Glavni meni

Piaggio liberty 125

Započeo Blaza, 23 Jul, 2018, 18:15

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Blaza

Danas sam otisao po drugi relej, namontirao ga i opet nista. Znaci relej otpada. Sve mase sam osmirglao znaci i to otpada. Uspit mi je jedan sraf zapao iza ventilatora pa sam morao blatobran da skidam da bi ga izvukao, namucih se ziv (nemam bas odgovarajuci alat). Akumulator je dobar valjda meri 12.45, a kada aktiviram stop svetlo oko 12.20, a start dugme nista ne menja situaciju ostaje 12.20... Prokletinja jos uvek nece da upali  [samoubistvo]

Glava Dole

Pa cekaj, zar nisi pisao da vergla ali suvise sporo? Ako napon ostaje isti onda uopste nema pobudu... iz proslog pisanja sam shvatio da samo nema snage da okrene kako treba. Onda probaj da dovedes na dve tanje direktno 12V sa akumulatora ako neces da se igras sa unimerom ili ga stavi na pistalicu pa vidi koja od te dve je u vezi sa masom i ne diraj je a na drugu dovedi samo plus.... pa vidi kako ce da zavergla, tad bi morao ako je anlaser u redu. Ili spoji direktno dve debele(samo sto onda opet neces znati da li te zeza relej ili pobuda).

Blaza


Citat: Glava Dole poslato 30 Jul, 2018, 22:23
Pa cekaj, zar nisi pisao da vergla ali suvise sporo? Ako napon ostaje isti onda uopste nema pobudu... iz proslog pisanja sam shvatio da samo nema snage da okrene kako treba. Onda probaj da dovedes na dve tanje direktno 12V sa akumulatora ako neces da se igras sa unimerom ili ga stavi na pistalicu pa vidi koja od te dve je u vezi sa masom i ne diraj je a na drugu dovedi samo plus.... pa vidi kako ce da zavergla, tad bi morao ako je anlaser u redu. Ili spoji direktno dve debele(samo sto onda opet neces znati da li te zeza relej ili pobuda).
Nismo se razumeli onda dobro, ne vergla on uopste. Kako mislis da dovedem na dve tanje 12v sa akumulatora? (ja sam bas ono pocetnik pocetnickovicki) ovaj meni stvarno treba nacrtitati posto nemam veze s vezom.





Jel nesto od tih zica treba da spojim na 12v (i kako to da uradim?)

Glava Dole

Citat: Blaza poslato 23 Jul, 2018, 19:53
Citat: MIGE poslato 23 Jul, 2018, 19:49
a mozda ti je kurafte akumulator pa nema snage da zavergla
...pokusao sam krokodilom na drugarova kola da ga prespojim i cinilo mi se da je malo jace verglao, ali ne dovoljno da upali...

Zbog ovoga sam to pomislio.

Nista, spoji ti za sad samo dve debele pa vidi dal ce da okrene a videcemo posle oko pobude ;)


Lazic


Blaza

Citat: Glava Dole poslato 30 Jul, 2018, 22:53
Citat: Blaza poslato 23 Jul, 2018, 19:53
Citat: MIGE poslato 23 Jul, 2018, 19:49
a mozda ti je kurafte akumulator pa nema snage da zavergla
...pokusao sam krokodilom na drugarova kola da ga prespojim i cinilo mi se da je malo jace verglao, ali ne dovoljno da upali...

Zbog ovoga sam to pomislio.

Nista, spoji ti za sad samo dve debele pa vidi dal ce da okrene a videcemo posle oko pobude ;)


A ove dve crvene debele sam pokusao da spojim jednu na drugu i nista...  A jel mozes da mi kazes sta je "pobuda"? :D

Glava Dole

#46
Pa ovako, ukratko anlaser je ogroman potrosac. Dugme, starteri od svetla itd nikako ne bi mogli da podnesu toliku struju. Tako da je tu taj relej koji ima u sebi mali namotaj(koji trosi vrlo malo struje) kojem je uloga samo da povuce debeo kontakt u releju koji onda prespoji te dve debele(kao sto bi ih ti prespojio rucno). I onda ti je start dugme totalno rasterecen a anlaser napaja relej.



