Glavni meni

novi tehnicki pregled za vozila....ili jebandjelje po uredbi

Započeo ЯЭВОЛУТИОН, 22 Jul, 2018, 22:06

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Lazic

! No longer available


Za Ruskinje mi skroz jasno, ali ko bre mo¾e da voli Ruse... :o :D Mislim volim ih i ja jer su nenormalni, ali bre ruuu¾ni za medalju... :D

nuadal85

Vraæen sa tehnièkog jer izduv nije fabrièki. I nije iz jednog dela nego ima cevke i top? I kako reèe jedan slu¾benik "Mo¾da bi i pro¹ao al mi nemamo èime da izmerimo db"
:D

Lazic


rboban

A i svaki tehnicki pregled je duzan po zakonu da ima uredjaj za merenje...
Ride It Like You Stole It


Lazic

Ma to sam se zezao, znam da ne bi mogla aplikacija za telefon da bude zvanièan alat... Mada imam neku godinama na S2, ekstra radi, za onaj moj stari megafon je izmerila 126db... :o :D

Nika

Ovi sa tehnièkog izgleda ne èitaju novine...

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/saveti-strucnjaka-kako-da-lakse-prodete-tehnicki-pregled/v3kph3j

U prvo vreme, na tehnièkom pregledu prvenstveno æe biti proveravane strogo funkcionalne neispravnosti na vozilima poput velikih o¹teæenja stakala, neispravnosti svetlosno-signalne opreme, dubinska korozija koja utièe na sigurnost vozila, ali i neispravnost prijanjanja, trapa i koènica.


Hurricane

..Srbija je drzava samo zato sto je okruzena drugim drzavama

Lazic


Kostić

moj motor je ispravniji od svakog poseèenog i prepravljanog motora. to ¹to izgleda tako ne znaèi da sam ja budala koja æe da ga zavrne 240 neispravnog. ja æu da umrem na pièki a ne na ulici. a to ¹to ste vi postali meku¹ci i potro¹aèi po zapadnom sistemu jao vama. u grob se nosi samo ono ¹to vam obuku i obuju, mterijalne stvari jok, èemu èuvanje? ne kupujem ja da bi èuvao i da bi se kurèio nego da zadovoljim sebe. nije samo dr¾ava u kurcu. i narod je. dodu¹e oduvek je i bio. nego saæe nov tvorza da se napuni prekr¹ajcima, biæe dobra ¾urka. a motor na tehnièkom pregledu mora da ima ispravne koènice, ispravnu svetlosnu signalizaciju i ispravne gume. ¹to se tièe korozije, masa motora proizvedenih u poslednjih pet godina je korodirala po ramovima i viljuskama jer nemaju dobru za¹titu (oni koji vize a ne èuvaju po gara¾ama) oæe njih da jebu na tehnièkom? moj motor ima ravan gaz, nije kriv ram, koèi za sve pare, sva signalizacija je ispravna, plastike su kako ja oæu i ako se srbiji ne sviðaju zabole me kurac, neæu da registrujem idem u zatvor. jedino neispravo na mom motoru je laser auspuh koji je after market.

¾ivo me zanima ¹ta æe da bude sa prepravljanim motorima na tehnièkom. a ima ih pun kurac

Kostić

Citat: Hoh¹tapler poslato 24 Avgust, 2018, 15:34
...svaki je uspe¹no doveo do govana i vode... par suzukija i kawasaki...
Jer on "to voli". Odavno to nije za put i saobracaj.
Znam, sad ce Kosta u nebesku teoriju a ja mraèim...

ti treba dide¹ u pandure u marsovce i da se najebe¹ keve svim ciganima klo¹arima i ostaloj bran¹i koja vozi sve te naprave po saobraæaju. a u slobodno vreme da drka¹ na martina i da se divi¹ svim onim poseèenim fensi motorima. to se u narodu zove pica sa dva lica. ti zna¹ ¹ta je za saobraæaj a ¹ta nije. zavr¹io si ¹kole magistirao na tom polju? ne seruckaj ko foka

Kostić

Citat: CBRR1 poslato 25 Avgust, 2018, 10:08
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 25 Avgust, 2018, 09:53
to je bio pre 35 godina....sad je valjda avanzovao....turbo, ultra, mega, giga....tera


Pazi svi mi bi voleli da imamo sve i svasta, neko uspe u tome neko ne, ali brate cuvas ono sto imas, pa makar i i patike bile prevozno sredstvo, cuvas!!
svi vi, lepo si to reko. al ja nisam svi vi. ja sam ja. ono za budalu plus. ne mo¾e svako da bude budala

Hattrick


Slaninar

Citat: Hattrick poslato 03 Septembar, 2018, 06:32
Jebao ih DB killer, i auspuh "iz jednog dela".

