Glavni meni

novi tehnicki pregled za vozila....ili jebandjelje po uredbi

Započeo ЯЭВОЛУТИОН, 22 Jul, 2018, 22:06

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic

Kad se setim pokojnog D¾igija i njegovih akcija sa policijom... Svojevremeno je uspeo da od neke banke dobije potvrdu da ne mogu da mu naplate dug... E, D¾igi...

ЯЭВОЛУТИОН

ma dzabe merite cicji je veci...nije to tema.....tema kako mi ao zajednica dozvoljava pojedincima u drzavnoj upravi da izmisljaju i tumace izmisljena pravila kako je njima ceif....postali smo drzava sa najrigoroznijim pravilnikom o tehnickom pregledu...a onda tehnicke preglede kaznjavaju za sitnice i stvari koji ne uticu na bezbednost...pri tome se sve svodi na formu a sustine nema nigde....bitnije je da li motorcikl ima rol barove i kofere nego da li ima ispravan kocioni sistem, bitnije je da li auspusi imaju e oznaku nego koliko decibela pravi motorcikl pri odredjenom broju obrtaja....
a vi zapeli ko ima ivize kazni i ko je neke platio a ko neke eskivirao...to je opet forma....sustina je da pored tehnicke ispravnosti vozila treba da pojedinci donesu i uverenje da su normalni....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

mareskin

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 07 Jun, 2020, 14:23
ma dzabe merite cicji je veci...nije to tema.....tema kako mi ao zajednica dozvoljava pojedincima u drzavnoj upravi da izmisljaju i tumace izmisljena pravila kako je njima ceif....postali smo drzava sa najrigoroznijim pravilnikom o tehnickom pregledu...a onda tehnicke preglede kaznjavaju za sitnice i stvari koji ne uticu na bezbednost...pri tome se sve svodi na formu a sustine nema nigde....bitnije je da li motorcikl ima rol barove i kofere nego da li ima ispravan kocioni sistem, bitnije je da li auspusi imaju e oznaku nego koliko decibela pravi motorcikl pri odredjenom broju obrtaja....
a vi zapeli ko ima ivize kazni i ko je neke platio a ko neke eskivirao...to je opet forma....sustina je da pored tehnicke ispravnosti vozila treba da pojedinci donesu i uverenje da su normalni....

[dobarpost]
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Kostić

нормални су живи не треба им потрвда да су неурачуњљиви мотоцикл мора има светла и кочнице може да буде го може да буде саксија али ето можда је потврда потребна оном ко је измишљо та правила или боље да донесе потврду да ј еуспешно изашао из јаслица у старију групу

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Glava Dole

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 07 Jun, 2020, 14:23
ma dzabe merite cicji je veci...nije to tema.....tema kako mi ao zajednica dozvoljava pojedincima u drzavnoj upravi da izmisljaju i tumace izmisljena pravila kako je njima ceif....postali smo drzava sa najrigoroznijim pravilnikom o tehnickom pregledu...a onda tehnicke preglede kaznjavaju za sitnice i stvari koji ne uticu na bezbednost...pri tome se sve svodi na formu a sustine nema nigde....bitnije je da li motorcikl ima rol barove i kofere nego da li ima ispravan kocioni sistem, bitnije je da li auspusi imaju e oznaku nego koliko decibela pravi motorcikl pri odredjenom broju obrtaja....
a vi zapeli ko ima ivize kazni i ko je neke platio a ko neke eskivirao...to je opet forma....sustina je da pored tehnicke ispravnosti vozila treba da pojedinci donesu i uverenje da su normalni....

off topic na MMu... stvarno, dokle smo dosli... zar se i to desava? :) Za ostalo plus [thumb_up]

El Jefe

Citat: Laziæ poslato 07 Jun, 2020, 12:08
Kad se setim pokojnog D¾igija i njegovih akcija sa policijom... Svojevremeno je uspeo da od neke banke dobije potvrdu da ne mogu da mu naplate dug... E, D¾igi...
Како рече мајстор Лоц, Џигију. Само да сахраним жену па ћу одмах после сахране да вам исправим виљушку.
Друштво за заштиту од животиња

Kostić

#448
ти ниси психијатар тако и тај комитет о коме говориш размишља зато је ово друштво такво

у закону има ставка апсолутно сиромаштво ко има такву потврду не може да му се наплати дуг па се отписује

него апропо аутодеструкције па не лазићу нисам ја аутодеструктиван смањи те хелуциногене супстанце у крви прогледаћеш :)

DebeliZmaj

23 strane kukanje kako je zapravo motor skup hobi...
i ubuduce ce biti sve skuplji i zakoni ce biti restriktivniji ...

