Glavni meni

Izbor motora za put

Započeo Kanarinac, 22 Jul, 2018, 22:47

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Zeljkamp

Citat: Kanarinac poslato 23 Jul, 2018, 03:04
@zeljkamp Koliko je para taj KTM, nesto mi se cini da je van budzeta
Malo ti izlazi iz budzeta ali mislim da se vredi nategnuti. Javi se kada budes hteo i mogao, naravno, bez obaveze na kupovinu. Dodjes, vidis, sednes i probas. Broj imas. ;)
TwinZ Auto & Moto

feelgod

Suzuki GSX1250FA i da se useres od voznje za pare koje ti preostanu :).

Ili bez punih oklopa ovako nesto

https://www.polovniautomobili.com/motori/12697952/suzuki-gsf-1250-bandit

ЯЭВОЛУТИОН

ja bih se na tvom mestu odlucio za omrazeni r1200gs.....mislim da je precenjen i overdeveloped....svejedno je trenutno najbolji izbor.....ti ces traziti najbolji moguci komad , tako da ces ga kad dodje vreme prodati za najbolje pare....imas abs, imas zicane tockove i najcesce kofere od marinijuma....polozaj sedenja ce ti odgovarati a ima malo i stelovanja....osecaces se muzevnije a ne kao pickica na nekom motoru tipa bandit ili zzr1400...a pre svega je tu duh avanturizna...zamisli da si juan macgregor i da ides u mongoliju.....jedina mana je sto ces morati da dokupis gomilu opreme...brendirane od strane bmw-a...ne ide da vozis bmw a da nemas bmw opremu.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Kanarinac

Razmisljao sam i o GSu, gledao sam ih na oglasima. Sad 2007 ili 2008 su oko 9000e. Generalno svidja mi se gs, ali ono sto ja hocu je dosta izvan mog budzeta. Icicu da vidim ktm od zeljkamp, mada iskreno trenutno mi je Vstrom 2013-2014 zapao za oko i versys isto. Ali svakako mi trebaju saveti jer bas nisam imao prilike da vozim nista od toga

El Jefe

Било је јаче од мене
temporary image upload
Друштво за заштиту од животиња

Hohštapler

GTR1400, FJR1300... i pre¹o si igricu.
To pojede 1000km ko dlanom o dlan.

Po meni, fejzer1000 je jedan od najboljih motora za sve namene.
I sto se tice registracije, preko 751cc sve ti je isti kurac. Moj vfr800 ili gtr1400...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Kanarinac

gtr i fjr su vec autobusi, njih preskacem svakako. Fazer sam probao ranije, ali me nekako ostavio ravnodsunsim. Gledao sam fz8, noviji kao da nema od 1000ccm

Zeljkamp

Ogromna je razlika izmedju starog GS-a i ovog KTM-a koji vozim. Sve je na strani KTM-a. BMW je malo meksi i udobniji i to bi mu bila jedina prednost.
TwinZ Auto & Moto

doktor

U klasi do 1000 (tj. do 1100 ako je registracija u pitanju) nemas veliki izbor, tako da je novi (mislim na model) Strom 1000 solidno dobra opcija. Sve sto na prethodnom nije valjalo, ipravljeno je...vesanje, kocnice, korpa, rad na niskim obrtajima...
Prilicno dobar paket...i uzivo izgleda dosta bolje nego na slikama.
Ukoliko ipak dolazi u obzir i nesto iz klase 1200, onda mozes da biras.
Bikers work is never done!

Kanarinac

Generalno moze i 1200, mada to nisam ni gledao

Hohštapler

Aj probaj ti taj fjr1300, autobus je dok ga gleda¹, kad ga provoza¹ 500m biæe ti jasno da je taj tvoj R1 za njega Scania...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Zeljkamp poslato 23 Jul, 2018, 14:47
Ogromna je razlika izmedju starog GS-a i ovog KTM-a koji vozim. Sve je na strani KTM-a. BMW je malo meksi i udobniji i to bi mu bila jedina prednost.
potrosnja...mazanje lanca....servis u svakom selu koje ima ovlasceni bmw servis....mene vise radi ktm, ali je bmw bolja opcija za put....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic

Pojma nemate, Versis 1000 i zaboraviæe servise... :D Ako je i¹ta nalik na kle... :D

viper

Ma najbolje da kupi klepetalo 😋

Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

MIGE

vidim ja da ova tema obecava..minimum 20 str. [zvizdi] ;D


Lazic

Citat: viper poslato 23 Jul, 2018, 17:44
Ma najbolje da kupi klepetalo 😋

Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока
Si lood, posle R1 bi se taèno samoubio... :o ;D Pri tom, kle uop¹te nije udoban za prako 150-250km, posle 600 sam ga gledao sa mr¾njom 7 dana... :D

Jefta

Citat: bucko poslato 23 Jul, 2018, 02:42
Na bmw r1200 gsa Mikka isao od Bgd do Krfa -oko 1000km i kad je stigao istusirao se i izasao u grad
Rakela u komadu Istambul - Beograd
Toliko o tome
Sa Dolomita do Bg-a u jednom danu... oko 1400km. Nije bilo strasno. Sjajni GSA :)

ninja66

Citat: Jefta poslato 23 Jul, 2018, 18:24
Citat: bucko poslato 23 Jul, 2018, 02:42
Na bmw r1200 gsa Mikka isao od Bgd do Krfa -oko 1000km i kad je stigao istusirao se i izasao u grad
Rakela u komadu Istambul - Beograd
Toliko o tome
Sa Dolomita do Bg-a u jednom danu... oko 1400km. Nije bilo strasno. Sjajni GSA :)
Pisao sam vec, kcerka mog druga u danu 1600km, GXR K7 1000.
Koliko bi tek sa GS-om presla.  :)

Lazic

Navikne se guzica i na ono jezivo sedi¹te na biciklu, pitaj Farbaèa... :D