Glavni meni

Pomoc oko planiranja rute po Sloveniji, kako ne bih zavrsila u Tunguziji

Započeo navajo, 29 Jul, 2018, 18:25

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

navajo

 Manijaci, sa drugaricom krecem u Sloveniju sad u subotu, i osim sumanutog spiska zelja, tj mesta koje zelimo da obidjemo sa daljim planom nismo dalje odmakle, a vremena sve manje.

Planirale smo da ostanemo do 11. avgusta!

E sad, posto Sloveniju ne poznajemo, a i ovo nam je prva moto avantura treba nam vasa pomoc da isplaniramo rutu.

Kojim redosledom je najbolje da obilazimo ova mesta sa spiska, koliko dana da se zadrzavamo u odredjenoj regiji, gde je najbolje da jurimo sto povoljniji smestaj...sve su to slatke muke za cije planiranje nam treba vasa pomoc:)

Evo naseg spiska, bez ikakvog reda, samo smo sve nabacale na papir:

1. Ljubljana
• Zmajski most
• Pre¹ernov trg
• Metelkova ulica
• Ljubljana zamak i gondola
2. Turjak
3. Otoèec
4. Rihemberk
5. Konstanjevica na Krki
6. Kranjska Gora
7. ©kofja Loka
8. Polhograjski Dolomiti
9. Soèa (dolina, most)
10. Postojna (jama i Predjamski zamak)
11. Bohinjsko jezero
12. Bohinjska Bistrica
13. Bledsko jezero
14. Taborska jama (®upanova jama)
15. Triglav
16. Logarska dolina
17. ©kocjanske jame
18. Krka
19. Vintgar gorge
20. Savica Vodopad
21. Pericnik Vodopad
22. Mostnica
23. Kobarid (Muzej i Kozjak vodopad)
24. Idrija rudnik
25. Piran
26. ©martno
27. Lipice

Pomagajte da ne bi smo zavrsile u Tunguziji...ko zna kakve su im rampe tamo...ne bih bas da se zajebavam😂😂😂

eclipse4

Neznam gde je tunguzija ali ti je ovde blizu mene tanda ako ti nesto znaci hehe

Mil@n

Sve bitno je na spisku.
Kad budete obilazile Bled i Bohinj, popenjite se gondolom na Vogel, ekstra je. Kad budete i¹li u Piran, obidjite Portoro¾ i Izolu, i Trst je blizu.
Ja bih krenuo od severa prema jugu, od Kranjske Gore prema primorju. Po¹to je Slovenija relativno mala, mo¾ete da uzmete sme¹taj i u centralnom delu pa da pravite izlete odatle.
Mogu da ti slo¾im i po danima ture.

navajo

Mil@ne, to bi bilo savrseno...mi smo se pogubile sa planiranjem...sve bi da vidimo ali nikad bile u sloveniji i nemamo predstavu kako da se organizujemo!!!

Plan po danima bi nas spasio!!!
S tim da bi prvo svratile so ljubljane da ja kupim jaknu!!

Mil@n

 Pi¹em ti malo kasnije.
Ima¹ Dainese outlet u Kozini, super izbor i jo¹ bolje cene opreme. Kozina ti je na putu za Piran.
Jel motorima idete?

navajo

Da, motorima.
Ima li taj outlet website da bacim pogled?

Ja se nameracila da pogledam neke Rev'it  jakne, i jednu Alpinestars...cula sam da daju neki popust u te dve radnje ex yu kupcima, ali samo na full cene.

jevta

Ja sam sa dru¹tvom pro¹le gorine to ovako.Bili sme¹tani u Srednja Vas V Bohinj.To mu doðe izmeðu Bledskog i Bohinjskog jezera.
https://drive.google.com/open?id=1oNB3XLlu8MYnTN9cFmdMShAqWXw

Ako mogu da pomognem dalje pitaj.

Mil@n

Dainese outlet nema sajt, ima¹ ih na facebook-u i odgovaraju redovno na pitanja oko robe. Ti si mislila verovatno na TC moto u Ljubljani. Bio sam tamo, ogromna je radnja, dosta brendova i daju 20 posto na nesni¾enu robu kupcima iz biv¹e YU.
Ja sam obièno uzimao sme¹taj u Kranjskoj Gori i odatle radio izlete po Sloveniji. E sad ako misli¹ i primorje da obidje¹, imaæe¹ oko 400-500 km u danu, mo¾da vam bude to previ¹e km, ne znam.
Zato je mo¾da najbolje da nadjete sme¹taj u Ljubljani ili okolini pa da se odatle ¹unjate unaokolo, sve je relativno blizu. Ako negde i zaglavite, kaèite se na auto put i brzo ste u Ljubljani.

Ljubljana je lepa, ali mislim da je previ¹e jedan dan samo za nju. Obidjite centar, popenjite se gondolom na vrh, vredi videti. Imate i onaj park Tivoli, lepo za videti i pro¹etati. Raèunaj pola dana za Ljubljanu, a drugu polovinu ostavi za ©kofja Loku.To ti je stari grad, ima tvrdjava na vrhu i najlep¹e krem¹nite koja sam jeo u Sloveniji. Znaèi Ljubljana i ©kofja Loka za jedan dan.

Drugi dan pove¾i Bled, Bohinj, Vogel i vodopad Savica. Do vodopada Savica ce ti ispasti dusa ali lep je pogled odozgo :)), placa se karta.

Za Vogel ti je karta 13-14 eura, vredi te pare. Od Bohinja se popenji na Pokljuku pa spust na Bled. Mo¾da uspe¹ da uglavi¹ i Vintgar,ne znam koliko ste brze :)))

Vintgar obidjite obavezno, prelepo izgleda i obavezno ididte do samog kraja, do vodopada. Za Vintgar ti treba oko 2.5-3 sata ukupnopa vidite kako se uklapate sa vremenom. Ja bih ga ostavio za poseban obilazak. Ne moram ti reci da se i ovde placa karta.

Treci dan idite malo na planine, tempiraj da bude lep dan i trebalo bi da poranite. Recimo da krenete iz Ljubljane pa prodjite kroz Kranjsku Goru, tu imate skakaonicu Planica. Mozete da probate zippline ako cave niste :)))
Dalje u nastavku picite do lago di Fuzine, 2 prelepa jezera, da spicite po kaficu. Potom nastavljate na Passo Predil pa uspon na Mangart, placa se ulaz, oko 5-6 evra, vredi obici.
Kad obidjete Mangart, idite prema Bovecu, izmedju je i Kobarid i taj muzej koji pominjes. Bio sam u muzeju, nista posebno. Nastavljate dalje prema mostu na Soci, put je fantazija.
U povratku od Boveca obavezno idite na Vrsic pa Kranjska Gora pa Ljubljana. U spustu sa Vrsica naicicete na Rusku kapeli, napravite pauzu tu. Ovaj dan ima dosta da se vozi zato dobro isplaniraj ili ga podeli u 2 ture.

Cetvrti dan idite na more, posto ste bile na planinama. Opet mora da se porani i spicite auto putem da ne gubite vreme. Pominjao sam ti dainese outlet, on ti je usput. Obidjite, Piran i Portoroz i ako uhvatite vremena produzite za Trst, bar na cuveni espresso na trgu :)).
Od Trsta hvatate opet auto put za Ljubljanu.

Peti dan idite da opet u planine. Obidjite malo mesto Mojstrana, selo od 1000 ljudi koje je dalo 20 olimpijaca, Ima i park posvecen njima. Koji Kilometar odatle je i vodopad Pericnik, a malo dalje ti je i Aljazev dom, ostale se krece na Triglav. obavezna kafica u domu i pogled na vrhove Triglava, da se oci malo odmore.
Taj dan ubacite i Vintgar ako niste stigli drugog dana da obidjete.

Sesti dan mozete Skocijanske i Postojinska jama. Ulaz papreno skup.

Sedmi dan Logarska dolina i ne znam dal je jos sta ostalo.

