Glavni meni

Yamaha R1 2009

Započeo Kanarinac, 25 Jul, 2018, 19:15

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

UFF

meni ktm sjebo kicmu
tj kicma bila malo sjebana pre njega ali posle pun kurac stoppia i stepenica mi palo desno stopalo
sa cb-om malo nagnut napred i dovoljno tezak da ni ne pokusavam ta sranja nemam problema

Kanarinac

Ma nije meni motor sjebao kicmu, nadam se cak da nije ni sjebana 😁 Ali mi je def ovaj polozaj postao jeben.
Sa GSXRom sam prelazio 200km bez problema, sad do Zlatibora isto bez pauze ali je bilo napeto pred kraj.

Lazic

#62
Citat: milomir22 poslato 30 Septembar, 2019, 23:56
Citat: Laziæ poslato 30 Septembar, 2019, 20:54
Skuteri su smrt za kitchmu...

Ja sam moju sjebao na x9, prelazeci po 15 000 km godisnje po srpskim, jebenim, putevima. Bandit je majka mara u odnosu na skutere.
'bem ti dvopek, ja sam do zakljuèka da su skuteri smrt za kièmu do¹ao posle 2km na Migetovom X9... :o 15.000 godi¹nje ??? :o ;D



@Gavra:
Polo¾aj sedenja na skuterima/kruzerima je takav da æe i zdrav èovek da najebe vremenom... Ne na savr¹enim putevima naravno... Za ostalo se sla¾em, seo sam na motor sa sjebanom kièmom, prve dve godine na kinezu sa zabetoniranim ogibljenjem je bio pakao, vukao stopala i sve ostalo... Klepetalo me otkoèi, na bilo koji R kad sednem kièma mi se skroz rastereti, skroz prijatan oseæaj, dodu¹e nikad nisam putovao nekim eRom tako da ne znam ¹ta bi bilo posle 100km... Za razliku od skutera i traktora èak i na eRovima mo¾e da se ustane sa sedi¹ta prilikom d¾ombi i rupa...

Gavrolini

Na eRovima mnogo vise trpe ruke(podlaktice) nego kicma

freepartyman

Citat: Gavrolini poslato 02 Oktobar, 2019, 12:28
Na eRovima mnogo vise trpe ruke(podlaktice) nego kicma
Da kad se ne drzis nogama kako, treba..hvat mora da de labav ako stiskas ko sivonja bole podlaktice a I nestabilniji je motor.
I became a beast to rid myself the pain of being a man

mali_zmaj

Sjebo je nama kièmu "lagodan" ¾ivot!!! A ne motori!!!  ;)

poslato sa rupovke uz pomoæ kurble
jin-jang

Ivicat

Ne nego nam je sjebana kicma od (fizickog) nerada i neaktivnosti. Znas li ti nekog seljaka da mu je otisla kicma? Nema brale. Ali oni rade ceo zivot, svaki dan. Zilavi i izdrzljivi a ne kao mi, seka perse.

milomir22

Citat: freepartyman poslato 02 Oktobar, 2019, 15:58
Citat: Gavrolini poslato 02 Oktobar, 2019, 12:28
Na eRovima mnogo vise trpe ruke(podlaktice) nego kicma
Da kad se ne drzis nogama kako, treba..hvat mora da de labav ako stiskas ko sivonja bole podlaktice a I nestabilniji je motor.

Jednom mi je drugar koji ima pun qrac predjenih km rekao, ako u krivini na motoru ne mo¾e¹ da nji¹e¹ laktovima kao krilima, negde debelo gre¹i¹ u vo¾nji istog. Fora je da opu¹teni hvatovi budu inaèe si ga najebao s rukama posle 100 km, a ne posle 500-600 km dnevno.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Gavrolini

Citat: freepartyman poslato 02 Oktobar, 2019, 15:58
Citat: Gavrolini poslato 02 Oktobar, 2019, 12:28
Na eRovima mnogo vise trpe ruke(podlaktice) nego kicma
Da kad se ne drzis nogama kako, treba..hvat mora da de labav ako stiskas ko sivonja bole podlaktice a I nestabilniji je motor.
ne pitam koliko kosta da mi demonstriras kako se to na jakom kocenju pred krivinu drzis nogama za motor a ruke ti labave.  Verovatno se i u gp zadnjih godina drze nogama na kocenju samo valjda za vazduh pa jos spustaju nogu sa nogostupa

Kostić

#69
ако се возиш аутопутем 120 можеш и новине да прочиташ и кафицу на репу да попијеш ал ако га возиш на стази или у шумици зањиши лактовима слободно неће много да боли а то држање ногама за мотор је мајка за сувозача да не одлети замисли да заврнеш на оној честој бродици ил по таквим путевима и држиш се ногама у кривини добро може ако идеш 60 ал добро вас уче држање ногама за мотор је посебно добро приликом падања јер ортопеди имају више беспотребног посла дрште си тога на полигону на улици дрште волан собе руке па нек боле

