Glavni meni

novi tehnicki pregled za vozila....ili jebandjelje po uredbi

Započeo ЯЭВОЛУТИОН, 22 Jul, 2018, 22:06

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Gvozden

@Joker, jel merite zatamnjenost stakala na autu?
Pitam, jer zatamnjujemo kod mene u firmi. Uvedeni smo kod Agencije i to sve funcionise.
Ali.. uglavnom ljudi odavde idu u Novi Sad po atest. Nekom je bolje BG, pa ako ti dajes papire, da ih saljem kod tebe. Ja licno koristim americki Enforcer za merenje, cisto da klijent zna sta smo mu stavili na auto i koliko je tamniji. Ali kod nas nijedan tehnicki nema nikakav aparat za merenje. Tako da ljudi prakticno voze bez regularno atesta vise od 100km dok ga ne dobiju.. :D cirkus

Ivicat

Citat: Joker poslato 09 Jun, 2020, 15:00
Citat: Ivicat poslato 09 Jun, 2020, 08:06
@Joker

Kakva je situacija sa izduvnim sistemom na automobilu? Sta ako su uradjene odredjene modifikacije kako bi se dobio glasniji i dublji zvuk? Kako se procenjuje/meri da li je auto previse glasan?

Ovako iz glave ne znam tacno ali postoji merenje nivoa buke fonometrom, imaju granice pa sve sto ide iznad dozvoljene, mora da se ispravlja. E sada, to je zvanicno...
...

Svaki tehnicki pregled ima taj uredjaj? Ili salju negde...

FANTOM


Gvozden

#463
@ fantom
pa trebalo bi da imas ili zig ( laserski upisan iznutra) ili da ima nalepnica ( to rade ovi iz Lumara).
Inace ta fora sa nalepnicom se samo kod nas u Srbiji praktikuje. Vrv ima sleper te folije, pa su nekako izboksovali da to moze. Kod nas sve moze, sto da ne i nalepnica ispod folije. Sta sam ja prosao sa reg mog motora nista me vise ne cudi...

FANTOM

    Ma meni nisu atestirane a da se jebavam da ih atestiram ne pada mi na pamet moze auto da bude i ne zatamljen ...

Lazic

Citat: Joker poslato 09 Jun, 2020, 15:00
@Debelivatropljuvac

Problem onoga sto ti ne shvatas je da je sistem takav da ako hoces da uradis nesto "normalnim" putem, ti ne mozes... Jer, ako jedna sluzba kaze, to treba tako, druga kaze, ne, ne treba, MORA ovako, pa treca itd... A ti za jednu najobicniju stvar kao sto je zatamljivanje stakala na kolima moras da ides sledecim redosledom:

- Proizvodjac da izda potvrdu da mozes da zatamnis stakla (koji naplacuje)
- Ovlasceni diler koji se bavi zatamljivanjem (isto naplati)
- Ovlascena kuca (Masinac, AMS, Vinca) koja vrsi atest, kod kod koga ides da ti pregleda vozilo (naravno naplacuje)
- Tehnièki pregled koji mora da pregleda vozilo sa papirima koji oni izdaju (i mi to naplatimo)
- Nazad kod kuce koja radi ateste da im odneses papre koje smo mi overili
- Cekanje 3 do 5 dana
- I na kraju opet u tu kucu da uzmes atest.

To je i jos uigrano i uvezbano pa su velike sanse da neces da imas probleme, samo gubis brdo vremena i novca, a ne daj BOZE da imas nesto nesvakidasnje... Onda racunaj da neko od gore navedenih nece hteti, moci, znati da ti izda potvrdu ili uverenje ili bilo sta...

Primer, covek je kupio od americke ambasade auto i greskom su mu upisali da ima 6 mesta za sedenje a on ima 7. NE POSTOJI nacin da se ispravi. Da ne duzim kako, jednostavno NE POSTOJI! I eto, auto mi stoji tu vec godinu dana, relativno nov, 10ak godina, ima svoju vrednost koja je postreno placena ali ne postoji legalan nacin da se ovo ispravi... Srbija...
Gde bre ne shvata, pa on je roðeni komunjarski birokrata, verovatno je svr¹io od sreæe èitajuæi o "proceduri"... ;D

Joker

Lazicu, nije stvar procedure vec sprske birokratije koje su donosili ljudi bez iskustva, odredjenih nivoa obrazovanja, postavljeni od strane te trenutne vlasti koja ne brine, (jer nije sposobna da shvati a i nece) da li ce posao da se odradjuje na nivou koji je neophodan za razvoj neke grane privrede, vec samo poslusne koji sluze da sprovode zelje nadredjenih bez dodatnih pitanja... Odavno je ovakav sistem postavljen, davno pre ovih trenutnih. Vidis da se zadnjih 20 godina isti ljudi u vrhu vlasti vrte u krug.

Gvozden, ne merimo, nisu jos doneli da moramo. Nase je da ispratimo nalepnice i da li ima atest. Sto ne znaci da necemo u nekom trenutku. Sve dok nam ne traze, mi se pravimo ludi...

Ivicat, ako mislis na fonometar, da, svaki tehnicki ga ima.
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

Gvozden

Ok, nego sam mislio da ti dobijes ovlascenje da dajes atest za foliju. Pa da ih saljemo kod tebe. To ti je dupli tehnicki, koliko sam razumeo. Dobio sam informaciju da ne rade samo automotosavez pregledi nego mogu ( trebalo bi) i ostali da mogu, ali da treba da dobiju odredjene dozvole.

