Glavni meni

novi tehnicki pregled za vozila....ili jebandjelje po uredbi

Započeo ЯЭВОЛУТИОН, 22 Jul, 2018, 22:06

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mrle

Citat: navajo poslato 04 Jun, 2020, 14:53
Mrle, nisi jedini, i ja ga razumem...mozda ipak treba ponovo da pocnem da pijem😂😂😂


to je, ja veæ pola godine ne pijem.

mareskin

Jutros prvi put vozio motor ove godine i to do tehnièkog. Ostavio motor i posle podne oti¹ao da platim registraciju i preuzmem.
Svaka prva vo¾nja u godini me podseti za¹to volim da vozim motor.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Joker

Citat: navajo poslato 04 Jun, 2020, 14:53
Mrle, nisi jedini, i ja ga razumem...mozda ipak treba ponovo da pocnem da pijem😂😂😂

Ja sa zenama odoh u subotu u Pazovu da registrujemo motore...i pijemo kafu sa Zucom ( Bokilicevom suprugom).

Joker mi se nije javljao na poruke, zvala sam Voju iz Marvoxa, jer imam njegov broj od proslog puta, ali su bili prebukirani...posle mi se javio neki lik, verovatno je od Voje dobio moj broj, da mi on zavrsi tehnicki megde u Zemunu, pa da ce posle nalepnicu...nisam samo shvatila da li radi u Marvoxu, ili saradjuje sa njima, ili nesto mulja:)

Da ne bih komplikovala, lepo danas zakazem u Pazovi za nas tri i milina...provozamo se do tamo, popijeno kaficu, druzimo se i niko nas ne maltretira na tehnickom:)  a posle lepo idemo grupno da maltretiramo Harleje na demo vikendu [rofl]

Necu da skidam jebene crash barove i vracam fabricki auspuh pa to ti je...i necu da mi tamo neki Pera tera motor na valjkove:)


Joker imao neke privatne stvari da resava pa nije bio dostupan. Ja sam dao Slobi telefon da ti se javi, on saradjuje sa nama, a ima tehnicki gde "gledaju na jedno oko" pa sam mu rekao da ti zavrsi sta treba, da ne bi imala problema. A on mozda zvuci izbuljen jer jeste pomalo :) ali bi ti zavrsio sve sto treba, nije nikakav muljator.

Ne shvatate jednu bitnu stvar svi vi koji radite tehnicki pregled na motociklima a imate problem. 80% kontrolora zna posao, i MORA da sprovodi zakon, a 20% ne zna pa ili ga ne sprovodi uopste, ili ga tumaci onako kako njemu odgovara u datom trenutku (sto je u vecini slucajeva pogresno). Revolution je rekao da Termignoni ne moze ali Acrapovic moze... Greska, NI JEDAN ne moze ako nije fabricki, osim ako ovlasceni diler ili proizvodjac ne izda potvrdu da je sa tim izasao iz fabrike. Nazalost, ovo je istina. Cist debilizam od strane onoga koje doneo takvu stvar u Pravilnik o podeli motornih vozila i vrsenju tehnickog pregleda, ali je tako kako je. Ja sam prvo se pravio lud i pustao sa topovima koji su poznate marke i za koje znamo da imaju homologaciju, ali smo zbog toga dobili po .... od strane odgovornih lica koje vrse kontrolu nad nama...

To vazi za sve sto je naknadno ugradjeno na motocikl, od drugih retrovizora, vizira, crash padova, topova, nosaca kofera i slicno.. Jednostavno, kod nas to nije dobro uredjeno i sa tim moramo da se pomirimo...

Znaci, navajo, a i ostali, mi vas ne maltretiramo na tehnicom, naprotiv, mi se bukvalno borimo da napravimo da prodjete a da vas ne vracamo i ne dr**mo, jer zelimo da dodjete i sledece godine. Mi nismo drzavna ustanova pa da nas zabole da li nesto moze ili FT1P i slicno, mi vrsimo taj balans izmedju onoga sto mora i onoga sto je realno, jer od vas zivimo. Neko to shvataju, neki ne...
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

mareskin

Citat: Joker poslato 04 Jun, 2020, 19:18
...
To vazi za sve sto je naknadno ugradjeno na motocikl, od drugih retrovizora, vizira, crash padova, topova, nosaca kofera i slicno.. Jednostavno, kod nas to nije dobro uredjeno i sa tim moramo da se pomirimo...

