Glavni meni

novi tehnicki pregled za vozila....ili jebandjelje po uredbi

Započeo ЯЭВОЛУТИОН, 22 Jul, 2018, 22:06

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Slaninar

Citat: nuadal85 poslato 06 Septembar, 2018, 10:35
Ma sla¾em se ja da treba da se stavi db killer u gradu ali ja ne vozim grad i imam db killer (koji iskreno nisam nikad namestio).

Nije lepo bez istog u bilo kom naseljenom mestu. Ne mora¹ ni noæu iæi - nekom spava dete, neko radi noæu - a ti proðe¹ i sve razbudi¹. Jebiga. I to bez da te neko tera - nije kao da je skuplji auspuh sa DB killerom nego bez njega.

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic

Citat: Slaninar poslato 06 Septembar, 2018, 16:38
Citat: nuadal85 poslato 06 Septembar, 2018, 10:35
Ma sla¾em se ja da treba da se stavi db killer u gradu ali ja ne vozim grad i imam db killer (koji iskreno nisam nikad namestio).

Nije lepo bez istog u bilo kom naseljenom mestu. Ne mora¹ ni noæu iæi - nekom spava dete, neko radi noæu - a ti proðe¹ i sve razbudi¹. Jebiga. I to bez da te neko tera - nije kao da je skuplji auspuh sa DB killerom nego bez njega.


Pazi Relja, koliko nas konstantno ignori¹u, savr¹eno me zabole da li æu da nekoga probudim, uostalom dok sam imao onaj karbonski megafon, deci je kad me èuju uvek bio osmeh oko glave, mlade mame su padale u nesvest i kr¹ile ruke, nek se nose svi u tri lepe, ima ovaj ¹to sad imam da izbu¹im da bude glasniji... I neæu ni da registrujem, i za to me zabole...





Citat: kosta66 poslato 06 Septembar, 2018, 13:17
tra¾i im da ti vrate pare zato ¹to su te vratili zbog nemanja alata. nisu oni glupi nego su navikli da uzimaju pare ko i svi srbi a da se prave na budale
Kostiæu, ubode ga k'o prstom u oko, Srbi su èudo...  :-*


Elem, koga neæe zbog neèega da puste, MORAJU da ti to daju na papiru, potpisano i peèatirano, koliko god se "pravili na budale"...



Slaninar

Citat: Laziæ poslato 06 Septembar, 2018, 18:56
Pazi Relja, koliko nas konstantno ignori¹u, savr¹eno me zabole da li æu da nekoga probudim, uostalom dok sam imao onaj karbonski megafon, deci je kad me èuju uvek bio osmeh oko glave, mlade mame su padale u nesvest i kr¹ile ruke, nek se nose svi u tri lepe, ima ovaj ¹to sad imam da izbu¹im da bude glasniji... I neæu ni da registrujem, i za to me zabole...

Ignori¹u nas, pa je OK biti bahata stoka? To je ta bahatost i boljenje kurca za druge zbog koje smo, dobrim delom tu gde jesmo. Nije vuèiæ kriv.

Glasan auspuh ne poveæava bezbednost. To je zabluda. Mrzi me guglati studije koje potvrðuju, ali tako je.

Zvuk motora je lep, zvuk otvorenog izduva ba¹ i nije, ne uvek, pogotovo u naselju.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic

Najlep¹i je u 3 noæu u uskim jednosmernim ulicama na 7k u drugoj, shut the fuck up bitch... :P ;D Popalim sve alarme... ;D

Ne bi verovao, ima kom¹ija koji se odu¹eve kad ih probudim tada jer znaju da sam ja... Ima onih i koji se ljute... Ko se ljuti uleti mu kruti... ;D

Mo¾e¹ da googla¹ dokle hoæe¹, 8 godina gledam kako se sklanjaju u panici kad me èuju, to sa fabrièkim nisu radili...

Hurricane

@ slaninar

Aj ne zajebaj, ne trebaju mi eksperimenti i studije..

Meni se Honda cula, mislim da sam i ogluveo zbog nje, ali sto kaze Laske, mame su hvatale decu u ruke po trotoarima, nikom nije ni u ludilu padalo na pamet da predje ulicu ili da se ukljuci u raskrsnicu dok ne prodjem, prvenstvo prolaza je uvek bilo moje...

Lazic

Ne èuje deda sine... ;D Aj na pivo... Pozovi i Malinoviæa... I mrleta i Jugu(mada znam da radi garant)...

