Glavni meni

novi tehnicki pregled za vozila....ili jebandjelje po uredbi

Započeo ЯЭВОЛУТИОН, 22 Jul, 2018, 22:06

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Glava Dole

A tek glava... mozak motora jeste zamenski deo a blok nije... koja razlika? :)

Hurricane


Lazic


viper

Citat: Hurricane poslato 17 Jul, 2019, 00:44
[rofl]
Ko o cemu on o glavama  [kralj]
Navika je èudo 😂

Послато са SM-T585 уз помоћ Тапатока
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

mareskin


Glavni problem je ¹to na tehnièkom ne znaju da naðu broj motora. Evo veæ treæi prijatelj kome vraæaju auto i ka¾u da mora da ide na prekucavanje po¹to se ne vidi broj motora, a to nije sluèaj. I onda se malo ode na internet i naðe gde se broj taèno nalazi. Kod par modela je malo zavuèeno, a oni neæe da se cimaju da to snime.
Za¹ta onda naplaæuju tehnièki kada ne mogu da naðu broj motora na ispravnom autu?
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Lazic

Zato ¹to Srbi obo¾avaju da naplate uslugu koju ne dobije¹... Tako je gde god mo¾e...

sremac

Citat: mareskin poslato 17 Jul, 2019, 07:13

Glavni problem je ¹to na tehnièkom ne znaju da naðu broj motora.


Ovo je vrerovatni glavni problem. Ja za par auta znam iz uvoza svi stari 7-10 god da su PU©ovani, ja sve mislim da su uvezeni s zvekete motorima, pa prebacivani s stranaca i onda madjija iz boèice pojede broj. Al moguæe da genijalci ne umeju da nadju.

ONTOPIC: Prièa se da æe pojeftiniti od septembra tehnièki? zna li ko ¹ta o tome, ili i to ulazi u onu famoznu prièu, biæe jeftinija rega dogodina
budala na leru, mudonja u kontra smeru

ZEKA

Jednog lepog julskog dana odlucim ja da registrujem kola jer mi isticne pocetkom avgusta.

Stres no1
-Ne mozes da registrujes ne vidi ti se broj motora, pitam lepo sta treba da se uradi. Kaze zovemo vestaka iz SUP-a i on uradi procenu. Koliko je to? 30 000din...
-Odem u drugi servis oni sa BOSCH kamerom pronadju broj motora vidi se savrseno

Stres no2
-Momak pa ti imas 4 pojasa a u saobracajnoj ti pise 5.. Sta sad? Salji zahtev fijatu da imas 4 sedista. Posaljem, cekam MESEC dana na parce A4 papira i 3000din sam laksi

*Registrujem*

Stres no3
-Dodjem po novu prepravljenu saobracajnu, Upisali su da sam ja vlasnik a ne otac. "Dodjite za 3 dana za novu saobracajnu"

Stres no4
-Dodjem za 3 dana uzmem novu saobracajnu, pise da je otac vlasnik ali pise 5 SEDISTA. Upravo ono zbog cega sam se i drkao svo vreme... Nista dodjite ponovo

Stres no5
-Uzmem NOVU sabracajnu vidim da pise 4 sedista vlasnik otac, ali datum isteka je avgust 2019. Ja pitam kako je moguce da dobijem saobracajnu i prvi dan mi je istekla pre mesec dana? Jel ja kupujem saobracajnu ili jogurt pa treba da gledam rok trajanja.. I opet "...dodjite za 2 dana"



ЯЭВОЛУТИОН

meni na tehnickom kazu da se ne vidi broj motora a ja im dam fotografiju koju sam slikao dva dana ranije.....ali sam mu rekao da ne veruje onome sto vidi nego da nabije guzicu u kanal i da ocita to kako bog ljubi.....i sta ce...ode covek  kanal
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

mali_zmaj

Pravo si mu rekao,odlièno!!

poslato sa rupovke uz pomoæ kurble
jin-jang

mareskin

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 18 Septembar, 2019, 19:15
meni na tehnickom kazu da se ne vidi broj motora...

Ovo se ba¹ èesto ponavlja. "Ne vidi se broj motora" i bole ih. Na gomili auta ne znaju gde pi¹e broj motora (a broj je sasvim èitljiv tamo gde se nalazi), pa tra¾e da se ukucava itd. Ko ovde koga jebe nije mi vi¹e jasno.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Biker-Boy

A bice sigurno i nesrecnika koji su platili vestaka 30.000din i ukucali nov broj,
i onda sledece godine odu na tehnicki i nadju im originalni broj kojem nista ne fali,
a u papirima drugi nov broj...... pa nije ni cudo sto ljudi na tehnicki nose zolje, bombe, pistolje, puske... [rofl] [samoubistvo]
I feel the need..... the need for speed !!!

ЯЭВОЛУТИОН

nije bolja situacija ni sa motorciklima....svake godine me zovu ljudi da na tehnickom nemogu da nadju broj motora ili sasije....skuteri pogotovu....tako da je moja preporuka da ljudi pre kupovine provere gde su im ukucani brojevi...sto bi bilo sasvim normalan postupak ...bar meni....i slikaju mobilnim....manje problema na tehnickom....jer redovno nedostaju brojevi i slova po saobracajnoj....mislim...brojevi i slova su iskucani na bloku i ramu ali majmuni nisu ukucali u carinsku dekleraciju ili u saobracajnu pa onda retroaktivno jebu sav narod zbog gresaka njihove administracije...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic


sremac

Citat: ZEKA poslato 18 Septembar, 2019, 18:01
Jednog lepog julskog dana odlucim ja da registrujem kola jer mi isticne pocetkom avgusta.

Stres no1
-Ne mozes da registrujes ne vidi ti se broj motora, pitam lepo sta treba da se uradi. Kaze zovemo vestaka iz SUP-a i on uradi procenu. Koliko je to? 30 000din...
-Odem u drugi servis oni sa BOSCH kamerom pronadju broj motora vidi se savrseno


veæ kod stresa borj 1 ode¹ na drugi tehnièki
budala na leru, mudonja u kontra smeru

mrle

bio mi juèe ortak iz srednje koji ¾ivi u Èileu.
Vozi Alfu 159 3.2 benzinac. Registracija oko 300e.

dzimika

a sto moras da nam pricas to :D
inace ukinuto je vazenje tablica, vaze neograniceno samo cemo svi morati da platimo zamenu saobracajne opet

ЯЭВОЛУТИОН

razlog sto je ulinuto vazenje tablice je bizaran....masina koja pravi tablice ne moze da postigne a cesto moraju da prave tender za 3m reflektujucu foliju....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

dzimika

To nije razlog nego izgovor ali imam osecaj da je to sada pred izbora pa ce za godinu ili dve kad nam bude bolje ponovo da uvedu

Slaninar

Citat: dzimika poslato 17 Januar, 2020, 12:27
To nije razlog nego izgovor ali imam osecaj da je to sada pred izbora pa ce za godinu ili dve kad nam bude bolje ponovo da uvedu

Nikad ne potcenjuj kolièinu nesposobnosti, neorganizovanosti  i èistog debilizma u na¹im institucijama.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen