Glavni meni

novi tehnicki pregled za vozila....ili jebandjelje po uredbi

Započeo ЯЭВОЛУТИОН, 22 Jul, 2018, 22:06

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

despic

Kao prvo, uopste se ne ponasam kao visa rasa. A vrlo verovatno bi trebalo..cisto da se zna samo gde je kome mesto.
A to sto pricas o uredjenom sistemu, ne znam sta da ti kazem...
Mozes ti da zivis u Berlinu npr, i imas zenu i dvoje dece i treba da im kupis sladoled. Znas kol'ko to kosta? 16e bajo...i zamisli svaki dan sladoled, 480e mesecno. Da ti ne pricam kako je zajebano jer je pocela kisa pa treba da platis taksi, da kupis nesto da popijes...restoran? HA, 60km od berlina bedni rucak za cetvoro 80e. Znas kolko mozes glava u restoranu u zrenjaninu (60km od bg-a) da nahranis za 80e?
Ne znam o kom tacno uredjenom sistemu pricas. "Ratio" je svakako isti...prosecan segrt vulkanizer u svici, srb, dubaiju, usa...moz da ga duva i da sanja sladoled svaki dan.
U nasem tom "neuredjenom sistemu" mozda ce cak imati mogucnost da smuva nesto, u uredjenom ce tek da ga duva. Da smrdi i da radi bedne poslove...I moz malo da se kurci kad se vrati u srbijicu malenu...al samo malo da se kurci
klasican divljak

El Jefe

Колега како да вам кажем да сте се насрали за све паре а да се не увредите?
Друштво за заштиту од животиња

despic

Meni kazes? A sta to nije tacno izvini? Aj bas da cujem
klasican divljak

bogdan

pa nisu normalni , polovinom juna platio 3000 tehnicki , za motor svakako

sasa ns 1

vulkanizeri su skupi da se usere¹.naroèito za motocikle,Jo¹ pre 10 godina je bilo 40 evra zamena obe gume i skidanje toèkova,pa ne¹to pojeftimilo pa zadnje 2-3 godine isto.Za sat vremena posla.To je pljaèka kako nas tako i pomoænika koji radi za njega.

dzimika

Ne znam gde menjas ali ja promenio drugaru na motoru sa zicanim felnama kod vulkanizera za 500din oba tocka, ja skinuo i vratio na motor samo

Slaninar

Citat: sasa ns 1 poslato 17 Jul, 2021, 12:01
vulkanizeri su skupi da se usere¹.naroèito za motocikle,Jo¹ pre 10 godina je bilo 40 evra zamena obe gume i skidanje toèkova,pa ne¹to pojeftimilo pa zadnje 2-3 godine isto.Za sat vremena posla.To je pljaèka kako nas tako i pomoænika koji radi za njega.

40 evra za sat posla je skroz OK.
Dok plati¹ porez, zakup prostora, amortizaciju alata - i ako hoæe¹ jo¹ i po¹teno platiti majstora, sa prijavom na punu platu, pokriti godi¹nje & bolovanja (ovo drugo u teoriji plaæa dr¾ava, samo mislim da se "malo" èeka da legnu pare).
Ja bih voleo da svi tako naplaæujemo. I da niko ne pristaje raditi za manje.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

sasa ns 1

a ko æe nama da plati te pare pa da mi prelijemo vulkanizeru.Drugar i¹ao u Famagustu ,hotel 5 zvazdica ,on arhitekta a sve ostalo majstori.Ka¾em ja kako zna¹ ,a on ka¾e vidi im se po facama.

Glava Dole


dzimika

Ajd da se vratimo na temu malo :P

Danas klio nije prosao tehnicki, kocnice pozadi lose i neujednaceno rade, prskalice ne rade tj ostale bez tecnisti bas u tom trenutku, soferka morala da se zameni

dok sam cekao da zavrse dosao lik koga su vratili zbog toga sto mu ne radi desna maglenka pozadi, lik isao do elektricara da bi mu ovaj rekao da desno kola i nemaju maglenke pozadi, besan covek i to sa pravom jer nije njegova greska

svasta nesto u poslednje vreme vracaju sa tehnickog a vrlo cesto i zbog njihovog neznanja a ne zbog vlasnikove nebrige ili neodrzavanja

Ivicat

Ja odradio prosli petak tehnicki. Stekao sam utisak da iako sada gledaju vise stvari (svetla, prskalice, trap...), manje drndaju nego pre kada su ljudima trazili da skidaju kuke.

ЯЭВОЛУТИОН

i dalje mislim da jje Njegos bio u pravu......nema budale do obrazovana covjeka.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Gavrolini

Citat: sasa ns 1 poslato 17 Jul, 2021, 12:01
vulkanizeri su skupi da se usere¹.naroèito za motocikle,Jo¹ pre 10 godina je bilo 40 evra zamena obe gume i skidanje toèkova,pa ne¹to pojeftimilo pa zadnje 2-3 godine isto.Za sat vremena posla.To je pljaèka kako nas tako i pomoænika koji radi za njega.
Skines sam tockove i zamena bude 200dinara. Ko nije sposoban sam da skine tocak i treba da plati 40e

UFF


Ivicat

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 19 Jul, 2021, 23:28
i dalje mislim da jje Njegos bio u pravu......nema budale do obrazovana covjeka.....
Nisam siguran na koga se ovo odnosi, ali s'obzirom da sam pisao pre tebe, predpostavljam da mislis na mene. Razocaran sam.
A ako ne mislis na mene, opet sam razocaran :D.

Nego da objasnim sta sam mislio pod ovim:
Citat: Ivicat poslato 19 Jul, 2021, 22:26
Ja odradio prosli petak tehnicki. Stekao sam utisak da iako sada gledaju vise stvari (svetla, prskalice, trap...), manje drndaju nego pre kada su ljudima trazili da skidaju kuke.

Pre dve-tri godine, kada je krenula avantura sa strozijim kriterijumima na tehnickim pregledima, 10 minuta su razmisljali i zagledali da li su mi fabricki ksenoni. Uz pitanja; da li su svetla fabricka? da nisi ugradjivao naknadno? sigurno?...
Kada smo to prosli, krenula su pitanja oko spojlera; da li je fabricki? da nisam ugradjivao naknadno? sigurno?... Kada smo i to prosli, ipak se vratio radnik sa predlogom da ipak skinemo spojler, za svaki slucaj. Evo, on ce sve da odradi. Sto bi moj komsija rekao, more mars u...

Ove godine, dimenzije guma koje se (malo) razlikuju od dimenzija koje su navedene u dokumentaciji, fabricki auspusi zamenjeni bucnijom varijantom, folija na krovu cija se boja potpuno razlikuje od ostatka auta. I nikakvih pitanja... U stvari bilo je, kes ili cekovi.

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

mkt


dzimika


mareskin

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

DebeliZmaj

Citat: mareskin poslato 23 Jul, 2021, 10:54
Citat: DebeliZmaj poslato 22 Jul, 2021, 10:44
cekovi ? to jos postoji ?

Naravno. Papir je zakon.

mislio sam da su to ukinuli
jos bese plata/5000 pa toliko cekova mozes dobijes "?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell