Glavni meni

novi tehnicki pregled za vozila....ili jebandjelje po uredbi

Započeo ЯЭВОЛУТИОН, 22 Jul, 2018, 22:06

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

mrle

"Nikola Tesla" je prvo bila par godina u Panèevu pa se preselila u Beograd...

mareskin

Citat: dzimika poslato 13 Jun, 2020, 20:41
Citat: bogdan poslato 13 Jun, 2020, 18:55
istina je ovo sto rece REV , jedan kod mene nije hteo da plati pa ga zatvoroili  a drugog naterali na nepotrebne troskovi  i nece raditi par meseci , brzinski sam spakovao jednu CZ-250 da prodje slikanje i juce dobio tablicu , jer kad prodju izbori bice murije na svakom koraku , da se povrate pare

Vec je murje svuda po gradu i kontrolisu motore vec nedelju ili dve, licno video u par navrata po gradu
gledaju na svaki moguci nacin da povrate pare koje su dali

Zanimljivo kako te neko zadu¾i za pare sa debelom kamatom, pa ti onda da pare za koje te zadu¾io, a onda juri da ih vrati kao da nisu tvoje... Zanimljivo kako moje pare, postanu tuðe... puf... i gotovo.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

DebeliZmaj

tvoje pare nisu zapravo tvoje
one nemaju vrednost osim u odnosu ti <-> drzava a kroz
to i ti <-> ostali gradjani ili podanici ...

nekada si imao kovani novac, bakar, srebro, zlato ....

imalo je vrednost u materijalu ... iste ili priblizne vrednsoti u samom tom materijalu ...
sada imas papir za koji ti drzava garantuje da ces moci da kupis dobra i usluge ...
ali zapravo nema direktnu vrednost :)...

drzava ti naplacuje poreze a za to ti obezbedjuje bezdnost, kako licnu tako i imovinsku,
stvara klimu da mozes da radis i zaradis i pravis dodatnu vrednost za sebe a kroz
to i za drzava ... bar bi trebala da to radi ....

problemje kad na vlast dodju kompleksasi i nesposobne domicilne nule raznh politickih
i drustvenih ubedjenja ... pa ti odvare akcize toliko da ubiaju privredu ... a moze drugacije
moze i da se smanje akcize na gorivo fulu ...
akcize na alkohil povecati kao i na duvan ... ni jendo ni drugo nemaju uticaj na troskove
privrede ... a pare direktno u zdravstvo ... ne ono prlivanje .. ne nego dirketno ide uzdravstvo
dakle moze... ali onda nema muljanja :) onda nema ``imamo najveci rast`` ... i slicno .. :)

prvi sam da treba da se placaju dazbine drzavi, porezi, takse, sve sto treba ali trazim i odredjeni
``nivo usluge`` koje drzava treba da pruzi gradjanima kao i kontrolu para ....

iskreno ne mogu prezalim milion eura na pevajucu fontanu na slaviji koja vis ene radi nego sto
radi kad za te pare moze mnogo toga da se uradi :) ... da su spuscali 10 milina na infrastrukturu
da se ukinu septicke jame ... a ima ih na zvezdari :)))))
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic

Skoro 2 miliona na fontanu sa Alija...


Lepo si rekao, dr¾ava bi bar trebalo da to radi... U stvari i radi za svoje direktne podanike (braæu, sestre, partijske drugove)...

despic

Citat: Laziæ poslato 15 Jun, 2020, 14:18
U stvari i radi za svoje direktne podanike (braæu, sestre, partijske drugove)...
Radi bogme punom parom...a sad, zavisi ko se cime zadovoljava
klasican divljak

Kostić

опа миле па супер шта су они креирали створили твој деда открио како да слуша радио у воћњаку без струје на дипол зарђале жице хе хе добро да преформулишем електроника - радиотехникум мајстори за замену сијалица предратно :)