Nisam za vo¾nju neispravnih vozila i kretenska bud¾enja koja neki rade, ali jesam za registraciju u skladu sa zdravim razumom i ekonomskom situacijom.
Ispada da 90% motora u Srbiji ne bi moglo da se registruje i vozi. Treba da imamo original sve na motoru starom 20 i vi¹e godina i to plus sa platom u zemlji Srbiji.
Zakonodavci i realan ¾ivot su u debelom raskoraku, ali to nije ni¹ta novo. Oni iz svog d¾epa ni¹ta ne plaæaju. Lako se èovek na to navikne.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

ЯЭВОЛУТИОН

ja sam resio da drugaru napravim potvrdu iz ovlacenog servisa.....a E11 cemo da ugraviramo laserom i na selne za svaki slucaj....

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

navajo

Jokeru, nisam nislila nista lose, zaista.

Prosle godine je sve bilo savrseno u Marvoxu, zbog toga sam zelela i ove da dodjem kod vas.

Voja mi je rekao da nesto slavis i da si u guzvi, ali i da ste prebukirani.
Posle mi se javio Sloba, ali je on toliko bio neodredjen, ko je , gde radi, ko mu je dao moj broj, gde idemo, gde vadimo nalepnice, da mi vise nista nije bilo jasno, ali smo se uprkos tome dogovorili da idemo na tehnicki, cak je i drugarica trebala da krene sa nama i registruje svoj motor...onda je ona krenula da panici, jer je stvarno u teskoj situaciji, em ostala udovica naprasno ove godine, em finansije, da ona ne bi davala paroce nekom koga ne poz aje, pa da joj on naknadno donosi naleonicu i slicno...da ona ne bi panicila, iako je meni je stvarno bilo ok, jer sam se sa Slobom dogovorila vec, resile smo da odemo kod Zuce u Pazovu, popijeno kafu sa njom i tamo zavrsimo registracije:)

Sledece godine, eto me kod tebe ponovo, neces se tako lako izvuci :) :p

Meni je motor ok, samo sam lenja da vracam originalan auspuh, iako ga imam, i da skidam ona dva mala kappina crash bara, zato sto mi je zakon potpuno debilan, s cime se slazemo:)
Da, i imam problem da dam..motor bilo kome da ga tera na valjkove...ne znam zasto, ali ne mogu...zbog toga i trazim zaobilazna resenja😂😂😂😂

navajo

Lovri sam skoro zajmila originalan auspuh, kako bi lik mogao da registruje svoju Inazumu...kad sam videla koje malecko i ruzno govno od auspuha je stavio, pa ni ja mu ne bi dala da prodje tehnicki...naruzio je motor za sve parice😂😂😂😂

Lazic

#407
Citat: Taraba poslato 04 Jun, 2020, 14:22
Kad pomislim na Kostu i Lazica, setim se jedne recenice koju je Hunter S. Thompson rekao:

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Na¹ao si sa kim æe¹ da me poredi¹, do mojega... Volim ja Kostiæa, al' niðe veze izmeðu nas dvojice... Kostiæ je umetnièka du¹a, ja nisam... Autodestruktivan za medalju, opet ja nisam... Za 6 godina koliko ga znam, uni¹tio je 3 motora (samo je ¾uæa pre¾iveo i to igrom sluèaja) i auto, ja isti motor vozim 11 godina, isti auto 7... Lenj i ni¹ta neæe da radi, opet veze nema samnom... Stvarno sam mislio da me poznaje¹... :P




Citat: despic poslato 03 Jun, 2020, 17:25
eo meni danas na tehnickom ustanovili da su gospoda na salteru pomesali odos mase i snage...nova saobracajna, cimaj vlasnika, cekaj, jebi se, jer NE MOZE DA SE REGISTRUJE SA FIKTIVNOM ADRESOM (Lazicu) Ne znam po kojim to novinama pise ili po kojim pravilima. Evo za skoro 10 god kolko imam tu jebenu fiktivnu adresu nikad nisam uspeo da registrujem motor, da izvadim dokument ili slicno...
Isao sam da napravim jebeno ovlascenje, i dolazim na salter i samo sto mi nije rekla e pa pusi ga sinko, ko te jebe. A i novu saobracajnu ce da platis. Dzaba frka dzaba vika, dzaba dolaze panduri da smiruju situaciju...nebitno sto je njihova greska naci ce oni nacin da se opravdaju i da ti naplate.

