Glavni meni

novi tehnicki pregled za vozila....ili jebandjelje po uredbi

Započeo ЯЭВОЛУТИОН, 22 Jul, 2018, 22:06

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Kostić

опет вас двојца ко има већи

много је мишева деспићу много и има много везе са животом

DebeliZmaj

kosticu ... ti zivis u pogresnoj realnosti.. ima znacajan vec broj judi koji u srbiji , zaradjuju prostojne pare, skroz legalno, na racun ....

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Kostić

камо среће да је погрешна реалнот није дебели није погрешна стварна је

despic

A ti zmaje nisi procitao moj post do kraja, rekao sam "da zaradis/steknes", "u srb" ili "nelegalno" ili da nekog zajebes debelo.
To sto neko radi kao java programer i ima 3k + e platicu i moze sebi da priusti da kupi stan lagano u 21om bloku i kupi novi jeep. To nije to...
Kao prvo nije zaradjeno u srb, a i verujem da ne mislis na to posto si rekao da prihoduju 20k. 20k ne prihoduju jedne od bas ozbiljnih njuski brokera koji rade sa plemenitim metalima i tim qrcima. A i da prihoduju moraju ozbiljno da zajebu nekog.
Ako mislis na plotovanje i mining, nznm sta bih ti rekao.
Ako mislis na izdavanje nekretnina po knez mihajlovoj i to, opet ne znam sta bih ti rekao.
Ako mislis na investitore po vracaru, dorcolu itd, tek tu ne znam sta bih ti rekao.
Naveo si preozbiljnu cifru jbg...da si makar reko 10 pa ajd. To moze, ostavili ti mama i tata par nekretnina preozbiljnih (al opet nmg da tvrdim kako su stecene) pa izadjes i bole te q.
klasican divljak

dzimika

Nisi u pravu Despicu, sto je najgore i ja znam par ljudi koji zaradjuju dobre pare i to skroz legalno, cak i vise nego sto je Zmaj naveo

despic

Pa sta cekate? Dajte adrese!
Ni ti nisi lepo procitao, naveo sam i da nisu ozbiljno zajebali nekog, ili neke...pod tim se podrazumeva i da imas jeftinu radnu snagu. Pa bre ljudi, radio sam za gospodu koja se bave nekretninama u NY imaju milione pa se rastaju od zivota kad trebaju da plate neku sicu, a ovde kao srbijica malena pa 20k mesecno dzekovi.
Dzimika, evo npr posto si bio kolko sam razumeo bio u spediciji znas vrlo dobro sta se radi i kako.
Igrom slucaja imam rodjaka koji se time bavi u africi...dakle covek ima 100 kamiona itd...kaze i sam da ovde ne bi opstao 3 meseca ako bi hteo sve legalno.
To je samo jedan slucaj. Imam ih milion...
klasican divljak

DebeliZmaj

3k Eura odavno nije WOW cifra ...

I covek ovde u Beogradu ima 20k eura, legalno sebui isplacuje kao vlansuk svoje agencije, dakle legalan prihod, prijavljen je na 3k eura platu, ostalo isplacuje kao
vlansik agencije, radi kulturno za firmu preko, koja mu kulturno placa ne znam koliko mesecno ...

Znam drugog lika koji je od svojih para laganica ulagao u pametne poslove i ima legalni prihode o tih poslova ...

Dakle da ne pominjemu vlasnika Nordeus-a koji je LEGALNO i LEGITIMNO napravio milionski prihod ... legalan - legitiman - placeni porezi ... \

Plotovanje i mine-i ... Dok sam imao opciju das drzim opremu na industriskoj struji :D ... posle sasm svu opremu i najvecem heap-u prodao liku koji
ima prkeo 400 uredjaja ... Kupio je zgradu nekog kombinata samo zbog struje ... Chia je apsolutna glupost, jedno vreme nisam mogao nadjem diskove za firmu ...
Tipa treba mi 12 SSD od 4TB neki ozbiljni ..i nadjem u zemlj 2 u okruzenj 6 ... ;0)

Tako da ljudi i to muljaju ... ali ja sam pricao o legalno lovi, na racun, dakle trag novca ...

Problem je ovde sto ljudi kojima je plata 500e wow ne percipiraju stvarnost, kako me je jedan clan formua ovde pitao dal zivimo u istoj Srbiji ...
zivimo ... samo sto dobar deo ljudi ne participira da 3000 vise nije wow ... i da je sad naci dobrog zaposlenog lutrija ...

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

despic

Daj bre zmaje rekao sam u srbiji...nisam rekao da radis za stranu firmu u srbiji...pa i svaka budala zna da smo jeftina radna snaga u svakoj grani privrede.
I tog prvog sto si naveo vrv znam i ja...i nije to to. Vlasnik je hr agencije i ne radi sam naravno, znaci ne prihoduje 20k mesecno on sam nikako...
Ovaj drugi mi deluje kao neka bajkica....realno. "pametno ulagao u poslove" phahah. Da nije peconi jbte??
A znaci dosli smo do nordeusa, kako tako lagano tvrdis...mislis da ce da ti kaze "e, malo sam zajebo sistem". I opet je pitanje da li je to cifra od 20k ...i opet , nije zaradjeno u srb ni od srb posto smo mi bas onako zajebano trziste za igrice, svi prosto obozavamo da ih kupimo, nista piraterija...
Al ok, samo me nisi lepo razumeo sta sam hteo da kazem.
Ako cemo tako, u tom slucaju ima tu preozbiljnih firmi u srb...mnogo ozbiljnijih od tih sto si naveo. Al to je samo zato sto smo nerealno jeftina radna snaga. Dobrog zaposlenog na vecini tih pozicija niko ni ne ocekuje...
klasican divljak

DebeliZmaj

``znaci ne prihoduje 20k mesecno on sam nikako``.. nou ...nije HR .. covek radi za svoju firmu, i da 20k je njegovo ... isplacuje sebi 300k kroz plati ostalp je raspodela dobiti ... poreska ga isoamara na krjau godine za prihode al abole ga
bravi se covek vrlo specificnim rogramirnanje . tipa real time oprema ..  meri istrumenti u avionu, medicinska oprema itd...

pametn ulagaol to znaci nije zideo kucu od xyz kvadrata i nije se bahatio sa parama nego ulagao u izgradnju o i to samo onu gde postoje bankarske garancje za izgradu i gde banka prat izgradu i tako pusta novac ...

nodeus placa porez u srbiji, dakle na svaki priliv novca placa porez dak.le zaradio je u srbiji, isplacuje plate, legalne i to wow simpatIcne i full dazbine ...

dakle dodatno stecena vrdnost ostaje ovde, domacim vlasnicima ...i na krjau prodase nordeus .. 20milki ...



Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

despic

klasican divljak

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Ivicat

A da se vi malo vratite u realnost. Radnik u vulkanizerskj radnji ima platu 32000 dinara.

sasa ns 1

taèno, a 3k e ljudi æe imati u srbiji za 20 godina i to u u promilima ne u procentima

DebeliZmaj

Citat: Ivicat poslato 16 Jul, 2021, 10:45
A da se vi malo vratite u realnost. Radnik u vulkanizerskj radnji ima platu 32000 dinara.

sta imam ja sa tim ? ko ga jebe ... nisam ga ja tero da bude manuelni radnik

Citat: sasa ns 1 poslato 16 Jul, 2021, 12:58
taèno, a 3k e ljudi æe imati u srbiji za 20 godina i to u u promilima ne u procentima

i ? ko im je sam njih samih i njihovih ziotnih izbora kriv za to ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

despic

Realna prica, ja da naucim vulkanizerov zanat treba mi 3 dana i to ako sam do jaja glup, a on da nauci moj treba mu malo vise...godina. Pa valjda je jasno ko treba da bude placeniji...
A sa druge strane, malo mi je to nejasno i nelogicno, jer svakako ce da se desi da sam ja njemu musterija (vise puta godisnje), a on meni vrlo verovatno nikad nece biti u zivotu.
Ne znam, mozda ga zivot nije mazio i te price, morao je da radi da bi preziveo i te price. Ok, a sto se nije unapredjivao? Znaci nema pravo da kuka...
klasican divljak

mrle

ooo, vi¹a raso, izvinjavam se , nisam vas prepoznao.

Stvar je u tome da u nekom "ureðenom" sistemu ti svojim radom koji god bio mo¾e¹ da ¾ivi¹.
Npr, ðubretar, ajd da smo svi pametni menad¾eri, ITijevci… pa udavili bi se u govnima. Stvar je takva da ovi koji mogu mnooogo da prihoduju prihoduju i dalje i ¾ive kako ¾ele (namerno nisam napisao bolje, jer novac ne mora da znaèi da ti je bolje). i u ureðenom sistemu kroz poreze i ostalo se i tom ðubretaru omoguæi da mo¾e da ¾ivi, vredno radi i doprinosi istom tom dru¹tvu i vi¹e nego neki tamo menad¾er koji je lo¹im poslovnim potezom uni¹tio na hiljade radnih mesta (ali on je pametan).

mrle

Tako kao i ona prièa:
Zapu¹i se neka kanalizacija, haos.
Doðe glavni majstor, supervizor, head… sa ¹egrtom na intervenciju.
Skoèi on u ona govna, roni, roni, izroni i ka¾e ¹egrtu da mu da 22 okasti. Opet zaroni, opet izroni, tra¾i 24 vilju¹kasti… i sredi on to.
Izaðe napolje, pogleda u ¹egrta i ka¾e mu: "Gledaj i uèi ili æe¹ ceo ¾ivot dodavati kljuèeve".

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

dzimika

Koliko god da zaradjujes zelis i treba ti vise, prvo jer vrednost novca se smanjuje a drugo jer ti se zelje povecavaju

Pre nekih mesec ipo, petak, kazem vidimo se u ponedeljak, kaze lik pa mi radimo sutra jer vreme je novac, reko znam ja da radite sutra ali opet sa novcem ne mozes da kupis vreme

Gavrolini

Zvao juce da zakazem tehnicki za motor...kaze burazer moze u sredu, malo smo poskupeli. Ja reko ok nije frka, a koliko je sad. Kaze on 8000din je sad tehnicki. E pa bogami ce da bude frka.