шта је наш први производ

имали смо одељење за свемир цоол лол

добро научили су како да развуку каблове за телефон и телеграфију ало београд ов дениш :)

Kostić

хм а зашто велике акцизе на алокохол и на дуван зато што ти не пушиш и не пијеш? змаје наш вољени исти си као и ти на које се жалиш ти и лазић сте ко браћа :)

држава се мери количином и квалитетом оног што произведе ти си нула са све својим мудровањем да се без тебе не може исто као и лазић

створи направи ја да сам сељак који производи храну за народне масе не би вам дао да једете без акцизе на све оно што волите

мани се ти филозофије и гледај где шта има коме да се отме :)

DebeliZmaj

#527
kole zato sto alkohol i duvan nisu hrana, dakle nisu neophodni i nisu socijalna grupa a iste
za razliku od goriva ne uticu na troskove privrede ... sto je uredjenija drzava to su skuplje
akcize na alkohol i cigare.....

ti da si seljak... pa to bi znacio da moras da radis ... tako da je nagranici naucne fantastike ...

[panic]
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

UFF


DebeliZmaj

evo uf od kad se iz beograda preselio u selo ... procvetao bre ;)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic

Kostiæu, oèigledno nema¹ pojma ¹ta sve umem da radim nevezano za posao od koga dobro ¾ivim, æuti i pokrij se u¹ima... Ovo ¹to radim prvenstveno radim jer je najbolji odnos ulo¾eno dobijeno, klikæem mi¹em od kuæe 20 minuta na dva dana za 1000e, idi u Rakovicu pre 35 godina pa poku¹aj isto... Ili danas... Nisam kreativan kao ti sa ¾icom, ali precrtaj sa spiska ono ¹to i ti ume¹... Nevezano za posao od koga ¾ivim...

1. Popravljam osim generalne skoro sve na kolima, motorima, biciklama, nisam se oprobao sa traktorima i kamionima/autobusima.
2. Popravljam svu belu i ¹arenu tehniku. ©porete, fri¾idere, bojlere, ve¹ ma¹ine, televizore, pojaèala, pegle, fenove, tostere, pièkematerine.
3. Popravljam kase i bankomate.
4. Me¹am malter, zidam.
5. Postavljam cevi, menjam ventile, baterije, radijatore.
6. Lepim ploèice, postavljam parket i laminat.
7. Radim elektro instalacije (uz povremeno varnièenje kad ¾urim).
8. Pravim name¹taj kad ba¹ moram.
9. Ugraðujem i servisiram klima ureðaje.
10. Kopam, okopavam, sadim.
11. Pi¹em prozu u slobodno vreme.


Neka zna¹ sve ovo da radi¹, d¾aba ti kad neæe¹... Mo¾e se bez bilo koga, ali ja sigurno nikad neæu biti gladan ni bez para... Zmaj se zanosi mi¹lju da æe ljudima uvek trebati birokrata...  [rofl] [rofl] [rofl] [facepalm]

milomir22

Ja bih najradije u zivotu bio zigolo, jebes po ceo dan i jos ti placaju za to...
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Lazic


mareskin

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

friziderdzija

lazièu...ako oæe¹ da bu¹ka¹ zidine i meta¹ klime...imam poso' za tebe
frigidere da ne spominjem...kamione sas frigiderima takoðer...

o¹ ti da se doseli¹ kod mene u selo...pare sa namlatimo, rakiju da pijemo po ceo dan

DebeliZmaj

kad smo kod klima... jurio kupim neku onu vitrina klima ..
sto uza a moze visoka, da imam ono ds hladnim vodu i ostala pitja :)
skupo jbt ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

®or¾


DebeliZmaj

i t je tacno ... al bre 350 od 500e ... pa bolje uzmem frizider :0 .. bas ga odlamise ili ja
]trazim na pogresnim mestu
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

®or¾

Baci povremeno pogled na barsku opremu,na kp.Obièno kad puknu,oprema ide za normalne,da ne ka¾em male pare