El Jefe

Обавезно им реци да када их Немци буду опет протеривали окрену на другу страну од Србије.
Друштво за заштиту од животиња

ЯЭВОЛУТИОН

ja isao kod drugara....rece mi ime mesta...uglavnom , mesto pored kranja.....ja dolazim putam vidim tabla kranj i odjednom nestade.....gde je bre kranj....okrenemo se i opet vidimo tabla kranj i opet nestane....zamislite kad sa osamnaest nepunih godina iz divljine kao sto je beograd dodjete u civilizaciju...kad ono....gde je bre kranj....seti se drugar necega pa me zaustavi...da nije kranj onih pet kuca sto malopre prodjosmo....a ovaj tvoj zivi u mestu pored kranja...znas kad cemo da ga nadjemo :)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ninja66

Dok sam se vozao po Sloveniji smetalo mi sto su  za svaku destinaciju govorili koliko je minuta voznje a mene interesovali kilometri, kako Bog zapoveda.

navajo

Mi dalje od Ljubljane odmakle u planiranju nismo...ja se ubih od posla jos zakacila neki virus pa ne znam gde sam...kako ce da mi doleti ta subota brzinom rampe, a da se ni spakovala nisam, a kamoli napravila plan puta😂😂😂

Lazic

Opu¹teno, sutra je tek utorak... ;D





Citat: ninja66 poslato 30 Jul, 2018, 14:25
Dok sam se vozao po Sloveniji smetalo mi sto su  za svaku destinaciju govorili koliko je minuta voznje a mene interesovali kilometri, kako Bog zapoveda.
To je kvazi austrougarsko kurèenje da svi voze po ogranièenju i da nema zastoja... Pajseri...

mali_zmaj

Ubili su me Slovenci,©vabe i ostali..!!  Znaèi Meèke,Audi i ostali ponosi Njemaèke industrije koji voze strogo po ogranièenju...,samo po ravnom znaju voziti,al èim krenu krivine ja sam sa kurèevom lego kockicom,èitaj Fiat Idejom,njima u guzici!!  Rezultat,ubio sam kvaèilo!!  Ideja ide kod majstora danas na zamjenu kvaèila!!  Bem im oca..,al jedino dobro je ¹to mi nije ciknulo u lijepoj njihovoj!!
jin-jang

Lazic

Èekaj bre malo, kako si ubio kvaèilo njima u guzici, ko te uèio da vozi¹ breeeee... ??? ;D ;D ;D Ono, ako nekoga stigne¹ a ne mo¾e¹ da ga obiðe¹, pusti¹ gas, ako treba prikoèi¹, ako je ba¹ spor spusti¹ u èetvrtu ili treæu, kako si ubio kvaèilo, breeeeeee... ??? ;D :P :-*

Inaèe tvoj drug pajser 2 nedelje nije vozio auto jer je mislio da mu je crklo kvaèilo (samo je naprasno propalo skoro do poda)... Onda mi uz pivo Mige dotegao sajlu, ja je podmazao, kvaèilo k'o novo... :o [facepalm] ;D

mali_zmaj

Pa 1,3 dizel... malo jaèi od prosjeène kosaèice... ,a put do mora krivina na krivini,uzbrdo,nizbrdo..., a i bilo je pri kraju,samo sam ga dokusurio...   [pop]
jin-jang

Lazic

To je veæ u redu, a ne crklo mi zbog stranaca u fensi kolima... ;D

mali_zmaj

Ma Laziæu nabijem ih na tuki i ispalim ko tromblon...,sve auta od 140-150 konja...,da ne prièam o voznim karakteristikama...,i jebeno me usporava,a meni se taman zavrti motor i uhvatim ritam!!!!  Jaoooo...,sirotinjo..,da je meni ne¹to takvo...
jin-jang

ЯЭВОЛУТИОН

ne kukaj...prodaj motor i tu ideju i kupi nesto od 150 konja.....propagras monogamiju a hoces sve rupe pune u isto vreme...e pa ne moze
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

navajo

Danas je vec sreda, a mi jos ni smestaj nismo rezervisale niti znamo gde cemo :)

Hosteli po Ljubljani krcati...jedva nasla neki fin sa dvokrevetnom sobom

Ccekam Adelu da se vrati od majstora pa da se konsultujemo...da li da ostanemo u Ljubljani 4 noci, pa da se odatle smucamo...ili dve noci, taman da obidjemo Ljubljanu i Logarsku dolinu, i par jezera sa te strane, pa onda da se pomerimo ka Triglavu i trazimo smestaj, tu negde za naredna dva tri dana....koja ce ovo avantura da bude...jbt spvacemo na kraju na klupama u parku...hahahah