Hurricane

Umreo sam, fasovao sam zapadni nil ili sta vec, 4ti dan se vrtim oko 40'C

Lazic

Nemoj da majka¹, treba mi saborac protiv ovih finih Austrougara... ;D :-*

Hattrick

Citat: Laziæ poslato 06 Septembar, 2018, 19:25
Nemoj da majka¹, treba mi saborac protiv ovih finih Austrougara... ;D :-*

Jos nema leda na Dunavu, mozes da se raspravljas sa njima punom zestinom. :D

Lazic


Kostić

#250
mene djubretari probude svaku noæ. lupaju kante drèi kamion, ima i autobusa koji rièu. tramvaj kad poène da zavija ko vrisak u po noæi probudi pola sela. voz kad proðe probudi celo selo a kad svirne probudi cerak...aftermarket auspuh ako je dobar nije mnogo buèan. ove levke ¹to sad turaju ko na trkama, to i nije ba¹ za u¹i. al ako zatreba dobar aftermarket poma¾e itekako i ne da poma¾e nego i spa¹ava ¾ivot. studije mogu samo da seru.

æizla vratiæe mu djoku, u ovoj smrdiji mo¾e¹ ili da daje¹ pare ili da se skriva¹ dok ne istekne reket. a za registraciju nek sisnu djokicu sa sve amerikom i nek poènu i da pucaju na nas, biæe interesntno ;D

Slaninar

Na¹ narod je najpametnij - kakvi eksperimenti i studije.  :)

Za¹to je statistika verodostojnija od "liènog utiska" ako se ne udaraju recke:
https://hr.wikipedia.org/wiki/Sklonost_potvrdi

A buðenje kom¹ija u tri ujutru, siguran sam da mu¹karci pevaju, deca skaèu od sreæe, a ¾ene bacaju bruseve na tebe...
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

UFF

Citat: Laziæ poslato 06 Septembar, 2018, 19:10
Najlep¹i je u 3 noæu u uskim jednosmernim ulicama na 7k u drugoj, shut the fuck up bitch... :P ;D Popalim sve alarme... ;D

Ne bi verovao, ima kom¹ija koji se odu¹eve kad ih probudim tada jer znaju da sam ja... Ima onih i koji se ljute... Ko se ljuti uleti mu kruti... ;D

Mo¾e¹ da googla¹ dokle hoæe¹, 8 godina gledam kako se sklanjaju u panici kad me èuju, to sa fabrièkim nisu radili...


[rofl]    [clapp]


e i juga je bio danas na pivu ali kod mene  ;D

Lazic

Citat: Slaninar poslato 06 Septembar, 2018, 23:20
Na¹ narod je najpametnij - kakvi eksperimenti i studije.  :)

Za¹to je statistika verodostojnija od "liènog utiska" ako se ne udaraju recke:
https://hr.wikipedia.org/wiki/Sklonost_potvrdi

A buðenje kom¹ija u tri ujutru, siguran sam da mu¹karci pevaju, deca skaèu od sreæe, a ¾ene bacaju bruseve na tebe...
Mo¾da i pevaju ne znam, al' znam da me savest ne grize ni najmanje... :P ;D Definitivno me jo¹ nijedna nije gaðala brusom... :D


@Uff:
A ja cele nedelje rintam, ne znam ¹ta me spopalo... :o ;D

Slaninar

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Hohštapler

Citat: Slaninar poslato 06 Septembar, 2018, 19:06


Glasan auspuh ne poveæava bezbednost. To je zabluda. Mrzi me guglati studije koje potvrðuju, ali tako je.

Zvuk motora je lep, zvuk otvorenog izduva ba¹ i nije, ne uvek, pogotovo u naselju.

Gre¹i¹!
Ako nisi probao ne zna¹. Imam trenutno dva identièna VFR800, godi¹te, boja, sve!
Moj ima race ada i poprilièno je glasan, nije vulgarno glasan al se èuje.
Burazerov je sa fabrièkim izduvom - doslovno be¹uman. Stelt. Ni¹ta se neèuje.
Pre meseèak dana sam ne¹to prèko oko mog pa otmem burazeru motor, nedelju dana sam vozio njegov po gradu - ljudi moji svaki put ali svaki put jebem sam sebi majku i kunem se da nikad neæu imati fabrièki auspuh! Kola se prestrojavaju pored mene, pe¹aci istrèavaju na put, biciklisti skrenu na mene jednostavno niko ne skonta da si im se pri¹unjao!
Masni, ako ne veruje¹ dodji sedi na moj napravi krug po NSu, onda se vrati i uradi isti na burazerovom - sve æe ti biti jasno.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Slaninar

Citat: Hoh¹tapler poslato 07 Septembar, 2018, 09:26
Citat: Slaninar poslato 06 Septembar, 2018, 19:06


Glasan auspuh ne poveæava bezbednost. To je zabluda. Mrzi me guglati studije koje potvrðuju, ali tako je.

