvise. Meni drago da ima neko i to da je poceo ozbiljno da radi kod nas, znaci da napredujemo, nemoj samo da opet bude priča o nacijama...
Bole me kurac koje je nacije, čovek RADI.

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.
ЯЭВОЛУТИОН
Mod
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
zlata, kata i zeka ....babe naravno 35+
Kvalitet: +8396 (38%)
Zahvalnice: 718

Odgovor #34 - 12 Avgust, 2018, 09:53 Ocena: +1

Ja sam shvatio da je njegova cena sa materijalom i radom. 6600 je minimalna cena.
lose si shvatio .....on rasturi vilu i konstatuje sta treba da se radi.....u slucaju da odustanes on ti to sve sklopi i naplati ti 60 evra....bezpogovorno....a koliko ce servis vile da izadje zavisi od njenog stanja i tipa viljuske...

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11
El Jefe
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Унтер фире ојген

Odgovor #35 - 12 Avgust, 2018, 10:25 Ocena: +1
Ignoriši

Боли и нас курац које је нације и колико наплаћује, ствар је у недостатку поштовања преме народу и земљи у коју је дошао да ради. А то је да му је сајт на енглеском језику.

Slaninar
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:

Odgovor #36 - 12 Avgust, 2018, 11:35 Ocena: 0
Ignoriši

lose si shvatio .....on rasturi vilu i konstatuje sta treba da se radi.....u slucaju da odustanes on ti to sve sklopi i naplati ti 60 evra....bezpogovorno....a koliko ce servis vile da izadje zavisi od njenog stanja i tipa viljuske...

Bez ulaženja u visinu cene, meni je sasvim korektno da naplatiš znanje i vreme.

Kažeš ljudima: rasklapanje i sklapanje je toliko ("ruke").
Prognozu šta ceniš da je otišlo, koliko košta i gde ima da se kupi.
Koja je "najcrnja" prognoza, kao i koliko je da se kupi komplet novo - ako ljudi nemaju toliko novca, da ne plaćaju bez veze otvaranje i zatvaranje - bolje da skupljaju i voze tako, pa posle uzmu novo, ili poprave kad mogu.

Ja tako radim. Čak i objasnim kako da stignu do najbližeg drugog servisa, uporede cene, vide koliko su zadovoljni. Na kraju svako izabere kako njemu odgovara i svi sretni.

Slaninar
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:

Odgovor #37 - 12 Avgust, 2018, 11:40 Ocena: +3
Ignoriši

Боли и нас курац које је нације и колико наплаћује, ствар је у недостатку поштовања преме народу и земљи у коју је дошао да ради. А то је да му је сајт на енглеском језику.

Po sajtu bih rekao da čoveku web-dizajn nije jača strana & struka (logično), svaki početak je težak. Vidi se da je sajt još nedovršen, u izradi, pola linkova još ne radi. I još stoji na naslovnoj strani, ćirilicom: "srpski jezik - uskoro".

Ja tu ne vidim nikakvo nepoštovanje, naprotiv.

Inače, koliko shvatam, nije englez, nego irac.  Smiley

El Jefe
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Унтер фире ојген

Odgovor #38 - 12 Avgust, 2018, 12:10 Ocena: +1
Ignoriši

Отвори ти тамо радионицу са сајтом на српском и напиши , енглески ускоро.

Slaninar
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:

Odgovor #39 - 12 Avgust, 2018, 12:53 Ocena: 0
Ignoriši

Отвори ти тамо радионицу са сајтом на српском и напиши , енглески ускоро.

Normalnima je uglavnom dovoljno reći da je "moj engleski (u mom slučaju nemački, engleski govorim tečno) bolji od tvog srpskog". Kome ni to ne pomogne, tom nema pomoći.

Stranice: 1 [2] 3 4
Štampaj
Moto Manijaci  |  Moto servisi, radionice i prodavnice  |  Servisi i radionice (Urednik: ЯЭВОЛУТИОН)  |  Tema: Majstor koji se ne pravi da je englez