Otprilike je to ovako, naravno ima tu jos zajebancija u kolu al ovo je najprostije moguce. Dal bese ide preko sijalice il tako nesto(davno bilo kad sam se s tim petljao) al nije ti to toliko ni bitno... okvirno vidis cemu sluzi relej :)

! No longer available

[rofl] [rofl] [rofl]

EDIT: i sve ispricao samo ne sta je pobuda sto je i bilo pitanje [rofl] Na ovoj slici te tanje zice sa leve strane releja koje napajaju taj mali namotajcic. Pobuda znaci glavnom releju, kad se ispune svi uslovi(pritisnuta kocnica, odradilo start dugme, upaljena kontakt brava) tu ti stigne 12V sa akumulatora isto kao kad bi mu i ti rucno samo doveo plus i minus.

Lazic

I posle kako pobeðuje vuèiæ... Pa ovo potpuno mozgabez...

Glava Dole

jbg... nego jbs vucica, sta cemo s alnaserom... ako ne pali kad se spoje dve debele pobuda tu nema ulogu... onda mora alnaser dole, pa provera na stolu, moguce da su i cetkice gotove...

Lazic

Ne znam kakav je anlaser na Libertiju, al' zar ne treba da ¹kljoca bendiks i kad ne radi anlaser...? Na kolima sam imao sluèaj da neæe da bekne kad nagore kontakti bendiksa...
Svakako mora anlaser dole... :o ;D

Glava Dole

Ma jok... dva razlicita sveta... ovde je bendix obicna mehanika, kad ga anlaser zavrti konusi ga ujedno i poguraju napolje a relej koji je odvojen skljoca... nije elektromagnetni... kod auta je elektromagnetni i kad on izleti ujedno i prespoji(glumi funkciju releja)...

CBRR1

A da lepo covek tebi da broj fona, pa ga nazoves i pojasnis, a ne da mu pises i crtas budalastine..

El Jefe

Нека власник Либертија оде код Жељка на Клиси који ради Пиађо скутере и заврши ствар.
Друштво за заштиту од животиња

Glava Dole

Citat: CBRR1 poslato 31 Jul, 2018, 17:20
A da lepo covek tebi da broj fona, pa ga nazoves i pojasnis, a ne da mu pises i crtas budalastine..

Svi forumi su u sustini ovakvim stvarima najvise i namenjeni. Bilo da je rec o kompjuterima-tematika o problemima je sastavni deo foruma. Rec o telefonima-takodje. Rec o motorima u ovom slucaju-sta je problem, saveti u medjuvremenu i potencijalni problemi, na kraju resenje problema... i da, lupam sad, za 2 godine makar jos samo nekom pomogne ili ga navede na problem opet nije dzabe pisano. Ali ne, ti na moto-forumu problematiku oko motora smatras off-topicom.

Stavi me covece na ignore ako ti tolko smetam i resen problem. Sjasi s mene vise, 2 puta u zivotu si mi se obratio i oba puta se... da ne kazem proseravao... ko da ja nekog teram da cita moje postove... jel interesuje mene motogp na primer? -jok, probao par puta, nije mi zanimljivo da gledam kako se vrte u krug, hocu ja da vozim ili gledam amaterske ulicne jurnjave itd a ne da ga bacam na druge kod kojih je sve idealno i na stazi i motoru i jednostavno preskacem. Nisam otisao tamo da pricam onima koji to vole da smaraju. Isto tako i ti preskocis temu koja te ne interesuje i resen problem ;)

CBRR1

Citat: Glava Dole poslato 31 Jul, 2018, 17:35
Citat: CBRR1 poslato 31 Jul, 2018, 17:20
A da lepo covek tebi da broj fona, pa ga nazoves i pojasnis, a ne da mu pises i crtas budalastine..

Svi forumi su u sustini ovakvim stvarima najvise i namenjeni. Bilo da je rec o kompjuterima-tematika o problemima je sastavni deo foruma. Rec o telefonima-takodje. Rec o motorima u ovom slucaju-sta je problem, saveti u medjuvremenu i potencijalni problemi, na kraju resenje problema... i da, lupam sad, za 2 godine makar jos samo nekom pomogne ili ga navede na problem opet nije dzabe pisano. Ali ne, ti na moto-forumu problematiku oko motora smatras off-topicom.