Zvuk motora je lep, zvuk otvorenog izduva ba¹ i nije, ne uvek, pogotovo u naselju.

Gre¹i¹!
Ako nisi probao ne zna¹. Imam trenutno dva identièna VFR800, godi¹te, boja, sve!
Moj ima race ada i poprilièno je glasan, nije vulgarno glasan al se èuje.
Burazerov je sa fabrièkim izduvom - doslovno be¹uman. Stelt. Ni¹ta se neèuje.
Pre meseèak dana sam ne¹to prèko oko mog pa otmem burazeru motor, nedelju dana sam vozio njegov po gradu - ljudi moji svaki put ali svaki put jebem sam sebi majku i kunem se da nikad neæu imati fabrièki auspuh! Kola se prestrojavaju pored mene, pe¹aci istrèavaju na put, biciklisti skrenu na mene jednostavno niko ne skonta da si im se pri¹unjao!
Masni, ako ne veruje¹ dodji sedi na moj napravi krug po NSu, onda se vrati i uradi isti na burazerovom - sve æe ti biti jasno.

Ne treba mi taj motor za poreðenje, imam jo¹ vi¹e "stelt" izbor - bicikl.  :)

Subjektivan oseæaj je veoma varljiv. Vozi istim ulicama, u istoj poziciji u traci, sa istim ne/kori¹tenjem sirene, u vreme sliène gu¾ve, i pamti & posle zapisuj broj riziènih situacija. Posle nekih 20ak vo¾nji jednim i drugim motorom imaæe¹ ne¹to ¹to je proverljivo i objektivno. Mada i dalje sa statistièki zanemarivo malim uzorkom.

Meni se recimo desilo da veliki kombi sa trulim loncem auspuha ljudi iseku - nisam mogao da verujem. Ima bolida koji jednostavno ne gledaju. Opet, bez raðenja neke statistike, ne mogu reæi da je kombi manje uoèljiv od punta, jebiga.

Glasnoæa auspuha nema proverljivu korelaciju sa bezbedno¹æu u saobraæaju. Ako neko pronaðe studiju koja dokazuje suprotno, biæu pametniji nego jutros kad je proèitam i neæu reè reæi ljudima sa otvorenim izduvom.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic

Kad se èujem nadaleko i vide me nadaleko... Kraj...

Slaninar

Citat: Laziæ poslato 07 Septembar, 2018, 09:51
Kad se èujem nadaleko i vide me nadaleko... Kraj...

To ti misli¹. Vidim veæ preporuèuju ljudima da voze sa ukljuèenim sirenama sve vreme i rotacijama...  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mrle

Citat: Hoh¹tapler poslato 07 Septembar, 2018, 09:26
Citat: Slaninar poslato 06 Septembar, 2018, 19:06


Glasan auspuh ne poveæava bezbednost. To je zabluda. Mrzi me guglati studije koje potvrðuju, ali tako je.

Zvuk motora je lep, zvuk otvorenog izduva ba¹ i nije, ne uvek, pogotovo u naselju.

Gre¹i¹!
Ako nisi probao ne zna¹. Imam trenutno dva identièna VFR800, godi¹te, boja, sve!
Moj ima race ada i poprilièno je glasan, nije vulgarno glasan al se èuje.
Burazerov je sa fabrièkim izduvom - doslovno be¹uman. Stelt. Ni¹ta se neèuje.
Pre meseèak dana sam ne¹to prèko oko mog pa otmem burazeru motor, nedelju dana sam vozio njegov po gradu - ljudi moji svaki put ali svaki put jebem sam sebi majku i kunem se da nikad neæu imati fabrièki auspuh! Kola se prestrojavaju pored mene, pe¹aci istrèavaju na put, biciklisti skrenu na mene jednostavno niko ne skonta da si im se pri¹unjao!
Masni, ako ne veruje¹ dodji sedi na moj napravi krug po NSu, onda se vrati i uradi isti na burazerovom - sve æe ti biti jasno.

ja evo peti dan Pulserom na posao, ako preteknem dok ne popravim kawu, biæe dobro. Ne jebu me 2%, prelazak preko Gazele i autokomande... 3 puta veæi rizik.
Da, Pulser se èuje kao jaèi fen.