Ne razumem za¹to 10 godina ima¹ fiktivnu adresu? Re¹ava se na licu mesta na ¹alteru ako se prijavi¹ na neku drugu adresu ili sporije (par nedelja) ako hoæe¹ da ti ostane ba¹ ta iz lk, u svakom sluèaju se brzo re¹ava... A pre svega toga, dobijanje fiktivne adrese se spreèava tako ¹to na toj adresi na kojoj si prijavljen neko mora da potvrdi da ¾ivi¹ tu... U mom sluèaju majka ka¾e, ¾ivi on ovde, samo je oti¹ao da tetki odnese lek... Po¹to nikad jo¹ nisam imao problem da registrujem bilo koje vozilo, logièan zakljuèak je da nikad nisam dobio fiktivnu adresu i pored svih izbegavanja sudija... ©ta da ti ka¾em, glup si za izbegegavanje zakona... :D :-*





despic

Ne razumes zasto 10god imam fik adresu? Pa jel ti nije palo na pamet da imam kazni kao ceo forum zajedno? Naravno zastarelo je mnogo toga, al imam i izvrsitelje pa kad ti blokiraju racune u banci video bi tebe kako bi ti bio pametan za izbegavanje zakona. A i jure me za neke vojne vezbe.
U svakom slucaju sl god mi istice lk pa ono...ako me opet ne bude neko vreme, znaj sta je u pitanju
klasican divljak

Joker

Citat: navajo poslato 05 Jun, 2020, 00:56
Jokeru, nisam nislila nista lose, zaista.

Prosle godine je sve bilo savrseno u Marvoxu, zbog toga sam zelela i ove da dodjem kod vas.

Voja mi je rekao da nesto slavis i da si u guzvi, ali i da ste prebukirani.
Posle mi se javio Sloba, ali je on toliko bio neodredjen, ko je , gde radi, ko mu je dao moj broj, gde idemo, gde vadimo nalepnice, da mi vise nista nije bilo jasno, ali smo se uprkos tome dogovorili da idemo na tehnicki, cak je i drugarica trebala da krene sa nama i registruje svoj motor...onda je ona krenula da panici, jer je stvarno u teskoj situaciji, em ostala udovica naprasno ove godine, em finansije, da ona ne bi davala paroce nekom koga ne poz aje, pa da joj on naknadno donosi naleonicu i slicno...da ona ne bi panicila, iako je meni je stvarno bilo ok, jer sam se sa Slobom dogovorila vec, resile smo da odemo kod Zuce u Pazovu, popijeno kafu sa njom i tamo zavrsimo registracije:)

Sledece godine, eto me kod tebe ponovo, neces se tako lako izvuci :) :p

Meni je motor ok, samo sam lenja da vracam originalan auspuh, iako ga imam, i da skidam ona dva mala kappina crash bara, zato sto mi je zakon potpuno debilan, s cime se slazemo:)
Da, i imam problem da dam..motor bilo kome da ga tera na valjkove...ne znam zasto, ali ne mogu...zbog toga i trazim zaobilazna resenja😂😂😂😂

Izvinjavam se ako sam ja mozda malo zvucao "drki", kako to moja zena kaze, pisao sam pod nekom glavoboljom koja me pratila ceo dan.

Mi kod nas, za motocikle, ne merimo sile kocenja na valjcima, vec sa posebnim uredjajem oji se meri spolja, na mernoj stazi koja je daleko laksa i bezbednija metoda, ni ja ne volim da ide na valjke...

Ako uvedu da tehnicki mora da ima poseban valjak koji ce sluziti samo za motocikle, a nesto pricaju da ce uvesti, ima da se samoubijem. Bukvalno...

Dobrodosla si ti nama, uvek!
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

ЯЭВОЛУТИОН

ja sam se pre cetri godine raspitaivao da otvorim tehnicki ali samo za mopede , skutere, motorcikle i kvadove.....kazu ne moze....moras i kola i kamione da radis....mogao sam od drugara iz nemace da uzmem svu opremu za relativno male pare....i valjke i dinamometar za skutere i kocnicu za quadove.....on u nemackoj ima tehnicki i uopste ne radi kola i kamione i kombi....potpuno drugi fah.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Kostić

немаш ти деспићу више казни од форума мени су два пута узимали дозволу два пута сам био у падињаку дужан сам милоне држави додуше не знам зашта 53 година имам и толико година сам како би се то рекло саобраћајни деликвент иако никад нисам никога почистио упропастио или оштетио

него лазић се дрогира и воли да муља ја не и ја признајем да ето не умем да возим и једва чекам да опет одем да полажем по трећи пут и да опанком изударам неког мики мауса из телевизора али да га држе да медведа да ме не пребије

апропо теме ја знам шта сам рекао и држим се тога мене технички неће да види докле год закон не постане нормалан без издркавања којекаквих мудросера и добродушевних наказа

ви трпите ако морате ја не морам нема тог закона и тог затвора и тих батина које ће да измене мој карактер и да ме натерају да будем имбецил и да клечим пред болесним друштвом

и да мој мотор је технички исправан

амин

despic

Kosticu, respekt posto ste stariji gospodin, ali ne bih se ja takmicio sa mnom :) Slikacu listing sledece godine, sve ce vam biti jasno
klasican divljak

Lazic

Ne èita¹ ¹ta napisah... Prijavi¹ se za minut na drugu adresu i sve ¹to su te jurili moraju ponovo na novoj...