Stavi me covece na ignore ako ti tolko smetam i resen problem. Sjasi s mene vise, 2 puta u zivotu si mi se obratio i oba puta se... da ne kazem proseravao... ko da ja nekog teram da cita moje postove... jel interesuje mene motogp na primer? -jok, probao par puta, nije mi zanimljivo da gledam kako se vrte u krug, hocu ja da vozim ili gledam amaterske ulicne jurnjave itd a ne da ga bacam na druge kod kojih je sve idealno i na stazi i motoru i jednostavno preskacem. Nisam otisao tamo da pricam onima koji to vole da smaraju. Isto tako i ti preskocis temu koja te ne interesuje i resen problem ;)


opussti se, nije off samo jednostavnije pozoves coveka.. Cemu opcija ignor...

®or¾

Citat: El Jefe poslato 31 Jul, 2018, 17:30
Нека власник Либертија оде код Жељка на Клиси који ради Пиађо скутере и заврши ствар.
®eki se preselio i kolko èujem ne dr¾i servis,radi za nekoga

Lazic

Citat: CBRR1 poslato 31 Jul, 2018, 17:39
Citat: Glava Dole poslato 31 Jul, 2018, 17:35
Citat: CBRR1 poslato 31 Jul, 2018, 17:20
A da lepo covek tebi da broj fona, pa ga nazoves i pojasnis, a ne da mu pises i crtas budalastine..

Svi forumi su u sustini ovakvim stvarima najvise i namenjeni. Bilo da je rec o kompjuterima-tematika o problemima je sastavni deo foruma. Rec o telefonima-takodje. Rec o motorima u ovom slucaju-sta je problem, saveti u medjuvremenu i potencijalni problemi, na kraju resenje problema... i da, lupam sad, za 2 godine makar jos samo nekom pomogne ili ga navede na problem opet nije dzabe pisano. Ali ne, ti na moto-forumu problematiku oko motora smatras off-topicom.

Stavi me covece na ignore ako ti tolko smetam i resen problem. Sjasi s mene vise, 2 puta u zivotu si mi se obratio i oba puta se... da ne kazem proseravao... ko da ja nekog teram da cita moje postove... jel interesuje mene motogp na primer? -jok, probao par puta, nije mi zanimljivo da gledam kako se vrte u krug, hocu ja da vozim ili gledam amaterske ulicne jurnjave itd a ne da ga bacam na druge kod kojih je sve idealno i na stazi i motoru i jednostavno preskacem. Nisam otisao tamo da pricam onima koji to vole da smaraju. Isto tako i ti preskocis temu koja te ne interesuje i resen problem ;)


opussti se, nije off samo jednostavnije pozoves coveka.. Cemu opcija ignor...
Laki je malo nervozan... :D Svakoga koga na¹a prznica nervira podsetim na period kad je imao 20 godina... :D "Young, dumb and full of cum"... ;D Sa tim da je na¹ Tesla daleko iznad svoje generacije, i po znanju i po iskustvu... :D Vozim kola skoro èetvrt veka i skoro milion km, nikad jo¹ nisam onesposobio ni jedno vozilo, ukljuèujuæi i motore... Uvek bili u "voznom" stanju... :D Recimo... :D Da ne pominjem kom¹ijske kapije... :D Ili autobuse... :o [rofl]


@Milo¹:
I ti bre mora¹ malo da se opusti¹, Miki je krajnje dobronamerno predlo¾io da pozove¹ èoveka... :D I onako se èujemo kad je bitno, pa posle lelemudimo na forumu ¹ta smo radili... :D

Glava Dole

#57
Jbg onda sam ja malo pogresno shvatio zbog one druge teme, da podjebava jer ga smara moje pisanje tipa "makni se iz teme, smaras, zovi privatno" :D Naravno da je poziv normalna stvar :D Sry onda [cheers]

EDIT: Uostalom svi znaju da umem brzo da planem iako sam dusa od coveka a viberasi i zasto sam bas u to vreme otprilike zbog 10te stvari inace bio besan ko ris :D

Lazic

Ðura æe ti oprostiti ¹to te tukao... ;D

CBRR1

Citat: Glava Dole poslato 01 Avgust, 2018, 01:03
Jbg onda sam ja malo pogresno shvatio zbog one druge teme, da podjebava jer ga smara moje pisanje tipa "makni se iz teme, smaras, zovi privatno" :D Naravno da je poziv normalna stvar :D Sry onda [cheers]

EDIT: Uostalom svi znaju da umem brzo da planem iako sam dusa od coveka a viberasi i zasto sam bas u to vreme otprilike zbog 10te stvari inace bio besan ko ris :D


Opusteno bre...