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

ЯЭВОЛУТИОН

zmaje...motor je oduvek skup hobi....cene registracije kod nas su paprene, ali ni to nije problem...ali kad pocne birokratija da jebe u mozak to degradira i najbogatijeg......najbogatiji imaju samo tu predost da dignu sidro i odu u drugu drzavu gde je manje drkanje ili da predju crtu zanona i odu u bezakonje....sto ume da predje u naviku.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

DebeliZmaj

iz nepresusnog kukanija ovde ...
- teraju te da motor bude fabrika
- nema modifikacija a da nisi ovlascend a izdas atest za to ...
- slabo vise ima na mufte da se prodje ...
- radnici na teh. pregledima ili ne znaju ili zakeraju ...

ako izostavimo ``zal za boljim danima`` ..da li sam nesto propustio ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Kostić

#452
одеш у индију и будеш индијац оно што они возе ни је не бих :) а све регистровано :) е ако мало дубље завириш у суштину ти му дођеш исто што и они на које се жалиш јер :- моторцикл није хоби моторцикл је превозно средство мање категорије тј најмање моторне категорија и као такво треба да буде доступно нижим класама друштва и докле год ти и такви као ти мисле да је моторцикл хоби дотле ће да буде и оних који ће да гледају како да попуне јоргованкин трезор :) психологија је једна фина наука :)

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: DebeliZmaj poslato 08 Jun, 2020, 09:59
iz nepresusnog kukanija ovde ...
- teraju te da motor bude fabrika
- nema modifikacija a da nisi ovlascend a izdas atest za to ...
- slabo vise ima na mufte da se prodje ...
- radnici na teh. pregledima ili ne znaju ili zakeraju ...

ako izostavimo ``zal za boljim danima`` ..da li sam nesto propustio ?

-nigde na svetu nije obavezno da motor bude fabrika
-modifkacije mozes svuda na svetu da radis za sebe i mozes jako lako da dobijes atest svuda osim ovde
-na mufte je zato sto se donose zakoni kakvi ne postoje nigde
-radnici na teh pregledima su uplaseni za svoj opstanak.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Kostić

нека сви затворе капију на месец дана и неко ће да се чеше кад славина пресахне али тешко је не јести лубеницу јануара месеца или нека мењају посао и ја се плашим за свој опстанак немам посао не могу да региструјем мотор јер се радници техничког плаше за свој опстанак па боли ме курац за раднике на техничком прегледу ја хоћу да региструјем свој мотор да ме не јебе мурија свако мало и да се не плашим за свој опстанак

UFF

uvedeno vanreno sranje za ovu temu
zabranjeno da se u njoj pise nedeljom i nocu jer tad nije radno vreme tehnickog pregleda  [rofl]

Ivicat

@Joker

Kakva je situacija sa izduvnim sistemom na automobilu? Sta ako su uradjene odredjene modifikacije kako bi se dobio glasniji i dublji zvuk? Kako se procenjuje/meri da li je auto previse glasan?

El Jefe

Каква је ситуација са тракторима? Рецимо знам једног лично, из Руменке, разбушио издув на кевином Дајцу да се боље чује, па је Дајц почео толико да се тресе да мора да придржи ретровизор руком кад хоће нешто да види.
Друштво за заштиту од животиња

Kostić

ја разумем кад је неки народ који мисли да је изнад неког другог народа фашиста према том другом народу али не умем да разумем да су срби фашисти сами себи а све то итекако личи на јесте лако је ономе ко има баш да свира курцу ономе ко има једва уз жељу да га истреби из друштва

Joker

Citat: Ivicat poslato 09 Jun, 2020, 08:06
@Joker

Kakva je situacija sa izduvnim sistemom na automobilu? Sta ako su uradjene odredjene modifikacije kako bi se dobio glasniji i dublji zvuk? Kako se procenjuje/meri da li je auto previse glasan?

Ovako iz glave ne znam tacno ali postoji merenje nivoa buke fonometrom, imaju granice pa sve sto ide iznad dozvoljene, mora da se ispravlja. E sada, to je zvanicno...


@Debelivatropljuvac

Problem onoga sto ti ne shvatas je da je sistem takav da ako hoces da uradis nesto "normalnim" putem, ti ne mozes... Jer, ako jedna sluzba kaze, to treba tako, druga kaze, ne, ne treba, MORA ovako, pa treca itd... A ti za jednu najobicniju stvar kao sto je zatamljivanje stakala na kolima moras da ides sledecim redosledom:

- Proizvodjac da izda potvrdu da mozes da zatamnis stakla (koji naplacuje)
- Ovlasceni diler koji se bavi zatamljivanjem (isto naplati)
- Ovlascena kuca (Masinac, AMS, Vinca) koja vrsi atest, kod kod koga ides da ti pregleda vozilo (naravno naplacuje)
- Tehnièki pregled koji mora da pregleda vozilo sa papirima koji oni izdaju (i mi to naplatimo)
- Nazad kod kuce koja radi ateste da im odneses papre koje smo mi overili
- Cekanje 3 do 5 dana
- I na kraju opet u tu kucu da uzmes atest.

To je i jos uigrano i uvezbano pa su velike sanse da neces da imas probleme, samo gubis brdo vremena i novca, a ne daj BOZE da imas nesto nesvakidasnje... Onda racunaj da neko od gore navedenih nece hteti, moci, znati da ti izda potvrdu ili uverenje ili bilo sta...

Primer, covek je kupio od americke ambasade auto i greskom su mu upisali da ima 6 mesta za sedenje a on ima 7. NE POSTOJI nacin da se ispravi. Da ne duzim kako, jednostavno NE POSTOJI! I eto, auto mi stoji tu vec godinu dana, relativno nov, 10ak godina, ima svoju vrednost koja je postreno placena ali ne postoji legalan nacin da se ovo ispravi... Srbija...
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...