Glavni meni

Izbor motora za put

Započeo Kanarinac, 22 Jul, 2018, 22:47

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

stilgar

Ma uzmi neki bandit 1250, ima ih dobrih do 4000 evra, drugih 4000 potrosi na putovanja.

Kanarinac

Ne svidja mi se bandit, kao ni fazer. Bez veze su mi

ЯЭВОЛУТИОН

nadji preko gs1200...ja nevolim bmw ali se pokazalo da uz redovno odrzavanje traje....vecina sranja se desava u garantnom roku pri odrzavanju u ovlascenim servisima.....radio sam primerke sa po 80000 km koji rade besprekorno.,...a prve godine je sve crkavalo...i reduktor, i reley pumpe i menjac i semering na reduktoru i manzetna...sve bre...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

srbac

Gs pr¾i noge leti ☆☆☆

El Jefe

ГС греје ноге зими.
Друштво за заштиту од животиња

UFF


srbac

Gs zimi èuèi u ¹upi

El Jefe

Ругала се руга па постала друга.
Друштво за заштиту од животиња

bucko

pravo zbori ovaj Revo

Kanarinac

GS od 2013 koje gledam idu od 11000 pa na gore, to je vec daleko preko budzeta. Ovi 2009 - 2012 su malo ispod 10000 ali mi se taj model nesto ne dopada. Znam da sam se zajebao sto sam prvo gledao KTMa ali sta da radim

mali_zmaj

moj drug iz Mladenovca ima GSa iz 2009-te..,pr¾i ga ko sumanut,neka standardna odr¾avanja,ka¾e malo skuplji djelovi,al ni¹ta specijalno mu nije riknulo...

poslato sa rupovke uz pomoæ kurble
jin-jang

Zeljkamp

#71
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 23 Jul, 2018, 16:44
Citat: Zeljkamp poslato 23 Jul, 2018, 14:47
Ogromna je razlika izmedju starog GS-a i ovog KTM-a koji vozim. Sve je na strani KTM-a. BMW je malo meksi i udobniji i to bi mu bila jedina prednost.
potrosnja...mazanje lanca....servis u svakom selu koje ima ovlasceni bmw servis....mene vise radi ktm, ali je bmw bolja opcija za put....
1-2L goriva je prilicno mala cena za 50 konja vise, narocito za nekoga ko silazi sa R-a od 'iljadu kubika. Scottoiler resava problem odrzavanja i podmazivanja lanca. Samo dolijes malo ulja na par hiljada kilometara i gas (provereno). BMW servisna mreza i podrska je bez premca u odnosu na sve ostale proizvodjace i tu nema diskusije. KTM je novijim modelima podigao servisni interval na 15.000km, tako da nema potrebe za cestim odlascima u servis.

BMW sam vozio prosle godine a sada KTM. Cak su i fotke sa istog mesta. ;)









TwinZ Auto & Moto

dr32

 [wtf]@Zeljkamp joj  [balavi]
Ja za moj motor mogu da kazem da ima sve u svemu, udobnost, izgled, ja volim oklope pa i to, vozio sam 2014 1250 km u cugu i sutra ponovo jos 300. Pre mesec dana u 8 dana ca. 2500+ km bez problema i zuljeva na dupetu. Mana je da ima 102 ks i da bi posle R1 bio bicikla, da bi isao mora da ide na 10-11k/min, al jeste za sve po malo, nije za van puta, al desavao se i makadam pa smo fino preziveli. Daleko je od ovih zveri sto se pominju, al ima puno toga sto trazis.
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

Kanarinac

Gledao sam i F-ove ali to mi skoro odje kao ovo moje. Jbg ko zna, mozda se i vratim posle na R-a opet :D

Gavrolini

A jesi probao novu afriku? Nema ni blizu snage kao ktm. Ali je po meni u svakom smislu 10x bolji motor od gs. Ja da biram super tenere 1200 i nova afrika bi bili favoriti

Kanarinac

Nisam probao nijedan motor tog tipa. Africu nisam video nijednu na oglasu, ST je i dalje u opticaju, jos gledam za i protiv

Gavrolini

Da se razumemo svako ko me poznaje zna kakvu emociju imam prema afrikama ali starim. Novu sam probao i svidela mi se na prvi kilometar. Tako lepo rasporedjena snaga u svim obrtajima. Deluje lagano i okretno.  Doduse ja sam uvek u toj vrsti motora gledao da li ima sanse i da sidje sa afalta sto tebe naravno ne interesuje.

Zeljkamp

Citat: Gavrolini poslato 26 Jul, 2018, 00:58
A jesi probao novu afriku? Nema ni blizu snage kao ktm. Ali je po meni u svakom smislu 10x bolji motor od gs. Ja da biram super tenere 1200 i nova afrika bi bili favoriti
Imao sam ST 1200 i ona nema sta da trazi pored KTM-a. Bolja je od starog GS-a zato sto je modernija. Novu Afriku nisam probao, samo sam sedeo na njoj. Lep motor ali su ga obogaljili sa 98ks.
TwinZ Auto & Moto

Kanarinac

Silazak sa asfalta planiram u meri da samo dodjem do necega, inace neki ozbiljniji off ne planiram. Afriki kod na nema ovih novih da se prodaju, barem ja nisam nasao. A preko su oko 10000, sto je nekih 11000 i kusur kod nas.

UFF

i ja bi uvek pre uzeo novu afriku nego sve gore nabrojane
bas zato sto je uza i laksa a kome je 100 konja malo za put nek ostane na R1