Joker

Znas kako to funkcionise, AMS, Masinac i Vinca imaju licencu i inzenjere da izdaju ateste. Tehnicki pregled (a i drugi) mogu da podnesu zahtev da budu njihova ispostava pa ako odobre onda moze tako nesto da se organizuje. Pre jedno dve godine sam hteo da se igram sa tim ali sam odustao zbog nekih glupih uslova, sada ni ne znam kakva je situacija.
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

sasa ns 1

Citat: FANTOM poslato 09 Jun, 2020, 17:08
   Ma meni nisu atestirane a da se jebavam da ih atestiram ne pada mi na pamet moze auto da bude i ne zatamljen ...
i meni folije nisu attestirane zato ¹to ih  nemam.Moja stakla su zatamnjena jo¹ u fabrici i to bez folije.Zadnj a dosta vi¹e a prednja manje.Kad idem prko grane pandur samo izviruje glavu kroz prozorèiæ i pita da li imam nekog na zadnjem sedi¹tu.Ja ka¾em 2-3 boli glava sirijke,17 godina i miri¹u na sve¾e

Gvozden

Ne moze da se atestira folija bez papira, tj bez dokumentacije o servisu koji je lepio, bez oznake na samoj foliji i bez naknadnog tehnickog pregleda kao i dokumentacije o saglasnosti proizvodjaca.
Jbg, ali ako uporedis sa atestom za plin, bolje se prodje. Bar je atest vecit, tj kad se jednom izvadi to je to..

El Jefe

Све то је један удружени злочиначки подухват
Друштво за заштиту од животиња

DebeliZmaj

Citat: Laziæ poslato 09 Jun, 2020, 17:52
Gde bre ne shvata, pa on je roðeni komunjarski birokrata, verovatno je svr¹io od sreæe èitajuæi o "proceduri"... ;D

sto sam ti ja sad kriv ? :)
bmw dosao sa fabricki 5% ili 7% zatamljenim staklima ka zelenoj boji ... kad sam razbio soferku morao sa cekam neko vreme
da stigne soferka gde na napred onaj deo sto zatamljuje pri vrhu u zelenom tonalitetu a ne crnom ... jbg :)...

dok god postoji definisana procedura nisam u problemu sa njom ...
kazu treba to i to i ako ispunjavam registrovacu, ako neispunjavam korigovacu ili necu registrovati ...

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

El Jefe

Тако почиње сарадња са окупатором.
Друштво за заштиту од животиња

DebeliZmaj

Citat: El Jefe poslato 11 Jun, 2020, 01:54
Тако почиње сарадња са окупатором.

Time sto cu da registrujem auto ?!
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

El Jefe

Јок. Поштовњем процедуре, како сте навели колега.
Друштво за заштиту од животиња

DebeliZmaj

Mislim da je doslo do neke zabune.

Okupator je sila koja dolazi sa spolja.
Trenutna vlast u zemlji je kako-tako izabrana na izborima.
Dakle tri pijanca za sendvic i 1000din nadglasaju dva doktora nauka = Demokratija.
Ta izabrana vlast donosi zakone i poblize definisicu uredbe.
Mozemo da debatujemo o tome da li je narodno izabrana vlast ili meka diktatura,
ali nije okupator.

Jasno da ovde neki imaju zal za nekim stari vremenima kad se i onaj udarnik u fabrici,
recimo guma, nesto pitao oko necega i bio cenjen i slicno ali sa takvim uredjenjem je
napavljen odbcaj, opet vise manje narodnom voljem, a prihatili smo kapitalizam kao
drustveno uredjenje ... Dakle vredis na trzistu ili ne ...

Ako ima procedura i mogu nesto da uradim procedurom to cu uraditi ... Nema tu neke
saradnje sa okupatorom. Ko smatra da su zakonska resenjalosa - u politiku pa nek menja
zakone i/ili drustveno uredjenje.

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic

Citat: DebeliZmaj poslato 11 Jun, 2020, 01:51
Citat: Laziæ poslato 09 Jun, 2020, 17:52
Gde bre ne shvata, pa on je roðeni komunjarski birokrata, verovatno je svr¹io od sreæe èitajuæi o "proceduri"... ;D

sto sam ti ja sad kriv ? :)

Nisi sad, uvek... ;D



Kostić

овај аља што кука а оће да ме убије ево ти шелна на зајам да региструјеш ова пролази проверено тј прошла је прошле године за ову не знам пробај




Joker

A kako se naziva vlast koja sradjuje sa okupatorom?

Zamisli da si stedeo za taj BMW duze vreme, ili uzeo neki kredit, ili bilo sta sto zahteva neko pozrtvovanje sa tvoje strane, i sada odjednom, ti zabrane da ga koristis, nesto sto je tvoje, ne tvojom krivicom, vec zato sto je neko rekao da ne moze. A ipak, pogledas da u zemljama koje su daleko razvijenije u svakom pogledu od nase, na to sto su tebi zabranili, tamo gledaju kao nesto sto je sasvim normalno. Ako kazes da bi i na to gledao kao crno/belo, onda samo tu inat prica.
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...