Kostić

мотор са спуштеним хебловима мора да боли руке јер се на њих ослањаш дланом длан преноси бол у жбице жбице у лакат ако идеш само право осам банке онда пустиш волан и исправиш се и не боли те ништа тај ко је реко да се њише лактовима није мрдо хеблове него корман

Kostić

мотор у кривини може сам да испрати путању при одређеној брзини али кад га ти возиш ако уђеш преспоро гураћеш волан од себе да не паднеш на страну ако уђеш брже вучеш га ка себи да не исправиш кривину и тај батица филозофира мало није се родио човек са рачунаром у глави па да њише лактовима плус постоје и услови пута па може да се деси рупица на путањи или неки лудак у твојој траци и слично  па ти њиши слободно можеш и да певаш


а твоје ноге на мотору су балансери који ти помажу да боље савладаш кривину

Lazic

Mogao sam da razumem Irenu kad pijana iz kafane po¹alje 5 reèenica u 5 poruka, al' ti be¹e ne pije¹ odavno... :o ;D

Kostić

тое због кише трзам се кад пада а ја морам на пијац :Д

канарибац са 180 коња и 115 њутна неош да се осећаш ћагодно кад ти се рука кочи од морања

El Jefe

Тако је. Сем тога на пијацама има више криминалаца него по затворима.
Друштво за заштиту од животиња

mali_zmaj

Citat: Ivicat poslato 02 Oktobar, 2019, 20:30
Ne nego nam je sjebana kicma od (fizickog) nerada i neaktivnosti. Znas li ti nekog seljaka da mu je otisla kicma? Nema brale. Ali oni rade ceo zivot, svaki dan. Zilavi i izdrzljivi a ne kao mi, seka perse.
Znam vi¹e iskrivljenih seljaka..,pa moji su iz Lijevèa polja sa oèeve strane,ustaju u 4 ujutru ulaze u 9 naveèe iz njive... Motika je zajebana!! Nisu uvjek traktori sve radili,brale neke stvari se okopati moraju ruèno,itd.... Otac mi je bio sirotinja i pola djetinjstva i mladosti je nadnièio..,tako se i od¹kolovao  Ja se generalno divim tim ljudima,sumnjam da bih mogao tako da ¾ivim.  Meni su lièno sjebana leða,zato ¹to sam radio sva¹ta,ukljuæujuèi istovar ¹lepera,i koje¹ta sva¹ta....,rat je bio,a i poslije njega,nisi mogao birati ¹ta æe¹ raditi,kao sad kad se radnik tra¾i,po¹to su svi razgulil vani!!   A naravno kumovalo je i intenzivno bavljenje sportom u najgorim vremenima,u najgorim uslovima,i nagli prestanak bavljenja istim..,zbog posla i obaveza!! Genetika naravno ima svoje prste.. Stric a i baba su mi imali ba¹ te¹ko iskrivljenje kième.. Motika dru¾e,motika...

A sad me jebe govno od 100 grama.. Mi¹,znam kucati na poslu po èitav dan..,to me unazadilo vi¹e nego ovo sve prije!!
jin-jang

Hurricane

zato ja èim malo du¾e sedim u kancu skoèim na pod i bacim 20-30 sklekova

El Jefe

Нисмо боље ни заслужили. Прадеда ми је провео 6. година у ратовима, деда 4. године у партизанима, погинуо на мотоциклу после рата, други деда  у заробљеништву провео 4. године. Занимљиво да се ниједан од њих није жалио на кичму. Ваљда нису имали времена да возе скутере.
Друштво за заштиту од животиња

mali_zmaj

Citat: Hurricane poslato 03 Oktobar, 2019, 12:19
zato ja èim malo du¾e sedim u kancu skoèim na pod i bacim 20-30 sklekova
Pa i ja bih da ne radim u prodaji,u salonu,mislim da bi me stolari pocjepali od zajebancije!!  :D
jin-jang

freepartyman

Citat: Gavrolini poslato 03 Oktobar, 2019, 06:25
Citat: freepartyman poslato 02 Oktobar, 2019, 15:58
Citat: Gavrolini poslato 02 Oktobar, 2019, 12:28
Na eRovima mnogo vise trpe ruke(podlaktice) nego kicma
Da kad se ne drzis nogama kako, treba..hvat mora da de labav ako stiskas ko sivonja bole podlaktice a I nestabilniji je motor.
ne pitam koliko kosta da mi demonstriras kako se to na jakom kocenju pred krivinu drzis nogama za motor a ruke ti labave.  Verovatno se i u gp zadnjih godina drze nogama na kocenju samo valjda za vazduh pa jos spustaju nogu sa nogostupa
Ko prica o jakom kocenju? Gde se to jako koci u nasoj voznji u proseku? Ko je iole u kondiciji i fit moze na more sa Rom lagano. I ako ne drzi heblove kao slepac naravno. Kad sam prvi put seo na motor bolele su ruke jer sam stiskao jako od straha valjda..
I became a beast to rid myself the pain of being a man