Kostiæu, niti volim da muljam niti muljam, samo se ne javljam...

Govoreæi o rekordima, za 25 godina sam u proseku skupljao bar 2, 3, 4, 5 prijava godi¹nje, mada sam imao godine i sa preko 10, ukupno sam do sada bio 10ak puta kod sudija, to dok me nije mrzelo da se nate¾em sa njima...

DebeliZmaj

lazicu ja sam bio ubedjen da je sad dovoljno da poziv ostavr bilo kojem punoletnom licu na adresi na kojoj si prijavljen ...
i smatra se da si pozvan kod sudije i trebas da se pojavis ili dostavis dokaz da si sprecen .... otisao tetki da odnese lek
ostave ti poziv da se javis u stanicu policije ... bar meni rekose da je sad tako ...im neko svezije  info /
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

despic

Ne mos se prijavis na drugu adresu dok ne regulises sve za sta te jure. Makar je tako bilo pre 10 godina. Ne bih isao da testiram dok mi ne istekne ova licna karta.
btw, aj da ti navedem par mojih primera
2 ili 3 godine svakodnevnog parkiranja i kacenje kazni :) mnogo su mi oprostili al za mnogo me i jure.
Skupljao sam 4,5 duvanja mesecno svojevremeno. Jbg priroda posla mi je da pijem. I to sve nesto sitno tipa 0.5-1.0 itd...dok nisam izvalio da mi je najpametnije da cekam pola 5 kad se panduri razbeze.
Ukupno sam 10ak puta bio kod sudija za p u timockoj od 18 do 20 godine...vise sam vozio pod zabranom nego trezan regularno...od tad sam resio da necu da placam nista vise.
Listing mi je za te 2 god bio na nekoliko strana, videcemo ovaj sad...
klasican divljak

Glava Dole

Isto je i sad, ja sam pokusao tim sistemom iako je cak i zasterelo. Predao i dosao sutra... djoka, evo nazad, moras u mup... pa ovamo pa onamo... resih na kraju nekako...

Kostić

#417
до четрдесете године живота без минимум тридесет пријава годишње ви сте аматери али хајде да се не такмичимо сви смо ми деликвенти у очима система и веома смо нормални у односу на систем систем је курац добрих душа и бриге о туђем тањиру прекршајно гледано криминал је друга сфера

ја сам за својих 53 био регуларан једва можда три године оно дозвола и регистрација и никад ме пијаног нису зауставили можда пар пута да су махали махао сам и ја и срећно сам утеко али је било и ситуација да нисам утеко а за моје понашање је директно одговоран закон тј кад ме закон шутно с бока са бембаром а ја био на четрнестици и тад сам реко себи немој да повредиш људе али њима гурни прст у око кад год ти се укаже прилика то кошта и пара кад е сима и довола и затвора лаи вреди карактера

два пута сам био у падињаку јер ми судија каже па ви имате тридесет пријава ај мало да одморите али зашто друже судија нисам никога повредио али закон тако каже па добро ја га не признајем немате ви толико затвора колико ја имам стрпљења да наставим кад изађем и вама је улазуд а и мени и тако ћемо ми кроз живот ви се држите својих закона ја морам да живим и немам намеру да идем пешке и да ми ви граничите живот


то се стручно зове саобраћајни деликвент

El Jefe

Треба бегати, беганоме мајка не кука.
Друштво за заштиту од животиња

Kostić

#419
кад ти марсовац бане с леђа неш побећи ако хоће да се јурца с тобом исто као што он не може да побегне ако је теби до да си му у репу док он неког јури или бежи од тебе оне приче побего сам му су приче за децу њега је болео курац да га јури а кад бежиш увек имаш трип да те јури има она златна други има предност и сигуран пут


живот говори

како су настала та саобраћајна господа настали су тако што су путнике пљачкали разбојници по путевима (у граду нису јел) и онда се сакупила група грађана са оружјем и тумарала путевима да заштити путнике од разбојника и онда мош мислити иде кочија нерегистрована шофер пијан без дозволе нема кацигу на глави и искоче разбојници да их опљачкају а ова група грађана улови те разбојнике и пребије их ситуације када кочија згази веверицу на путу или човека су се другачије разматрале тамо у том граду и зато су ова данашња господа под оружјем и даље али смо дошли до замене па данас наоружани грађани тумарају по градовим и по путевима и малтретирају кочијаше који нису згазили веверицу ил човека и шта ћемо сад па ништа ћемо паметном довољно да каже себи ја нисам криминалац ајде одјеби

а систем па систем ће вама да дође главе једног дана уживајте док се има за да га храните и мислите да сте слободни људи

саобраћајно прекршајно гледано наравно криминал је друга сфера