Moja ulica je na pola puta izmeðu prometne ulice i bulevara Evrope, gde ljudi vole da "odvrnu" motor. Uska je pa se ne mo¾e voziti brzo. Kada proðe "lud pipes save lives" idiot bez DB killera, jo¹ ako vozi na vi¹im obrtajima, makar i laganeze, ako je dan skoèi¹ sa stolice, ako je noæ probudi te.

Problem je ¹to nikog sa takvim auspuhom ne zaustave na ulici i po¹alju na vanredni. Tako svaki put - dok mu ne dosadi da stavlja i vraæa DB killer. Ili uz pratnju na tehnièki, da se odmah izmeri, pa plati kazna.

Koliko sam uspeo saznati, tehnièki koji nisu prepla¹eni i rade po pravilniku, su sasvim OK - tako tehnièki i treba da se radi. Nisu tu toliko promenjene stvari, koliko su tehnièki napla¹eni. Zapravo, glavna promena je ¹to sad ne mo¾e¹ "uraditi tehnièki" bez da iko pogleda auto/motor. Samo oni prepla¹eni cimaju i za stvari za koje ne treba. To jeste problem.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Hohštapler

Kosta, po¹to si tako siguran u to da si ti tehnièki ispravan, aj odemo na bilo koji tehnièki da utvrdimo to, po tvom izboru, ja plaæam tehnièki!
Ako padne¹ zbog plastika i auspuha - jebe mi se, al mi se "èini" da ti oni ¹pricevi nisu sterilni pa mislim da zato neæe¹ proæi...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

ЯЭВОЛУТИОН

spricevi su sterilni....kociona tecnost e podnosi klice i bacile...samo je stroka jebe i malo je higroskopna....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Kostić

ajde idi malo karaj peðu, njegov kinez je tri puta gori od mog motora. ¹pricevi prolaze niko ih ne gleda ne postoji zakon protiv njih. ako ne proðu ¹pricevi neæe da proðe ni jedan jedini motor kog je pipnula brusilica ili je dobio i¹ta sa ali ekspresa. ruèke za gas nefabrièke, ogledala, trakice... idi malo ja¹i peðu batali se mene


alja jel ti ide¹ naokolo pa viri¹ u ate ulje na mom motoru? jes prljava saæu didem da istoèim i sipam novo da bude lepo na tehnièkom

Kostić

Citat: Slaninar poslato 03 Septembar, 2018, 07:59
Citat: Hattrick poslato 03 Septembar, 2018, 06:32
Jebao ih DB killer, i auspuh "iz jednog dela".

Moja ulica je na pola puta izmeðu prometne ulice i bulevara Evrope, gde ljudi vole da "odvrnu" motor. Uska je pa se ne mo¾e voziti brzo. Kada proðe "lud pipes save lives" idiot bez DB killera, jo¹ ako vozi na vi¹im obrtajima, makar i laganeze, ako je dan skoèi¹ sa stolice, ako je noæ probudi te.

Problem je ¹to nikog sa takvim auspuhom ne zaustave na ulici i po¹alju na vanredni. Tako svaki put - dok mu ne dosadi da stavlja i vraæa DB killer. Ili uz pratnju na tehnièki, da se odmah izmeri, pa plati kazna.

Koliko sam uspeo saznati, tehnièki koji nisu prepla¹eni i rade po pravilniku, su sasvim OK - tako tehnièki i treba da se radi. Nisu tu toliko promenjene stvari, koliko su tehnièki napla¹eni. Zapravo, glavna promena je ¹to sad ne mo¾e¹ "uraditi tehnièki" bez da iko pogleda auto/motor. Samo oni prepla¹eni cimaju i za stvari za koje ne treba. To jeste problem.

to i jeste cilj, da se vozila teraju na tehnièki a ne na znamo se jer to znamo se je ono ¹to agencije koje rade tehnièki pregled imaju ugovore sa osiguravajuæim kuæama da mame mu¹terije i ko oæe da registruje dal dobar dal le¹ a pla¹i se tehnièkog proguta mamac i ide u takve kuæe. a istina je da su radnici i vlasnici tehnièkog prepla¹eni. eto èoveka odjeba¹e jer nema 'auspuh u jednom delu' ....

dzimika

Ko je kosti dozvolio da pise? Jel ima neki zakon protiv ovakvog pisanja?

Kostić

ima zakon protiv pisanja prokopaj i pi¹i mu prijavu